АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

То затова социализЪма фалира. :lol: :lol: :lol:

Дават ти една камара пари и екстри без да работиш. Нали някой трябва да плаща за това?

Като махнаха бай Тошо и дойде Андрей Луканов изведнъж се оказа, че България има над 10 милиарда долара външен дълг. И по-лошото не можеше да си го плаща, та се наложи Луканов да обяви мораториум върху плащанията му. Демек фалирахме тогава. Руснаците съвсем логично ни затвориха кранчетата на евтините суровини - даже ние и тях не можехме да плащаше. И както можеш да се сетиш цъфнахме и вързахме.

Интересно Сорос ли беше виновен тогава или гадните империалисти, че ни бяха давали пари назаем, които ние не можехме да върнем. Или може би верните и обичани братушки ни бяха виновни, че дотогава ни бяха давали нафта без пари, пък изведнъж решиха да си плащаме по пазарни/международни цени нафтата. :lol: :lol: :lol:


Така че животът на кредит рано или късно свършва. Може би само американците го могат тоя номер - щото печатат световната валута.

Упорито излизаш от рамката на "тъпа блондинка" и отиваш (или преминаваш?) в кръчмата "Куция кон" на Сточна гара.
За чий ми хвалиш Сорос? Кой говори за него?
Кажи за свободните висшисти сега? Нали това подхвана?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Математика пак си пее неговите мантри, че соца бил фалирал. Няма проблем с това, че щатите и целия запад е фалирал, щото те си печатат пари. Разговорите с тоя съфорумец винаги забиват в трета глуха да ни убеждава чрез статистики колко цъфти и връзва запада.

Колкото до свободата, има един български поет Светозар Димитров се казва, по-известен като Змей Горянин. Същият е известен с епиграмите си, ето една от тях писана 1946:



Нищо ново под слънцето :)

Както се пошегува Путин наскоро, САЩ основно произвеждат една стока. Печатат долари.
Шега, шега, ама...

Кой тук е против средностатистическия американец? Вероятно никой.

А за Путин колко вицове са, не е за разправяне. Де факто, десен политик, нещо като това, което се опитваше да прокламира вашият Иван Костов (ама само намерения не стигат, требе си и мъжество и достоинство). Комунистите в Русия са в опозиция. Но не, местните енпеошки държат да обвиняват всички руснаци в комунизъм, а Путин го определят като диктатор. А защо бил диктатор..., ми защото мачкал енпеошките, които продават интересите на държавата си на чужди служби.

Съвсем отделно е, че за държавно важни, особено във външната политика, въпроси, и есерите, и комунистите, и десните, и левите, подкрепят Путин. Така и трябва да бъде във всяка уважаваща се държава - става въпрос за защита на национални интереси. "United we stand, divided we fall".
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Така е, нашите държавници са курви а електората мазохисти, никога няма да се оправим ще си останем най-мизерната държава в европа още 100 години
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами мен не ме притеснява външен или вътрешен дълга. Роб извън България също не ми е нужно да съм.

А Орбан е си пази националните интереси. И само някой объркан демократ може да нарича национални интереси вярност към някой....

То верно, че при вас демокрадите всяко извращение се води за ценност. Колкото е по-брутално, толкова повече се тръби колко е нормално и полезно :lol:


На бас, че Румъния ще изпревари Унгария по стандарт на живот (БВП на калпак претеглено) след края на мандата на Орбан.

А Орбан квото иска да си пази. :lol: :lol: :lol:


Унгарците са на път да станат най-бедните от вишеградската четворка. Ама националните интереси са важни. Орбан ги пази яко, толкоз яко, че не усещат как стават по-бедни и по-бедни с всеки изминал ден. Ама на пуста Унгария няма нефт, тогава работата щеше да е друга.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Упорито излизаш от рамката на "тъпа блондинка" и отиваш (или преминаваш?) в кръчмата "Куция кон" на Сточна гара.
За чий ми хвалиш Сорос? Кой говори за него?
Кажи за свободните висшисти сега? Нали това подхвана?

Кво има да казвам, то не е ли ясно.

Живели сме на кредит, кинтите свършиха и сега го духаме. Който иска кинти да учи яко, да ходи в Софето и да си намира добре платена работа.

