Заключиха ми пощата в Гугъл!

Rabin

Well-Known Member
Щото не си давам телефона. Админвам виртуалки през няколко VPN-а, и това беше повода да я затворят. Скоро ще полазят всички, скромна лична прогноза! Тая поща ми е за спам, не ми дреме, но за истинския мейл ще вземам мерки отсега!
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Ми няма! Оляха се с това подслушване. И каква им е логиката - ако хакер даде телефон - с какво това ми защитава акаунта?
По-скоро бих си отворил собствен мейл сървър.
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Ми няма! Оляха се с това подслушване. И каква им е логиката - ако хакер даде телефон - с какво това ми защитава акаунта?
По-скоро бих си отворил собствен мейл сървър.

Всъщност, Яху и Джимейл са на практика непробиваеми ако си дадеш телефона, даже и ако са ти докопали паролата, стига някой да не ти го открадне разбира се. :) Същото е ис ФБ. Периодически ми идват смс-и със сикюрити код за логин най-вече на ФБ. През ВПН такива пощи ги блокират и е нормално. Логваш се с ЮеС айпи, след половин-един час се логваш с Юкей и задействаш секюритито им. Ако искаш поща за ВПН, бих те посъветвал да ползваш тази за интернешънъл и абв-то за бг. И двете не се влияят ни от впн, ни от Тор.
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Ненавиждам Гейбук на първо място, тия от пощите се мъчат да ги копират. Пощи бол, темата беше инфо към другите. За щастие тоя акаунт ми беше за спамене, ще си направя друг.
 
Кофти е, но има един голям Агриймънт, който си тикнал и смятам, че там изрично са те предупредили какво следва след не следването му. ;) Ама като е спам мейл, дай и спам телефон. Няма кой знае каква драма. Мен ме притеснява, като не сложа, но моят си е ценен и го ползвам най-много, който и да не искам да разчитам на фри сървис. :) Пощите има хиляди, аз поне в 4 имам (фри сървиси), дори са повече с БГ-тата, ама тях не ползвам за сериозна работа. :) Те ми играят спам пощите. Иначе hotmail и yahoo са много добри алтернативи, да не кажа, че са на нивото на Gmail. ;)

П.П: Отскоро ръчкам един mail.ru и съм много приятно изненадан. :)
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Ти си в правото си да не си дадеш телефона, а те са в правото си да ти блокират мейла.. :)
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Кофти е, но има един голям Агриймънт, който си тикнал и смятам, че там изрично са те предупредили какво следва след не следването му.
Когато си правих пощата нямаше такива изисквания. После със задна дата си промениха договора, и в прав текст - ако не ти изнася - чао! Само че смяна на поща е като смяна на телефонен номер или квартира.
Как се прави спам телефонен номер? През Скайп ли?
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Всъщност и в yahoo почнаха да пилят за лични данни, а hotmail са на М$ и не ща да ги знам. В Бг поща не съм ОК, спамът там е огромен. Вероятно продават данни на рекламодатели.
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Nе знам за вас ама аз съм много доволен от тел верификацията, не ми се иска някво келешче да ми източи пайпала.... на рабин бих му препоръчал абв.. :D
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Всъщност и в yahoo почнаха да пилят за лични данни, а hotmail са на М$ и не ща да ги знам. В Бг поща не съм ОК, спамът там е огромен. Вероятно продават данни на рекламодатели.

conspiracy-640_s640x427.jpg
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Може да си купиш Google акаунт, който е с активиран Google Voice. Продават ги, плащането е с Биткойн.

После ползваш този телефонен номер (Google Voice) за да си активираш 2FA на който си искаш Gmail акаунт. След като активираш 2FA, можеш да премахнеш телефонния номер, както и всички резервни email адреси (за да не ти хакнат акаунта през тях).

НЕ МОЖЕШ ДА АКТИВИРАШ 2FA БЕЗ ДА ДАДЕШ НЯКАКЪВ НОМЕР ЗА ПОТВЪРЖДАВАНЕ СЪС SMS ИЛИ АВТОМАТИЧНО ТЕЛЕФОННО ОБАЖДАНЕ! Даже и когато не искаш 2FA със SMS, а само с кодове, генерирани локално, първо трябва да активираш 2FA със SMS и после да го изключиш.

