АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ако в този про руски и диктаторски форум намериш 100 човека със сходни. като моите и твоите виждания - това ще е цяло чудо. За жалост, масата иска да делегира на нечии други собственият си растеж, вместо да поеме инициативата и да защитава идеите си и да работи за на другитие да си развиват и защитят целите си. То не случайно по цял свят такива партии имат съвсем малко проценти, просто те не са популистки и не искат властта за себе си, а да реформират. Добре, че покрай тези мизерии в политически план в САЩ за последното десетилетии и най-вече след 2008, либератаринаството набира все по силна позиция - Рон Пол е този, който ги прави луди в сената, но и там е жестока борбата срещу него, но всичко е въпрос на време

Вшнаги съм бил за самостоятелната капиталистическа единица, която формира истинския свободен пазар
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Колеги, кажете кой на кого какви икономически санкции ще налага и какво ще става напред?
Ще засегне ли това ЕС и как ще се отрази на нас?
Според мен играта взе да загрубява...

Тези философски спорове социализъм - капитализъм има време кога да си ги водите.:)
Вече почнаха една на друга си налагат.
В дългосрочен план на тази игра ЕС, ще успее да се преструктурира от към руски ресурси. А пък Русия, ще успее да контрира swift-a и да прескочи долара в ресурсите, като ги продава в злато или в каквото и друго да е. Въпроса е ако петродолара, се скъса тогава САЩ ще го ядат най-дебелият.
Реалността, че от санкции Русия, ще губи много защото техният бюджет се сформира от експортните данъци/такси - ако ЕС не вземе суровините то ще има драстичен спад на бюджета. Русия, ще е изправедна пред сериозно недволство от страна на обикновеният руснак, защото в един момент на сетне, ще има сериозна изолация от липса на търговия, а от там и сериозен проблем с рублата. Това е идеята, икономически да ги ударят, вместо военно и да ги ударят чрез самите граждани. За жалост, Русия е в основата си суровинен експортьор, ако няма на кого да продава ще им се случи случка. Икономиката им ще трябва тотално да се пренастори, но не знам дали Путин, ще допусне това. Всичко това е с много акота, но около 1-2 години могат да издържат имат добър валутен резерв, след това като свършат кинтите и видят, че с рубли не става номера, ще стане интересно ....

П.С. Китай е този фактор, който ще бъде решаващ. Путин може го мислите за бог или какъвто и да е, но ако Русия реши прави нещо в Украйна да отцепва територии, то тогава Китай директно ще и играе вето и не искам ги мисля руснаците ....

В момента Китай го играе пас, така че дори и да не става нищо повече, ако решат китайците да застанат на страна на международното право и да приемат и те санкциите ще стане много интересно на братушките ..
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Вшнаги съм бил за самостоятелната капиталистическа единица, която формира истинския свободен пазар