В ИТ-то стартова заплата 2 бона чисто. Става въпрос за QA, примерно. Ама се иска английски език и познания по програмиране. Познавам хора с отличен английски, без техническа специалност с 1-2 курса сега са QA в софтуерни фирми на чисто 1700 и това 2 години след завършване на някаква филология там и някъв мижав стаж изобщо не свързан със специалността.

Да завършиш право или филология и да искаш да си намериш добре платена работа в Каспичан няма как да стане просто.

Ясно е, че не всеки може да стане това. Ама светът така е устроен. Който не му се скъсва гъза от учене и работа, седи на 500 лв в Долно Нанагорнище.

Имаш избор - или си скъсваш гъза от учене и работа и после вземаш прилични пари или си посредствен студент и после вземаш 300-500 лв заплата. Изборът е твой както се казва.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А те унгарците са малоумни и за това над 60% гласуват за Орбан. Стават все по-бедни, ама гласуват, щото са глупави и не могат да осъзнаят, че стават бедни. То не са само парламентарни, на кметските и евроизборите пак гласуваха за Орбан. Баси тъпаците. А други пък 30% гласуват за Йобик, които не са просто консерватори, а пещерни националисти живеещи в 19 в! Не могат да осъзнаят глупавите унгарци, че преди това, при управлението на комунистите в Унгария, от чешмите течеше мед и масло. Все пак, наследниците на Бела Кун знаеха какво правят, бяха европейци, а тоя Орбан е ебати русофилистика.

Ти сигурно не си стъпвал в Унгария, но ги разбираш нещата. Така де, дай сега линк към някоя статистика или статия на Дойче Зеле, па да видим как Орбан всъщност изгражда путинистка Унгария :lol:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Математика пак си пее неговите мантри, че соца бил фалирал. Няма проблем с това, че щатите и целия запад е фалирал, щото те си печатат пари. Разговорите с тоя съфорумец винаги забиват в трета глуха да ни убеждава чрез статистики колко цъфти и връзва запада.

Колкото до свободата, има един български поет Светозар Димитров се казва, по-известен като Змей Горянин. Същият е известен с епиграмите си, ето една от тях писана 1946:



Нищо ново под слънцето :)


Да и американците не са стъпили не луната. Вярвай си в квото искаш. :lol: :lol: :lol:


Интересно що Запада не фалира и соца не го прилапа. А стана обратното.

Виждаш и на Запад фалират държави. Знаеш ква е процедурата. Идва МВФ - режат заплати, пенсии и други бюджетни неща и вдигат данъци. Гърция живя на кредит и тя доста време. Сега и излиза през носа. Франция, Италия ги гласят и тях. Испания, Португалия минаха и те по реда си.

Случват се такива неща. Може и САЩ да фалират някой ден, може и Германия и тя да фалира някой ден. Знае ли човек.

Но въпреки кризата и рязането на заплати в Гърция, те в момента са много по-добре от нас. Всъщност от бившия соц единствено Чехия има по-добър стандарт на живот от гърците.


Това е живота както се казва.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А те унгарците са малоумни и за това над 60% гласуват за Орбан. Стават все по-бедни, ама гласуват, щото са глупави и не могат да осъзнаят, че стават бедни. То не са само парламентарни, на кметските и евроизборите пак гласуваха за Орбан. Баси тъпаците. А други пък 30% гласуват за Йобик, които не са просто консерватори, а пещерни националисти живеещи в 19 в! Не могат да осъзнаят глупавите унгарци, че преди това, при управлението на комунистите в Унгария, от чешмите течеше мед и масло. Все пак, наследниците на Бела Кун знаеха какво правят, бяха европейци, а тоя Орбан е ебати русофилистика.

Ти сигурно не си стъпвал в Унгария, но ги разбираш нещата. Така де, дай сега линк към някоя статистика или статия на Дойче Зеле, па да видим как Орбан всъщност изгражда путинистка Унгария :lol:


Линкове пусках доста специално за сравнение на БВП на калпак от бившите соц страни.

Дали са тъпаци унгарците не знам. Може и да са тъпаци. Може и просто да нямат читава опозиция.

