АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И ти си хубава...

Аре бегай, верно. Не че ми е проблем да се ебавам с теб още 2-3 форумни страници, но се размива темата.

Преча ти на малоумната пропаганда, а?
Що не напишеш, че целия конфликт е плод на русия и тя го поддържа? Щото не ти изнася и си самовлюбен глупак.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Преча ти на малоумната пропаганда, а?
Що не напишеш, че целия конфликт е плод на русия и тя го поддържа? Щото не ти изнася и си самовлюбен глупак.

Ти можеш да попречиш само на двете мисли в мозъка си, които се гонят по цял ден в гънката и все не могат да се срещнат.

В моя свят всяко твърдение се подкрепя с факти и доказателства. Съжалявам, че това не съответства на твоя мироглед, но е принципен въпрос. Когато твърдиш нещо, трябва първо да го докажеш. Засега всички факти работят срещу подобно твърдение. Нещо повече, цялата политическа история за последните 20 години не подкрепя подобно твърдение.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Глупако, виж заглавието на темата!

АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Глупако, виж заглавието на темата!

АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво общо пък имам аз със създателя на темата?

Руснаците никога не са влизали в Украйна, те винаги са си били там. Украйна е била и е част от руския свят - гранични области (окраина) между Русия и Полша, а след това между Русия и Австроунгария.. А Галичина... ми да си я взима Полша, нещо против? Хем ще си го върне на бандеровците за Волин.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво общо пък имам аз със създателя на темата?

Руснаците никога не са влизали в Украйна, те винаги са си били там. Украйна е била и е част от руския свят - гранични области (окраина) между Русия и Полша, а след това между Русия и Австроунгария.. А Галичина... ми да си я взима Полша, нещо против? Хем ще си го върне на бандеровците за Волин.

Украйна е суверенна държава, може да е била, но вече НЕ е част от русия!
С какво право русия се намесва в политиката на Украйна?
Руски свят, може ли да ми дадеш повече информация за този свят?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Украйна е суверенна държава, може да е била, но вече НЕ е част от русия!
С какво право русия се намесва в политиката на Украйна?
Руски свят, може ли да ми дадеш повече информация за този свят?

Съжалявам, че се повтарям, но всичко това подробно съм го описал на десетки страници в началото на тази тема. Може би е добре първо да попрочетеш за какво става въпрос преди да настъпваш мотика, която преди теб е удряла по челото десетки други лаици?

Украйна е суверенна държава от 1920 година благодарение на Ленин - той пръв я обявява за такава (както Жельо Желев - Македония). Новорусия е присъединена към центъра пак от него (Новорусия е всичко това, завоювано от Руската империя срещу Османската - сегашните области Донецк, Луганск, Харков, Херсон, Одеса и т.н. -бившето Дикое поле - главният път на азиатските племена към Европа). Малорусия и части от сегашната Западна Украйна (територии на Полша, както и на загубилите втората световна Унгария и Румъния) са присъединени към УССР от Сталин. Крим е даден на УССР от Хрушчов.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ясно, щом е от толкова скоро (почти 100г.) можем да си правим каквото си искаме с нея?
Всичко става СЕГА, не преди 10-20 или 200 години!

ПП: 1920 я обявяваме за такава, ама това не пречи сега да я съсипем!? Тя е руска...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ясно, щом е от толкова скоро (почти 100г.) можем да си правим каквото си искаме с нея?
Всичко става СЕГА, не преди 10-20 или 200 години!

И какво според теб става сега? Руснаците влизат в Украйна?

Някакви факти и доказателства в подкрепа на тази теза имаш ли?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

...и малко офтопик, понеже забелязах, че се дървиш в съседна тема като ултрас.

