АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Горките комунета - единствения им коз срещу правителстово на герб и той се оказа кьорфишек. Просто жалко за хората който им повярваха на поредните лъжи, но те биха повярвали и че земята е плоска ако от партията майка кажат така, че все едно ...

Дълговете на държавата към бизнеса растат

Дълговете на държавата към бизнеса не само не намаляват, но дори се увеличават... Внушението, че за разлика от управлението на ГЕРБ държавата вече се разплаща с бизнеса и това съживява икономиката, е един от основните политически рефрени на управляващите в последните месеци. Реално обаче статистиката на финансовото министерство не засича подобни процеси. Оказва се дори, че миналата есен, по време на управлението на бившия финансов министър Симеон Дянков държавата е била доста по-изрядна към бизнеса, отколкото сега.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Цена на електроенергията в момента:

АЕЦ Козлодуй ЕАД - 15,30лв./МВтч
Електрическа енергия от възобновяеми източници:
Вятърни ЕЦ - 148,71лв./МВтч
Фотоволтаични ЕЦ - 472,63лв./МВтч

Това е от сайта на ДКЕВР.
Направете си сметката за каква далавера става въпрос с тия фотоволтаични централи на гърба на хората.
И защо според вас президента е против облагането на тези централи с 20 проц. данък,дори щял да сезира конституционния съд.:cry:

Колега къде ги гледаш тези цени, вземи си ги актуализирай малко:

http://www.dker.bg/pagebg.php?P=401&SP=402

Това нали ти е ясно, че са държавно определяни цени - нищо общо няма със свободният пазар на цените - това, кеото писах че трябва стане. Схемите с ВЕИ почнаха от 2008 и цената тогава беше 80 стинки на киловат.

А за президента, то ясно, но и това си е дискриминативно. Все едно, ти правиш пари а унито не направи, но дай да вземем от теб а от него не ..... Трябва се актуализира всичко по чл. 19 от Конституцията!
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Колега къде ги гледаш тези цени, вземи си ги актуализирай малко:

http://www.dker.bg/pagebg.php?P=401&SP=402

Гледам ги точно от линка който си дал,скролни надолу и ще ги видиш

Цените от фотоволтаични централи са от 20 до 30 пъти по високи от тези на АЕЦ
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Ахахаха, братле не ме намесвай в такива схеми, аз нямам пръст в такива неща, ако имах нямаше да се тормозя със сайтове и гошо. :D
А за президента, то ясно, но и това си е дискриминативно. Все едно, ти правиш пари а унито не направи, но дай да вземем от теб а от него не ..... Трябва се актуализира всичко по чл. 19 от Конституцията!
 
От: От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Гледам ги точно от линка който си дал,скролни надолу и ще ги видиш

Цените от фотоволтаични централи са от 20 до 30 пъти по високи от тези на АЕЦ

Е като гледаш, що не виждаш т. 6 - до 25 стинки е за соларите и до 15 ст макс за вятъра. Такави от сорта 40 стинки за киловат, на нови вече няма това ми бе мисълта.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Сега ще и се е** майката на гербаджиите, сеч масов искам, както мачкаха целия бизнес, сега на тях 10 пъти по толкова трябва. веитата по гербаджийско време нарастнаха с няколко стотин процета, за това намекна трайчо трайков няколко месеца след като го махнаха в едно интервю и леко захапа ония масон делян добрев. Не 20 процента - 60 процента данък трябва да и сложат.
http://bolgari.net/vei___zelenite_mashinki_za_pari-el-1231.html


Второ - част от организацията са гарантираните високи цени. За разлика от повечето развити страни България прие закон, който гарантира сигурност на хищниците - 20 години гарантирано изкупуване на енергията.

Бившият преговарящ Меглена Кунева договори най-бедната страна в ЕС да плаща по-скъпа енергия не само от страни от бившия съветски блок - Чехия (13%), Унгария (13%), Полша (15%), но дори спрямо едни от най-богатите страни Белгия, Холандия и Англия.

Това означа, че ако този месец пуснете в експлоатация вятърен или соларен парк, до април 2031 г. населението трябва задължително да ви изкупува произведеното. При новата ревизия на проектозакона бе направено великодушно намаление например при фотоволтаичните мощности от 25 на 20 г. гаранция.

Според същия доклад на енергийния министър са предоставени от ДКЕВР до края на 2010 г. лицензи за вятърни централи са: 2017 MW, и за фотоволтаични - 230,1 MW, т.е. 434% нарастване за "вятъра" и 1075% за "слънцето".


Магдалена Ташева го засече: "Ще фалирате! Вие не сте конкурентноспособни!" , заяви тя. И припомни, че фотоволтаици и ветрогенератори продават на държавата за 353 лв., докато енергията от АЕЦ струва 37 лв., а от "Мариците" - 67 лв. Затова и сметките на хората са толкова раздути заради некоректните привилегии на "зеления бранш".
 
От: От: От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

ВЕИ И АЕЦ :

Едното означава зависимост и много висока цена, а второто – независимост и ниска цена. Това е факт, макар от телевизора да се чува друго.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

1mqJv.png






1mqJY.png
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Е и? Май не си наясно със структура на соларите - над 95% са в паркове до 10 МВ. Като тези големите, които имат ефект в микса са десетки парка над 200 киловата. Гледай тази цена, не другата и пак няма 472 лв, както писа по рано, това ми бе мисълта
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Виж тази оферта и наблегни на дата и изкупните цени:
https://www.kpd.bg/bg/offers/offer-10135.html
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Министър към Плевнелиев: Не вредете на народа!

