АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво правиш тук бе, заминавай и не ни занимавай с пропагандата ти...

Ти къв си, портиер някакъв? Толкова ли е трудно да разбереш, че не си адекватен за подобна тема като тази.

Не всички в този форум са такива байганьовци като теб и amoun. В ЕС също живеят много нормални европейци. И Трибунала Ръсел е сигнал за тях, че нещо не е така, както го показват цензурираните медии. Защото не всеки е бил в Триполи. например, че да знае за орнаментите по стените на двореца. И когато милиони хора гледаха "народната революция" те вярваха, че гледат реални кадри от събитията, а не филм, направен в катарските киностудии.

Трибунала Ръсел е напомняне, че в ЕС има световнопризнати учени, философи, общественици, на които не е толкова лесно да се пробутват врели-некипели, както на средностатистическия тумбак, живеещ от мач до мач. Трибунала Ръсел извежда медийните лъжи на показ.

Трибунала Ръсел казва, че военните престъпления срещу мирни граждани са военни престъпления, независимо от това кой ги извършва, ако ще да е най-силният на деня. И виновните за тях ще си понесат заслуженото, както и нацистите го дочакаха на Нюрнбергския процес. За всяко военно престъпление има неотвратимо наказание. Да, докато то настъпи, някой ще избяга, друг ще се спомине от естествена смърт, но идеята на всеки съд е това. And Justice for all.
 
Re: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

krume, аз те мислех за по нормално същество, а ти напоследък се опитваш да ме убедиш че си идиот?

какъв призрак на комунизма ти хипохондрик ли си, знаеш ли колко ми е през онова което е по-дълго от твоето поне с 4 см, за призрачните ти фантазии и блянове за ,маструбиране в кенеф на затворен комплекс с ограничен достъп?
какви демократи, какви комунисти, какви партии - абе вие на кой свят живеете?
Говориш ми за разни политически тъпотии- бе мрете всички политически гнусари, знаеш ли колко ми е дали сте комунисти, педераси, или сте обамци? нямам нищо против и против тоя страна който е лизач на путинови топки-
ПРОБЛЕМА Е ЧЕ НЕ СПИРА ДА ПАРАДИРА с това по колко путинови косъма плюе на вечер. искаш да си като него и ти е кумир ли?

Да ти кажа, не разбирам защо ми се хвалиш къде ходиш на море, да съм някое пиче, да го омайваш разбира, аз няма да ти дам да ми направиш свирка, така че е безсмислено да ми плямпаш дали се кефиш на яхти или на частни комплекси.

Разбирам те не е лесно да си обременен от призрака на несъществуващия комунизъм.

5-10 подредени и чисти места на на цялото БГ черноморие е страхотно постижение на демокрацията :) И някога и сега има места достъпни само за определени хора къде е драмата? Цялата тая мнатра за свобода и равни условия бая си мирише на соца дето я проповядвате демокрадите.

На море не ходя под нивото ми е. Препдочитам частни комплекси тук там с басейни с ограничен достъп, някак си по-приятно пък така съм свикнал от малък при соца.

тръгнал да ми се прави на топ гъзе в форума на предприемачите, само да те питам, а не ти ли е под нивото да висиш в интернет? защо не влезеш в някоя локална частна мрежа с ограничен достъп, както си свикнал от малък и си стой там.
А комплексите за които сънуваш... аз живея на такова място 6 месеца в годината. така че не ми парадирай че ти можеш да си го позволиш за една седмица с карта за отстъпка.
 
Re: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

значи аз съм бай-ганьо а ти си какво елита ли бе нещастник?
я дай една снимка да видим как живее елита?
покажи ми вечерята си, дрехите покажи ми къде живееш, как го мяташ, как го бараш как го движиш?
ти си жалък нещастник путьоооо, така както поникна преди няколко месеца тук за да си ръсиш ГНУСНАТА ПРОПАГАНДА , така пак ще изчезнеш и ще си изгниеш на евтин алкохол и картофи...
нещастник... на какво се надяваш бе дермо? на какво че ще те забележи някой и ще ти вдигне надника с 20 рубли ли?


Ти къв си, портиер някакъв? Толкова ли е трудно да разбереш, че не си адекватен за подобна тема като тази.

Не всички в този форум са такива байганьовци като теб и amoun. В ЕС също живеят много нормални европейци. И Трибунала Ръсел е сигнал за тях, че нещо не е така, както го показват цензурираните медии. Защото не всеки е бил в Триполи. например, че да знае за орнаментите по стените на двореца. И когато милиони хора гледаха "народната революция" те вярваха, че гледат реални кадри от събитията, а не филм, направен в катарските киностудии.

Трибунала Ръсел е напомняне, че в ЕС има световнопризнати учени, философи, общественици, на които не е толкова лесно да се пробутват врели-некипели, както на средностатистическия тумбак, живеещ от мач до мач. Трибунала Ръсел извежда медийните лъжи на показ.

