АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Укропите приличат единствено на македонците(по самочувствие и егоцентризъм),с единствената разлика,че македонците са човечни,а укропите са кръвожадни и безчовечни,и избиват жени,деца и старци.
Това са глупости. Ако наистина го вярваш се замисли сериозно до каква степен си се подал на манипулациите. Познавам доста украинци и руснаци. Работя с тях ежедневно и от години. Нито едните, нито другите са такива, каквито искат да ги обобщят продажните пишколапци. Не си единствен де. Много хора чуват глупости, които говорят политиците и ги приемат за чиста монета. Все едно е дали слушаш Обама, Путин или Бойко, Местан, Станишев, Костов. Експертите обикновено са на доста различно мнение.
Един съвет - спри да гледаш толкова телевизия и да четеш манипулирани медии и ще видиш нещата под доста по-различен ъгъл.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Батка,аз като не съм фен на ГРОБ и съм за ЮП и за самостоятелна политика,нима и аз не съм в кюпа на п.тките,както вече ни наричат в Русия,Сърбия и Унгария???
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От изброените само Унгария е по-добре от нас. (Скоро Румъния ще ги изпревари, ние ако си направим съдебната реформа и ние може да ги задминем до 10 години - стига да си държат Орбан там).

Не разбирам що се натискаш да се сравняваш с (присъединяваш към) по-бедни от нас страни.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво е КПСС - набор от глухи съгласни. :lol: :lol: :lol:
Ех mathematician, ти поне български език да разбираше... Преводът на български на горното е "набор от беззвучни съгласни". Ама ти май и математиката толкова я разбираш, а за руски да не говорим.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

„Досега ние се стремяхме да доставим синьото гориво до крайния потребител- съответната компания в съответната европейска страна. Но очевидно, не ни искат, а насила хубост не става. Затова сега ще дадем възможност на нашите клиенти да дойдат в нашия магазин, който ще е на гръцко-турската граница”, каза още Милер.
Източник: Тасс,дата 06.12.2014.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

„Досега ние се стремяхме да доставим синьото гориво до крайния потребител- съответната компания в съответната европейска страна. Но очевидно, не ни искат, а насила хубост не става. Затова сега ще дадем възможност на нашите клиенти да дойдат в нашия магазин, който ще е на гръцко-турската граница”, каза още Милер.
Източник: Тасс,дата 06.12.2014.

Цялото интервю с Милер във "Вести в субботу" (на Брильов) е доста интересно, за тези, които знаят руски, скоро ще бъде пуснато и на Ютюб (може да се вмъква по-лесно в този форум). Оказа се, че Газпром не губи дори и тези 4 млрд. инвестиции, вложени досега.
[video=youtube;byZvkSYO1Xk]http://www.youtube.com/watch?v=byZvkSYO1Xk[/video]​

В същото време Оланд (френският президент) в момента е на летището Внуково (изненадващо е помолил за кратка среща с Путин и Путин е намерил време да се видят). За мистралите се надявам да не се разберат и да си останат за Франция (като върне парите за тях и плати неустойките по договора), но срещата е важна за западноевропейците по всички останали основни аспекти и разминавания с Русия.
 
Последно редактирано:
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Рамзан Кадиров поръча да се доставят в Грозни тримата украински депутати, призоваващи да се подкрепят терористичните актове на територията на Руската Федерация.


И тези трима майданути се наподскачаха до степен, несъвместима с имунитета. Не си спомням Кадиров някога да си е хвърлял думите на вятъра.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна, какво стана с речта на Путин? Нещо уникално каза ли, разгроми ли запада?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна, какво стана с речта на Путин? Нещо уникално каза ли, разгроми ли запада?

Ми да я беше гледал, щом се интересуваш. Остава да ми губиш времето да ти я преразказвам. И без това тук има достатъчно суеци, които вече една година им се обяснява и се доказва едно и също нещо, но продължават да си фъфлят все същите стари мантри.

Накратко, за Запада посланието не беше интересно (освен шегата, че "Путин послал США и ЕС"). Беше адресирано предимно към руснаците и ориентирано към вътрешноикономически перспективи и решения.