Виждаш и в България, БСП колкото често дойде на власт и все се осира, ама хората продължават да си гласуват за тях. Дали са тъпаци не знам. Ама факт е, че ни сме бедни. Факт е, че унгарците са доста по-бедни от чехите. Факт, че Словения и Словакия изпревариха Унгария, въпреки че Унгария им водеше преди 10-15 години. Факт е че Полша и тя ще ги изпревари по БВП на калпак - претеглено.


Ти в квото искаш в това си вярвай. Аз вярва на статистиките. И за мен е по-важно да имам по-добър стандарт на живот, вместо някакви "национални" интереси да бъдат защитени (щото съм сигурен че никой не знае кво е тва, ама иначе хубаво звучи). :lol: :lol: :lol:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Системата е изкуствена и се крепи на грабеж на ресурси и войни. Всички държави от запАда имат огромни дългове, т.е. дължат пари на някой. Намират се в демографски колапс и съвсем скоро всичко ще рухне така, че целия ти богат свят ще стане от беден, по-беден. Но ти си типичен либерало-комуноид говорещ само за това, че щом има три чифта гащи, то живее добре. И не го интересува дали внуците му ще живеят добре. Да не говорим за нещо по-сериозно, като това какво ще е бъдещето на народа му. Важното е тумбака да е пълен и да има едене и пийне.

Колкото до това, кой кой прилапал. Напротив, соца прилапа запАда. След падането на комунизма целият запАд бе завладян от левичарски идеологии, от културата до икономиката, та за това и той се е запътил там, където отиде комунизма.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Имаш избор - или си скъсваш гъза от учене и работа и после вземаш прилични пари или си посредствен студент и после вземаш 300-500 лв заплата. Изборът е твой както се казва.
Много си далеч от реалността,аз всеки ден се сблъсквам с отчаяни хора,нямащи пари за хляб.Не са прости,нито необразовани,още по-малко пък мързеливи.Държавата е управлява от 2ро и 3то поколение мутро-политици,без никакви скрупули,дори по време на чума и холера не е имало самозапалвания,но днес има...Стани си от статистиките и компютъра,хвани се поразходи и огледай света наоколо,нещата далеч не са такива,каквито си мислиш,безработицата е поне 25% и продължава да расте.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Е ти една графика да не се сърдиш :lol: :lol: :lol:

Избрал съм държавите от Вишеградската четворка (направи си справка да видиш кои са тея и какви цели гонят) и съм добавил и Румъния.

Предния път като съм пускал графиката нямаше данни за 2013 за някои държави (явно е било отдавна). Е сега има вече за 2013 и се вижда как Полша ги е задминала.

Честито на умните унгарци, честито на Орбан и честито на националните им интереси. Поляците са тъпаци, че вземат повече кинти накрая на месеца и са тъпаци, че националните им интереси не са защитени. :lol: :lol: :lol:


https://www.google.com/publicdata/explore?ds=pg78h3gmq4ci_&ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=eur_hab&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country_group&idim=country_group:non-eu&idim=country:cz:hu:pl:sk:ro&ifdim=country_group&ind=false
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Системата е изкуствена и се крепи на грабеж на ресурси и войни. Всички държави от запАда имат огромни дългове, т.е. дължат пари на някой. Намират се в демографски колапс и съвсем скоро всичко ще рухне така, че целия ти богат свят ще стане от беден, по-беден. Но ти си типичен либерало-комуноид говорещ само за това, че щом има три чифта гащи, то живее добре. И не го интересува дали внуците му ще живеят добре. Да не говорим за нещо по-сериозно, като това какво ще е бъдещето на народа му. Важното е тумбака да е пълен и да има едене и пийне.

Колкото до това, кой кой прилапал. Напротив, соца прилапа запАда. След падането на комунизма целият запАд бе завладян от левичарски идеологии, от културата до икономиката, та за това и той се е запътил там, където отиде комунизма.


Това го слушам от 5 годишен (от как мога да слушам). И както можеш да се сетиш още не е станало. Напротив рухна една друга система.

А както можеш да се сетиш ние не сме врачки да предвиждаме какво ще стане и да планираме. Но единственото сигурно нещо си остава инвестиции в образование на внуците ти. Ако са тъпи, определено ще са бедни. Ако са умни, имат по-добър шанс да живеят добре.


