АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Мисълта ми беше, че цената на пшеницата е твърде ниска, спрямо цената на крайния продукт-хляба.
Между фермер и арендатор, разликата е тази, че фермера гледа толкова земя, колкото му трябва за затваряне на цикъла. Няма фермери, които гледат по 10-15к дка, те са арендатори. Дори някои да имат някакви фермичики, не може да и наречеш фермери, защото за 10к дка трябва да гледа поне 5к ЕРД, а това е невъзможно, поне в бг и не съм чувал за такива. Обикновено гледат между 20 и 200 глави ЕРД. В сметката не съм слагал много други разходи като кредити, 2-5% фира на добива, транспорт, съхранение и др. Имам познати, които от 2-3г. си чакат рентите, така че смело мога да ти кажа, че 50% от арендаторите, големи и малки, или не плащат, или влачат хората с години от типа 2015г ти плаща за 2012-2013г...

Личи ти, че си градско чадо. Трактор виждал ли си, че правиш такива сметки?
Неуместна забележка ми правиш. Консултирай се с някой фермер/земеделски производител и ще видиш, че данните ми са твърде близки до реалността.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Мисълта ми беше, че цената на пшеницата е твърде ниска, спрямо цената на крайния продукт-хляба.
Между фермер и арендатор, разликата е тази, че фермера гледа толкова земя, колкото му трябва за затваряне на цикъла. Няма фермери, които гледат по 10-15к дка, те са арендатори. Дори някои да имат някакви фермичики, не може да и наречеш фермери, защото за 10к дка трябва да гледа поне 5к ЕРД, а това е невъзможно, поне в бг и не съм чувал за такива. Обикновено гледат между 20 и 200 глави ЕРД. В сметката не съм слагал много други разходи като кредити, 2-5% фира на добива, транспорт, съхранение и др. Имам познати, които от 2-3г. си чакат рентите, така че смело мога да ти кажа, че 50% от арендаторите, големи и малки, или не плащат, или влачат хората с години от типа 2015г ти плаща за 2012-2013г...


Неуместна забележка ми правиш. Консултирай се с някой фермер/земеделски производител и ще видиш, че данните ми са твърде близки до реалността.

Много си е уместна даже, не може без да си виждал трактор да ми говориш за амортизация.
Ти вземи се консултай.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Владко, малко е наивно това което пишеш - суровина спрямо завършен продукт винаги има разлика и то в пъти - едното е капиталова стока, другото е потребителска така + една сурия акцизи и мезерщини на държавата в добавка и ДДС!
Все едно някой производител на стомана се охка, че колата струва пъти повече от това, което продава!

За другото отново си в грешка - средна сметка 1 крава се падат 10 декара земя да я изхрани! Средните крафе ферми са около 200-300 крави - мисля, че и за ЕС това е средното, само една справка нашият среден добив е 3 пъти по-малък от холандския и не е толкова заради климата или порада, а в организацията на фермата - в Холандия по лиценз на Gea 300 квари се гледат точно от 1 семейство - всичко е хай тек - казвам ти има хляб в земеделеито стига да знаеш какво правиш.
Фермерите големите имат между 5-10к декара своя земя! В БГ са горе долу така нещата ако имаш комбайн то си сериозен фермер в зърно бизнеса! Имам такива познати под 5к човека близо 20 години реивнестира всичко и окрупнява не искам ти говоря за каква добавена стойност си говорим! Само ако му видиш стопанският двор ще паднеш - дори и САЩ не съм гледал такива неща - всичко просто свети да ти е кеф!
Последно четох за немски инвеститори в Добри ще строят ферма за 2к крави и колко десетки хиляди декари изкупи за манджа - така, че като има мисъл стават нещата! Прекалено голяма фира даваш да не говорим че и големите фермери нямат проблем със съхранението!
Арендатора се цигани когато няма конкуренция, а когато в едно землище има само 1 то това не говори много добре за земята ...
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Много си е уместна даже, не може без да си виждал трактор да ми говориш за амортизация.
Ти вземи се консултай.

Ама то само с гледане не става. :) Не ме познаваш и говориш, и заклеймяваш. Прочети, попитай, свери си часовника и тогава говори, иначе е несериозно.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ама то само с гледане не става. :) Не ме познаваш и говориш, и заклеймяваш. Прочети, попитай, свери си часовника и тогава говори, иначе е несериозно.

Несериозно на база намерено в гугъл да правиш анализи.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Несериозно на база намерено в гугъл да правиш анализи.

Аз нямам нужда да ровя в гугъл за неща, които знам със сигурност, и то не от вчера. Несериозно е да ме контрираш без да си нямаш никаква идея от земеделие. Дори не знаеш по кое време да деня се бере боба(фасула) сигурно. Хейтваш в чист вид, питай блекито, да ти каже ако искаш, щото с него спорим, ама той поне чете и знае. Ако искаш на лично го питай с колко % ми се разминават цифрите с реалността към 2014г. или 2015г. примерно.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз нямам нужда да ровя в гугъл за неща, които знам със сигурност, и то не от вчера. Несериозно е да ме контрираш без да си нямаш никаква идея от земеделие. Дори не знаеш по кое време да деня се бере боба(фасула) сигурно. Хейтваш в чист вид, питай блекито, да ти каже ако искаш, щото с него спорим, ама той поне чете и знае. Ако искаш на лично го питай с колко % ми се разминават цифрите с реалността към 2014г. или 2015г. примерно.

Аз съм наясно със земеделието, и ми става смешно като ти чета какви ги шишеш.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Дано не си толкова наясно и с уебдизайна...

