АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Toва го казах, за да ти стане ясно, че не само аз и уни подкрепяме правителството и дадох пример с анкетата.

Защо трябва да ми даваш някви малоумни примери след като си има анкета Искате ли Правителството да подаде Оставка

Но си прав наистина не сте само вие 2мата, 4ма сте ОМГ :D

Чесно казано всеки път като пропишеш в политика ставаш за смях, един съвет най-добре се придържай към темите в който си компетентен.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Ремайнд, това че не ти харесва дадена гледна точка не ти дава право да обиждаш с термини като простак и подобни. Това говори за ниска култура.

Че то умен човек покрепя ли БСП,бе?Ххаха :D
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Добре добре добре
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Ами не е опоменал, кой визира - вика всички под един кюп. А иначе, по този проект може загуби 5 единици капитал, но пропускаш факта, че ще е налял още доста през годините. Пример наливаш 1 милион в Хикс производство и след 5 години вадиш 1 милион чисто, но за всяка година имаш по 400-500к в заплати, материали, оборудване и т.н и кво излиза за 5 години си дал 2.5 милиона още, а взимаш 1 милион печалба - нетно май излизат други схеми. А и за протокола Фонд работна заплата гълта голям процент от разходите от всяко дружество малко или голямо. А и голяма част от производството е износно, така че реално, нищо от БГ не се взима, а от чуждите страни. Валиден е и примера, в който ти мислиш и явно той, но за да харчим за тях, нали от някъде трябва да дойдат тези пари :) говорим си за хипер маркетите, те постигат икономия от мащаба с техни си стоки. Е нашите, що не направят магазин с БГ стоки, се хванат всички и да си направят - ясно е че няма, как да стане този магазин много бързо ще фалира. Поради и простата причина, че и БГ продуктите над 80% са с вносна суровина.

Нали знаеш Викторито дето се пуши, не е с БГ тютюн а с Китайски. Кетчупите, не са с БГ домати, а с внос от Китай на прах и т.н и т.н може продължавам. Айде сети се какво бешв във Варна, преди да отворят Метро - цените всички си бяха на дребно, но високи с надценки и нямаше никой БГ магазин да ти свали ниско цените всички си бяха високи - така че и родните си гонят интереса, Метро отвори и какво стана ордиии от хора - що ходиха там а не при родните ни магазини :) Хората са рационални, не може иначе ги караш да купуват нещо по скъпо за същата цена. Кво стана с онази простотия събота и неделя да не бачакат, всички социални медии гръмнха и тук не визирам икономистите, а самите хора.......

Единствените инвеститорите, срещу които съм аз е тези дето идват и имат гарантиран държавен монопол или гарантирани изкупни квоти, че и цена!!! Всичко друго, ни трябва - защото се създават производствени предприятия, нещо което добавя стойност, увеличава заетостта и респективно ще имаме по-голяма продукция от дадената стока, която ще доведе и до спад на цената => увеличени на благосъстоянието на хората в съвкупен вариант.
Ако не всички, то почти всички такива чуждестранни инвеститори имам предвид. Да, основно имам предвид тези, които внасят 5 и изнасят 10, но също и примерът споменат от теб с фирмите само за износ. На пръв поглед нямаме изтичане, а само внос, но не е съвсем така. Нека си припомним, че според икономиката и човешката работна ръка се счита за ресурс ("човешки ресурс"). Даденият инвеститор е избрал нашата държава, защото тук този ресурс се купува/продава на безценица. Той няма изгода от това хората да получават нормални (по-високи от настоящите, които са трагични в повечето случаи) заплати за труда си. В този случай си гарантираме продължаваща постоянна мизеря като сегашната и няма как да говорим за бъдещи планове за повишаване на доходите/заплатите на хората. Ако се вдигне цената на труда в България, тези инвеститори ще преместят бизнеса си в друга държава от третия свят. Така попадаме в омагьосан кръг.
Аз не съм напълно против чуждестранните инвестиции. Аз съм против класическата политика да идват тук да въртят бизнес фирми, които не подлежат нито на натиск чрез данъчно облагане, нито на рестрикции от друг характер. Т.е. говоря за фирми нерегистрирани в България, които оперират на територията на България. За да функционира държавата, никоя фирма оперираща на нейна територия не може да е по-голяма и по-силна от нея. В момента, в който някоя фирма, се окаже по-голяма от държавата, по един или друг начин тя става държавата.
А Северна Корея наистина се опитват прекалено пряко да се борят със западняците и тяхния смукачески модел. Проблемът им е, че се опитват да надвият тоталитарни схеми (и политически и бизнес такива) чрез тоталитарни методи. Няма как да надвиеш някой идейно, ако в това отношение си не по-различен от него.

