АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Сеега приключваме въпросите и четем как Русия ВЪЗВЪРНАЛА КРИМ, тоест гражданите на тази област най-накрая са успели да станат руски граждани..
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Сега само ако ни обясниш защо диктатурата е лошо нещо, равен няма да имаш.


И въобще си му разбрал въпроса на колегата, прочети пак.

Разбрал съм въпроса, но явно ти не можеш да ми схванеш отговора. Файда на върли фенове на диктатурата да обяснявам няма - това е като на фанатизирани фенове на отбор Х да им обясняваш, че отбора им е куц.
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Никой от анти Путин групичката не коментира видеото с побоя над журналиста :lol: обожавам ги такива хора дето само демокрация ми плещят. И когато иситната излезе само мигат на парцали
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Разбрал съм въпроса, но явно ти не можеш да ми схванеш отговора. Файда на върли фенове на диктатурата да обяснявам няма - това е като на фанатизирани фенове на отбор Х да им обясняваш, че отбора им е куц.
Или просто не можеш :) Лесно е да пускаш мантри, трудно е да се обосновеш. Дори един комунистически диктатор като Живков е в пъти по-голям държавник от всички демокрадски плужеци на прехода.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В голямата политика става въпрос за интересите и налагането на националните доктрини на великите сили. До края на студената война това бяха главно СССР и USA но те стигнаха до извода, че ако противоборството между тях ескалира (Както при кубинската криза) може да се стигне до катастрофа. И почнаха процеси по разоръжаване и перестроейки. Тука става въпрос за изготвяне на такива стратегии и трансформиране на национални доктрини, че умът ни не може да го побере. Върху тези въпроси и проблеми работят сумалъка ти анализатори и стратези. Това е сто пъти по сложна игра от една шахматна партия, където са включени разузнавателни служби и големи мозъци от великите сили. Е в крайна сметка сме във сегашното положение, когато светът е глобализиран и вече имаме не две а няколко велики сили и всички те са взаимно свързани помежду си с икономически, суровинен, интелектуален и произвотствен капацитет. Сега тече процеса на така нареченото разпределение на "Зони на интереси и влияние". Същото което навремето направиха "Молотв - Рибентроп" и после "Сталин-Чирчил-Рузвелт"(По ирония на съдбата във Ялта на Крим). Днес формулата за това стратегическо преразпределение се нарича Г-8, където западняците искат да бойкотират Русия. Последно се догатна че те искат да се съберат само за следващата среща без Русия. Всичко това е индикация че случващото се във Украйна и анексирането на Крим е от съществено геополетическо значение. Казано по-просто има ново раздаване на карти, което е важно.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Казано по-просто има ново раздаване на карти, което е важно.

Да, добро сравнение. Ако кажем че е игра на покер, то в момента са на флопа и започват да слагат залози. Някой ще блъфират други не. След това идва Търна, където някой може да вдигне залога много, и накрая идва Ривъра, където ще се види кой е победителя.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Или просто не можеш :) Лесно е да пускаш мантри, трудно е да се обосновеш. Дори един комунистически диктатор като Живков е в пъти по-голям държавник от всички демокрадски плужеци на прехода.

Както кажеш другарю! :D

Аз съм писал в предното си мнение защо - какво да се обосновавам повече?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Пролетарии от всички страни обединявайте се старата песен на нов глас, пак САЩ и Русия се дебнат изодзадзе и така до края на света, нищо ново под слънцето

Нали трябва малко от малко да го издегустират.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Историята е доказала, че някой народи не разбират от друго освен от диктатура. Просто манталитета им е такъв - ако не се държат изкъса настава анархия. Като пример мога да дам Арабската пролет - подем, ред и спокойствие, докато не се намесиха американците и не свалиха "диктаторите". Тогава народа видя, че му е широко около врата и показаха що за кучета са - убийства, зверства, канибализъм и т.н. Пред анархия представена, като демокрация, избирам диктатура.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Историята е доказала, че някой народи не разбират от друго освен от диктатура. Просто манталитета им е такъв - ако не се държат изкъса настава анархия. Като пример мога да дам Арабската пролет - подем, ред и спокойствие, докато не се намесиха американците и не свалиха "диктаторите". Тогава народа видя, че му е широко около врата и показаха що за кучета са - убийства, зверства, канибализъм и т.н. Пред анархия представена, като демокрация, избирам диктатура.

Напълно съм съгласен. Сега става същото и в Украйна - опустошават заводи,
отвличат журналисти, нападат мирните хора и рушат каквото им видят очите.
Ще кажеш, че идиотите досега са ги държали на въже.:shock:
И при нас май имаше подобни изпълнения по едно време - сещам се за погрома над Партийния дом.:rolleyes:
С две приказки - не свобода и демокрация, а слободия и простотия.
 
