АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Баце можи да несъм финансексперт но как ти са струва да седиш на найголемото имане и да си беден
Неи ли машинации някакви това, чи тя хамерика е като просяк спряма русия, ама дефакто се получава обратен гей ефект

В интерес на истина си прав има си такъв ефект, горе долу беше колкото по ресурсно богата си толкова по плутократичен е модела (да не кажа дикатат). Виж Русия и Венецуела, особенно 2-рите в момента освен че са най-богатите на нефт с света в момента го внасят защото им е по евтино от колкото сами да го изкарат - няма инвестиции просто. Та в такъв тип става яко плутокрация с цоцализъм стил политика всичко в обслужване на въхрушката. Вземи една Япония бедна на ресурси, но ... Хамерика е бедна на ресурси спрямо Русия но адски богата на технологии и ноу хау. Питанката се пита кое ще те направи по-богат това с малката или високата добавена стойност? Като цяло Русия в момента е чиста дефиниция на бананова република над 93% от износа е суровини разбити в газ, нефт като основен процент с плутокрация обслужваща олигарсите отнемаща от бедните, но все още върви при тях модела щото завалиите го карат на ядене на национализъм и водка.

Знаеш ли кое е още по гадното за периода на управление на Путин Русия направи трилиони печалба, която се изля из олигархията а не за пътища, болници, здраве, образование и т.н и т.н в момента по оценки Путин има 200 милиарда повече от чича Сорос в пъти ...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Боже колко си заблуден въобще не знам как ти се е промил мозъка. Русия бананова държава бедна на технологии. :lol: Въобще не знам как да те опиша. Самия факт, че почти всичко в космоса е на Русия я прави бедна на технологии ли??? Колкото до това как живеят руснаците мога да те свържа с няколко които да ти поизяснят как живеят, а ти иди им кажи , че живеели в бананова държава. В бананова държава живеем ние тук.
В интерес на истина си прав има си такъв ефект, горе долу беше колкото по ресурсно богата си толкова по плутократичен е модела (да не кажа дикатат). Виж Русия и Венецуела, особенно 2-рите в момента освен че са най-богатите на нефт с света в момента го внасят защото им е по евтино от колкото сами да го изкарат - няма инвестиции просто. Та в такъв тип става яко плутокрация с цоцализъм стил политика всичко в обслужване на въхрушката. Вземи една Япония бедна на ресурси, но ... Хамерика е бедна на ресурси спрямо Русия но адски богата на технологии и ноу хау. Питанката се пита кое ще те направи по-богат това с малката или високата добавена стойност? Като цяло Русия в момента е чиста дефиниция на бананова република над 93% от износа е суровини разбити в газ, нефт като основен процент с плутокрация обслужваща олигарсите отнемаща от бедните, но все още върви при тях модела щото завалиите го карат на ядене на национализъм и водка.

Знаеш ли кое е още по гадното за периода на управление на Путин Русия направи трилиони печалба, която се изля из олигархията а не за пътища, болници, здраве, образование и т.н и т.н в момента по оценки Путин има 200 милиарда повече от чича Сорос в пъти ...
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ябълката дето правят едни джаджи дето на гърба им пише "Сглобено в Китай". Та чистата печалба от една такава джаджа на ябълката е 100 доларес.

100 доларес са 2 барела петрол в момента - демек Русия трябва да изпомпи 300 литра нафта за да има приходи колкото е чистата печалба на Ябълката. Пък колко печалба ще остане за Русия като продаде тези 300 литра нафта е една друга тема.


И другото нещо в Русия е, че всичките тези суровини и ресурси са разпределени в няколко богати олигарха - които правят лудо кинти - купуват футболни отбори, яхти и манекенки, а останалите го духат - буквално.

Нещо си се объркал, печалбата на една такава джаджа всички производствени + R&D + маркетинг разходи и продажни разходи на последната серия е 250+ долара (сега не слагаме допълнителни разходи като адмистративните и т.н) говорим чисто производство.

Мисля, че средният барел разход в Русия е около 25, ако не повече долара след санкциите (няма кой да им каже как да си дълбаят по качествено) та при такива цени 45 долара като днес ще трябва 12-13 барела да продадат за печалбата на един Iphone.

Бластерче ей ти я и разликата що Русия мега богата на ресурси е една бедна и слаба икономика - щото всичко е функция на цените газа и нефта, там иновации и технологии и внедряването им и няма щото конкуренция няма всичко е плутокрация при тях.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Боже колко си заблуден въобще не знам как ти се е промил мозъка. Русия бананова държава бедна на технологии. :lol: Въобще не знам как да те опиша. Самия факт, че почти всичко в космоса е на Русия я прави бедна на технологии ли??? Колкото до това как живеят руснаците мога да те свържа с няколко които да ти поизяснят как живеят, а ти иди им кажи , че живеели в бананова държава. В бананова държава живеем ние тук.