П.П.:
Отклонихме се от темата.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

(double post)
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Ако не всички, то почти всички такива чуждестранни инвеститори имам предвид. Да, основно имам предвид тези, които внасят 5 и изнасят 10, но също и примерът споменат от теб с фирмите само за износ. На пръв поглед нямаме изтичане, а само внос, но не е съвсем така. Нека си припомним, че според икономиката и човешката работна ръка се счита за ресурс ("човешки ресурс"). Даденият инвеститор е избрал нашата държава, защото тук този ресурс се купува/продава на безценица. Той няма изгода от това хората да получават нормални (по-високи от настоящите, които са трагични в повечето случаи) заплати за труда си. В този случай си гарантираме продължаваща постоянна мизеря като сегашната и няма как да говорим за бъдещи планове за повишаване на доходите/заплатите на хората. Ако се вдигне цената на труда в България, тези инвеститори ще преместят бизнеса си в друга държава от третия свят. Така попадаме в омагьосан кръг.
Аз не съм напълно против чуждестранните инвестиции. Аз съм против класическата политика да идват тук да въртят бизнес фирми, които не подлежат нито на натиск чрез данъчно облагане, нито на рестрикции от друг характер. Т.е. говоря за фирми нерегистрирани в България, които оперират на територията на България. За да функционира държавата, никоя фирма оперираща на нейна територия не може да е по-голяма и по-силна от нея. В момента, в който някоя фирма, се окаже по-голяма от държавата, по един или друг начин тя става държавата.
А Северна Корея наистина се опитват прекалено пряко да се борят със западняците и тяхния смукачески модел. Проблемът им е, че се опитват да надвият тоталитарни схеми (и политически и бизнес такива) чрез тоталитарни методи. Няма как да надвиеш някой идейно, ако в това отношение си не по-различен от него.

П.П.:
Отклонихме се от темата.


Именно липсата на работодатели държи заплатите ниски. Чуждите фирми идват тук заради ниската цена на труда. Но чрез идването на повече и повече фирми се покачва цената на труда - демек заплатите.

Ако нямаш работодатели - ще имаш голяма безработица и мизерни заплати.


Икономиката е игра с ненулев резултат. Обикновено двете страни са печеливши от една сделка иначе няма да я сключват.


Така, че и чуждите работодатели печелят от ниските заплати, а работниците печелят от това че имат работа - иначе трябва да са безработни. А при наличието на повече работодатели и липса на работници заплатите почват да се покачват. Точно като доматите на женския пазар. Има много домати - цената им ниска. Няма домати - цената им висока.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Да дойде бойко да оправи икономиката, той ги разбира нещата, все пак успя да побере реактор на Уестингхаус в 5000 кубиков двигател, марка Мерцедес
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Ако не всички, то почти всички такива чуждестранни инвеститори имам предвид. Да, основно имам предвид тези, които внасят 5 и изнасят 10, но също и примерът споменат от теб с фирмите само за износ. На пръв поглед нямаме изтичане, а само внос, но не е съвсем така. Нека си припомним, че според икономиката и човешката работна ръка се счита за ресурс ("човешки ресурс"). Даденият инвеститор е избрал нашата държава, защото тук този ресурс се купува/продава на безценица. Той няма изгода от това хората да получават нормални (по-високи от настоящите, които са трагични в повечето случаи) заплати за труда си. В този случай си гарантираме продължаваща постоянна мизеря като сегашната и няма как да говорим за бъдещи планове за повишаване на доходите/заплатите на хората. Ако се вдигне цената на труда в България, тези инвеститори ще преместят бизнеса си в друга държава от третия свят. Така попадаме в омагьосан кръг.
Аз не съм напълно против чуждестранните инвестиции. Аз съм против класическата политика да идват тук да въртят бизнес фирми, които не подлежат нито на натиск чрез данъчно облагане, нито на рестрикции от друг характер. Т.е. говоря за фирми нерегистрирани в България, които оперират на територията на България. За да функционира държавата, никоя фирма оперираща на нейна територия не може да е по-голяма и по-силна от нея. В момента, в който някоя фирма, се окаже по-голяма от държавата, по един или друг начин тя става държавата.
А Северна Корея наистина се опитват прекалено пряко да се борят със западняците и тяхния смукачески модел. Проблемът им е, че се опитват да надвият тоталитарни схеми (и политически и бизнес такива) чрез тоталитарни методи. Няма как да надвиеш някой идейно, ако в това отношение си не по-различен от него.

