АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не само, технологии, като цяло сме били толкова напред, че сега по задник да се посурне някой не може да стигне нивото. Ей в нашия град, 8 големи завода, най-големия щото земеделски край за популярната Първомайска лютеница, имаше директна ЖП. линия до самия завод, имаше и бараки, и поради липса на работна ръка се караха дори и виатнамци да работят тук. Сега няма почти нищо или работи на някакъв смешен капацитет, хората нямат работа и бягат от тук. Първомай е бил близо 19 000 жителя, а в момента цялата община мисля е към 20. Това е демокрацията блеки, иначе богаташи валяло борчвори, и всякви цървули, карат си скъпите коли и се подиграват с хората.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Говорим си за развито технологично познание, а не за иконмическа ефективност, не бъркай нещата.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не бъркам нищо, просто всичко е свързано, ако не мога да живея нормално и се притеснявам за всичко, какво развитие очакваш от мен?
Говорим си за развито технологично познание, а не за иконмическа ефективност, не бъркай нещата.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не само, технологии, като цяло сме били толкова напред, че сега по задник да се посурне някой не може да стигне нивото. Ей в нашия град, 8 големи завода, най-големия щото земеделски край за популярната Първомайска лютеница, имаше директна ЖП. линия до самия завод, имаше и бараки, и поради липса на работна ръка се караха дори и виатнамци да работят тук. Сега няма почти нищо или работи на някакъв смешен капацитет, хората нямат работа и бягат от тук. Първомай е бил близо 19 000 жителя, а в момента цялата община мисля е към 20. Това е демокрацията блеки, иначе богаташи валяло борчвори, и всякви цървули, карат си скъпите коли и се подиграват с хората.

Ами по царско време Габрово и околията на балкана е бил БГ манчестър. Имали сме заводи и технологии, но вече ги няма - верно соца стъпва на цялата технология и капитал от пазара :D

Нали знаеш, колко са били развити БГ щом веднага след 89 за 1-2 години цвета на нацията директно е заминала в запада. Щото не могат се реализират тук бягат на вън ...

Ами Варна преди беше по малък град сега е по-голям и какво от това? Едни стават малки други големи - хората търсят възможностите. Тези заводи като са фалирали щото не са били ефективни, за чий да стоят там хора?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Говорим си за развито технологично познание, а не за иконмическа ефективност, не бъркай нещата.

Ами технологично всички велики технически творения са ставали на запад от БГ учени. А иначе технологично познание имат и бушмените, въпроса е ефективността, а тя в повечето случая се мери по икономически начин.

Технологията е съвкупност от методи и системи за постигане на деден резултат или превръщайки даденото в необходимо. Ако резултата е да се напиеш с вода, то можеш да мъкнеш 10 литра с кобили от 10 км, но пък можеш и си пуснеш чешмата у вас или водният диспенсър. Работата е там, коя е по ефективната технология, а те се мери на базата на вкараното и колко изкарваш

Реално БГ в соца е специализирала в агро, оръжия и малко в химия + корабите - и като цяло е по руски модел и на руска хранилка. Като идеш на село ще видиш колко ЮМЗ-та, Болгари и Беларуси има .... но БГ трактори няма, както БГ коли, както БГ други машини - всичко е било по съветски модел така че не знам колко сме били ние технологично развитие на индивидуално ниво.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Нали, знаеш къде изчезнаха парите на БГ. след 89 година? Не вярвам, че ми казваш, че всичко е толкова лесно, иначе знам, че си за капитализма. Няма лошо големите градове да се развиват, но това не пречи и на малките да го правят, нали? Щом едно време е можело значи и сега може, стига някой да не краде много. Да не говоря, че тук е пълно с псевдо капиталисти "бизнесмени" които се подиграват с хората, а в същия момент на кучката кола за 60. се сменя през няколко месеца. Не знам тая какво му свири вечер, но явно добре се справя....
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Нали, знаеш къде изчезнаха парите на БГ. след 89 година? Не вярвам, че ми казваш, че всичко е толкова лесно, иначе знам, че си за капитализма. Няма лошо големите градове да се развиват, но това не пречи и на малките да го правят, нали? Щом едно време е можело значи и сега може, стига някой да не краде много. Да не говоря, че тук е пълно с псевдо капиталисти "бизнесмени" които се подиграват с хората, а в същия момент на кучката кола за 60. се сменя през няколко месеца. Не знам тая какво му свири вечер, но явно добре се справя....

