Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

radev

Well-Known Member
Чудно ми ако направя някаква петиция и кампания за невлизане в тоя форум, нещо като стачка докато не се вземат мерки и някакви по строги правила (и да се спазват най-важното), колко човека ще се включат.

Омръзна ми да влизам в някаква тема, където някой пише

"Предлагам едни какви си услуги"

и от долу лайна от типа:

"Първо си оправи грешките"

1. губя по половин ден заради такива простотии
2. абсолютно грозно е
3. авторите на темите не им е много приятно


Мене ме считайте за стачкуващ от тоя момент (14:38 часа мое време)
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

Аз също се съгласявам. Хубаво е да се дава свобода, но все пак трябва да има някакви, макар и минимални мерки, които да се вземат при подобни постове. Дори в една тема направих и забележка, защото е изключително дразнещо найстина. Нека всеки предлага това, което има/може. От там нататък хората ще си преценят искат ли такъв тип услуга или не.
Няма значение какво се предлага. Ако ще и лъскане на обувки да е... щом човека смята, че може да припечели - нека! Няма нужда 10 човека да му "наливат" акъл.
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

1. губя по половин ден заради такива простотии
2. абсолютно грозно е
3. авторите на темите не им е много приятно
Определено е така , но офертите в пазара би трябвало да са максимално съдържателни иначе се губи смисъла да се пуска тема .

Подкрепям, но ще стачкувам неефективно - намира ми се все още време за губене :)
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

радев, убеден съм, че член като теб няма нужда да прибягва до спам за да привлече аудитория. (няма да пускам линкове към постовете, които визирам) Уважавам позицията ти за стачката и аз също обмислям какво да предложа за да не си губим времето взаимно, но смятам, че би било по-подходящо да се опитаме да дадем конструктивни предложения вместо да се опитваме да изграждаме опозиция на управлението на coolice - изборите идват само за народното събрание

поздрави
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

Поздрави и на теб и успех на всички! :)
сменям лентичката с действия

гуд лък, хав фън енд хев а найс гейм

го го го!
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

Поздрави и на теб и успех на всички! :)

искрено се надявам, че това не е последно послание в духа на стачката?!?!
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

заяждането е най-лесното нещо , а аз съм много добра в това :)

но няма да го правя а ще слагам отрицателни репутации , както казах имам време за губене
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

Добро решение е изнасяне на стойноста на репутацията под брой мнения.
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

Форумът е свободно място и щом е позволено обявите да се публикуват без администраторска или модераторска намеса, няма смисъл от действия и стачки.

Би следвало всеки да има право да пуска обяви, както му е кеф, както и всеки да чете обявата, както намери за добре, независимо дали е писана грамотно или левашки!

Всеки опит да се превърне форума в тясно специализирано общество, в което всички са чистички и прилежни, просто ще закопае всичко...
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

И аз смятам че начинът е с репутация... когато се мине -5 бан за 1 седмица. Добре ще е и тази репутация да се вижда от всички :)
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

И аз смятам че начинът е с репутация... когато се мине -5 бан за 1 седмица. Добре ще е и тази репутация да се вижда от всички :)

ей това е качествена идея - гласувам за (ако на някой му дреме за моя глас де)
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

Бан е лошо. Веднага се сещам да направя 10 акаунта и да банна с негативна репутация.

Просто да се изнесе значението. Четейки негативен пост и поглеждайки на репутацията повечето ще направят правилен извод за коментара.

Важно е да се популяризира идеята и да се ранкват хората. Виждам, че не е малка аудоторията и ще се приеме на ура.

За негативни страни ще мълча.

Успех, coolice.
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

@radev ти не разбра ли, че тука толкова глобални промени не се правят ;) Предлагам да започнем като някакси репутацията се изкара на по видно място... Аз лично не знам откъде да видя репутацията на даден участник във форума.. за вас не знам :)
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

Мерси на Радев.

Това вече е поставено като ословия там в "Пазара" и ако се натъкнем на такова нещо, ще има много триене. Това е от мен като обещание, защото преди всичко човека пуснал темата иска да предостави или да получи нещо, а не някой да му обяснява колко голямо ЗЛЕ е. Така, че това се приема и е влязло в сила. ;)
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

Дори пред олтара се пита "Ако някой има нещо против, да го каже или да замълчи завинаги". Защо тук и това право на човек да се отрече? Да, хубаво е да има оферти, но е редно да са що-годе добре и коректно представени. Да се заяждаш за правописни грешки го намирам за нормално, но би могло да се и прескочи. Все пак този, който би го заинтересувала офертата, и сам ще види това, но пък от друга страна пускащия такава оферта би трябвало да бъде апострофиран за негово добро, защото ако друг път пуска оферта, пак би се излагал така. Друг момент са леко подвеждащите обяви или тези, които са явен опит за измама. Защо трябва да се мълчи в такива моменти?
Ако нямаш право да кажеш каквото и да е против конкретна оферта, то тук ще се увеличат моментите с прецакване и измами на неподозиращи хора, а от това ренюмето на форумите пада. От друга страна, макар и невинно изглеждащо, ще нарастнат неграмотните обяви, което съвсем ще откаже един потенциален купувач (или там какъвто е) да поглежда тези форуми (ако има прекалено много неграмотни обяви, ще реши, че и всички са такива).
Нека си ги има тези апострофирания/заяждания и нека те играят роля на качествен контрол. Ако заяждането е безпочвено, човек лесно може да го разбере.