П.П.:
Отклонихме се от темата.

Колега извинявай, говориш не свързани работи. Дай да почнем от горе на долу:

1. Всеки бизнес се стреми да вади на 5 не 10, ако може - но това не става ей така с думи, а с действия. За да вложиш 5 и извади 10, сигурно дава още 30. Дори самите големи вериги това е валидно - цялата логистика, спедиция, маркетинг, външни услуги, складови наличности, логистични центрове, машини и оборудвания, подръжки и чак накрая работна заплата - това е в пъти по 5. Дори да изключим този фактор, което е невъзможно, за да има някой покупателна способност, то трябва да има заплата, за да има трябва да работи нещо, за да работи нещо, някой трябва да е създал условията. Така, че щом се избира едно а не друго, то не е проблем стига с какво да се плати.

2. В икономиката му се нарича, труд или човешки капитал. Човешки ресурс в бизнеса го търсим термина.

3. Не си наясно как работи система - да ниски са заплатите, но той има нужда от качествен труд. Когато доста работодатели искат да работят, те имат нужда от служители/работници, когато има много работатели/бизнеси/инвеститорите да търсят, труд. Работодателите търсейки труд с умения и опит почват да се конкурират един с друг и да спечелят те вдигат заплатите и придобивките. Когато иска някой, да произвежда той има нужда от фактори на производство, когато те са кът цената им расте.

Пример ИТ сектора и аутсорсинг услугите - заплатите растят с двуцифрени темпове и се отварят нови и нови работни места. За справка масово това са чужди инвеститори.

4. Как мислиш, че ще са повишават заплатите, без да работиш?! Да не би от държавата :D

5. Какво означава неподлежащо на регулация и рестрикция. Всека регистрирана БГ фирма подлежи на нашето законодателство - без значение БГ ли е собствеността или не. А бизнеса не трябва го регулираме и рестрктураме, трбява се остави да се развива по пазарен принцип. Дай ми пример за някой дошъл и голям и не спазващ нищо БГ?

Какво ще рече пак това ми е чудно - идва Х частник налива пари създава заводи, наема хора купува суровини плаща осигуровски, заплати, данъци и го спукват от инспекции и проверки - какво повече искаш. Е последното трябва отпадне де и то за всички.

6. Толкова голям, да дойде и да стане по-голям от държавата няма как да се случи, ако държавата не си продава властта в лобистични схеми с бъдещи ползи. Всяка регулация и рестркция е следствие на лобизъм и така се ограничава конкуренцията - ако не знаеш добре е да знаеш вече. Държавата е в бизнеса на продаване на власт и даване на привилегии на определени избранници.

С тези 6 точки не целя се заяждам, а консктруктивно да ти опиша, че инвеститор/собственик на предприятие/бизнесмен и служител е ситуация, при която и двете страни печелят - win win situation - обратното на ситуация и респективно обратното на ситуация с нулев резултат( единият да вземе, означава другията да загуби)

Ето ти клипче за размисъл:

[video=youtube;4Ttbj6LAu0A]http://www.youtube.com/watch?v=4Ttbj6LAu0A[/video]
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Да дойде бойко да оправи икономиката, той ги разбира нещата, все пак успя да побере реактор на Уестингхаус в 5000 кубиков двигател, марка Мерцедес

Така ли казаха по ТВ 7.