Ами те парите тръгнаха да бягат още преди 89г. и още от тогава пол. номенклатура разбра какво ще става не случайно бяха на изхода и входа и този модел се разви солидно след 89г.
Големите и малките, както и селата трябва да се развиват - но не админстративно а пазарно - демек на базата на възможносттите. В момента има много бизнеси в малките градчета, но не щото така е решил някой в политиката, апросто бизнеса вижда възможност. Ами то псевдота всякви на държавната хранилка, ти като дойде във варна или софия ще се чудиш още, щото колите почва от 60. Вчера ходих до брокера си и точно до сградата гледам последната бавария 5 серия м пакет и вътре неква мацка няма и 20 г. - знам колко струва тази кола един познат има такава, но и знам как си вади и той кинтите .... абе не бой се важното е да се действа, другото само ще дойде. Въпроса е да се развививаш както ти намериш за добре, не някой ти диктува.

А за всичкото тарикат трябва сериозен съд, а тарикат на дребно и обирджий на дребно си трябва разрешение на носене на оръжие + право на защита на личната собственост както и нейната неприкосновеност ....
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Спрете със спама. Темата е друга.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами технологично всички велики технически творения са ставали на запад от БГ учени. ...

Ех тая македонска жилкаааа.... :)

ДА вземем да си върнем крим предлагам аз а?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ех тая македонска жилкаааа.... :)

ДА вземем да си върнем крим предлагам аз а?

Еми те хората мислят, че БГ сме били битер силиконовата долина :D А за Крим те си решиха какво да правят.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Брат, ти направо анти българин......
Еми те хората мислят, че БГ сме били битер силиконовата долина :D А за Крим те си решиха какво да правят.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Днес Путин беше събрал в една зала всички олигарси и топ мениджъри и им каза "Руските компании трябва да са регистрирани на наша територи и трябва да имат прозрачна управленска структора"
Също каза и "Сигурен съм и че това е във ваш интерес" Без да споменава Кримското анексиране и евентуални санкции.
Каза също и нещо от рода на "Приберете се в къщи, за да подобрим бизнес климата в Русия, да засилим правовите гаранции и да можем да ви гарантираме опазване на собствеността"Дефакто си ги извика да се прибират и че ще им гарантира добри условия.
Ще видим какво ще стане.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Брат, ти направо анти българин......

Сигурно съм по-голям БГ от теб, но трябва да си реалист. И аз мога да сложа розовите очила на величие, но кел файда като фактите са други.

Като бях малък и аз бях на русофилската промивка и аз ги мислих велики, бай тошо номер едно и т.н. ама с годините виждам, че нещата са други ....
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И аз като малък бях малък, но помня... Правец и космонавти и болгарски космически пюрета
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

1982364_594457353975819_370704196_n.jpg
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Нали, знаеш къде изчезнаха парите на БГ. след 89 година? Не вярвам, че ми казваш, че всичко е толкова лесно, иначе знам, че си за капитализма. ....

Това в България нима е капитализъм? Дори и див варварски не е! Просто на едни връзкарчета и мамини синчета им дадоха куфари с пари, подариха им заводи и други предприятия, сложиха им куп мутри да ги пазят,
купиха им държавната администрация, скроиха законите да са само в тяхна полза, сложиха пълни дебили в съда, полицията, митниците и други органи, за да не им попречат случайно ..........и те горките пак едвам кретат!
Печелят та ушите им пукат - активи за 30 милиарда ги претопиха на под 3 милиарда. Виж, че едвам плащат заплати по 300 - 400 лева и все плачат. Сега пак искали да се вдигат някакви вноски.
Забравих - и синдикатите са техни, за политиците е излишно да говоря.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А какво е според теб? Наричат го капитализъм, западните държави го признават за капитализъм, но само нашите местни сини теоритици спорят, че не било капитализъм. Винаги съм го казвал, такива спорове съм имал само с дърти комунисти, които са ми обяснявали, как преди не било комунизъм, щото....Ами приемете, че разните теории и системи не са универсални и не се случват, като по калъп навсякъде по света или пък както пише в дебелите теоритични книжки. Не е сложно да се схване, нали? Имали сме шанс да създадем "истински капитализъм", създали сме това, което е в момента. Това е нашият капитализъм, такъв е бил винаги когато сме имали парламентарна демокрация, преди и след 44-та година.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Руснаците продължават обучението по границата, украинците заплашват да отговорят със сила...
Обама налага ограничения, Ервопа и тя, изключване от г8 искат. путин и той слага наказания на американци.

Тия ще прецакат лятото усещам.
Ще ми е интересно след 2 месеца
Като дойдат на морето в имотите си и украинци и руснаци, какво мнение ще имат за ситуацията, ако не са се изтрепали дотогава.
 

Горе