Трибунала Ръсел казва, че военните престъпления срещу мирни граждани са военни престъпления, независимо от това кой ги извършва, ако ще да е най-силният на деня. И виновните за тях ще си понесат заслуженото, както и нацистите го дочакаха на Нюрнбергския процес. За всяко военно престъпление има неотвратимо наказание. Да, докато то настъпи, някой ще избяга, друг ще се спомине от естествена смърт, но идеята на всеки съд е това. And Justice for all.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

AMOUN, въпреки името си форума последната една година няма нищо общо с предриемачеството. 90 % не знаете къде се намирате и няма нито една тема не осрана от теб и още няколко други.


На всичко това му се казва просto булгаристански манталитет. Дай на селяка ( по душа, не по прозход ) малко свобода и пари и му гледай сейра. Вече е capo di tutti capi .....
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Петр Порошенко (президент на Украйна), Барак Обама (президент на САЩ), Жозе Барозо (председател на ЕК) и Андерс Фог Расмусен (генерален секретар на НАТО) са признати за виновни в извършване на военни престъпления в Донбас. Това реши във Венеция съдебно заседание на "Трибунала Ръсел".


Сред обвиняемите бе и председателят на Европейския съвет Херман ван Ромпой, но в присъдата неговото име не се появи.

Има иформация на български за Трибуналът Ръсел. Последното изречение гласи "няма правомощия да санкционира и да налага ефективни присъди".

В този смисъл, идеята за подобен ... "орган" е много похвална, но дефакто безполезна и неефективна.

ВСяко действие/събитие си има причина.

Може ли Трибуналът Ръсел реално да прекрати отвличнията и обезглавяванията на невинни хора? Или някакъв друг вид организация да забрани производството на оръжие и търговията с него?
Не може да се отрече, че в Украйна има доста неизвестни и на първо четене винаги изплуват конспирациите за американците, но и руснаците не са толкова невинни и безсилни, кротки и благородни.

Знам че няма да ти хареса мнението ми, но пробвай да го разчетеш не като живеещ в Русия, а в Чечня.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Има иформация на български за Трибуналът Ръсел. Последното изречение гласи "няма правомощия да санкционира и да налага ефективни присъди".

В този смисъл, идеята за подобен ... "орган" е много похвална, но дефакто безполезна и неефективна.

ВСяко действие/събитие си има причина.

Може ли Трибуналът Ръсел реално да прекрати отвличнията и обезглавяванията на невинни хора? Или някакъв друг вид организация да забрани производството на оръжие и търговията с него?
Не може да се отрече, че в Украйна има доста неизвестни и на първо четене винаги изплуват конспирациите за американците, но и руснаците не са толкова невинни и безсилни, кротки и благородни.

Знам че няма да ти хареса мнението ми, но пробвай да го разчетеш не като живеещ в Русия, а в Чечня.

В горния си пост съм описал достатъчно подробно с какво е полезен за обществото Трибунала Ръсел. Той е лакмус. По линка в Уикипедия (на английски е дадено много по-подробно описание, отколкото на български) също е отговорено на въпросите ти.

Тук пишем за военни престъпления. Когато имаш данни (а не лични фантазии), че някое руско официално лице е за Трибунала Ръсел, то сезирай организацията (доколкото прегледах списъка, там нямаше руснаци, които да попречат).

Не става въпрос дали нещо ми харесва - тук давам реална информация и понякога (но само понякога) отговарям на някой заблудил се. Но това не означава, че съм длъжен всеки път да опровергавам фантазиите ви. Аз мога да давам мнение за България, защото в нея прекарвам една трета от живота си. Мога да пиша за Русия и Великобритания по същата причина, още повече, че съм и поданик на тези две държави. А ти била ли си в Чечня, за да пишеш за положението там? Откъде си черпила информация за знанията, които имаш? В края на краищата, пусни си някоя видеокамера в реален режим от улиците в Грозни, за да разбереш за какво пишеш. София в сравнение с Грозни в момента е едно невзрачно село в "пикочоотделителната система на Европа" (Чърчил). Провери колко доброволци от Чечня се бият на страната на опълченците (не за пари). Провери колко финансиране отдели правителството на републиката в помощ на Крим, за кримските татари и за останалите мюсюлмански общности като цяло. И тогава пиши по тази тема.

В тази тема се посочват факти и се оспорва нещо с факти, а не с мозъчни обструкции на зомбирани от медиите индивиди.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В горния си пост съм описал достатъчно подробно с какво е полезен за обществото Трибунала Ръсел. Той е лакмус. По линка в Уикипедия (на английски е дадено много по-подробно описание, отколкото на български) също е отговорено на въпросите ти.

Тук пишем за военни престъпления. Когато имаш данни (а не лични фантазии), че някое руско официално лице е за Трибунала Ръсел, то сезирай организацията (доколкото прегледах списъка, там нямаше руснаци, които да попречат).

Не става въпрос дали нещо ми харесва - тук давам реална информация и понякога (но само понякога) отговарям на някой заблудил се. Но това не означава, че съм длъжен всеки път да опровергавам фантазиите ви. Аз мога да давам мнение за България, защото в нея прекарвам една трета от живота си. Мога да пиша за Русия и Великобритания по същата причина, още повече, че съм и поданик на тези две държави. А ти била ли си в Чечня, за да пишеш за положението там? Откъде си черпила информация за знанията, които имаш? В края на краищата, пусни си някоя видеокамера в реален режим от улиците в Грозни, за да разбереш за какво пишеш. София в сравнение с Грозни в момента е едно невзрачно село в "пикочоотделителната система на Европа" (Чърчил). Провери колко доброволци от Чечня се бият на страната на опълченците (не за пари). Провери колко финансиране отдели правителството на републиката в помощ на Крим, за кримските татари и за останалите мюсюлмански общности като цяло. И тогава пиши по тази тема.