За по-подробно - чети стенограмата (около един час е, няма кой да си играе да я превежда и преразказва на западнопоклоннически фанатици ).
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами всъщност, при положение, че ти ни я анонсира тук като нещо, което едва ли не е задължително, отговор от рода - да я беше гледал е най-малкото неадекватен :lol: Нали не вярваш, че ще чета 1 час стенограма на псевдовариант на стар български диалект?
Иначе, Русия определено има нужда от вътрешно икономически решения и то спешно.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами всъщност, при положение, че ти ни я анонсира тук като нещо, което едва ли не е задължително, отговор от рода - да я беше гледал е най-малкото неадекватен :lol: Нали не вярваш, че ще чета 1 час стенограма на псевдовариант на стар български диалект?
Иначе, Русия определено има нужда от вътрешно икономически решения и то спешно.

Анонсирах да я гледате, за да не ми задавате после тъпи въпроси и да я коментирате без да сте я чули, каквито навици имате (доказано многократно в сий честен форум)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Предположих, че знаеш руски и би било лесно да преразкажеш в две изречения, ама явно съм сбъркал. Нали не очакваш тук някой да го знае този език?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Предположих, че знаеш руски и би било лесно да преразкажеш в две изречения, ама явно съм сбъркал. Нали не очакваш тук някой да го знае този език?

Преразказах я в едно изречение. Беше ли ти достатъчно? Вероятно не.

Тук сте прекалено малки повечето (дмек не сте учили руски в училище), а в същото време интелектуалната среда на повечето тукашни "предприемачи" едва ли предполага, че ще се сетят сами кои езици да учат, камо ли да тръгнат да го правят. Аз що знам английски, немски и испански, освен руския и китайския? Ми щото съм предположил, че ще са ми полезни. А защо не очаквам същото от вас? Ми отговори си сам.

Вие може само да се дървите с вашия бивш идеал на три морета на хора, чиято държава и в момента се намира на три океана. Щом ви доставя удоволствие - забавлявайте се. Но докато го правите - вашата страна се свлича все по-долу на бунището на историята. Защото не защитавате нито националното си достоинство, нито националните си идеали. Не може да изгубиш суверинета си сега, а да се гордееш само с това какъв си бил. Щом си го изгубил, значи грешката не е в твоите прадеди, които са го извоювали. Грешката е в теб и твоите родители, които са те възпитали.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз като гледам, ти сам си отговаряш. Знаеш руски като роден език, но си учил английски, немски и испански. Не малка част от хората тук са учили същите, че и повече езици. За чий тогава му е на някой да знае руски? Най-безполезният език.. Колкото до идеалите, това с трите морета се изповядва основно от една шепа неадекватни русофили. Виж, за суверенитета си прав - руснаците, дръзнали да стъпват тук и да поробват страната ни трябваше да бъдат изколени, вместо търпени.
Колкото до свличането, мисля, че леко си се объркал. Макар и бавно, животът в България става все по-добър, а Русия вече откровено копае дъното. И грешката не е в родителите, а в изначално сбърканата посока на развитие още преди 200 години в Русия. Лек няма.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

За чий тогава му е на някой да знае руски?
Не отговорих ли вече поне сто пъти на този въпрос в този форум?
1. за да не задава глупави въпроси.
2. да може да сравнява и да си съставя собствена гледна точка, а не да е зомбиран само от еднотипни медии.
3. език, който е на пето място сред международните езици, винаги е полезен. Да не говорим, че знаейки го и собствения си роден, ще разбираш много добре всички останали славянски езици.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

1. В този форум има близо 20 000 регистрирани потребителя. Единственият руснак тук си ти - незначителен като процент. За чий ни е руски?
2. Всеки може да си съставя достатъчно добре гледна точка и без да знае всички езици. За целта, всяка нормална медия е достъпна на достатъчно на брой езици.
3. Пето място по какво? Имагинерни и нищо не значещи понятия..

Нещо избягваш темата за икономическите тенденции в Русия :lol:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

1. В този форум има близо 20 000 регистрирани потребителя. Единственият руснак тук си ти - незначителен като процент. За чий ни е руски?
2. Всеки може да си съставя достатъчно добре гледна точка и без да знае всички езици. За целта, всяка нормална медия е достъпна на достатъчно на брой езици.
3. Пето място по какво? Имагинерни и нищо не значещи понятия..

Нещо избягваш темата за икономическите тенденции в Русия :lol:

Ей го и сега - като латерна повтаряш едно и също.

Е какво да говоря с такива като теб? Да повтарям всеки път едно и също на теб, на математичката с нейното зомбирано мислене, на блакаут с неговия копипейст?