минахме вече и на лични нападки.
Твоето е типичен пример за състоянието в момента - анализ без никакви знания по темата. Има сумати и примери с новоприети закони и наредби.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

минахме вече и на лични нападки.
Твоето е типичен пример за състоянието в момента - анализ без никакви знания по темата. Има сумати и примери с новоприети закони и наредби.

Ама приеми, че от тук нататък съм съгласен с теб, и аз не знам защо изобщо писах тук, не ми обръщай внимание и си продължете спора с блеки.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страните от НАТО призовават за ожесточаване на санкциите срещу Русия.
Интересна графика на хронологията на събитията, санкциите и санкционираните лица/предприятия на Русия.
Предвид, че сега американците си пращат половината флот в спорните териториални води на Китай и напъват васалите си за ожесточаване на сакциите, трябва или съкрушителен военен удар, или съкрушителен финансов удар, за да се избавят и двете супер държави от агресията на САЩ. Сценариите за мен са:
1. Унищожават им всички самолетоносачи и бойни кораби и ги натикват в собствените им териториални води.(За целта С.Корея е идеална да започне първа с провокация, после ответна стрелба от американците, която "случайно" да удари китайски кораб или да падне на китайска територия, и повод Китай и Русия законно да ги смажат(с тяхнита методи по тяхната глава)).
2. Китай да пусне за продажба половината от щатските си облигации срещу злато, нефт,услуги и други стоки, но не срещу други облигации. Не виждам кой и колко ще купи, а на Уол Стрийт 2009г. ще им се стори като лош сън в сравнение с това.
3. Да им организират майдани в няколко щата като подкрепят умерените мексикански/афроамерикански групировки в бората им срещу диктаторите от конгреса и сената.
Вариант 3 е най-безперспективен, но 1 или 2 ще свършат работа. Иначе от Близкия изток сега си тръгват с подвити опашки, но в Азия и Украйна ще се завърнат освирепели за отмъщение и реваншизъм в рамките на месеци, ако не и седмици.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страните от НАТО призовават за ожесточаване на санкциите срещу Русия.
Интересна графика на хронологията на събитията, санкциите и санкционираните лица/предприятия на Русия.
Предвид, че сега американците си пращат половината флот в спорните териториални води на Китай и напъват васалите си за ожесточаване на сакциите, трябва или съкрушителен военен удар, или съкрушителен финансов удар, за да се избавят и двете супер държави от агресията на САЩ. Сценариите за мен са:
1. Унищожават им всички самолетоносачи и бойни кораби и ги натикват в собствените им териториални води.(За целта С.Корея е идеална да започне първа с провокация, после ответна стрелба от американците, която "случайно" да удари китайски кораб или да падне на китайска територия, и повод Китай и Русия законно да ги смажат(с тяхнита методи по тяхната глава)).
2. Китай да пусне за продажба половината от щатските си облигации срещу злато, нефт,услуги и други стоки, но не срещу други облигации. Не виждам кой и колко ще купи, а на Уол Стрийт 2009г. ще им се стори като лош сън в сравнение с това.
3. Да им организират майдани в няколко щата като подкрепят умерените мексикански/афроамерикански групировки в бората им срещу диктаторите от конгреса и сената.
Вариант 3 е най-безперспективен, но 1 или 2 ще свършат работа. Иначе от Близкия изток сега си тръгват с подвити опашки, но в Азия и Украйна ще се завърнат освирепели за отмъщение и реваншизъм в рамките на месеци, ако не и седмици.


1. "Ние не правим така" (цитат)
2. Не му е изгодно в момента, доста ще загуби, да не говорим, че ще се срути целия финансов свят. Трябва си време, за да стане плавно.
3. Предпоставки има като настроения. Но САЩ като една от страните с най-ограничена свобода на словото, забраняват чужди НПО на територията си. Не можеш (както си позволяват американските посланици в Русия, България и други страни) да се срещаш с опозицията и сепаратистите им и да им даваш съвети - просто ще те арестуват. Това създава затруднения за чужда инвазия и е правилно, според мен, за тях. Трябва да се ползва техния опит, докато все още не са съсипали и останалия свят с революциите си.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна, ако сега не ги спрат, не виждам нито кога, нито как ще има друг повод... Та те още утре могат да задействат марионетката си Порошенко и да започнат наново да проливат руска кръв в Донбас! И ужесточаване на санкциите означава нови санкции срещу пак държавни компании. А Китай дали ще му е приятно да правят военни учения до изкуствените му острови? Според мен сега е момента да ги ударят, тези 3+ трилиона Китай така или иначе няма да може да си ги вземе без бой.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Тука гледам стигнахте до сценария на 16 Световна война.

:lol: :lol: :lol:
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Класирахме се на европейското. Свързано е с темата за руския дух, тъй като едва ли някой ще отрече футболните знания на Фабио Капело. Но за постигане на целта бе необходимо да се лишим от услугите му. В Русия "теорията е суха", за разлика от "дървото на живота".

Сега стискам палци за украинците, колкото и да им бъде трудно срещу испанците. Дано не омешат спорта с политиката.

BTW, Люксембург-Словакия се е утепал отсекъде. Отдавна не съм се забавлявал толкова :)
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И Украйна най-сетне призна, че на Майдана стреляха снайпери, поръчани от "опозицията". Почват арести и обиски при Тягнибок и подобни, но дано не приключат само с тях, като едните убийци се спасят за сметка на другите. Проверката на Парубий във връзка с тези убийства, целящи да предизвикат масови безредици, също е задължителна. Ако ЦРУ иска да прикрие връзката си с него, то да си ползва техните си методи. Вече се размириса достатъчно, така че няма да се размине, ако ще и всички "независими световни медии" да грачат в един глас.
 

Горе