АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Гражданската война е ФАКТ. Братя убиват братя, няма да казвам кой пирува над гробовете им. То се знае. Да живее демокрадцията.

Белият дом официално потвърдиха посещението в Киев на директора на ЦРУ -
бил на работна визита.
След неговото посещение, киевските власти обявиха "антитерористичните" акции
срещу стачкуващото население.
Много странно съвпадение, нали?! Може и да е случайност някаква.:-o
В нашите СМИ пак нищо не отразяват.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Русия е подготвяла специални войски за диверсия. виж.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Най-добре е да живеем в ЕС, без граници
От такива глупаци ми се повръща. Типични комунисти и материалисти.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От такива глупаци ми се повръща. Типични комунисти и материалисти.

Емперично доказан факт е че широка търговска/икономическа/социална връзка между страните води до вероятност от военни действия до нула. Свободно придвижване на хора, капитали и стоки води до единен огромен пазар. Който се е затворил, пак емперично доказан факт е че, не е прокопсал.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Емперично доказан факт е че широка търговска/икономическа/социална връзка между страните води до вероятност от военни действия до нула. Свободно придвижване на хора, капитали и стоки води до единен огромен пазар. Който се е затворил, пак емперично доказан факт е че, не е прокопсал.
Войната е неизбежна част от човешката природа. Да се откажеш от себе си, от идентичността си, щото си мислиш, че ще живееш в някакъв свят с рози и цветя е ебати глупостта. Рилмяните са казали "Ако искаш мир, готви се за война". Войни е имало винаги и винаги ще има. ЕС го очакват вътрешни размирици и граждански войни в близките 50-100 години. Ще сме живи и ще видим, помни ми думите.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Войната е неизбежна част от човешката природа. Да се откажеш от себе си, от идентичността си, щото си мислиш, че ще живееш в някакъв свят с рози и цветя е ебати глупостта. Рилмяните са казали "Ако искаш мир, готви се за война". Войни е имало винаги и винаги ще има. ЕС го очакват вътрешни размирици и граждански войни в близките 50-100 години. Ще сме живи и ще видим, помни ми думите.

Въпроса тук е че аз ти казвам, кое води до мир, а ти се се готвиш за война. А това е функция именно на разделението за което линееш, точно обратното е решението. В случаят с Украйна нещата са като деня и нощта и не случайно избора е на гражданска война и тежки военни действия.

Войни да има, но въпроса е да ги лимитираме до 0 - а не да ги подклаждаме. Никой не иска 3-та световна война! На дали и ти го искаш, но няма никакъв смисъл да се подклажда и йота за това!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Русия е подготвяла специални войски за диверсия. виж.

Това е частната армия - "вежливите", които бяха в Крим.
По примера на частната американска армия "Грейстоун" и подобни, които в момента имат около 400 войници в Украйна.
Съгласно разпоредбите на ООН, нямали право страните да изпращат държавни армии без разрешение,
но за частните нищо не било казано. Руснаците да не са по-прости от американците.:wink:
 
Последно редактирано:
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Въпроса тук е че аз ти казвам, кое води до мир, а ти се се готвиш за война. А това е функция именно на разделението за което линееш, точно обратното е решението. В случаят с Украйна нещата са като деня и нощта и не случайно избора е на гражданска война и тежки военни действия.

Войни да има, но въпроса е да ги лимитираме до 0 - а не да ги подклаждаме. Никой не иска 3-та световна война! На дали и ти го искаш, но няма никакъв смисъл да се подклажда и йота за това!
Не води до мир, а до робство. Който жертва свобода за сигурност, накрая губи и двете. Ти не разбираш, че ако си силен, никой няма да иска да воюва с теб. Ако си слаб - ставаш неизбежна жертва. Тежките военни действия в Украйна са резултат от въоръжения преврат на опозицията, който беше ОДОБРЕН от тия които се борят за "мир" - ЕС и САЩ.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Въпроса тук е че аз ти казвам, кое води до мир, а ти се се готвиш за война. А това е функция именно на разделението за което линееш, точно обратното е решението. В случаят с Украйна нещата са като деня и нощта и не случайно избора е на гражданска война и тежки военни действия.

Войни да има, но въпроса е да ги лимитираме до 0 - а не да ги подклаждаме. Никой не иска 3-та световна война! На дали и ти го искаш, но няма никакъв смисъл да се подклажда и йота за това!
А кой я подклажда тази война? Русия или ЕС + САЩ?
Да им дадат правото на референдум на хората, а да не им изпращат наемни американски войници,
както и да спрат да ги напътстват и ръчкат с посещения от самият директор на ЦРУ.
Такава излагация от САЩ и мрънкане от ЕС не съм очаквал, честно. Жалки и смешни са вече.
А за нашите "медии" ми е особено жал.:(
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не води до мир, а до робство. Който жертва свобода за сигурност, накрая губи и двете. Ти не разбираш, че ако си силен, никой няма да иска да воюва с теб. Ако си слаб - ставаш неизбежна жертва. Тежките военни действия в Украйна са резултат от въоръжения преврат на опозицията, който беше ОДОБРЕН от тия които се борят за "мир" - ЕС и САЩ.