Понякога ви отговарям с идеята, че ако сте задали въпрос, отговорът на който е важен и на някой нормален форумец, то ще му е полезно да отговоря. Използвам вашите "опорни точки" в полза на другите. Но това не означава, че съм длъжен. Особено на хора, които се репчат, че нещо съм "избягвал". При положение, че дори съм прекалено прям и много от моите думи и мисли биха наранили дори свестни българи.

Дал съм ти цяла стенограма, ама аз съм бил "избягвал". Ми като си тъп и необразован и не можеш да я прочетеш на английски и да си направиш изводите, а цялото ти бърборене почива на вредни за собствената ти страна идеологеми, то аз ли съм ти виновен? Мри у кофите и това. Не е моя заслугата за твоето сегашно положение, твоя си е и на тези като теб.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз теория и идеологема не съм използвал в разговора до тук, за да намираш вредни такива и почва за бърборене. Просто грешно заучено клише от твоя страна. Както казах, интересен ми беше коментара ти за речта на Путин. Защото я обяви така, все едно ще бъде някакво страхотно събитие, а то не беше. Българската поговорка за това е - Тръгнаха като аслани, връщат се като насрани. Затова и не ти се говори. Очакваното дървене на запада не се състоя, Путин се оказа прекалено зависим и слаб.

Иначе, по темата за руската икономика, ето още една медия - Блумбърг. Тя предполагам, както вече разбрахме за Ройтерс и СНН - също е некоректна, манипулираща и заблуждаваща, нали?

http://www.bloomberg.com/politics/a...that-illustrate-vladimir-putins-world-of-pain
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Още веднъж - не си ми стимул, за да си губя времето. Блумбърг има доста добри анализи в последно време, но ти или не си чел, или не ти е изгодно да ги цитираш.

Докато моята позиция е много по-печеливша. Аз чета (защото имам възможността да ползвам много езици и имам екип, който ми превежда от тези, които не владея достатъчно добре или не знам) всичко и сравнявам. Анализирам. Правя си изводите. А такива като теб са коне с капаци. Те мислят, че като ми се репчат в някой форум, то ще убедят сънародниците си колко добре живеят.

Само че твоите сънародници усещат на собствения си гръб колко "добре" живеят. Да, нямат възможността да проверят как е в Русия (нямат пари, а им трябват и визи), но мислиш ли, че като не знаят, че няма страна, която да е по-зле от България в Европа (освен Молдова, а отскоро и Украйна), то това ги успокоява? Ще подпалят къщата си, за да изгори плевнята на Вуте?

Гарантирам ти, че обстоятелствата, в които живеят, не задоволяват повечето българи. И колкото и да ги зомбират с биг брадъри и прочии простотии, много от тях почват да прогледват накъде отиват както те и техните семейства, така и до каква крива круша стигна собствената им страна. Дори и да си мислят, че Русия е илядо пъти по-зле от България, то това не им помага реално. А представяш ли си какво става с тези хора, когато разберат как са нещата в реалността? Съвременният свят е твърде малък, няма как да цензурираш всичко.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ако сме приключили с флудърите през таз прекрасна зимна вечер, то да продължа по темите в развитие.

В същото време Оланд (френският президент) в момента е на летището Внуково (изненадващо е помолил за кратка среща с Путин и Путин е намерил време да се видят). За мистралите се надявам да не се разберат и да си останат за Франция (като върне парите за тях и плати неустойките по договора), но срещата е важна за западноевропейците по всички останали основни аспекти и разминавания с Русия.

За Мистралите не са говорили изобщо (Путин само е вмъкнал, че договорите трябва да се изпълняват, но повече като бъзик ми звучи).

Говорили са предимно за Украйна. Явно в ЕС сериозно са се уплашили, че ще трябва да покриват загубите от тази каша.

По време на предишните конфликти алгоритмите бяха ясни:
1. САЩ създават хаос някъде, но не плащат (освен няколко милиарда за подготвяне на съотвената цветна революция в началото
2. ЕС праща парламентьори и товари със заеми, за да спечели огризките
3. За оправянето на цялата какафония впоследствие плаща другият лагер (в ролята на другия лагер е най-често Русия)

Докато сега Русия изведнъж започна да се дърпа от този модел. Изпрати сума ти хуманитарни конвои, но в точно определени точки.

А някой все пак трябва да плати, за да може тази жолтоблакитна страна (error 404) да просъществува...
 

Горе