В тази тема се посочват факти и се оспорва нещо с факти, а не с мозъчни обструкции на зомбирани от медиите индивиди.

Много бързо си прочел мнението ми.
Не си вникнал какво всъщност съм ти написала. Не че е задължително, но не става с един аршин да отговаряш на всички и да ги обиждаш, и непременно който ти репликира да е срещу твоята позиция или руския народ.
Аз предпочитам да си чета информацията на БЪЛГАРСКИ език! Като е по-подробно от английски, преведи го от английски и ни просвети нас непросветените. А не да ни упрекваш, че не сме поданици на петнайсе държави. Примерно. Мисълта ми е, че начинът по който ти представяш твоите аргументи, трябва да е безапелационен и никой друг няма право да ти представи антиаргументи. Написах ти, колкото американци, германци и всякаква друга паплач е виновна за световните неразбории толкова и руснаците имат вина. Не са толкова невинни. Ти разбира се ще ми отвърнеш, че просто са се защитавали, но аз пък отново ще те насоча да си представиш как живееш в Чечня. Мен ме остави. Ти си космополита джиткащ нагоре-надолу. Защо не си бил в Чечня или Афганистан? Да не те е страх от някой лош американец или приятелски огън на някой Серьожа?
Не отговори на въпроса ми за обезглавяването на невинни? Защо трибуналът не осъд по някакъв ефективен начин този вид терористи и ... може да не се налага американците да се правят на световните полицаи? Може и една съюзническа армия към Трибунала да си направят и да наказва виновниците публично, чрез обесване или разстрел. Така ще имаме наистина респект.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Много бързо си прочел мнението ми.
Не си вникнал какво всъщност съм ти написала. Не че е задължително, но не става с един аршн да отговаряш на всички и да ги обиждаш и непременно който ти репликира да е срещу твоята позиция.
Аз предпочитам да си чета информацията на БЪЛГАРСКИ език! Като е по-подробно от английски преведи го от английски и ни просвети нас непросветените. А не да ни упрекваш, че не сме поданици на петнайсе държави. Примерно. Мисълта ми е, че начинът по който ти представяш твоите аргументи трябва да е безапелационен и никой руг няма право да ти представи антиаргументи. Написах ти, колкото американци, германци и всякаква друга паплач е виновна за световните неразбории толкова и руснаците имат вина. Не са толкова невинни. Ти разбира се ще ми отвърнеш, че просто са се защитавали, но аз пък отново ще те насоча да си представиш как живееш в Чечня. Мен ме остави. Ти си космополита джиткащ нагоре-надолу. Защо не си бил в Чечня или Афганистан? Да нете е страх от някой лош американец или приятелски огън на някой Серьожа?
Не отговори на въпроса ми за обезглавяването на невинни? Защо трибуналът не осъд по някакъв ефективен начин този вид терористи и ... може да не се налага американците да се правят на световните полицаи? Може и една съюзническа армия към Трибунала да си направят и да наказва виновниците публично, чрез обесване или разстрел. Така ще имаме наистина респект.
Вече ти написах, че твоите предпочитания нямат никакво значение в тази тема. Информацията на английски е много по-пълна и достоверна, отколкото на български. Ако не знаеш английски, ползвай Google Translate. Откъде-накъде трябва да ти превеждам аз? За да ти дам данните, за които теб те мързи да направиш елементарно усилие, аз трябва да си играя да ти превеждам? А чай с бисквитки на разсъмване не искаш ли? Предпочитала била тя...

Омръзна ми от такива предпочитащи в сериозни теми. Има факти, има различни позиции, но реално всичко се осмисля най-добре на база информация, а не на предпочитания. Предпочитанията се субективни, а в сериозните теми се разчита на обективност. И когато ти дават по-подробна информация, то е редно да обърнеш внимание на нея, а не на собствените си предпочитания.

P.S. Бил съм в Чечня както през миналия век, така и преди три години. Мога да сравня. И в Афганистан съм бил, но отдавна. Всъщност, съм бил почти на всички континенти. Само че аз не пиша за положението в Афганистан сега, както правят суеците в тази тема. Не е бил през живота си в Русия (или е ходил там по времето на СССР), но държи да се обяснява какво било там или вади снимки от дифолта през 1997). Не е бил никога в Крим или Украйна, но държи и за там да обяснява какъв им бил манталитета или навиците.

Научете се да четете, да черпите информация, да я анализирате, да формулирате мислите и мненията си на база логика, а не предпочитания и чак тогава ще имате право да искате уважение в подобни теми. Засега сте на ниво чукчата от вица (чукча не читатель, чукча - писатель). А дотогава ви очакват рецептите, как да направим 5 лева за 5 часа и подобни.
 
