АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Интересно, аз си спомням, че имаха към 8мрд резерв, като дойдоха на власт, профукаха ги, източиха още 2мрд от ЗК, пък за източените еврофондове не знам, само си спомням за пиарките на миро мършата и за дадените милиони за сайтове и фейсбук страници и медийна реклама

Е аз ко съм написал. Тогава беше 8 милиарда резерва. Сега знаеш ли колко е?


И както правилно ти каза колегата, тея харчат със страшна сила, въпреки че не се разплащат с бизнеса. Къде отиват парите? Интересен въпрос - не си ли го задаваш?
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Спомняте ли си бойко педера*а как с хеликоптер ходи до несебър да бута "незаконни строежи" :lol: хората блокираха моста и се наложи през морето да влязат затворници да разрушат 2 етажа на някаква си къща в стария град - като бойко и тоя педера* плевнелийката ходеха да обясняват как се борят с незаконните строежи и какви велики борци са :lol::lol:

Важното е бизнеса да не го страхуват гербаджиите вече.

Математика е пуснал линк, където някакъв бокл*к обяснява, защо били спрени фондовете и го пише по-надоло - заради одит на всички проекти - е така - да видим какви мизерии сте правили вие - нека да мине одита пък тогава ще си говорим, да не излезе като миро мършата и пи ар-ката му.
Математик - не следваш логиката на вожда тиква - сега е модерно гербаджиите да обвиняват дянков понеже го няма. Следвай тяхната логика, въпреки че да кажеш, че следваш логиката на бойко борисов е доста опасно :lol:
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Аре сега обясни как се разплащате с бизнеса. :lol: :lol: :lol:


И обясни що бизнеса не го е страх вече (страха изчезнал) ама как същите бизнесмени дето не се страхуват предпочитат да си държат парите извън България. :lol: :lol: :lol:


И познай след колко месеца изтичане на капитали тука няма да остане пукнат лев да плащат заплатите на платените драскачи.


Ама за това трябва да благодарите на Атака, нали те искаха чуждите колонизатори да се изнесат. Гледам днеска един от Атака реве по ТВ-то, че протестите гонели чуждите инвестиции. Бахти тъпия атакист. Нали вие това искахте да няма чужди колонизатори, сега кат си тръгват що ревете, трябва да се радвате според мен.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Намалението на резерва от встъпването на правителството на Б. Борисов до встъпването на П. Орешарски е 1 885,30 млн лв. (7 710.5 - 5 825.2). Намалението на резерва за 5 месеца управление на кабинета Орешарски е 923,60 млн лв.

Увеличението на просрочени задължения на правителството на Орешарски към бизнеса за 5 месеца са 5277,40 хил.лв. (не са включени общинските задължения).

Бюджетното салдо по КФП към 31.05.2013 г. е положително в размер на 45.5 млн. и се формира от излишък по националния бюджет в размер на 71.8 млн. лв. и дефицит по европейските средства в размер на 26.2 млн. лв.

Бюджетното салдо по КФП (актуализиран) към 31.10.2013 г. е отрицателно в размер на 443.0 млн. лв. и се формира от дефицит по националния бюджет в размер на 204.4 млн. лв. и дефицит по европейските средства в размер на 238.6 млн. лв.

Всичко това така поднесено е супер спекулативно и няма нищо общо с действителността. Истината е, че нещата не се различават много и в двете правителства. Реално намалението на резерва и увеличението на кредитите и задълженията при управлението на ГЕРБ е 6 650,77 млн. лв.. (в тази сума не съм включил 1.319 млрд. лв. откраднати от НЗОК), а за 5 месеца управление на тройната коалиция е 417,35 млн. лв. Тези сметки са излишни, всеки може да види дефицита за определената година, като зад него стои намаление на резерва и/или увеличение на задълженията.


Дянков орева как бил заварил изпразнена хазната и колко големи задължения са му завещали, резерв 7 710.5 и просрочени задължения 37 224,0 хил.лв. Моето мнение е, че за откраднатите 1.319 млрд. лв. от НЗОК (не 2 млрд. лв.) Дянков трябваше да влезе в затвора.

Това, че се увеличават задълженията не винаги е лошо, проблема е за какво се ползват тези пари. Един прост пример, ако аз взема кредит от 10 000 лв. и го ударя на разврат и живот и след година нямам нито един лев, а комшията ми вземе 100 000 лв. и ги инвестира в активи които му носят 20% възвращаемост на година, кой според вас след година ще може да си връща кредита. Следващите няколко години независимо кой ни управлява ще има увеличение на задълженията на държавата.