Ами и аз съм, но масата в този форум, а и в БГ като цяло мечтае, как държавата ще ги дондурка и как ще им каже какво ще прави и как ще ги оправи - какво да ти кажа, тежко соц. бреме, а други директно се радват на диктатура без значение фашистка или каквото и да е тя. Трудно ще съберем гласове за такава партия на бг предприемача, на бг капиталиста, на бг пазарният играч, пък дори и да гарантираш че така ще вдигнеш в пъти социалният стандарт и благосъстоянието на гражданина/селянина ...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Вече почнаха една на друга си налагат.
В дългосрочен план на тази игра ЕС, ще успее да се преструктурира от към руски ресурси. А пък Русия, ще успее да контрира swift-a и да прескочи долара в ресурсите, като ги продава в злато или в каквото и друго да е. Въпроса е ако петродолара, се скъса тогава САЩ ще го ядат най-дебелият.
Реалността, че от санкции Русия, ще губи много защото техният бюджет се сформира от експортните данъци/такси - ако ЕС не вземе суровините то ще има драстичен спад на бюджета. Русия, ще е изправедна пред сериозно недволство от страна на обикновеният руснак, защото в един момент на сетне, ще има сериозна изолация от липса на търговия, а от там и сериозен проблем с рублата. Това е идеята, икономически да ги ударят, вместо военно и да ги ударят чрез самите граждани. За жалост, Русия е в основата си суровинен експортьор, ако няма на кого да продава ще им се случи случка. Икономиката им ще трябва тотално да се пренастори, но не знам дали Путин, ще допусне това. Всичко това е с много акота, но около 1-2 години могат да издържат имат добър валутен резерв, след това като свършат кинтите и видят, че с рубли не става номера, ще стане интересно ....
Относно Русия имаме различия, но искам да знаеш, че не съм русофил. Чисто икономически погледнато Русия си е самодостатъчна, а в същото време се явява и като спонсор но западната демокрация. Ако Русия спре доставките на газ и метали към Запада, западната икономика я очаква голям колапс. Това е общоизвестно
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не ставай смешен! Нима сравняваш ерудирана личност и капиталист като Буров със сегашните олигарси - примерно Пеевски. Ти знаеш ли, че тоя тип беше едно тъпо и шишкаво хлапе и живееше през два блока.
Майка му беше обикновена преводачка. И сега въртят България на пръста си? Дреме им, че всички ги мразят! Това дори ги кефи и храни! И един Буров - учен, природно интелигентен, внимателен с хората и много обичан!
Препоръчвам ти да прочетеш разказа "Гола съвест" от Хайтов.


— Пак ще дойдем! Пак ще дойдем!

— На-а! — викам му. — Ще дойдеш! Когато ме нема! Аз съм ви погребал — казвам — още през трийсет и трета, комунистите ви туриха кръста през четирисет и четвърта, тъй че само Второто пришествие може да ви опере! „Демократи“ — казвам, — хайдуци с хайдуците! Пладнешки разбойници!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Относно Русия имаме различия, но искам да знаеш, че не съм русофил. Чисто икономически погледнато Русия си е самодостатъчна, а в същото време се явява и като спонсор но западната демокрация. Ако Русия спре доставките на газ и метали към Запада, западната икономика я очаква голям колапс. Това е общоизвестно

В краткосорчен план ще има рецесия, но ЕС ще преструктурира много бързо, в пъти по-бързо от Русия. В момента е ЕС се работи усилено за газови терминали, за американските шисти. А от към другите ресурси, в момента се диверсифицира с трети страни. Не знам, колко са самодостатъчни, като им секнат приходите. Пак не знам колко са самодостатъчни като нормалният руснак е приел западният стил, като начин на живот.

За Русия, предвиждам сериозна инфлация и стил криза от 90-те, така че не бих заложил на Русия. Като цяло Русия вече навлиза в рецесия - икономиката и се сви спрямо предишните години и отива към стагнацията. С две думи, никой няма да спечели от санкциите, но едните ще губят от другите.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Последната новина е, че Обама налага икономически санкции на Русия:

Сегодня президент США Барак Обама в 19 часов выступил с официальным заявлением по ситуации на Украине. Трансляция велась из Белого дома.

В своем заявлении президент США сообщил, что он подписал новый указ, который позволит ввести санкции против ключевых отраслей российской экономики.

източник с подробности

----------------------------------------------------------------------------
Този се оля, да видим отговора на Русия какъв ще е.
Според наблюдатели започва Първата световна икономическа война.:rolleyes:


Коментарите под статията са 100% поддръжка за Путин. Май рейтинга му в момента в Русия е по висок от когато и да било.

"Я уже поменяла вклад в долларах на рубли." Пише някоя си :)

Спред мен Русия, няма да сложи ответни санкции на САЩ. Няма да играят тяхната игра.
От няколко седмици насам, САЩ играят играта на Русия.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В краткосорчен план ще има рецесия, но ЕС ще преструктурира много бързо, в пъти по-бързо от Русия. В момента е ЕС се работи усилено за газови терминали, за американските шисти. А от към другите ресурси, в момента се диверсифицира с трети страни. Не знам, колко са самодостатъчни, като им секнат приходите. Пак не знам колко са самодостатъчни като нормалният руснак е приел западният стил, като начин на живот.