ако държавният глава го направи, няма да навреди на правителството, а на целия български народ, който очаквал тази, макар и закъсняла мярка.

http://www.blitz.bg/news/article/239488


Когато ножа опря до кокала,тоест до интересите на олигарсите,плевньо си показа истинското лице.

Защитава интересите на ВЕИ-тата за сметка на тия, които плащат скъпия им ток- хората
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Днеска много кофти ден за правителството.

Някой още има ли да го подкрепя.


През октомври продължа изтичането на капитали от страна.

http://www.bnb.bg/ResearchAndPublications/PubPeriodical/PubStatisticalPublications/PubSPDirectInvestments/


Преките инвестиции в страната за октомври 2013 г. са в размер на (минус) -103.8 млн. евро




Лъсна поредната лъжа, че правителството се било разплатило с бизнеса.

Дълговете на държавата към бизнеса растат

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2624924

За последната година ръстът на просрочията е сериозен - от 111 млн. лв. през септември 2012 г. на 152 млн. лв. към 30 септември т. г., което е скок с цели 37%. Увеличение има и в тримесечието юни - септември, макар то да е минимално - с 5 млн. лв., сочат последните данни на финансовото министерство.

Публичните данни не показват особен напредък и в процеса на възстановяване на ДДС в сравнение с 2012 г.
Финансовото министерство твърди, че от юли е предприело спешни мерки за бързо връщане на налога на фирмите. Действително през юли върнатият налог е по-висок в сравнение със същия месец на м. г. - 563 млн. лв. спрямо 518 млн. лв. година по-рано.
През август, септември и октомври обаче данъчните са върнали по-малко ДДС на фирмите в сравнение със съответните месеци на 2012 г. През август т. г. са възстановени 505 млн. лв. (551 млн. лв. през август 2012 г.), през септември - 577 млн. лв. (599 млн. лв. през м. г.), а през октомври - 532 млн. лв. (569 млн. лв. през м. г.). Това за пореден път доказва твърденията на експертите, че проблемът с ДДС се преувеличава за политически цели.



Кой убивал бизнеса сега, а? Дянков или Орешака. :lol: :lol: :lol: :lol:





И за капак нещо дето едва ли изненадва някоя. Щото тея като дойда на власт и винаги им спират Еврофондовете. Сигурно щото са много честни и хич не крадат.


Е. Савов: Блокирани са плащанията от ЕК към всички бенефициенти в България


http://bnr.bg/sites/horizont/Society/Bulgaria/Pages/1612-E-Savov-eusredstva.aspx
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Кой убивал бизнеса сега, а? Дянков или Орешака. :lol: :lol: :lol: :lol:
Грешна логическа връзка между двете споменати имена. Логическата връзката "или" всъщност трябв да бъде "и".
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Ни сте прави. Азъ вервам на туй правителство!
Очаквам ток по 2 стотинки киловата и 6 стотинки за билетче в градския транспорт.
 
От: От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Грешна логическа връзка между двете споменати имена. Логическата връзката "или" всъщност трябв да бъде "и".


Е да, ама червените ореваха новините, ореваха форумите, ореваха квото имаше да се оревава, че видите ли лошия Дянков не връщал ДДС, не се разплащал с бизнеса и пр.

Е сега се видя от отчета изготвен от тях, че са лъгали яко като за световно. При тях положението е още по-зле. Ама Дянков бил виновен. :lol: :lol: :lol:



Патологични лъжци са това червените - никога не им вярвайте.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Забравих като реваха за 1 милиард за заема - точно за това им беше рева, че щели да се разплатят с бизнеса по-бързо.

Оказа се, че не са. Пак са лъгали значи.


Кво ли са учудвам. Те освен да лъжат и да крадат май друго не могат.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

@математик я дай да видим герб като дойде на власт, колко беше фиска
и колко източиха от ЗК
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

@математик я дай да видим герб като дойде на власт, колко беше фиска
и колко източиха от ЗК


ГЕРБ не са на власт от 10 месеца. От тях нищо не зависи вече.

А фиска като беше ГЕРБ беше +4 милиарда, които ги няма. ГЕРБ взеха още заеми - ДА.

Но сега новите са с пъти по зле. Само следващата година ще вземат 4 милиарда - моли се да има кой да им ги даде на нормална лихва, щото ако няма, ще дойде МВФ а те режат от кръста и не им пука много.

И да коментирам ли, че тези актуализираха бюджета август месец. И ноември вече има дупка. И пак според техни признания - нямало да излезе бюджета за тази година.


Некадърни, некадърни че чак дрънчат.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Интересно, аз си спомням, че имаха към 8мрд резерв, като дойдоха на власт, профукаха ги, източиха още 2мрд от ЗК, пък за източените еврофондове не знам, само си спомням за пиарките на миро мършата и за дадените милиони за сайтове и фейсбук страници и медийна реклама
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Интересно, аз си спомням, че имаха към 8мрд резерв, като дойдоха на власт, профукаха ги, източиха още 2мрд от ЗК, пък за източените еврофондове не знам, само си спомням за пиарките на миро мършата и за дадените милиони за сайтове и фейсбук страници и медийна реклама

Винаги ме кефи този аргумент - който си е прав де.
Динтроникс, случайно да знаеш за 1 месец колко милиарда изхарчиха тройните?! Лесно може да се провери, ако не можеш ги намериш - толкова колкото ББ изхарчи но само за 1 месец 4 милиарда за 1 месец Декември - найс а?
 
Последно редактирано:

Горе