Последно редактирано:
Re: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Я се замисли от една година насам, даже от 2-3 години насам в колко теми съм писал?
за последните 4-5 месеца това май е единствената тема в която влизам и то заради тоя руския келеш?
какви теми са осрани, като имам 100 поста за годината и всичко е в офтопика?
Я си хвани изтърканите лафове под мишница и дърпай към затворения комплекс в който си свикнал от малък?

AMOUN, въпреки името си форума последната една година няма нищо общо с предриемачеството. 90 % не знаете къде се намирате и няма нито една тема не осрана от теб и още няколко други.


На всичко това му се казва просto булгаристански манталитет. Дай на селяка ( по душа, не по прозход ) малко свобода и пари и му гледай сейра. Вече е capo di tutti capi .....

Айде не ме слагай в една каца с другите, аз не го правя нали?

Я ми влез в профила и виж в колко теми съм писал че ми плямпаш някакви чекиджийски простотии?
май ти си с претенциите за вип особа, а се принизяваш да пишеш с пропаднали селяндури, говори си със страна на лично и си вдигайте нивото, не промивайте мозъците на малките недорасли дебилчета които четата тъпата ви пропагандна тема.

Арее отивам на плаж.. това е под нивото ти - нали? гний си там в бетона...довечера ще мина да видя какви си ги изсрал...


п.п. страна - ти си лайно :lol::lol::lol:
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Вече ти написах, че твоите предпочитания нямат никакво значение в тази тема. Информацията на английски е много по-пълна и достоверна, отколкото на български. Ако не знаеш английски, ползвай Google Translate. Откъде-накъде трябва да ти превеждам аз? За да ти дам данните, за които теб те мързи да направиш елементарно усилие, аз трябва да си играя да ти превеждам? А чай с бисквитки на разсъмване не искаш ли? Предпочитала била тя...

Омръзна ми от такива предпочитащи в сериозни теми. Има факти, има различни позиции, но реално всичко се осмисля най-добре на база информация, а не на предпочитания. Предпочитанията се субективни, а в сериозните теми се разчита на обективност. И когато ти дават по-подробна информация, то е редно да обърнеш внимание на нея, а не на собствените си предпочитания.

P.S. Бил съм в Чечня както през миналия век, така и преди три години. Мога да сравня. И в Афганистан съм бил, но отдавна. Всъщност, съм бил почти на всички континенти. Само че аз не пиша за положението в Афганистан сега, както правят суеците в тази тема. Не е бил през живота си в Русия (или е ходил там по времето на СССР), но държи да се обяснява какво било там или вади снимки от дифолта през 1997). Не е бил никога в Крим или Украйна, но държи и за там да обяснява какъв им бил манталитета или навиците.

Научете се да четете, да черпите информация, да я анализирате, да формулирате мислите и мненията си на база логика, а не предпочитания и чак тогава ще имате право да искате уважение в подобни теми. Засега сте на ниво чукчата от вица (чукча не читатель, чукча - писатель). А дотогава ви очакват рецептите, как да направим 5 лева за 5 часа и подобни.

Хубаво е да посмекчиш малко "тона" и да не ми отговаряш като някой обезсърчен даскал, който се опитва да ми обясни, защо трябва да науча химна на Русия наизуст.
Да, предпочитам, в български форум да чета толкова ценната информация на български. Защо трябва да си правя труда да чета информация от китайски или японски, дори да знам, че така най-подробно ще разбера какво се е случило във Фукушима или при последните претенции към Шао Лин. За това дори и прочела си остава последното изречение, което се отнася за полезността на този Трибунал. Нали не отричаш, че тези "присъди" са на теория? Защото не знам дали знаеш от много сериозна информация, че Путин и Камерън са обявени за "Злодей на годината"! Разбира се от американците, но все пак си е оценка.
Какво излиза? Американците мразят руснаците, руснаците (без украинците в този момент) американците. Кой е виновен за това? Знаеш ли защо е започнала "студената война"?

От всичко, което си изписал не може да се отрече че си информиран и е похвално, че информираш косвено и всички останали, НО наистина ли мислиш, че всичко, което се пуска на народа за да е "информиран" е такова каквото е? Ако си работил в някой вестник или голям телевизионен канал, дори тогава не бих вярвала на всеки клип или кадър. За това предпочитам да предпочитам какво гледам и върху какво да мисля и да анализирам, а не някой дами казва: Ето ти факти от 15 източника, намери ми оборващи от 16 и тогава смей да пишеш срещу моите тези и хипотези.
Някак неврастенично е, но ... ти си знаеш. С достатъчно водка светът е различен и по-добър, сигурна съм! 8)
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Американците мразят руснаците, руснаците (без украинците в този момент) американците. Кой е виновен за това? Знаеш ли защо е започнала "студената война"?

Американците не мразят руснаците. Руснаците не мразят американците. На двата народа общо взето не им пука един за друг. Имаше Студена война, която произтече от Втората световна. Оказа се, че тази Студена война е много изгодна икономически за американците, но не и за руснаците. Последните прекратиха войната и реформираха значително държавата си. През последните 25 години всички силни държави се реформираха радикално, с изключение на САЩ. За американските политици войната никога не е свършвала. Войната е инструмент за контрол над обществото и ресурсите. Затова постоянно има опити от американска страна войната с Русия да бъде възобновена. Паднаха дотам, че да опорочат най-мирното събитие на света, каквото са Олимпийските игри.