За Русия, предвиждам сериозна инфлация и стил криза от 90-те, така че не бих заложил на Русия. Като цяло Русия вече навлиза в рецесия - икономиката и се сви спрямо предишните години и отива към стагнацията. С две думи, никой няма да спечели от санкциите, но едните ще губят от другите.
Даа0, ама ми е чудно как ще наложат санкции на Русия, като и урана и диамантите са големи залежи, пък да не говорим за космическите науки
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ще е много яско ако Русия кажат, няма да ви пускаме на международната космическа станция :D, търсете си друг транспорт до космоса.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не ме разбирайте погрешно, не съм русофил, но България трябва да си гледа интереса
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В краткосорчен план ще има рецесия, но ЕС ще преструктурира много бързо, в пъти по-бързо от Русия. В момента е ЕС се работи усилено за газови терминали, за американските шисти. А от към другите ресурси, в момента се диверсифицира с трети страни. Не знам, колко са самодостатъчни, като им секнат приходите. Пак не знам колко са самодостатъчни като нормалният руснак е приел западният стил, като начин на живот.

За Русия, предвиждам сериозна инфлация и стил криза от 90-те, така че не бих заложил на Русия. Като цяло Русия вече навлиза в рецесия - икономиката и се сви спрямо предишните години и отива към стагнацията. С две думи, никой няма да спечели от санкциите, но едните ще губят от другите.

Не съм убеден за ЕС, че щяла бързо да се преструктурира, на Франция дори зависимостта й от Русия се е увеличила.
20% от пазара на нефт в ЕС държи Русия.
Нефт и газ - общо 60% от потреблението на ЕС
Уж ще търсят алтернативни източници на енергия, но това не става от днес за вчера...

За западният стил на живот - много важно, че нямало да ядат Макдоналдс и да пият Кока - кола и уиски!
Техниките и другите джаджи и без това са от Китай.:)
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Путин има огромно предимство - той е НЕЗАВИСИМ / НЕ-компроментиран и може да реагира светкавично и изненадващо - докато ЕС и хамерика е ясно какво могат да направят и 100 процента Путин е предвидил подобни действия отстрана на васалите на хамерика и хамерика. Докато ЕС и Щатите дори не могат да си представят следващите ходове на Путин, както и показаха събитията от последните седмици. Посрани гащи компроментирани.

Да, както всички виждаме ЕС не могат да вземат и едно решение без да се конслутират с Американските си "партниори".
Путин ги прави смешни. Чудно ми е дали ще използва оръжието Сноуден скоро.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Само исках да кажа, че за какво е на народа да пращаме космонавти, а да нямаш домашен телефон, да се записваш за печки и пералня например ? Тъпите соц. лозунги, че "болните комунисти, най-здравите болни в света" - същата история. Ние пращаме космонавти, вижте ни чуйте ни... нищо, че народа мисли,че бананите растат само по коледа.... (ако можеш да осмислиш какво имам навпредвид)

А относно технолигията - през 86 година баща ми, който е инжинер отива да работи при австриици да строй хотел в България. За тази си работа каза, че все едно нова професия е научил, в сравнение с нещата, дето са го учили допреди това. Да не говорорим за инструментите и т.н.

И да, имало е случай на изхвърляне на стока от БГ за СССР, която не им е била нужна.

Не водя антисоц политика, просто за технологиите сме били не толкоз напред, колкото се величае, особено битовия прогрес. А съвсем друга бира е фактът за възможността средностатистическия българин да се обзаведе с "модерната" тогава техника у дома най-малкото. Соца си има свойте добри страни, но технологиите определено не са от тях :)