Защото в нетурските медии и изцяло големите медии по света и у нас, отразяват че преговори за евентуален реактор са се водили преди няколко дни, когато и дойде шефа на компания в БГ. До колкото си спомням комунуаналите са на власт от повече от година - така че тази автомонтьорска еквилибристика май ще я направи Орешарски. Дано да не я направи!
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

И ти ли си от заблудените, които си мислят, че може да има конкурс за технология? :lol: И ти ли ще караш мерцедес с вдигател на волга?
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Конкуренцията между работодателите наистина вдига заплатите, но само ако приемем, че въпросните работодатели по някаква причина непременно държат да останат на тази територия. В случая те са дошли за евтина работна ръка. В момента, в който тази работна ръка вече не е толкова евтина, те вместо да се борят за кадри чрез по-високи заплати просто ще пренесат бизнеса си да речем в някоя африканска страна, където работната ръка е по-евтина. Така политиците ако искат да запазят тези работни места трябва да се погрижат да не нарастват заплатите. Пряко на държавата не ѝ е работа да ти определя заплатите (тук визирам тъпотията "минимална работна заплата"), но чрез лостовете, които има тя може да предизвика повишаване на заплатите.
Конкретно за законите имах предвид най-вече данъчните и тези, които осигуряват натиск една фирма да не става по-голяма от държавата. Тъй като сме в ЕС, сме много ограничени откъм възможности за рестрикции. Нашите закони си важат на наша територия, но международните споразумения във връзка с чуждите фирми сериозно ни връзват ръцете.
Относно терминът "човешки ресурс": Може да погледнеш в по-големите фирми за отдел "човешки ресурси".
Това рестрикциите да създават монополи е възможно точно при наличие лобисти, което пък е свързано с прекалено порасналите фирми. Рестрикции като прогресивен данък възпрепятстват прекаленото нарастване на фирмите. Проблем става когато дадена фирма не подлежи на облагане от нашата държава. В този случай не можем да направим нищо и само гледаме как една фирма става по-голяма и по-голяма, което гълта повече и повече ресурс от страна на народа, което пък води до здраво финансиране на лобисти и монопол в полза на тази фирма, което представлява вече споменатото от мен превъщане на дадената фирма (или няколко такива) в държавата.

Към blackout8:
И аз не целя да се заяждам с теб. Просто не съм върл привърженик на много от общоприетите идеи на капитализма и в случая просто споделям разбиранията си.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

И ти ли си от заблудените, които си мислят, че може да има конкурс за технология? :lol: И ти ли ще караш мерцедес с вдигател на волга?

AP 1000 е най-съвършената технология, с която разполага света, в пъти по-добра от Руската. Въпроса е различен в предишният си пост говореше големи лъжи, а в този мажеш, но нормално за теб :)
 