След като вече имаш активиран 2FA (чрез Google Authenticator или съвместима програма - напр. Gauth*) няма да ти искат телефонен номер при опит да се логнеш през друг IP адрес.

* http://gauth.apps.gbraad.nl/

Аз съм си активирал 2FA на важните Gmail/Google акаунти и съм спокоен, че няма да ми поискат телефон.

Също така може да купиш и телефонен номер под наем (с който да получаваш SMS за верификация на онлайн услуги).
 
Re: От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Когато си правих пощата нямаше такива изисквания. После със задна дата си промениха договора, и в прав текст - ако не ти изнася - чао! Само че смяна на поща е като смяна на телефонен номер или квартира.
Как се прави спам телефонен номер? През Скайп ли?

Да, но те с последствия излязоха, което автоматно означава, че щом още ползваш техните услуги си се съгласил. Сещаш ли, към последните точки на всеки един има една точка, в която се споменава, че запазват правото си да го ъпдейтват и променят по всяко време, а това, че все още ползваш услугите им означава, че си ОК с това. :) Измислили са го още преди да си се завъртял. :)

Не бе, спам тел № се правеше едно време с предплатените карти. Няма име, няма адрес, един номер просто. Сега не знам дали има възможност. Скайпът не може, защото най-малкото пеймънта на кредити е с твоите детайли. :)

@Rabin, няма как. Не искам да звучи аматьорско написано от мен, но сериозните сървиси гледат да имат повече инфо, за да успят да възстановят дейтата или акаунта и по друг начин. Има и други по-лабави услуги, може да се ползва и те. Но за бг пощите всички сме на едно мнение.

@StefanIvanov, добре го е казал. Не исках аз да го казвам, но. Така и така някои от бг пощите трудно се справят с филтрацията на спам или пристигането на мейли, та са добра опция като цяло.
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

uphero, тая картинка се върти по всички форуми, от "нямащите какво да крият". Съответно - и нямащите какво да покажат. Банални сте, поне картинката сменете, има една с котарак. Това е мое решение, и Гугъл постъпват некоректно, подменяйки правилата в последствие.
Като искаш си наснимай и долните гащи у Фейсбук. Един ден ако пък случайно станеш значима фигура - ще се сетиш за тъпата си картинка, и че си се опитвал да се подиграваш с нея. И ще е късно! Тия неща не ги събират от алтруизъм и човеколюбие.

Всъщност пробва ли през вебпрокси да се логнеш.
Точно смяната на IP-тата щракнаха капана!
 
Еми освен да ви пращам по една ЮК предплатена СИМ карта да се верифицирате, друго не знам какво да предложа.
Получаваш СИМ слагаш в апарата, пишеш номера в Г, получаваш СМС с кода, пишеш кода, и СИМ-ката в кенефа.
Ако някой иска, да пише на ЛС.
Цената на услугата ще е под 20 лв.
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Аз подбивам цената.

Предлагам Gmail акаунт с активирана 2FA - 19 лева. Плащане - Биткойн. ;)

Който не го мързи ще си намери за $2.

Когато имате активиран 2FA (кодове, генерирани офлайн, не SMS) от Google е малко вероятно да ви искат телефонен номер. На мен не са ми искали, откакто си активирах 2FA (с генерирани офлайн кодове).
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Помиярите редовно искат верификация. Gmail стана неизползваем. Толкоз от мен!
 
От: Заключиха ми пощата в Гугъл!

Успях да вляза през едно от устройствата, с които съм влизал преди. Хем са ми пред очите всички настройки в профила, имам пълен контрол, освен това изключих всички възможни проверки. Потвърдих, че съм аз тоя с другото устройство. Няма влизане от друго устройство, гугъл не става за advanced юзъри, категорично. Баси бъгните, в чужбина може спокойно да увиснете без поща. И втори доверен мейл не спасява положението. Функцията за промяна на парола през втори мейл просто не работи. Телефон, та телефон, друго не признават. Дебилното е, че ако евентуален хакер вкара негов телефон - и те пуска вътре!
При условие, че изрично съм задал БГ език - пуска ми разни тестове на испански. За тия явно не съществува понятието VPN.
 
Последно редактирано:

Горе