Не само енергото и влаковете не са се променили кой знае колко :) Това значи ли, че всичко е окей с тях, просто пари си нямаме за модернизация. Както и да е, в спорове не ща да изпадам, особено политически.
Не става въпрос за величаене, а за реална оценка. Имали сме и HiTec технологии, както и такива от 19-ти век.
Относно автомобилите - соц модели са печелили ралита. Тогава участваха серийно произведени автомобили, а не като сега - в рали автомобила само името е същото като на серийния. Сега магазините са пълни с нови коли и дори ти ги дават и те чакат за парите. Но колко нови коли се продават годишно? Дали са повече от преди, когато се чакаше?
Ако не бяхме откраднали на IBM технологията за компютри и не бе построен завода в Правец, сега българина щеше да гледа компютъра като албанец.
По твоята логика Индия не би трябвало да прави атомна бомба и космически изследвания, щото хората там са бедни и не живеят по западния стандарт.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От взаимни санкции няма печеливш-ще загубят всички.
Но най-много ще страдат слабите икономики като България.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не съм убеден за ЕС, че щяла бързо да се преструктурира, на Франция дори зависимостта й от Русия се е увеличила.
20% от пазара на нефт в ЕС държи Русия.
Нефт и газ - общо 60% от потреблението на ЕС
Уж ще търсят алтернативни източници на енергия, но това не става от днес за вчера...

За западният стил на живот - много важно, че нямало да ядат Макдоналдс и да пият Кока - кола и уиски!
Техниките и другите джаджи и без това са от Китай.:)
Има доста правилни неща, но мога доста доводи да дам и за двете страни както + и -. В момента ЕС не взима сериозни мерки, само САЩ плашат гаргите. В случаят САЩ и Русия да си шибат мега яките мерки, САЩ ще загубят и не щото Русия са мега пичовете, а просто защото може да се скъса петродолара и тогава САЩ директно са фалит. Казах ти по-горе много акота има и без Китай всичко е чиста спекулация.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Даа0, ама ми е чудно как ще наложат санкции на Русия, като и урана и диамантите са големи залежи, пък да не говорим за космическите науки

Е диамантите сега, жените ще ги преживеят. А за индустриални нужди има синтетични диаманти. Не забравяй ЮАР, че са в играта все още и са основен лидер. За уран принципно има от къде да се намери на доста места, все пак има си западните технологии за АЕЦ-и, както и запаси. Виждаш вече света се преструктурира към алтернативни източници на АЕЦ-а - в пъти по ефективни конвенционални ТЕЦ-ве, ВЕИ-та, да не говорим, че и в АЕЦ-те се прилага технология за намаляване на горивото и т.н - има къде да лавираме от към енергия, въпроса е колко време ще отнеме. А за космоса, то си е за космоса - не само руснаците имат космически науки, то те така или иначе тези науки, докато ги превърнат в потребителски технологии отнеме време. Формула 1 е в пъти по-голям иноватор за масовите коли - говоря, че тамошната технология, с бързи темпове се преправя за масовите коли.

А и като цяло тези санкции, ако станат мега сериозните и една и другата страна ги приложи - до 1-2 години, някой ще клекне и ще бие за ревизия. Съмняваме да има некво ембарго сто години стил Куба ....
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Руснаците си имат огромен метеоритен кратер пълен с диаманти, а те не ги ползват за тъпи годежни пръстени, както мазните си презокеански приятели...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Руснаците си имат огромен метеоритен кратер пълен с диаманти, а те не ги ползват за тъпи годежни пръстени, както мазните си презокеански приятели...

Това е слаба работа ето ти сериозно инфо:

http://www.vesti.bg/pari/biznes/rusiia-razkri-ogromni-zalezhi-ot-diamanti-5138691

Но пак не се разработва и то е ясно защо ....

Като цяло много е малка употребата за технологични нужди - около 15% от търсените в света диаманти са за индустриални цели - така че това с диамантите, не го мислете ....
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Русия много ми прилича на Германия преди втората световна война. Според мен, каквито и санкции да и наложат, ако успее да се договори с азиатците, няма да има значение, дори ще дръпне напред.

Земеделски може да се самоизхранва без проблем, препоръчвам ви да прочетете тази статия:

Руският мини-мащабен модел на органично земеделие – ключ за изхранването на света?
 

Горе