Космоса каква потребителска полза е за мен или теб? Я ми кажи колко потребителски руски стоки потребяваш на село? И сега кажи ми колко ползваш със "западен произход"(Made in China на Японският/Холандският ти ТВ пак влиза в тази част) и ще разбере - ако имаш и е 5% нещо руско ще е направо титанично. И тези 5% ще са газ и нефт :) После не били бензинова колонка или бананова република :)

„Бананова република“ е ироничен израз, описващ политически нестабилна държава [1], зависима от ограничено земеделие (напр. банани), управлявана от малка, самоопределила се и самозвана, богата и корумпирана политическо-икономическа клика [2].
http://bg.wikipedia.org/wiki/Бананова_република

Замести бананите с нефт/газ и пак е валидно. Не веднъж съм казвал държави бензинови колонки нямат бъдеще в 21 век. Та специално за теб терми бензинова колонка, замести я на мястото на бананите;)


За какво ми е да ми говориш аз нали имам съседи продадоха всичко от Москва и сега са през 1 апартамент от нас.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво общо има Япония и Холандия във конфликта междду Русия и САЩ?
Космоса каква потребителска полза е за мен или теб? Я ми кажи колко потребителски руски стоки потребяваш на село? И сега кажи ми колко ползваш със "западен произход"(Made in China на Японският/Холандският ти ТВ пак влиза в тази част) и ще разбере - ако имаш и е 5% нещо руско ще е направо титанично. И тези 5% ще са газ и нефт :) После не били бензинова колонка или бананова република :)


http://bg.wikipedia.org/wiki/Бананова_република

Замести бананите с нефт/газ и пак е валидно. Не веднъж съм казвал държави бензинови колонки нямат бъдеще в 21 век. Та специално за теб терми бензинова колонка, замести я на мястото на бананите;)


За какво ми е да ми говориш аз нали имам съседи продадоха всичко от Москва и сега са през 1 апартамент от нас.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ми не знам - ама арабите и Норвегия имат фондове - държавни, пенсионни, петролни както щете им викайте.

Във въпросните фондове то отделят част от постъпленията от продажбите на петрола. Въпросните фондове инвестират тези пари в акции и бизнеси. Това се прави с цел да има кинти като петрола свърши.

Един такъв пример е добра позната ви Теленор - норвежка държавна компания, където въпросния фонд на Норвегия е главен акционер - 55% държавно участие, останалите 45% - частни акционери.

Арабски фондове имат акции в почти всички големи фирми и банки. Отделно въпросните държави развиват силно инфраструктура си, туризма, транспорта (самолетни линии) и пр.

Не знам Русия и Венецуела да имат такива фондове - въпросните квото изкарат го изпапват. Венецуела до там го е докарала че папа всичко квото изкара от петрола, съответно няма кинта за нови инвестиции, разработване на нови находища, модернизация и пр.

Русия инвестира (прахоса) едно 40-50 милиарда долара за зимната олимпиада в Сочи - ама дали тази инфраструктура ще се използва в бъдеще не е ясно. Тя и Гърция прахоса едни кинти за една олимпиада в Атина, ама половината новопостроена инфраструктура не се ползва и съответно се руши, запада и буквално са пари хвърлени на вятъра.


Факт е, че като цената на нефта падна двойно и рублата падна и тя двойно. Сега нашите реват, че заради санкциите нямало да има руснаци по Черноморието. Ми не знам дали е заради санкциите - според мен е заради обезценката на рублата. Сега една почивка на обикновения руснак в чужбина ще струва двойно спрямо миналата година.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво общо има Япония и Холандия във конфликта междду Русия и САЩ?

Ох мозъка ти пак трудно загрява - писах западни стоки като нарицателно за западен стил бизнес(дори и кавички му сложих, белкем разбереш че не говоря за географска част, че и пример ти дадох че и децата от 1-ви клас да ме разберат, но ти пак не разбра). Писах го във връзка сам да достигнеш до извода бензинова колонка/бананова република ли са руснаците или да? Та какво руско потребяваш?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Путин е най-голямото зло за света в момента.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Нямам нерви да ти чета всички излияния и философски пропаганди. Минавам ги само на бързо и ги подминавам. То няма и смисъл защото ти си си американофил, и хч колкото и да ти се говори нищо не схващаш.
Ох мозъка ти пак трудно загрява - писах западни стоки като нарицателно за западен стил бизнес(дори и кавички му сложих, белкем разбереш че не говоря за географска част, че и пример ти дадох че и децата от 1-ви клас да ме разберат, но ти пак не разбра). Писах го във връзка сам да достигнеш до извода бензинова колонка/бананова република ли са руснаците или да? Та какво руско потребяваш?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И какво му е злото? Данеби Путин да ходи да прави учения близо до хамериката?
Путин е най-голямото зло за света в момента.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Нямам нерви да ти чета всички излияния и философски пропаганди. Минавам ги само на бързо и ги подминавам. То няма и смисъл защото ти си си американофил, и хч колкото и да ти се говори нищо не схващаш.