От: От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

AP 1000 е най-съвършената технология, с която разполага света, в пъти по-добра от Руската. Въпроса е различен в предишният си пост говореше големи лъжи, а в този мажеш, но нормално за теб :)
Нека има конкурс. Ако тази технология е наистина толкова добра и ако офертата като финансови и други параметри е добра, то би трябвало точно тази оферта да спечели. От това следва, че не би трябвало да няма конкурс.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Конкуренцията между работодателите наистина вдига заплатите, но само ако приемем, че въпросните работодатели по някаква причина непременно държат да останат на тази територия. В случая те са дошли за евтина работна ръка. В момента, в който тази работна ръка вече не е толкова евтина, те вместо да се борят за кадри чрез по-високи заплати просто ще пренесат бизнеса си да речем в някоя африканска страна, където работната ръка е по-евтина. Така политиците ако искат да запазят тези работни места трябва да се погрижат да не нарастват заплатите. Пряко на държавата не ѝ е работа да ти определя заплатите (тук визирам тъпотията "минимална работна заплата"), но чрез лостовете, които има тя може да предизвика повишаване на заплатите.
Конкретно за законите имах предвид най-вече данъчните и тези, които осигуряват натиск една фирма да не става по-голяма от държавата. Тъй като сме в ЕС, сме много ограничени откъм възможности за рестрикции. Нашите закони си важат на наша територия, но международните споразумения във връзка с чуждите фирми сериозно ни връзват ръцете.
Относно терминът "човешки ресурс": Може да погледнеш в по-големите фирми за отдел "човешки ресурси".
Това рестрикциите да създават монополи е възможно точно при наличие лобисти, което пък е свързано с прекалено порасналите фирми. Рестрикции като прогресивен данък възпрепятстват прекаленото нарастване на фирмите. Проблем става когато дадена фирма не подлежи на облагане от нашата държава. В този случай не можем да направим нищо и само гледаме как една фирма става по-голяма и по-голяма, което гълта повече и повече ресурс от страна на народа, което пък води до здраво финансиране на лобисти и монопол в полза на тази фирма, което представлява вече споменатото от мен превъщане на дадената фирма (или няколко такива) в държавата.

Към blackout8:
И аз не целя да се заяждам с теб. Просто не съм върл привърженик на много от общоприетите идеи на капитализма и в случая просто споделям разбиранията си.

Това не е капитализъм, а голяма държава.
Нали ти е ясно, ако държавата намаше тези правомощия и ако всички имаха равни условия, то нямаше да има и лобизъм и респективно цялата поквара. Но това е държавата, тя е създадена да има насилствена функция над народа. Една фирма за да става голяма, тя заема все повече оскъдни ресурси а тези ресурси стават все по скъпи. А за да бъде тя шефа, то някой трябва си проаде властта демек държавницие. Връшаме се в по-горните изречения, що е така.

Да де това викам в бизнеса, иначе в икономиката си е труд или човешки капитал - това е производствен фактор :)

Въпроса е не е дали си привърженик сега или не, върпоса е дали си наясно какво е пазар и свободен капитализъм, в момента всичко в БГ не е капитализъм, въпреки че се води това - и затова правиш тези грешни изводи.

Виж ето ти един пример в банковата ни система има над 54 милиарда депозити от др страна на депозите стоят инвестиции. Щом нашите бизнеси, свиват и не инвеститират то няма как да има заетост, че и високи заплати, ако тръгнем гонем и инвеститорите от вън направо сме бегали.

Щото говорим за икономика - във всеки учебник по икономика ще видиш че запатите и то високи се случват, не след държавните регулации и рестркуции и политики, а следстиве на висока производителност. Високата производителност е равна на високи доходи, а и вече те на разходи. За да искаш това, което говориш високи заплати и да кажеш, че сега са ниски - това е следствие на факта, че не произвеждаме толкова много и ефективно!!!
 
От: От: От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Нека има конкурс. Ако тази технология е наистина толкова добра и ако офертата като финансови и други параметри е добра, то би трябвало точно тази оферта да спечели. От това следва, че не би трябвало да няма конкурс.

Съгласен съм на 100%.
Затова и по-горе писах дано да не го направи Орешарски това. Мисля, че Арева или коя копания с техният реактор минаха стрес теста в Европа, така че може и други да се конкурират.

Въпроса беше, че Алана пишеше небивалици и това отговорих, за останалото съм съгласен с теб. За мен не ни трябва нито нов реактор нито Белене, а удължаване на 5 и 6 блок + други алтернативи от към ВЕИ и най-вече една енергийна либерализиция + създаване на енергийна борса и либерализиране и откарване на енергийният ни пазар към ЕС и изтока.
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Съгласен съм на 100%.
Затова и по-горе писах дано да не го направи Орешарски това. Мисля, че Арева или коя копания с техният реактор минаха стрес теста в Европа, така че може и други да се конкурират.

Въпроса беше, че Алана пишеше небивалици и това отговорих, за останалото съм съгласен с теб. За мен не ни трябва нито нов реактор нито Белене, а удължаване на 5 и 6 блок + други алтернативи от към ВЕИ и най-вече една енергийна либерализиция + създаване на енергийна борса и либерализиране и откарване на енергийният ни пазар към ЕС и изтока.