Относно ускореното връщане на ДДС. По времето на ГЕРБ нямахме проблеми, връщаха ни го в края на срока или ден два закъснение. Сега за последните 5 месеца, първо искане забавено с 50% от срока, второ искане върнато за 50% от срока (ускорено), трето искане вече имам забавяне с 50% от срока и още не ни е върнато (но има индикации че ще ни се преведе до края на тази седмица). И с това не искам да кажа колко лоши са сегашните, нещата са поносими. Проблема е в огромното количество неверни глупости които говорят всички политици, не само сегашното управление.

Аз залагам, че бюджет 2014 ще бъде актуализиран догодина след лятната ваканция на парламента, независимо дали ще има предсрочни избори или не (стига да не стане чудо и европейската икономика да не генерира по-голям растеж от очакваното).
 
Последно редактирано:
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Понеже стана дума за лош кредитен рейтинг на България:

Президентът Росен Плевнелиев оплюва България, когато види чужда медия

Цветанов е като Хитлер, изрече тежки клевети срещу България

Борисов отново очерни България


Интересува ги само как да компрометират правителството,за да дойдат те на власт.
Не ги интересува че това вреди на държавата.
Клеветят и оплюват България,тези "политици" не работят за народа а за себе си.
:mad:
 
Последно редактирано:
От: От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Намалението на резерва от встъпването на правителството на Б. Борисов до встъпването на П. Орешарски е 1 885,30 млн лв. (7 710.5 - 5 825.2). Намалението на резерва за 5 месеца управление на кабинета Орешарски е 923,60 млн лв.

Увеличението на просрочени задължения на правителството на Орешарски към бизнеса за 5 месеца са 5277,40 хил.лв. (не са включени общинските задължения).

Бюджетното салдо по КФП към 31.05.2013 г. е положително в размер на 45.5 млн. и се формира от излишък по националния бюджет в размер на 71.8 млн. лв. и дефицит по европейските средства в размер на 26.2 млн. лв.

Бюджетното салдо по КФП (актуализиран) към 31.10.2013 г. е отрицателно в размер на 443.0 млн. лв. и се формира от дефицит по националния бюджет в размер на 204.4 млн. лв. и дефицит по европейските средства в размер на 238.6 млн. лв.

Всичко това така поднесено е супер спекулативно и няма нищо общо с действителността. Истината е, че нещата не се различават много и в двете правителства. Реално намалението на резерва и увеличението на кредитите и задълженията при управлението на ГЕРБ е 6 650,77 млн. лв.. (в тази сума не съм включил 1.319 млрд. лв. откраднати от НЗОК), а за 5 месеца управление на тройната коалиция е 417,35 млн. лв. Тези сметки са излишни, всеки може да види дефицита за определената година, като зад него стои намаление на резерва и/или увеличение на задълженията.


Дянков орева как бил заварил изпразнена хазната и колко големи задължения са му завещали, резерв 7 710.5 и просрочени задължения 37 224,0 хил.лв. Моето мнение е, че за откраднатите 1.319 млрд. лв. от НЗОК (не 2 млрд. лв.) Дянков трябваше да влезе в затвора.

Това, че се увеличават задълженията не винаги е лошо, проблема е за какво се ползват тези пари. Един прост пример, ако аз взема кредит от 10 000 лв. и го ударя на разврат и живот и след година нямам нито един лев, а комшията ми вземе 100 000 лв. и ги инвестира в активи които му носят 20% възвращаемост на година, кой според вас след година ще може да си връща кредита. Следващите няколко години независимо кой ни управлява ще има увеличение на задълженията на държавата.

Относно ускореното връщане на ДДС. По времето на ГЕРБ нямахме проблеми, връщаха ни го в края на срока или ден два закъснение. Сега за последните 5 месеца, първо искане забавено с 50% от срока, второ искане върнато за 50% от срока (ускорено), трето искане вече имам забавяне с 50% от срока и още не ни е върнато (но има индикации че ще ни се преведе до края на тази седмица). И с това не искам да кажа колко лоши са сегашните, нещата са поносими. Проблема е в огромното количество неверни глупости които говорят всички политици, не само сегашното управление.

Аз залагам, че бюджет 2014 ще бъде актуализиран догодина след лятната ваканция на парламента, независимо дали ще има предсрочни избори или не (стига да не стане чудо и европейската икономика да не генерира по-голям растеж от очакваното).
Изключително реален поглед върху действителността! Поздравявам те за поста ти!
Надявам се обаче да съзнаваш, че много от коментиращите в тия теми не се интересуват от действителността. Те са... фенове няма да е точната дума, по-скоро маняци или зависими от партията, която подкрепят. Тези хора никога няма да кажат, че Станишев и Орешарски са тотални икономически неандерталци. Никога няма да признаят, че не се правят никакви реформи от години насам, просто защото каузата им е да защитават сляпо изруда-кръвопиец-политик на върха.
Лично аз мразя политиците. За мен парламента е един кенеф, който е приютил най-големите л@йна на държавата.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Въпреки сипатиите си към Боко:

Кеворкян: Лобистът Плевнелиев тегли майната на бедняците

Докато се зверят във вечерите на Волен, Плевнелиев прави всичко възможно някои други да си спретнат великанско угощение и да се налапат с 200 милиона годишно.
Сиромахомилският апломб на някои медии се опитва да прикрие истинското безобразие - а то е, че ние за първи път имаме президент лобист, при това напълно откровен и безцеремонен.
За първи път виждаме толкова ясно как без всякакви скрупули държавен глава зарязва социалната чувствителност, която се предполага, че притежава, и я захвърля в краката на бизнес елита.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Понеже стана дума за лош кредитен рейтинг на България:

Президентът Росен Плевнелиев оплюва България, когато види чужда медия

Цветанов е като Хитлер, изрече тежки клевети срещу България

Борисов отново очерни България


Интересува ги само как да компрометират правителството,за да дойдат те на власт.
Не ги интересува че това вреди на държавата.
Клеветят и оплюват България,тези "политици" не работят за народа а за себе си.
:mad:

А да имаш спомени как гласуваха в Европарламента депутатите от БСП и НДСВ по времето на ГЕРБ?
Щото, за да е напук на ГЕРБ, гласуваха против България.

Една свиня в кочина е по-чиста от български депутат.
 
От: От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Това, че се увеличават задълженията не винаги е лошо, проблема е за какво се ползват тези пари. Един прост пример, ако аз взема кредит от 10 000 лв. и го ударя на разврат и живот и след година нямам нито един лев, а комшията ми вземе 100 000 лв. и ги инвестира в активи които му носят 20% възвращаемост на година, кой според вас след година ще може да си връща кредита. Следващите няколко години независимо кой ни управлява ще има увеличение на задълженията на държавата.

Целият проблем е че ти като вземеш 10 000 лв и го удариш на разврат и живот - накрая ти ще ги плащаш тези 10 000 лева. Банката лично теб ще гони. Ако ги инвестираш и изкараш 20% - тези 20% остават за теб.


Ако държавата вземе 1-2 милиарда и ги похарчи за глупости и накрая няма доходност от 20% - пита се в задачата кой ще ги плаща тези 1-2 милиарда взети от държавата?


Естествено данъкоплатците. Няма да ги плащат политиците, няма да ги плащат циганите, няма да ги плащат безработните. Всичко ще отиде на гърба на работещите и плащащи данъци.


Така че когато даден човек или фирма инвестира пари там имаме ясно дефинирана отговорност (ако искаш го кажи ясно дефинирани загуби). Докато когато го прави държавата там няма ясно дефинирана отговорност. Ако проектът се окаже губещ - това отива на сметка на данъкоплатците.

Класически пример за това е Цанков камък. Планирано не знам си колко пари, реално струвало 2 пъти повече. Реално носи някакви приходи на държавата, но докато се изплати ще минат 1000 години. Ооопссс - нещо се обърка май.

Та някой носи ли отговорност за тази хубава инвестиция от страна на държавата наречена Цанков камък.


Или да ти дам още класически примери. В тотално затъналото ВМЗ Сопот новите управляващи наляха 20 милиона - ако инвестицията се окаже неуспешна кой ще носи отговорност?
 
От: От: От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Целият проблем е че ти като вземеш 10 000 лв и го удариш на разврат и живот - накрая ти ще ги плащаш тези 10 000 лева. Банката лично теб ще гони. Ако ги инвестираш и изкараш 20% - тези 20% остават за теб.


Ако държавата вземе 1-2 милиарда и ги похарчи за глупости и накрая няма доходност от 20% - пита се в задачата кой ще ги плаща тези 1-2 милиарда взети от държавата?


Естествено данъкоплатците. Няма да ги плащат политиците, няма да ги плащат циганите, няма да ги плащат безработните. Всичко ще отиде на гърба на работещите и плащащи данъци.


Така че когато даден човек или фирма инвестира пари там имаме ясно дефинирана отговорност (ако искаш го кажи ясно дефинирани загуби). Докато когато го прави държавата там няма ясно дефинирана отговорност. Ако проектът се окаже губещ - това отива на сметка на данъкоплатците.

Класически пример за това е Цанков камък. Планирано не знам си колко пари, реално струвало 2 пъти повече. Реално носи някакви приходи на държавата, но докато се изплати ще минат 1000 години. Ооопссс - нещо се обърка май.

Та някой носи ли отговорност за тази хубава инвестиция от страна на държавата наречена Цанков камък.


Или да ти дам още класически примери. В тотално затъналото ВМЗ Сопот новите управляващи наляха 20 милиона - ако инвестицията се окаже неуспешна кой ще носи отговорност?