Като свърши нафтата на Путин, неговите внуци кво ще правят, ще се върнат в пещерния строй ли?

Ауу, всъщност на Путин дъщеря му живее на Запад. Аууу и на Лавров дъщеря му живее на Запад. Ауу, ми то и на другите вождове децата им живеят на Запад. Ма мале кво стана сега с внуците на Путин, като дъщеря му е в Холандия - най-гейската държава. :lol: :lol: :lol:
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ауу, всъщност на Путин дъщеря му живее на Запад. Аууу и на Лавров дъщеря му живее на Запад. Ауу, ми то и на другите вождове децата им живеят на Запад. Ма мале кво стана сега с внуците на Путин, като дъщеря му е в Холандия. :lol: :lol: :lol:

Някакви доказателства, моме? Каквито и да е.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Няколко думи за руснаците и за западното им образование.

Много от децата на руските политици, както и подаващи надежди стипендианти, учеха и учат в заведения от типа на Лондонската школа (The London School of Economics and Political Science). Имам удоволствието да познавам повечето от тях покрай щерките.

Нещо повече, руската държава многократно увеличи финансовите средства за тези стипендианти. По-важният момент е гаранцията, че ще работят за държавата си след завършване на обучението (западните разузнавания не дремят също), а не че "непатриотично" са завършили Принстън, примерно.

Също така, много руски професори преподават на китайците в Айви-лигата.

Само че те не учат само там. МГИМО или МГУ са задължителни. Това е само част от обучението им. Но обучението в най-добрите западни школи се извършва най-вече поради две причини:
1) Да вземат полезното от западния опит
2) Да видят слабите места на западния свят
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Напротив рухна една друга система.
Национализмът предвижда рухването, както на болшевишките извращения, така и на западната плутокрация. Едното рухна, сега чакаме другото :)
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

...За "холандската дъщеря на Путин". Симпатяга е, imho:

[video=youtube;cAXPdIbV51E]http://www.youtube.com/watch?v=cAXPdIbV51E[/video]
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

:lol: Математикът пак е станал жертва на пропагандата :lol:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Хейг: Джихадистите, които се връщат във Великобритания може да имат нужда от помощ

Обединеното кралство трябва да помогне на британските джихадисти, които се завръщат от Ирак и Сирия, ако те идват с добри намерения и са против войната.
Това заяви лидерът на Консервативната партия и председател на Камарата на общините Уилям Хейг, цитиран от „The Guardian".

Според него, някои от тях ще имат нужда от помощ, „тъй като са преминали през изключително травматичен период".

:lol: ХАХАХАХАХ
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Кво има да казвам, то не е ли ясно.
.....
Бреййййййй!
Можело да се държиш и говориш нормално.
Но и в Буркина Фасо единици могат да вземат големи заплати.
Другото е, че няма нормална държава, дето само един сектор да дърпа напред. В нормалните държави са силни и преработка на суровини, и машиностроене, и химическа промишленост, и много други отрасли.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Бреййййййй!
Можело да се държиш и говориш нормално.
Но и в Буркина Фасо единици могат да вземат големи заплати.
Другото е, че няма нормална държава, дето само един сектор да дърпа напред. В нормалните държави са силни и преработка на суровини, и машиностроене, и химическа промишленост, и много други отрасли.

Нямам спомени да съм твърдял, че България е нормална държава.

Аз твърдя, че Русия е ненормална държава след като разчита главно на износа на суровини. И не мога да разбера защо тукашните форумци се кефят на това.


А иначе ето още една графика за Орбанчо


https://www.google.com/publicdata/explore?ds=ds22a34krhq5p_&ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=gd_pc_gdp&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country_group&idim=country_group:non-eu&idim=country:hu:cz:pl:sk:ro&ifdim=country_group&ind=false


Вижда се че Унгария е най-задлъжняла от държавите от Централна Европа (Вишеградската четворка). Естествено вината не е само на Орбан. Щото дълга си седи на почти едни и същи проценти от 1996 година. А Орбан все още не е управлявал 20 години. :lol: :lol: :lol:
 

Горе