АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Според губернаторът на Херсонската област в Украйна Хитлер е е освободител!
Повече за новината със снимки и видео: lifenews.ru/news/132952
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Според губернаторът на Херсонската област в Украйна Хитлер е е освободител!
Повече за новината със снимки и видео: lifenews.ru/news/132952 [/QUOTE]

Точно на място - ето и жената с детенцето как му хвърли микрофона.:)

[video=youtube;8MOkgEoc2tE]http://www.youtube.com/watch?v=8MOkgEoc2tE[/video]
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Демократично? Сложи си го в подписа този твой собствен "бисер". :shock:
Разбира се, че е такова. Написах американска демокрация, не демокрация по принцип. Американците така разпространяват демокрадцията - с преврати, кръв и инсталиране на удобни за тях политици. Това, че някой си има някаква си утопична представа за дадена политическа система, не значи че тая политическа система някога е съществувала или че някога ще съществува.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Според губернаторът на Херсонската област в Украйна Хитлер е е освободител!
Повече за новината със снимки и видео: lifenews.ru/news/132952
И кое по-точно не е вярно? От украинска гледна точка е така. Точно както от наша гледна точка благодарение на Германия тогава успяваме да обединим българското етническо землище. Благодарение на Хитлер получаваме Добруджа, това лъжа ли е? Благодарение на Хитлер получаваме администрацията на Македония и Беломорието, това лъжа ли е? И това без да пукне нито една българска пушка или да умре един български войник. Аз не разбирам какво толкова скандално има в това да казваш истината. Ако на някой не му харесва или не му е удобна по политически причини, проблемът си е негов.

Ето същото, само че в нашенски вариант:

[video=youtube;vavnHwu6hAY]https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=vavnHwu6hAY[/video]

"Целият български народ вижда днес да се осъществяват неговите идеали за създаването на една мощна и обединена България - от Дунав до Бяло море и от Охрид до Черно море! Българският народ ще изпитва завинаги най-голяма благодарност и дълбока признателност към силите на Оста и към техните големи водачи - Адолф Хитлер и Бенито Мусолини, които осъществиха обединението на България. Особено силни ще бъдат тези чувства по отношение на Германия, чиито войски действаха в Македония и Беломорието и бяха непосредствените освободители на тези български земи!"

bwy1246630097r.JPG
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Съществували били четири последователни фази на налудността: безпокойство, налудност за преследване, налудност за величие и деменция.
Въпросът за един милион е: Кой е пред деменция?
Съвсем добронамерено го казвам: Не забрави ли ХАПЧЕТАТА?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Съществували били четири последователни фази на налудността: безпокойство, налудност за преследване, налудност за величие и деменция.
Въпросът за един милион е: Кой е пред деменция?
Съвсем добронамерено го казвам: Не забрави ли ХАПЧЕТАТА?
Както винаги пишеш неща, които само ти си разбираш. Ако имаш да пишеш по темата, давай. Ако не, не спами с глупостите си.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Както винаги пишеш неща, които само ти си разбираш. Ако имаш да пишеш по темата, давай. Ако не, не спами с глупостите си.

Не викайте лудите, те сами ще се обадят. Какво да ти кажа пич, до сега си мислех, че си само си глупав, но се оказва, че май си откровено за психодиспансера.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Виж какво скъпи съфорумецо. Аз не съм глупав, поне така са показали резултатите от скромния ми живот, образованието ми и прочее. Така че, не ме мисли. Имам мнение по някакви историко-политически въпроси, което не е задължително да се харесва на всеки. Ако нещо не си съгласен, оборвай - кое, как и защо. Лесно е да класифицираш опонентите си като луди, това си е комунистическа тактика. В СССР така са правили с дисидентите, смятали са, че несъгласието с болшевизма е психично отклонение и затваряли опонентите на режима в лудници.

Така че, пак ти казвам - ако ще пишеш, прави го конструктивно. Ако не, не спами с псевдо-остроумниченето си.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Точно както от наша гледна точка благодарение на Германия тогава успяваме да обединим българското етническо землище. Благодарение на Хитлер получаваме ...