Смятай нямаш нерви да четеш, нещо което някой си е направил труда и 1-во класник да го разбере. Човече за тежки медикаменти си. Като изключим, че пет пари не давам за Хамерика и десетки пъти съм го писал в този форум, се чудя защото като комунист ме вкарваш в това русло? И защо като долно комуне бягаш и мажеш. Въпроса беше какво руско потребяваш на ниво потребителски стоки. Какво общо има кой какъв е бил като аргумента Русия бананова репулбика/бензинова колонка ли е или да, след като само потребяваш газ и нефт?

Изброй ми поне 5-10 стоки щом в селската околия ги има няма как тук да ги няма след като руснаците са най-голямата диаспора. Слушам те направи си един лист 1-ва, 2-ра, 3-та и т.н точки, ще го схвана не бой се.
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И какво му е злото? Данеби Путин да ходи да прави учения близо до хамериката?

Той е като Хитлер и Сталин. Напада безпомощните и е расист. Трябва да се свали от власт защото той си мисли че Украйна е Русия но греши. Дано го осъдят в Хага за анексирането на Крим http://news.ibox.bg/news/id_2075729344
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Още един промит мозък. Крим никога не е бил анексиран и се пресъедини към руската федерация по най-демократичния начин чрез референдум!!! Баламурници, ама то така е като гледат само платени хаерикански медии и пропагандата им по нета и вестниците.
Той е като Хитлер и Сталин. Напада безпомощните и е расист. Трябва да се свали от власт защото той си мисли че Украйна е Русия но греши. Дано го осъдят в Хага за анексирането на Крим http://news.ibox.bg/news/id_2075729344
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От къде да потреблявам руски стоки бе, те им забраняват да стъпват на наша територия на хората пак камо ли да вкарват нещо тук. Пък и нали икономиката не е само в ползването, а и в износа защо да се губи толкова голям пазар?
Смятай нямаш нерви да четеш, нещо което някой си е направил труда и 1-во класник да го разбере. Човече за тежки медикаменти си. Като изключим, че пет пари не давам за Хамерика и десетки пъти съм го писал в този форум, се чудя защото като комунист ме вкарваш в това русло? И защо като долно комуне бягаш и мажеш. Въпроса беше какво руско потребяваш на ниво потребителски стоки. Какво общо има кой какъв е бил като аргумента Русия бананова репулбика/бензинова колонка ли е или да, след като само потребяваш газ и нефт?

Изброй ми поне 5-10 стоки щом в селската околия ги има няма как тук да ги няма след като руснаците са най-голямата диаспора. Слушам те направи си един лист 1-ва, 2-ра, 3-та и т.н точки, ще го схвана не бой се.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Още един промит мозък. Крим никога не е бил анексиран и се пресъедини към руската федерация по най-демократичния начин чрез референдум!!! Баламурници, ама то така е като гледат само платени хаерикански медии и пропагандата им по нета и вестниците.

Какво и е на Америка. Напада ако я нападнат и защитава безпомощните.
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От къде да потреблявам руски стоки бе, те им забраняват да стъпват на наша територия на хората пак камо ли да вкарват нещо тук. Пък и нали икономиката не е само в ползването, а и в износа защо да се губи толкова голям пазар?

Я иди пак на очна става при вожда, че си оплел опорните точки. Няма абсолютно никаква забрана да стъпват руски стоки на нашата територия. Русия забрани вноса си на всички западни хранителни стоки. С това го бъркаш.

Ок явно пак почна в едни русла да влизаш - кажи ми миналата година по това време, какви руски потребителски стоки ползваше? Пак изброй един списък - икономиката е до благата и щом са богата както казваш то значи правят нещо качествено та какво изнасят? Кажи какви потребителски стоки от Русия ползваш. Сега нали искаш аргументирано да ме обориш Русия бананова репулблика/бензинова колонка ли са или да?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Блеки не знам защо се занимаваш с тоя безнадежден случай. Остави го да си живее жалкия живот и да си вярва в каквото ще, то стана ясно, че е прекалено тъп за да разбере за какво му се говори.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво и е на Америка. Напада ако я нападнат и защитава безпомощните.

:lol: Предполагам си вярваш на написаното?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво и е на Америка. Напада ако я нападнат и защитава безпомощните.
А в баба Яга вярваш ли? :lol:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Безнадеждни случай си ти баламурник хамерикански.
Блеки не знам защо се занимаваш с тоя безнадежден случай. Остави го да си живее жалкия живот и да си вярва в каквото ще, то стана ясно, че е прекалено тъп за да разбере за какво му се говори.
 

Горе