Американската политическа система не се различава много от тази на бившия Съветски съюз. На изборите реално нямаш избор, защото има две еднакви партии, с еднаква политическа платформа. Свобода на словото няма. Има я само в пропагандата. Например всеки американски полицай може да те спре и да ти поиска телефона, за да рови из личните ти файлове. Ако имаш парола трябва да му я кажеш. Не го ли направиш отиваш в затвора. Това са факти и нека хората не разсъждават плитко като ги разглеждат. Голяма част от американците са наясно с тези неща, но са безсилни да направят нещо, защото тамошната система, подобно на комунистическата, е така направена, че да размазва инакомислещите. Много са нещата, които правят САЩ една от най-недемократичните държави. Само ще спомена, че там ако имаш много пари можеш да си купиш какъвто закон поискаш и няма да продължавам нататък. Системата им е "демокрация", но в кавички.

Това че някой критикува политиката на САЩ не значи, че мрази американците и нагъва борш през ден. Аз съм живял години там и много харесвам хората, културата и начина на живот. Имам приятели, много познати и т.н. Това не значи, че трябва да харесвам всичко в държавата.
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Хубаво е да посмекчиш малко "тона" и да не ми отговаряш като някой обезсърчен даскал, който се опитва да ми обясни, защо трябва да науча химна на Русия наизуст.
Да, предпочитам, в български форум да чета толкова ценната информация на български. Защо трябва да си правя труда да чета информация от китайски или японски, дори да знам, че така най-подробно ще разбера какво се е случило във Фукушима или при последните претенции към Шао Лин. За това дори и прочела си остава последното изречение, което се отнася за полезността на този Трибунал. Нали не отричаш, че тези "присъди" са на теория? Защото не знам дали знаеш от много сериозна информация, че Путин и Камерън са обявени за "Злодей на годината"! Разбира се от американците, но все пак си е оценка.
Какво излиза? Американците мразят руснаците, руснаците (без украинците в този момент) американците. Кой е виновен за това? Знаеш ли защо е започнала "студената война"?

От всичко, което си изписал не може да се отрече че си информиран и е похвално, че информираш косвено и всички останали, НО наистина ли мислиш, че всичко, което се пуска на народа за да е "информиран" е такова каквото е? Ако си работил в някой вестник или голям телевизионен канал, дори тогава не бих вярвала на всеки клип или кадър. За това предпочитам да предпочитам какво гледам и върху какво да мисля и да анализирам, а не някой дами казва: Ето ти факти от 15 източника, намери ми оборващи от 16 и тогава смей да пишеш срещу моите тези и хипотези.
Някак неврастенично е, но ... ти си знаеш. С достатъчно водка светът е различен и по-добър, сигурна съм! 8)

Нищо не си разбрала отново:
1. За да коментираш дадена тема обективно, трябва да имаш обективна информация. Когато в българските източници не можеш да намериш такава или пък е непълна (както в случая), то би било логично да потърсиш чуждоезични източници или пък да провериш линковете, дадени от този, с когото се опитваш да спориш.
2. За цензурата в медиите, какво и как показват телевизиите и как се манипулира зрителя , който като теб "предпочита да гледа" обсъждам в почти всяко мое мнение - явно пак не четеш, а предпочиташ да пишеш. За да имаш база за изводи и мнение ("тези и хипотези") трябва да имаш достъп до информация от почти всички възможни източници. Ако погледнеш линка в края на подписа ми, ще видиш, че там се публикуват преводи на руски от почти всички известни световни медии (WSJ, NYT, WP, Forbes, BBC, Guardian etc.). И когато статията е на мислещ колумнист, то тя се превежда и публикува без значение дали съвпада с личната ми позиция като редактор или на другите ми колеги. Защото само така може да се постигне обективност - като сравняваш фактите и изводите, предоставени от най-различни лагери.
3. Дори не знаеш разликата между теория и практика. Присъдите на Трибунала Ръсел са на практика. Известни в света общественици са провели заседание на организация, основана от нобелисти, заседавали и са решили, че еди-кои са виновни в извършването на военни престъпления. Може би за теб "на теория" означава, че не ги вкарват в затвора или не ги бесят, може би? Те са издали присъда. Обществена присъда от публични личности. И при условните присъди не те вкарват в затвора, но те са присъди на практика. Така е и тук. Тези присъди казват: "Ние знаем за вашите престъпления и ви осъждаме". И когато някой телевизионен зрител не може да се ориентира в дезинформацията, то той обръща внимание на тези присъди. Защото общественият респект на заседателите и на Трибунала Ръсел е достатъчен поне за "тук явно има нещо".
4. Между мненията тип amoun "strana, ти си лайно" и твоите "обезсърчен даскал", "неврастенично", "достатъчно водка" няма кой знае каква особена разлика. Затова и няма как да те възприема по-уважително. Това, че неговите са по-просташки от твоите не отменя факта, че се опитваш да насочиш беседата от информацията към личностни оценки. При това без да знаеш, че преподавам на студенти, от които много рядко се обезсърчавам, че почти не пия алкохол (бирата не я броя за такъв) и нямаш данни за психологическия ми профил. Да, веднъж месечно тегля по едно ЕПМ на досадниците, но това си е целенасочен подход, а не неврастения. А ако се опиташ поне за минутка да помислиш, докато си в тази тема,то може би ще разбереш защо трябва да се прави периодично.