Грешиш, не е така. Още повече, че тогавашните управляващи не правят необходимото за да увеличат и запазят придобивките. Примерно - можеше да сме неутрални. Или пък друг пример ако искаш - ние сме единствената страна, която по време на ВСВ е била във война с целият свят! И това ако не е идиотизъм!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Грешиш, не е така. Още повече, че тогавашните управляващи не правят необходимото за да увеличат и запазят придобивките. Примерно - можеше да сме неутрални. Или пък друг пример ако искаш - ние сме единствената страна, която по време на ВСВ е била във война с целият свят! И това ако не е идиотизъм!
Напротив. Не е имало как да запазят придобивките, защото Германия губи войната. Всъщност Добруджа си остава (южна), защото е присъединена преди това, по инициатива на Германия. За неутралитет не е можело да се говори, просто са щели да минат от тук така или иначе. Ние сме взели най-доброто, което сме можали. Не сме пратили и един войник в Африка или на Източния Фронт.

Знаеш ли какво е значело за македонските българи освобождението им от сръбско иго?

17ap41g..jpg
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А какво означават за София бомбардировките на американците и англичаните, които са вследствие на факта, че сме им обявили война? Примерно, знаеш ли, че сме щели да запазим много от придобивките, ако не сме обявили война на Америка, Англия, Съветския Съюз? Нещата никога не са еднопосочни, лесно е да говорим какво би било ако ... .
Просто фактите са такива: Превратаджиите в Украйна благодарят на Хитлер и смятат, че той е освободител!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Извинявай, но да твърдиш, че англо-американците са ни бомбандирали, защото сме им обявили война е нелепо. Англо-американците извършват военни престъпления, като бомбандират невоенни обекти и дори хвърлят играчки-бомби, които да осакатяват деца. Война на СССР не сме обявявали, но това не пречи да ни окупират.

А фактите са следните. Имаш едно население, което се смята за украинско. Създава си няколко държавички, има там една украино-полска война. После идва СССР и "присъединява" тия територии към него. Имаш колективизация, глад, смърт, съпротива, разселване - писали сме ги тия неща в темата. После идва германската армия и ги освобождава от това, дори съм чел, че им помага за изграждането на разрушените църкви (дали е истина, не знам). Тия хора са били селяни, болшевиките им забраняват религията, колективизират им земята. Нормално е да са се опитали да се възползват от ситуацията и да са смятали германците са освободители.

Давам ти само пример, прочети тая статия: The Jews who fought for Hitler: 'We did not help the Germans. We had a common enemy'
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Извинявай, но да твърдиш, че англо-американците са ни бомбандирали, защото сме им обявили война е нелепо.

Ами вземи да прочетеш малко история тогава, след като не знаеш!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Виж какво скъпи съфорумецо. Аз не съм глупав, поне така са показали резултатите от скромния ми живот, образованието ми и прочее. Така че, не ме мисли. Имам мнение по някакви историко-политически въпроси, което не е задължително да се харесва на всеки. Ако нещо не си съгласен, оборвай - кое, как и защо. Лесно е да класифицираш опонентите си като луди, това си е комунистическа тактика. В СССР така са правили с дисидентите, смятали са, че несъгласието с болшевизма е психично отклонение и затваряли опонентите на режима в лудници.

Така че, пак ти казвам - ако ще пишеш, прави го конструктивно. Ако не, не спами с псевдо-остроумниченето си.

Не, не си глупав, напротив, но в това е и трагедията на ситуацията, в която си изпаднал.
Пак ти казвам, че си се чалнал нещо. Това с най-голямо съжаление го констатирам.
Спри да четеш и да се самонавиваш, виж си старите теми и старите мнения.
Не е нормално месеци наред да имаш едно мнение, за няколко дни да започнеш
съвсем обратни неща да пропагандираш.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Само че, грешиш. Ето фактите:

В интервала 20:05 - 21:40 часа на 6 април 1941 г. британската авиация извършва бомбардировки над България. В 20.15 часа самолети Bristol Blenheim бомбардират Петрич и Хотово, а шест самолета Vickers Wellington хвърлят бомби над София и околни села, като отговор на присъединяването на България към Тристранния пакт. В Петрич жертвите са 3-ма германски войници и един гражданин, а 5 са ранени. Бомбардировките над столицата са в 20.20 ч. и 21.10 ч. пуснати са около 43 бомби, като убиват 18 души и раняват 28 души; разрушени са 14 сгради и избухват три пожара [9]. Нападнати са летище Божурище и селата Биримирци, Орландовци и Ораново. В 20.40 ч. са хвърлени бомби при с. Джерман и махала Пуньова могила – загиналите са 5, ранените 3-ма.

