АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Аз НЕ гласувам, точно защото политиците не си вършат работата.
Докато не гласуваш, те от къде да знаят, че си недоволен от тях?
Нещо подобно на моя глас.... http://bgreporter.net/39.html
Така трябваше! :|
Ами дикататура за такива като теб!
И три години казарма! :clap:
така и към желанията на индивида.
Не всеки кълве на кебапче. Трябва да се вдигне мизата - смартфони, лаптопи, трета ръка баварци. И подобни. На всекиму според нуждите! :p


319858_424120734333672_406661705_n.jpg
 
От: От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

... реших да гласувам с негласуване (т.е. не от непукизъм)...

Мислех си вчера колко хубаво би било народа да се чувства, че е заедно и че зависят от него нещата. Примерно да излязат 4 милиона, да чакат на опашка за да пуснат ако ще една невалидна бюлетина, къде с обяснение някакво, къде като тая:

Нещо подобно на моя глас.... http://bgreporter.net/39.html

На другия ден всеки да разбере, че не е бил само той дето така е гласувал, да стане ясно, че народа казва нещо, има глас и да му стане драго и да знае, че може заедно и по-големи неща да направи от едното гласуване...

...Аз търся система, която да обедини двете концепции в една система, която е грижовна както към обществото, така и към желанията на индивида...

И аз, и много хора в Европа и в Щатите и т.н. търсим нещо по-добро, защото е ясно, че текущото е далеч от идеално. И като ти прочетох предното мнение направо ми вдъхна надежда, че може да изскочиш с нещо работещо... но си остава трудния проблем нерешен явно ...

Аз като съм мислил по тия въпроси съм стигнал до една концепция, да се сегментират хората по съответния проблем, и за тия, които искат изберат еди кое си за тях да е така, за тия, които изберат другото - за тях да е така, но това също не е особено ясно в повечето случаи как може да се постигне и само ти го давам като още едно дърво в парната машина на мисленето ти.



Исках да дам зелено на МЛазаров и на Вискяр, но не мога, да знаете, че ми харесахте.


EDIT:

Алф, ние показваме нашата позиция, като не гласуваме. Пак казвам така зададен въпроса е глупав понеже ние НЕ сме компетентни да дадем адекватен отговор, а ти ме караш да гласувам. Дори да бях се домъкнал до урната в това време, щях да пусна празна бюлетина понеже, нито "Да" ме устройва, нито "Не". Въпроса е зададен некоректно и аз си изразявам недоволството, като не им гласувам глупостите.

Проблема е, че не я показвате така позицията си. Това, което се вижда е един заспал народ и последиците ще са спокойни политици.
Бюлетината на Лазаров примерно придружена с един ред от сорта - абе задайте си коректно въпроса, или абе аз да не съм ядрен физик или икономист или каквото и да е друго и това умножено по 4 000 000 примерно щеше да е друго, а сега е друго....
 
Последно редактирано:
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Докато не гласуваш, те от къде да знаят, че си недоволен от тях?

Ако някой ми покаже начин (освен рисуването на курове по бюлетините), как да покажа на политиците, че не ме кефят да го казва. :)
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Булгар гласува само:
1/ га му се плати
2/ га го нахранят поне една чорбъ
3/ га поне един му заповяда що да прави
А със свободата си що да прави - не знае
А иначе германците си махат централите, но ние нали сме по-умни - ще правим, пък било то и руски....
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Alf, каквото и да напишеш на бюлетините, и да задраскаш двете и да не задраскаш нищо, нищо от това не достига до политиците. Преброителите (които не са политиците) просто вписват тези бюлетини като невалидни и само дето си си давал зор на вятъра. Бил съм застъпник на избори и знам колко "им пука" на политиците за невалидните бюлетини. Политиците ги е страх само от конкретен вот. В случая аз не намерих за отговорно да дам единия от двата варианта вота, тъй като и двата ги считам за вредни за държавата.
 
От: От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

Alf, каквото и да напишеш на бюлетините, и да задраскаш двете и да не задраскаш нищо, нищо от това не достига до политиците. Преброителите (които не са политиците) просто вписват тези бюлетини като невалидни и само дето си си давал зор на вятъра. Бил съм застъпник на избори и знам колко "им пука" на политиците за невалидните бюлетини. Политиците ги е страх само от конкретен вот. В случая аз не намерих за отговорно да дам единия от двата варианта вота, тъй като и двата ги считам за вредни за държавата.

Съгласен съм. Референдумът в България е безмислен, без значение дали гласуваш с невалидна бюлетина или не. Чухте Бойко какво каза преди дори да беше приключил референдума. Той централа няма да строи. Сега щели да вкарат въпроса в парламента, там ще го отхвърлят и така. Тоест знаели са, че каквото и да кажат българите няма да се съобразят с тях и парите за референдума се хвърлят на вятъра. Референдумите в България трябва да се забранят със закон поради две причини:

1. Българите не са достатъчно образовани и заинтересовани, за да гласуват на тях.
2. Политиците не се съобразяват с малкото хора, които въпреки всичко решат да гласуват.

Сега като се сетя как Плевнелиев се хвалеше, че щял да организира много референдуми... Дано да е празно обещание, защото ни чакат още много безмислени разходи.
 
От: АЗ ГЛАСУВАХ на референдума.

@Alf благодаря за идеята. И аз съм мислил по въпроса, но е приложима за малка част от обществените отношения. Близка идея до тази, която искам да споделя е, че гласуването ще е от всички хора, които ще се обединяват на по-малки групи според идеологията си. Тези малки групи могат да са партиите и техните регионални звена, които да обединявят хора с общ мироглед и обсъждат тяхната гледна точка относно проблемите. Така всички ще са сравнително информирани за проблемите и ще могат да гласуват адекватно. Всички гласове ще се обединявят в средно-аритметичен отговор, така ще се намира баланса в общественото решение. А не както сега, приема се една демократична идея, после се приема една соц идея... и постоянният конфликт между тях. Нещо такова... :)

Освен това, така ще се постига истинската идеология на демокрацията, всеки един гражданин ще ума част в гласуването, а няма да бъде "представляван" от някакъв човек, който уж има подобни идеи. Аз свой представител в парламента не виждам, не сум чул нещо дори близко до моята идеология... затова и парламента като регулаторен орган не ми вдъхва доверие.
 

Горе