Мисля, че ти изясних основните неща, макар че за това изписах повече думи, отколкото са необходими за анализ в издание. Ако пак не си разбрала, то ще те помоля да ме извиниш, че няма да ти обръщам внимание за в бъдеще - тази темата е сериозна и не ми се влиза в латиносериали, по-присъщи на бг-мама.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Sorry за prepechata, но попаднах на интересно мнение на украинец във форум, а може би нерегистрираните там няма да имат възможност да го прочетат по линка. Полезно е за тези, които не са били наскоро в Русия или Украйна, търсят работа там или пътуват с кола.

Я пару месяцев назад спрашивал о том, насколько сложно выехать из Украины в Россию на машине, и посему поделюсь своими наблюдениями и опытом.



Подготовка.
Все стандартно. Растонировать передние стекла. Купить Зеленую карту. Взять наклейку UA в страховой. Поменять гривну на рубли. Моя машина в кредите и я на всякий случай взял в банке разрешение на вывоз. Разрешение получил, но никогда и нигде оно не понадобилось. Отдельно отмечу, что нужно заправить полный бак, т.к. по пути с заправками могут быть проблемы. В моем случае уже за 100 км до границы нормальных заправок не было.
Не брать с собой средства самообороны, лекарства и прочие предметы, которые могут вызвать подозрение. Если есть цель обосноваться в России, то нужно взять с собой все первичные документы: свидетельства о рождении, браке, разводе, дипломы. В бюро переводов сделать ксерокопии, переводы на русский и заверить все это у нотариуса. На Украине это будет раза в 3 дешевле, чем в Москве, например.



1-я поездка.
Я ехал из Киева и поэтому решил пересечь границу в пункте пропуска Бачевск/Троебортное. Ехал через Киевскую, Черниговскую и Сумскую области. В двух последних проехал два брошенных блокпоста. Вероятно, это эхо Майдана, когда ловили Януковича и компани. На украинской границе прошел таможенный и паспортный контроль. Проверили паспорт и техпаспорт. Багажник только обзорно. Салон более тщательно. Все заняло около 15 минут. Дальше нейтральная зона и две очереди. Одна для легкового и пассажирского транспорта, другая для грузового. Они осматриваются отдельно и поэтому двигаются с разной скоростью. Полтора часа в очереди и предварительный осмотр при въезде на российский пограничный пункт. При въезде дают миграционную карту. Затем паспортный контроль, где нужно предъявить паспорт, заполненную миграционную карту и техпаспорт. Как правило, эта часть проходит быстро. Таможенный контроль проходит дольше и детальнее. Полная выгрузка багажника. Осмотр салона и сумок. Нужно заполнить декларацию где отметить сведения о машине, несовершеннолетних детях и грузе, подлежащего декларации. На декларации должна стоять печать, подпись и наклейка с номером кузова автомобиля. Около часа на все и ... Россия. Сразу же за пунктом заправка Лукойла. Не забываем включить ближний свет фар. Важный момент - не торопиться покупать симку мобильной связи. Мне нужен был интернет и я купил симку в Севске. Оказалось, что тариф региональный и если вы будете жить в другой области, то звонки будут расценены как междугородные. Так что по приезду в Москву я купил еще одну. У меня Билайн и тариф "Все за 300". Очень удобный тариф, при условии, что звонки тоже будут, в основном, на телефоны Билайна. На дороге лучше вести себя правильно. За пересечение сплошной наказывают сурово. В России много погибло из-за выезда на встречку, поэтому такое и отношение. Но россияне, в виду такой строгости, нашли выход - обгон справа по обочине. До сих пор не могу к этому привыкнуть. Так что даже при езде по крайне правой полосе нужно смотреть в правое зеркало. Ехать 800 км с ожиданием на границе - задача не совсем легкая. Так что лучше переночевать в Брянске. Есть гостиницы, где можно снять номер от 1000 до 1600р. с вполне достойными условиями. Наверняка, по пути следования, придется заправляться. Совет - пользуйтесь сетью "Газпромнефть". Голубенькие такие заправки. Не путать с "Газпром". Первые имеют топливо получше качеством, но и дороже. В любом случае, топливо в полтора раза дешевле чем на Украине. Посему машину в России иметь просто выгодно.