Забележи какво правят истинските ултраси от Балканите (тези, предполагам, ги знаеш):

[video=youtube;FJF_ZClALgw]http://www.youtube.com/watch?v=FJF_ZClALgw[/video]
 
От: От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Американците не мразят руснаците. Руснаците не мразят американците. На двата народа общо взето не им пука един за друг. Имаше Студена война, която произтече от Втората световна. Оказа се, че тази Студена война е много изгодна икономически за американците, но не и за руснаците. Последните прекратиха войната и реформираха значително държавата си. През последните 25 години всички силни държави се реформираха радикално, с изключение на САЩ. За американските политици войната никога не е свършвала. Войната е инструмент за контрол над обществото и ресурсите. Затова постоянно има опити от американска страна войната с Русия да бъде възобновена. Паднаха дотам, че да опорочат най-мирното събитие на света, каквото са Олимпийските игри.

Американската политическа система не се различава много от тази на бившия Съветски съюз. На изборите реално нямаш избор, защото има две еднакви партии, с еднаква политическа платформа. Свобода на словото няма. Има я само в пропагандата. Например всеки американски полицай може да те спре и да ти поиска телефона, за да рови из личните ти файлове. Ако имаш парола трябва да му я кажеш. Не го ли направиш отиваш в затвора. Това са факти и нека хората не разсъждават плитко като ги разглеждат. Голяма част от американците са наясно с тези неща, но са безсилни да направят нещо, защото тамошната система, подобно на комунистическата, е така направена, че да размазва инакомислещите. Много са нещата, които правят САЩ една от най-недемократичните държави. Само ще спомена, че там ако имаш много пари можеш да си купиш какъвто закон поискаш и няма да продължавам нататък. Системата им е "демокрация", но в кавички.

Това че някой критикува политиката на САЩ не значи, че мрази американците и нагъва борш през ден. Аз съм живял години там и много харесвам хората, културата и начина на живот. Имам приятели, много познати и т.н. Това не значи, че трябва да харесвам всичко в държавата.

Нека е както казваш за "демокрацията" в САЩ, но аз не на това обръщам внимание. Като цяло наименованието на видът строй не е от голямо значение, защото е ясно, че в повечето политически платформи участват парите и интересите. За средностатистическите граждани, които все пак правят една държава такава каквато е, аз подозирам, че американците по някакви причини са доста по-напред и с технологиите и с медиите и като цяло в стандарта си на живот. Това разбира се не е заслуга само на кореняци американци, или културата им, защото е ясно колко са емигрантите и кога всъщност е възникнала американската държава, много след доста древни европейски. Но така или иначе факт е, че мои приятели, които са в САЩ живеят доста добре, а нямам такива да са заминали за Русия и да се похвалят. Не ги знам конкретно дали мият чинии или разнасят пици, но има и такива, които си работят на доста добри позиции, и в научната сфера, и като Ай Ти, и във всевъзможни фирми, далече от чистачи и наркодилъри.
Но да не се отклонявам прекалено. Аз по първите страници съм си изказала мнението за държавите и суверинетета им.
Остава достоверността на това, кой реално нарушава суверенитетът на една независима държава? И защо? Руснаците могат, защото е бивша тяхна република, американците да си гледат хавайските острови и да си траят. Многозначно е. Объркано. И в двата случая си има интереси. Защо едните да са с по-голяма тежест от другите. Защото до скоро Русия е отдала милиарди, но не безвъзмездно, или?
Какво пречи без ескалация на напрежение и вътрешни размирици една държава да си има икономически взаимоотношения и с Русия и Америка?
Какво би спечелила Америка Украйна да е разцепена? А пък Русия да има с едно по-малко да й суче?
За сега съм доволна, че всичко това не прерастна в по-сериозен конфликт. Толкова по темата.
 
От: От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво би спечелила Америка Украйна да е разцепена?
Казвал съм го и преди,до колкото си спомням,в тази тема:САЩ искат да "добиват" шистов газ в Украйна и да го пускат по тръбата с руския газ към Европа,докато напълно заменят руския.И вторият по-важен отговор на въпроса ти е,че искат да разположат ракетите си на границата Украйна-Русия.Защо ли?Има доста информация в нета за "Превантивен/изненадващ/неутрализиращ ядрен удар" на САЩ срещу Русия.
 