7 април 1941 г.

Бомбардирани са гара Ихтиман и село Златарица.;

14 април 1941 г.

В 1.15 ч., след използване на осветителни тела, е бомбардирана София – 64 бомби се възпламеняват, а 77 –не. Убитите са 14, ранените 25. На гарата е запален влак с боеприпаси. Бомбардирани са летище Връждебна, с. Бусманци и гара Гюешево.

22 юни 1941 г.

В 22 часа неопознат съветски самолет напада и бомбардировка град Добрич, хвърлени са 6 бомби, по осколките им са открити опознавателни знаци на СССР. Разрушени са 4 сгради, двама души са ранени.

12 август 1941 г.

В 2.20 ч. отново от неопознат самолет са пуснати 4 бомби край с. Побит камък, Разградско – убити са мъж и жена. При с. Воден са пуснати 2 бомби. Село Гърчиново е бомбардирано с 8 бомби.

През 1941 година са бомбардирани са 25 населени места, убити са 115 души и 162 са ранени. Пуснатите бомби са над 252. При априлските бомбардировки ПВО артилерията е неефективна, а съюзните немски изтребители не участват в защитата на съюзника си.

Обаче по това време не сме им обявили война:

Символична война се нарича обявявената от страна на Царство България война на САЩ и Обединеното кралство на 14 декември 1941 г. Продължава до 28 октомври 1944 г.

;)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не, не си глупав, напротив, но в това е и трагедията на ситуацията, в която си изпаднал.
Пак ти казвам, че си се чалнал нещо. Това с най-голямо съжаление го констатирам.
Спри да четеш и да се самонавиваш, виж си старите теми и старите мнения.
Не е нормално месеци наред да имаш едно мнение, за няколко дни да започнеш
съвсем обратни неща да пропагандираш.
За какво чалване говориш? Дай пример къде съм си променил мнението, че не се сещам.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

За какво чалване говориш? Дай пример къде съм си променил мнението, че не се сещам.

Например, че през април казваш:
"Проблемът е, че се променя историята и за всичко се обвиняват комунистите, а нещата въобще не стоят така. Комунисти и демокради винаги са били партия, социалдемократическите партии всъщност прокарват пътя за комунизма в Европа, още от началото на миналия век. Ама сега демокрадите станаха най-големите антикомунисти, смех",
а днес цял ден убеждаваш как болшевиките били убили повече хора от демократите:
"Да, точно както под думата "комунисти" демокрадите слагат всички, които не ги кефят.
Болшевиките са избили 10 пъти повече невинни хора, нали ти е известно това? "

Ето да си ги поразгледаш всичките мнения.

Какъв е смисълът от всички тези исторически спорове? Темата за това ли е или за сегашната ситуация в Украйна?
Има ли подстрекатели - има. Има ли незаконно правителство - има.
Какъв е тогава този спам за болшевики и фашисти?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не си ме разбрал, казвам че болшевиките са избили много повече хора от т.нар. фашисти, не от демокрадите. Защото когато говориш за някой социопат, садист или масов убиец ти го наричаш "фашист", защото логиката ти е, че "фашистите са избивали хора". По същата логика ти можеш да го наречеш "болшевик", дори и "демократ". Няма политическа система на тоя свят, която да не е допринесла за смъртта на определени групи хора.

За другото, казвам че са като две капки вода и наистина са. За това когато говоря против западната пропаганда и политика, мога да говоря и против съветската. Виж, Русия ми харесва в много отношения и я смятам за много по-различна от СССР. Разбира се, те няма да превъзмогнат някои тежести от миналото си, поне няма индикации скоро да се случи нещо подобно.

Какъв е смисълът от всички тези исторически спорове? Темата за това ли е или за сегашната ситуация в Украйна?
Ами, за да разбереш съвременните геополитически събития, трябва да си запознат на каква основа стъпват. Примерно, украинците мразели руснаци, викали им москали и искали да ги избиват. Украинската русофобия е брутална и това си има причина или поне обяснение.

Какъв е тогава този спам за болшевики и фашисти?
Ами, щото се възкресяват някакви призраци и от двете страни. Аз само ги коментирам и доизяснявам някакви исторически събития :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Орбан иска автономия за 200 000 унграци в Западна Украйна

Красота :)
 

Горе