Мифы о России
За всю поездку меня ни разу не остановила ДПС. Это было разрушение первого мифа, что в России ДПС просто охотятся за украинскими номерами.
Второй миф - плохие дороги в России. Он был разрушен тоже очень быстро. Я могу сравнить с Украиной. Все нормально с дорогами в России. Правда, я ездил по М3 и в Нижний. И в Москве, разумеется. Кстати, по пути в Нижний жена подпрыгивала глядя на то, как машины поливают асфальт. И дышится лучше и асфальт не плавится. Ну а про чистку дорог в Москве и Нижнем даже как-то неудобно писать. Все на высоте. Вдоль дорог можно встретить солнечные батареи и небольшие ветряки для запитки осветительных знаков. Поразили индикаторы скорости при въезде в населенные пункты. Если больше 60, то покажет красным, снизил скорость - зеленые цифры. Удобно. Так что там про дураков и дороги в России?
Третий миф - сумасшедшая Москва и ее водители. Ничего подобного. Да, темп высокий. Да, реагировать нужно быстро. Люди экономят свое время. Но правила, в большинстве случаев, соблюдают. Я был в Москве 2 года назад. Культура вождения очень изменилась в лучшую сторону. Разметка идеальная. Знаки идеальные. Задумка светофоров отличная. Редко где есть места, когда машина пересекает движение пешеходов. Устроено так, что потоки не пересекаются. Отсюда почти полное отсутствие стрелок вправо и большое количество дополнительных секций. Нужно быть очень внимательным, чтобы не повернуть при потухшей секции. А вот над стрелкой для идиотов написано "Пропусти всех а потом проезжай сам". Если нужно перестроиться, то показать поворот и немного высунуть "морду". Как правило, пропускают. В любом случае, Яндекс-Навигатор нужен. В общем, нужно соблюдать правила и смотреть в зеркала )
Четвертый миф - нас, украинцев, в России не любят. Везде, где узнают что я из Украины, спрашивают как там у нас? Участливо. Родственники приняли как своих, хотя ни разу нас не видели. Никакой дискриминации. Был, правда, случай. Я оставил машину, но проезд оставил. Как и номер телефона. Но грузовая машина проехать не могла. Позвонили. Я вышел и там уже стояло человек 5 и горячо обсуждали мой нехороший поступок. Кто-то начал говорить - "Эта Украина. От вас и так полно проблем". Но да, я был не прав. Да и это, скорее от глупости того человека и известных событий. Так что не показатель.
Пятый миф - злые, пьяные россияне с медведями и балалайками. Жена очень возмущалась по поводу сопереживания россиян - мол, отобрали у нас Крым а теперь спрашивают. По мере погружения в российскую среду, ее возмущение росло все сильнее. Пока не посмотрела новости у родственников. Разразилась рыданием и истерикой. Ломка и крушение веры. А дальше болезнь проходила и я слушал только восхищение - как много зелени в Москве, какие бескрайние просторы, как чисто вокруг, как величава Москва, какие красивые соборы, какие искренние люди, какие грандиозные сооружения, как много заводов, строек... Потом уже слушала радио, ее любимые с детства советские песни... И вот глядя на все это я прихожу к главному выводу - Россия не просто правопреемница СССР. В России, очень много от той страны. Не разрушены памятники, сохранены названия улиц, звучат песни, многое осталось в людях. Это важно. Преемственность. А Украина хочет построить новое общество, разрушив все старое, даже если оно фундаментальное и существенно для выживания страны. Рождение через самоубийство. Стоит ли?

2-я поездка.
Маршрут тот же. Но на границе машин стало больше. Осмотр более тщательный. Впервые на российской таможне, помимо декларации, нужно было еще заполнить заявку, о том, что я информирован об ограничении по времени нахождения на территории РФ нерастаможенной машины. Иначе конфискация или штраф. Я так понимаю, это противодействие продажи не снятых с регистрации машин из Украины. Заявку забирают на таможне. Кстати, декларацию нужно хранить. Без нее, на обратном пути, могут быть проблемы. А сейчас и ДПС могут ее потребовать. Т.к. моя Зеленая карта подходила к концу своей действительности, я купил российскую ОСАГО. Взял на 3 месяца, т.к. по истечению 90 дней, мне все равно нужно вернуться и проехать еще раз границу, чтобы не попасть под правила растаможивания.
В Москве я зарегистрировался, хотя штрафа не будет для украинцев, если срок пребывания не превышает 90 дней. Но благодаря четкой структуре МФЦ, все делается быстро. Я собирался получить разрешение на работу и пришлось немного побегать по инстанциям. Важно - если в дипломе есть квалификация - инженер, то разрешение на работу можно получить без квот. Срок рассмотрения - 2 недели. Для разрешения нужно получить ИНН в налоговой (опять восхищение от процесса. Автоматизация), медицинскую справку особой формы. По поводу справки - осторожно с клиниками. Справку имеют право давать не все. Можно просто попасть на деньги. В Москве разные люди. Есть такие, для которых деньги превыше всего. Но как мне объяснили, таким свойством отличаются не сами москвичи а приезжие.
Свое резюме я разместил на rabota.ru. Меня интересовала работа программиста. Через неделю я начал получать первые отзывы. В общем, если вы профессионал, то проблем не должно быть. Вот только разрешение на работу. Пока я его не получил. 2 недели еще не прошло.
Забавный случай. Поселился я на даче у родственников в Наро-Фоминске. Приехал вечером. И тут слышу взрывы... Деревянный дом трясется. Пропадает электричество. Первая мысль - так вот как было на Донбассе! И так всю ночь - выстрелы из стволов, очереди. Утром спрашиваю у соседей - что это такое? Старушка отвечает - "А это наши тренируются на полигоне. Путин показывает что у нас все в порядке". А тут ведь рядом и Кубинка. Кстати, та же старушка спросила - "Света нет, может вам чайку подогреть? А то у нас есть газ". Вот что это? Я не помню случая, чтобы на Украине чужой человек предложил помощь.