Аз стачкувам срещу стачката!
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

Мерси на Радев.

Това вече е поставено като ословия там в "Пазара" и ако се натъкнем на такова нещо, ще има много триене. Това е от мен като обещание, защото преди всичко човека пуснал темата иска да предостави или да получи нещо, а не някой да му обяснява колко голямо ЗЛЕ е. Така, че това се приема и е влязло в сила. ;)

От кога е влязло в сила?
Защото май никой не е разбрал
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

Има го в правилата, а който не е разбрал или прочел ще го научи по трудния начин. ;) Сори, но трябва да уважаваме другите и техния труд, а това че не го е написал както е по учебник не е повод за изказвания. Може да се вметне, но опредлено да не е основното заради което се пише, както:

Ти луд ли си за този сайт?
Много е зле това.....

..........и ей такива. ;) Просто Пазара е една от най-пълнещите се секции, и голяма част от темите там започнаха да придобиват този вид, което опредлено не е хубава практика, където и ще да е. Да, за контента съм, но и такъв. :)
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

Бъркат се малко понятията кога може и кога не може.

Когато има оферта, особено с конкретна цена като минимум примерно 50, то всякакви коментари тип: "ти си луд, бате" "оди се пери" и "аз давам 5" са не само излишни, ами най-малкото не са коректни. Ако цената не е пазарна, то към нея няма да има интерес и продавачът сам ще стигне до този извод. Достатъчно съм се напатил тук с почти всяка моя тема в "Пазар". Веднага се пълнят ако не с Радев (на когото донякъде му е простено, щото поства хубави статии и съвети понякога), то с тия дребните тролчета тип нетфърфър, самми и т.п., които почват да флъдят не по темата, да се смеят що domain.bg бил домейн от второ ниво и тем подобни неадекватни и неграмотни реакции, които колкото и да са малоумни, но реално могат да провалят добра сделка с пушилката, която се вдига. Затова реалните сделки в този форум стават само на ЛС.

Обаче в много случаи, става въпрос за предлагани услуги, които са неразривно свързани с грамотността. Спомням си наскоро случай, в който bdaa предлагаше свой сайт с описание на услугите, които предлага. Трима човека, включително и аз, му посочихме грешките, които да си оправи на собствения сайт, тъй като е логично, че хора без пари няма да могат да ползват неговите платени услуги, а хората, които изкарват пари, никога няма да си позволят да дадат и левче на студио, неоправило дори своя собствен фирмен сайт.

Погледнах, преди да пиша тук, какво е станало. Ами нищо не е станало и не е оправено. Което означава, че bdaa или не го е сметнал за важно или е решил, че със съветите му се подиграваме, а не му помагаме. Е с такъв манталитет, ако не му го кажеш, какво ще се получи според вас? А наистина му су зарадвах, тъй като даде оферта за реална работа, в която ще вложи своя труд и умения, а не като преди да помага на пловдивските тарикати да продават домейни, собствениците на които не знаят за тези им хуманни начинания.

Следващият случай снощи. Появява се продавач, предлагащ уебдизайн, поискаха му портфолио и дори съвсем културно и доброжелателно му пожелаха успех. И каква му беше реакцията? Прати съветника да чете. Може да е решил, че се заяждат с него, не знам, но не беше лошо да се опита да помисли преди да реагира.

С подобни изцепки (неграмотност, пубертетско отношение) пада нивото на форума, а ако смятате, че това не е толкова важно, то това вече е отделен въпрос. Макар че превръщането на форум "Предприемач" в сборище от рекламни и търговски агенти, които рекламират чужди хапчета и поради тази причина се наричат "бизнесмени" (макар че всеки бизнесмен знае каква е разликата между предприемач и търговски агент, обикалящ с трошката си къщите в опити да продаде ненужна прахосмукачка), едва ли е на добро. Но не мога да разбера защо в "Пазар" се позволяват тъпи и несвързани с темата забележки при типично ценови оферти, а в същото време модераторът щял да изтрие някои забележки от граматическо естество. Ако ще се избира кое да се трие, то написах основанията за и против, а ако ще се подхожда по еднакъв критерий (който би трябвало да определи собственика на форума), то или трябва да се трият всички подобни забележки или пък да се оставят всички. Но ако ще се трие избирателно, то трябва да се премери 7 пъти преди да се отреже нещо. Сериозните ценови оферти като постове в този форум приключиха именно поради агресивния флъд, а не поради граматическите забележки (те са съвсем отскоро).
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

Слабо се рекламира автоматичната проверка на правописа във Firefox...

Обличайте си рекламните материали!

hot-firefox-girl.jpg


Ползвайте автоматична проверка на правописа - не се излагайте по форумите!
 
От: Ако направя петиция за Невлизане в Предприемача

И аз смятам че начинът е с репутация... когато се мине -5 бан за 1 седмица. Добре ще е и тази репутация да се вижда от всички :)

Аз пък смятам, че не е. Стига с тези банани да не сме банаова република? Каква стачка? Щом не ви се четат спамовете в Пазар, има решение. Просто прочитате първия пост и на долу давате игнор ;).
 

Горе