20 милиона за ВМЗ Сопот ми звучи по-добре, отколкото 1 милион за лого и 4 милиона за сайт. Може и да бъркам цифрите в този късен час, но едва ли е с много:) Тес кинти кой ги плаща мислиш?

Забравих и колкостотинхиляди бяха за фейсбук страница:)
 
От: От: От: От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

20 милиона за ВМЗ Сопот ми звучи по-добре, отколкото 1 милион за лого и 4 милиона за сайт. Може и да бъркам цифрите в този късен час, но едва ли е с много:) Тес кинти кой ги плаща мислиш?

Забравих и колкостотинхиляди бяха за фейсбук страница:)


Ако ще мерим кражбите.

Тройната коалиция предния сезон никой не може да я бие - закон за заменки, чрез които заменени около 400 000 декара земя, равняващи се по тогавашни цени на 6 милиарда, по сегашни на 3 милиарда да кажем.

Класиката Цанков камък - некадърност + кражби. Първоначално обектът е трябвало да бъде завършен през 2008 г. и стойността му да е 220 млн. евро, а до завършването му са вложени около 450 млн. евро - двойно оскъпяване. Класика отвсякъде. Пита се в задачата колко са откраднати.

Магистрала Люлин - подписан договор от Сергей Станишев с турска фирма за 148.45 млн. евро, впоследствие актуализирана заради претенции на строителите на 191.47 млн. евро - бате ти Боце плати още 45 милиона Евро отгоре. И това за 19 км магистрала. Пореден класически начин да откраднеш едни пари. И то много.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Може да са крали, но всички живеехме по-добре - с повече пари и имаше потребление. Айде ходи го отричай това. Пък бойко крадеше и всичко оставаше само за неговите фирмички и за него.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Спуснаха ли ви опорни точки за растящата безработица или още не са? :lol: :lol: :lol:

Правителството е на власт 6 месеца и безработицата се качва. Викаш то може и да краде, ама сега няма пари за другите. :lol: :lol: :lol:
 
От: От: От: От: От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДП

Няма нужда да ме убеждаваш в каквото и да било. И едните и другите са двете страни на една и съща монета.


Ако ще мерим кражбите.

Тройната коалиция предния сезон никой не може да я бие - закон за заменки, чрез които заменени около 400 000 декара земя, равняващи се по тогавашни цени на 6 милиарда, по сегашни на 3 милиарда да кажем.

Класиката Цанков камък - некадърност + кражби. Първоначално обектът е трябвало да бъде завършен през 2008 г. и стойността му да е 220 млн. евро, а до завършването му са вложени около 450 млн. евро - двойно оскъпяване. Класика отвсякъде. Пита се в задачата колко са откраднати.

Магистрала Люлин - подписан договор от Сергей Станишев с турска фирма за 148.45 млн. евро, впоследствие актуализирана заради претенции на строителите на 191.47 млн. евро - бате ти Боце плати още 45 милиона Евро отгоре. И това за 19 км магистрала. Пореден класически начин да откраднеш едни пари. И то много.
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Баси, от всичко написано излиза, че няма смисъл да карам докторантура. По-добре да стана крадец и да си живуркам добре :)
 
От: От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Баси, от всичко написано излиза, че няма смисъл да карам докторантура. По-добре да стана крадец и да си живуркам добре :)

[h=3]Welcome to the Real World:)[/h]
 
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Новата мода :)


1538669_552703184804766_1830817736_n.jpg


https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1538669_552703184804766_1830817736_n.jpg
 

Прикачени файлове

  • 1538669_552703184804766_1830817736_n.jpg
    1538669_552703184804766_1830817736_n.jpg
    86.3 KB · Преглеждания: 1
От: АЗ ПОДКРЕПЯМ ПРАВИТЕЛСТВОТО НА ПЛАМЕН ОРЕШАРСКИ - ГРАЖДАНСКА ПОДПИСКА

Айде още малко за успехите на правителството :)

Бюджетният дефицит за ноември е 129 млн. лв.

http://www.investor.bg/biudjet-i-finansi/333/a/biudjetniiat-deficit-za-noemvri-e-129-mln-lv,164174/


Общо от началото на годината е -572 млн. лв.. Въпреки актуализацията на бюджета е на минус половин милиард. Некадърен, по-некадърен, най-некадърен, Чобанов, Орешараски, Станишев. :lol: :lol: :lol: :lol:


За сравнение година по-рано е бил -105.3 млн. лв.


Пита се в задачата догодина колко ще е на минус. :lol: :lol: :lol: :lol:


Подписвайте се там да подкрепяте правителството, щото ще му е нужда голямаааааа подкрепа. :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Горе