3-я поездка.
Тот же маршрут. Я упоминал два блокпоста. На этот раз они были не пустыми. Стояли бойцы нацгвардии. Проверили багажник. Отношение было нормальным. Глядя на этих молодых пацанов стало искренне жаль что руководство страны такое делает со своими людьми. Кто-то из этих молодых парней не вернется живыми. Ради чего? Убивать себе подобных не от того что плохо, а от какой-то эфемерной идеи жить в Европе? Границу проходил часов 5. Тщательно проверяли как на украинской так и на российской стороне. Спрашивали цель поездки. При мне было две машины из Луганска. Ехали как беженцы. Их пропустили на украинской стороне. Как всегда ночь в Брянске, но уже в другой гостинице. Проснулся от колокольного перезвона в 8 утра. Россия. Я слышал колокола на Украине. Еще до Майдана. Но не то. В России звон одухотворенный. Это сложно объяснить. Незабываемое ощущение. Понимаешь, что Россия это на века. Ибо дух.
Вчера поздно возвращался из Москвы на дачу. Навигатор повел непонятно куда. Кстати, карты под Гармин не такие уж актуальные. Лучше Яндекс на смартфоне. Заехал в лес. Туман. Стал разворачиваться у дачного поселка и ... колесо провалилось в ров. Машина висит и ехать невозможно. Пока пытался вымостить колеса, подошел человек. Осмотрел и вернулся с доской и колодкой. Русские. Пригляделся, нет, таджик. И вот мы начали гадать как вытаскивать машину. Очень быстро нашли решение. Потом подъехали родственники. Потом еще кто-то мимо ехал. В общем, вытащили удачно и быстро. Так что, и таджики становятся русскими? Вот еще один миф рухнул.
http://glav.su/forum/4-politics/38-ukraine-russia-relationships/message/2572108/#message2572108
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Willy Wimmer (33 години депутат в Бундестага, вице-председател на ПАСЕ):
Wenn ich nicht will, daß Streitfragen auf friedlichem Wege geklärt werden, bleibt mir nur die militärische Komponente. Auf die setzen die Amerikaner, weltweit. Die Taliban, gegen die unsere Soldaten zwölf Jahre lang in Afghanistan eingesetzt waren, sind eine amerikanische Schöpfung, die von den Saudis finanziert wurden, genau wie IS in Syrien und im Irak. Wir sehen das auch im Fall der Ukraine. Da legen der deutsche Außenminister und seine polnischen und französischen Kollegen Verständigungspapiere vor, alle stimmen zu, und anschließend sabotieren die rechten Kräfte auf dem Maidan im Interesse der USA jede Lösung. Wir müssen uns in Deutschland und in Europa auf die Hinterbeine stellen, um in diesem allgemeinem Trend nicht unterzugehen. Was wir brauchen, ist eine Rückkehr zu bewährten diplomatischen Verständigungsmitteln, die wir mit der *KSZE bereits hatten, die aber zerstört worden sind.

P.S. Умлаутите не излизат коректно тук, така че за тези, които разбират немски, линк към оригинала на статията:
http://www.jungewelt.de/2014/09-13/007.php
превод на руски: Вилли Виммер: В немецких СМИ существует сеть влияния НАТО
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Получи ли вечерният оргазъм, че много разпален ми се виждаш, мишленце!?

ПП: От статиите, които постна, не съм си и помислял, че си бил с жена!
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Получи ли вечерният оргазъм, че много разпален ми се виждаш, мишленце!?

ПП: От статиите, които постна, не съм си и помислял, че си бил с жена!

Педераст ли си или просто балканоиден унисекс?

По друг начин не мога да си обясня подобни изявления в тази предимно политическа тема.

P.S. Къш оттука, цървул недооноден.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Педераст ли си или просто балканоиден унисекс?

По друг начин не мога да си обясня подобни изявления в тази предимно политическа тема.

Ще те разочаровам, но не съм на твоя бряг, левия...
Ти кажи, как толерираш намесата на друга страна в "гражданска" война или просто това е война между русия и проевропейското правителство в Украйна?
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ще те разочаровам, но не съм на твоя бряг, левия...
Ти кажи, как толерираш намесата на друга страна в "гражданска" война или просто това е война между русия и проевропейското правителство в Украйна?

Научи се:
1. Да мислиш
2. Да общуваш

След което ще имаш възможност да получиш отговор на въпросите си от всеки средноинтелигентен човек.

Докато в сегашния си вид си шум и шума, няма кой да се занимава с теб (освен да ти тегли по една-две за отскок).
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ти ще дойдеш някой боК!?
Такъв възвишен глупак не бях виждал/чел....
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ти ще дойдеш някой боК!?
Такъв възвишен глупак не бях виждал/чел....

И ти си хубава...

Аре бегай, верно. Не че ми е проблем да се ебавам с теб още 2-3 форумни страници, но се размива темата.
 

Горе