Никой не жертва свобода, за сигурност като допълнително интегрира икономиката си с други. А за другото има военно слаби странни, но могъщи икономически.
А за Украйна нещата знаеш как почнаха като смениха курса самосиндиклано. А както виждаш Русия излиза печелвшият с Крим, Крим бе изцяло Руски проект. Така, че не бих играл ва банк, че преврата е изцяло на САЩ или ЕС!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Каква интеграция в рамките на ЕС? За някакъв друг ЕС ли говориш или си забравил какво точно е ЕС?

Да, сигурно Русия е платила на тия които я мразят в червата си, за да може да си вземе Крим. :lol: Просто руснаците се възползваха от създалата се ситуация и надиграха запада. Превратаджиите нямат и не са имали нищо общо с Русия, това е абсурдно дори да си го помислиш.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А кой я подклажда тази война? Русия или ЕС + САЩ?
Да им дадат правото на референдум на хората, а да не им изпращат наемни американски войници,
както и да спрат да ги напътстват и ръчкат с посещения от самият директор на ЦРУ.
Такава излагация от САЩ и мрънкане от ЕС не съм очаквал, честно. Жалки и смешни са вече.
А за нашите "медии" ми е особено жал.:(

Е те що не искаха референдум последните 20 години. А направиха един референдум за 2 седмици, сигурно най-бързият в човешката история - е разбира се под дулата на оръжията, но това е друго тема.

Русия е тази, която е поела международни договори за гаранция на теририториалната цялост на Украйна. Работата за рефердума и защо не е признат от никоя страна освен Русия е именно защото, Русия потъпква международно право под измислен предтекст. И най-вече защото те може и да са автономия, но спазват Украйнската конституция и за референдум да правят трябва да го направят по правилата. Пък после да решат да стават към Русия и т.н. и вече да идват танковете тогава всички щяха ги подкрепят. Това е работата, която забравяте ....

А и тук не правили ли впечатление, как уж Киев и преврат, пък Русия си намазаха солидно с Крим. Работата е че така не можеш анексираш както си посикаш. Ако тръгнем по този път най-бързо ще стигнем до 3-та световна. Все пак 2-рата почва именно по този път!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Каква интеграция в рамките на ЕС? За някакъв друг ЕС ли говориш или си забравил какво точно е ЕС?

Да, сигурно Русия е платила на тия които я мразят в червата си, за да може да си вземе Крим. :lol: Просто руснаците се възползваха от създалата се ситуация и надиграха запада. Превратаджиите нямат и не са имали нищо общо с Русия, това е абсурдно дори да си го помислиш.

Ти си яко фанатизиран на тема ЕС, така че там не е релевантно да говорим. Това, което ти казах е емепрично доказан факт - говоря за търговия и интегрирани пазари. Ако не беше така няма да се сключват всяка година двустранни търговски споразумения за свободна търговия между страните. ЕС би бил чудесен, ако се ограничваха нещата до основните ценностите на ЕС. Но да се махнем от ЕС, за да станем супронайста република на Русия - не мерси!

Нали ти е ясно, че туко така не можеш да вземеш решение да анексираш дадена територия от днес за утре, а това е доста внимателно обмисляно анализирано и отигравано в различните му сценарии. Така, че всичко е възможно, за разлика от теб аз не съм кон с капаци, ЕС и САЩ е зло а всичко от Русия е все едно е от над небесната република течащо само манна небесна. Следи парите са казали хората. Следи парите и виж кой се облагодетелства!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Бидейки в ЕС ние сме изгубили своят национален суверенитет. Не знам какво би било в ЕС, ако еди си какво, знам какво е сега и до какво води това държавата и народа ни. Ако партньорството (не да се присъединяваме към Русия) с Русия е начин да отстояваме националните си интереси - аз съм твърдо ЗА и не ми дреме дали ще е Русия или Китай. За момента сме членове на нещо, в рамките на което това НИКОГА няма да се случи. Не знам дали аз съм конят с капаци или теб нещо много те е страх от изтока.

Колкото до Украйна, до сега не са ми известни факти за руска агресия там. Крим бе анексиран със съгласието на населението, БЕЗ ВОЕННА ОКУПАЦИЯ, без насилие и оръжие, не забелязвам в момента да има бунтове там. И не ми го сравнявай с Кърджали, защото Крим не е исторически украинска територия, нито е населен с украинци. Все едно ние ако можехме да анкесираме Западния покрайнини и аз да съм против. Иначе други части на Украйна са във военно положение.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От такива глупаци ми се повръща. Типични комунисти и материалисти.

На мвен ми се дриска от ненормални идиоти като теб!

ТИ МАЛОУМЕН ЛИ СИ ДА ИСКАШ ДА ТЕ ОГРАНИЧАВАТ В СВОБОДНОТО ДВИЖЕНИЕ НА СТОКИ И ХОРА?