От: От: От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не, просто Хамериканците не ме кефят, щото са надути тикви с огромно самочувствие, и си мислят, че целия свят е техен.
И ти ли си фен на диктатурата, д'ге?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Абе Ред, а и другите про дикататура - вие се кефите на диктатурата щото искате вие да налагате мнението си над всички или просто ви е кеф да сте в пасивна роля и да ви диктуват какво да правите с живота си?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Китай си траят, значи висчко си е ок и другаря Путин ще си прави каквото иска, а хамериканците и посрания ЕС ще гледат само. Санкции, кви санкции бе. Те да се молят Русия да не им наложи санкции на суровините, че ще се насере цялата германска икономика, която крепи тоя мижав съюз.
Надявам се китайците да им писне от оня негър в сащ и да гътнат тоя умрял долар, тогава америка ще си замине безславно, ама е време вече, стига им да се правят на господари, като не са вече никой. Ще се разпореждат те кой къде какво да прави.
Те могат да нападат Ирак и да мътят водата в Египет, Либия и къде ли не, пък Путин не може да си приема нови територии във федерацията ли, след като към 100% от хората искат. Нали демокрация :D Всеки да живее където иска - ето, хората искат и си отиват в Русия.
И най-смешното Украйна щяла да съди Русия за 20 милиарда. Като им врътнат кранчето и няма и къде да изнасят стоки, ще станат прошляци като в българия, нулева икономика и мизерия. То 20 милиарда пари ли са за Путин бе, той джобни сигурно има повече :D:D
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Разбрал съм въпроса, но явно ти не можеш да ми схванеш отговора. Файда на върли фенове на диктатурата да обяснявам няма - това е като на фанатизирани фенове на отбор Х да им обясняваш, че отбора им е куц.

Колега, дай да не спорим, Диктатура и робство са антоними. Робството е разруха за един народ, унищожаване както физически така и културно. Диктатурата не позволява държавата да се разграбва и да се унищожава културно, да избива вредните за диктатурата, но днес няма ли невинни жертви, има. Относно Живков, има много вреди, който е нанесъл, но че България имаше икономика, образование, правосъдие, полиция, армия, да не говорим за технологии. Сега щракаме с пръсти и чакаме някой да ни оправи, ама само ни шибат където набарат. Днес Путин вдига пенсиите в Крим, и аз да бях там и аз щях да гласувам за присъединяване. http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-naprezhenieto-v-krim/putin-dvojni-pensii-v-krim-6007955 пък нека бие обратните и налага подмолните демократи.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

= но че България имаше икономика, образование, правосъдие, полиция, армия, да не говорим за технологии

Чак технологии, едва ли :) Виж армия и полиция да.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Полиция имаме колкото искате, а относно технологии .. не мисля.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Чак технологии, едва ли :) Виж армия и полиция да.

България беше развита технологично, но за теб технология е Интернет и компютъра само. В лозаро-винарския комплекс бяхме едни от водещите със селекциите. Робототехниката проф. Константинов, Леене с противоналягане проф. Балевски и Ив. Домов, космическите разработки на БАН, Космонавти и да продължавам ли още. Сега освен разграбени заводи и фолк звезди друго май няма.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

България беше развита технологично, но за теб технология е Интернет и компютъра само. В лозаро-винарския комплекс бяхме едни от водещите със селекциите. Робототехниката проф. Константинов, Леене с противоналягане проф. Балевски и Ив. Домов, космическите разработки на БАН, Космонавти и да продължавам ли още. Сега освен разграбени заводи и фолк звезди друго май няма.

Преди да, но сега всичко е ....
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

България беше развита технологично, но за теб технология е Интернет и компютъра само.

Многи интересно как пък знаеш какво е за мен технология. Както и да е. Само ще ти дам прости примерчета, а ти си развивай твойте винарски теории:

* Цветна телевизия - години по-късно от запада
* За кола се чака 10+ години (да не говорим качеството на автомобилите)
* За домашен телефон също с години (ако те огрее)
* Хората се редят със записване да си купят ТВ, печка, пералня
* Една секция, струва колкото 10 заплати и се чака отново година + да ти я направят
* Производство на радиостанции за СССР, които като стигнат там се хвърлят, защото са морално остарели (лично познавам човека, който е бил отговорен за тях, вече покойник)
* Мой роднина ми споделя, че докато работил в Енергото , по чудо не са ставало фатални инциденти, заради "високите технологии"
* Най-различни производства, изнасяни извън България за СИВ са били неизползваеми, поради технологично остаряла технология.

Примери може още, но няма смисъл

Сега е зле, няма спор. Но да изкарваш, че сме били технологично напред е просто смешно. Относно сега - технология няма никаква, то няма държава... Както и да е, жив и здрав, в политически спорове гледам да не изпадам, полза няма.
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!
 
Последно редактирано:

Горе