От: От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Тони Хейуърд, сегашен председател на борда на директорите на Гленкор и бивш шеф на Бритиш Петролеум, предупреди в The Financial Times, че ескалацията на санкциите срещу Русия може да доведе до ръст на цените на петрола на нива $150 за барел.

Шистовият нефт в САЩ намалява и става все по-скъпо извличането му, както привършва и находището в Аляска (North Slope). В Северно море е същата тесла. Светът може да разчита предимно на Русия, Канада и Ирак, а именно новите руски находища в Арктика могат да пострадат от санкциите, свързани с нефтеното оборудване и съвместните руски предприятия в тази област с големите международни компании.

FT: Former BP chief warns on Russia sanctions
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

За добро или за лошо, за България по руските телевизии си спомнят веднъж на тримесечие - обикновено когато през страната мине някой пореден ес-бюрократ или шантав американски сенатор и последва поредното мънкане и заекване на българските политици във връзка с Южен поток. Този път обаче им стана интересно следното събитие:


[video=youtube;bTGeQZQSQ14]http://www.youtube.com/watch?v=bTGeQZQSQ14[/video]
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

...и малко офтопик, понеже забелязах, че се дървиш в съседна тема като ултрас.

Забележи какво правят истинските ултраси от Балканите (тези, предполагам, ги знаеш):

Благодаря за видеото, интересно е!
Значи да си истински ултрас, трябва да си ЗА русия!?
Поздрав и за теб :)
ПП: И не мисля, че се дървя!? Или тази тема е само за привърженици на русия в украйна и не се допускат критики!?
ПП2: Сега осъзнаваш ли, че монетата има две страни или още си мислиш, че има една?

[video=youtube;bsIykHP_D_U]https://www.youtube.com/watch?v=bsIykHP_D_U[/video]
Руснаци да викат Hitlerjugend SS - безценно :-o
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Още едно доказателство, че сред гражданите на ЕС все още се срещат хора, усещащи и разбиращи разликите в манталитета, нравствените устои и отношението към Родината между руснаците и атлантистите. Френската писателка Никол Шеверне разсъждава върху тези особености в статията "L’ame russe, une « arme » pour Poutine ?"

Après la chute du mur de Berlin et la tentative de l'Occident de dépiauter l'Ex URSS, les dirigeants américains se sont illusionnés de leur capacité à soumettre définitivement la Russie comme ils avaient pu la faire avec une Europe vassalisée. Même s'ils se sont essayé au petit jeu des marchés avec les oligarques corrompus et avec Boris Eltsine miné par l'alcool, et la « cinquième colonne Atlantiste » au cœur même du Kremlin, ils ont essuyé un retentissant échec avec la venue de Poutine.

превод на руски
 
Щом толкова сериозни хора се заеха да пречат на пропагандата на страна, значи е сериозно положението вече :)

Но и 100 няма да могат да заглушат бореца за равенство и справедливост...
 
Крумов, наистина не разбирам, какво правиш.
никога не съм имал нищо против теб, толкова години във форума не помня да сме се карали, съжалявам ако аз съм ти бил неприятен, ти не си ми бил такъв.
Та наистина ми е странно да слушам подобни глупости и обвинения от теб.
 
От: Re: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Новини от Италия.


Независимо от това, че Италия е член на НАТО и ЕС, италианците предпочитат Путин пред правителството на Украйна, сочи анкета на Libero Quotidiano - Voi state con Putin o con il governo ucraino?


А австрийското издание Der Standard пише за тревожната атмосфера на тазгодишната Седмица на модата в Милано, свързани с възможните нови руски контрасанкции: "Russen-Alarm" auf der Mailander Modewoche
 

Горе