Искаш да живея затворен в някаква провинциална държава? Живей ти тук, аз и децата ми ще живеят в европа и не ми пука дали ще е около черно море или около средиземноморско _!_
А такива като теб нека си гният тук в глад и мизерия ... повръща ти се от тъпотия, не от чуждите мнения.
БЪЗЛЬООО

Ако искаш да върнат и корекомите а?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

На мвен ми се дриска от ненормални идиоти като теб!

ТИ МАЛОУМЕН ЛИ СИ ДА ИСКАШ ДА ТЕ ОГРАНИЧАВАТ В СВОБОДНОТО ДВИЖЕНИЕ НА СТОКИ И ХОРА?

Искаш да живея затворен в някаква провинциална държава? Живей ти тук, аз и децата ми ще живеят в европа и не ми пука дали ще е около черно море или около средиземноморско _!_
А такива като теб нека си гният тук в глад и мизерия ... повръща ти се от тъпотия, не от чуждите мнения.
БЪЗЛЬООО

Ако искаш да върнат и корекомите а?
Много ясно, че искам да се ограничи свободното движение на хора. Свободно движение на стоки и сега не съществува (ако вкарваш стоките от страни извън ЕС). Не искам разни неграмотни талибани да се заселят под прозореца ми и аз нищо да не мога да направя, че и да трябва да ги издържам с данъците си. Много си отворен, ама докато ти се случи.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Защо пак се опитвате да обръщате нещата към жената, децата
и светлото си гастарбайтерско бъдеще в Европата,
а не обърнете внимание на фактите?!
Въпросът е принципен, а не личен, защо пак редовните ти цинизми из темата, AMOUN?.
Издуха ги Путин, съвместно с жителите на Крим, нека им е хак на фалшивите миротворци.
Който подклажда войни така му се пада - да им е урок на ЕС+САЩ и голям кеф,
че този път не им мина номера, след толкова пъти разиграван един и същ сценарий.:)
И с Югоизточна Украйна ще се случи същото - скоро.

П.П. А относно референдума - ако всичко беше толкова розово
в ЕС, защо отделни провинции от други страни започнаха да
провеждат референдуми, дори цели страни искат да излизат от ЕС?!
Защото вече на всички им писна да ги доят!
В това отношение част от украинското население излезе по-умно
и се усети, че ЕС е една разруха за икономиката им.
Примерите с другите страни - членки са налице, вкл. и България.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Муньо е професионален трол, просто го сърби анала да напише някоя глупост. Все едно на някой му дреме какво ще направи :) Като фалира империята на злото - САЩ, с кеф ще гледам как емигрантите на талази ще се надпреварват да бъдат отново българи.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Бидейки в ЕС ние сме изгубили своят национален суверенитет. Не знам какво би било в ЕС, ако еди си какво, знам какво е сега и до какво води това държавата и народа ни. Ако партньорството (не да се присъединяваме към Русия) с Русия е начин да отстояваме националните си интереси - аз съм твърдо ЗА и не ми дреме дали ще е Русия или Китай. За момента сме членове на нещо, в рамките на което това НИКОГА няма да се случи. Не знам дали аз съм конят с капаци или теб нещо много те е страх от изтока.

Колкото до Украйна, до сега не са ми известни факти за руска агресия там. Крим бе анексиран със съгласието на населението, БЕЗ ВОЕННА ОКУПАЦИЯ, без насилие и оръжие, не забелязвам в момента да има бунтове там. И не ми го сравнявай с Кърджали, защото Крим не е исторически украинска територия, нито е населен с украинци. Все едно ние ако можехме да анкесираме Западния покрайнини и аз да съм против. Иначе други части на Украйна са във военно положение.

Че и сега сме партньор с Русия - тя ни е тоталният монополист в енергетиката, демек във всичко. Точно в момента в ЕС се разработва енергийен съюз и това е инциирано от поляците и ние сме част от 1-вите. Идеята е тотална диверсификация и ЕС да преговаря единни цени за газа. Нали искаш нац. интерес - нац. интерес не е да сме на час по лъжичката. Това не ми харесва на руската политика винаги със сила. Иначе аз съм пазар играч. И съм за изтока и не случайно и на там се преструктурира лека по лека бизнеса - нови пазари! Надявам се прави разлика насилствени монополни отношение и не такива!

Е братле ти ме уби - нали за това се изтупаха над 20к руснаци - окупационният корпус за да ги защити от насилеие?!?! Аз никво насилие дори и един със счупен нос не чух, видях и т.н. Но това не пречи да се изтупа нам си колко гарнизона. Сам се оборваш така, че не свири на тази струна. Истината е че Русия потъпкаха договорите, които те са поели за териториална цялост на Украйна. Не аз, не ти - а самата Русия преди 20 години е поела ангажимент за териториалната цялостност на Украйна, а Крим е била част от тази територия!

Виж в цяла Европа как са прави референдум - имаш поне 3 примера, много актуални. Всичко е по правилата, без наличието на армии. Дали ще гласуват или ще видим, но не можеш да вадиш армиите и после ми разпяващ врели не кипели.

Крим е чисто и просто автономия, в териториалните граници на Украйна, подвластна на Украйнската конституция.

Пак питам от 20 години Украйна е това, защо до сега не са имали референдуми?!
 

Горе