Tи си ясен.
 
От: От: От: От: От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДП

Tи си ясен.

Човека без собствено мнение пак се прояви.
Не знам дали ти е ясно, но ВЕИ-то падна за последните няколко години няколко пъти. В момента вече инсталирана мощности и цена/киловат е в полза на ВЕИ спрямо АЕЦ.
При удължаване на 5 и 6 Блок до 2035 година няма да имам проблем с тока, при либерализиран пазар няма да имам проблем с тока, при енергийна борса няма да имам проблем с тока. А ВЕИ алтернативата става все по-евтина и по-ефективна - както има и други съпътстващи успоредни технологии. Да не говоря, че може да се правят малки АЕЦ - ако частника реши и ако има интерес за реализиране.

АЕЦ-а вече е стара технология!!! АЕЦ-а ако трябва да се строи де си го строй частника, частника да си го продава, както намери той за добре, на свободният пазар без никви държавни гаранции.

Ти май, не четеш изобщо какво ти се пише и срещу какво съм. Какво ми пука като направят и 3 МВ ВЕИ мощности от всякакъв тип + геотермална енергия, ако ще и 10 МВ да направят - след като това ще се продава свободно на пазара, без изкупни квоти от държавата и без определяне на цените.

ВЕИ-то се развива с бясни темпове, защо да заробваме народа с нещо което не ни трябва в лицето на АЕЦ - щото вожда на паритята майка ли ти каза така?! Трябва се удължат реакторите на Козлодуй - до тогава учените може и термично ядреният синтез да са овладяли - знаеш ли какво е това? А и да не се го овладели, ВЕИ-то ще бъде в пъти по-достъпно, да не говорим че се развиват няколко нови технологии в тази сфера. Но както винаги тези неща по ТВ 7 няма ги видиш нито на сбирките ви. Каквото и да стане, каквото и да се избере - трябва да го прави частник и да си го продава сам без никакви обвързвания с държавата.

Ясен съм бил ?! Ти си ясен човекът без собствено мнение - жалка работа. Сигурно и 50% от термините не са ти ясни и сигурно толкова от другите неща ги разбираш, не искам да гадая колко ги проумяваш. Не пиши в теми, в които не разбираш нищо, просто имай малко достойнство - кътай си там SEO нали си най-добър?

ПП. Нали си падате по опорни точки - всичко което съм подчертал и боднал се надявам да успееш да го синтезираш сам и да достигнеш до дадено умозаключение!
 
Последно редактирано:
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

този бум на веи-та пак обслужи интересите на една шепа хора
има един район с доста вец-ове и реката около тях е заприличала на блато
да кажеш, че реката е малка..не е - втора след Дунав в България

никакъв контрол няма върху това..камо ли нещо друг :wink:
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Цена на електроенергията в момента:

АЕЦ Козлодуй ЕАД - 15,30лв./МВтч
Електрическа енергия от възобновяеми източници:
Вятърни ЕЦ - 148,71лв./МВтч
Фотоволтаични ЕЦ - 472,63лв./МВтч

Това е от сайта на ДКЕВР.
Направете си сметката за каква далавера става въпрос с тия фотоволтаични централи на гърба на хората.
И защо според вас президента е против облагането на тези централи с 20 проц. данък,дори щял да сезира конституционния съд.:cry:
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Ами то лесно, кога бяха направени най-много такива централи: по времето на гроб. Как няма да ги защитава като те са си техни. :)

Цена на електроенергията в момента:

АЕЦ Козлодуй ЕАД - 15,30лв./МВтч
Електрическа енергия от възобновяеми източници:
Вятърни ЕЦ - 148,71лв./МВтч
Фотоволтаични ЕЦ - 472,63лв./МВтч

Това е от сайта на ДКЕВР.
Направете си сметката за каква далавера става въпрос с тия фотоволтаични централи на гърба на хората.
И защо според вас президента е против облагането на тези централи с 20 проц. данък,дори щял да сезира конституционния съд.:cry:
 

Горе