АТАКА предаде избирателите си и България!

От: АТАКА предаде избирателите си и България!

Еий, голЯм разбирач си, бравос
Първо си го изясни за себе си, па след туй питай дали си бил ясен, щото на мен си ми пределно ясен
Кворума за гласуването на проекто кабинета на Орешарски не беше 121 гласа, а много повече и не гласа на Сидеров беше решаващ тогава
Бъркаш кворума за откриване на парламентарния ден, ама то не става само с ядене на готова информация, а трябва и акъл

Какво каза, олигофрен?
 
От: АТАКА предаде избирателите си и България!

Атака искат да ни убедят, че са постъпили "отговорно" - демек трябва да сме им благодарни!
решението със сигурност е трудно - но не се взима в последния момент! както го изкараха днес

поставиха ни пред свършен факт! ПРЕДИ ВСЕКИ вот (т.е. когато гласува от мое име) Сидеров трябва да ми дава обяснение за какво, как и защо ще гласува!
 
От: АТАКА предаде избирателите си и България!

Оправданията:

ПП АТАКА
about an hour ago near Sofia
Хайде нека всеки да даде отговор на следния въпрос:
Как бихте постъпили като български патриот ако имате 23 от 240 депутата и можете да избирате между следните варианти:
1. Да подкрепите туркофила Бойко Борисов, "приятеля" и "брата" на неоосманиста-ислямист Ердоган, който има 97 депутата, който не се свени да фалшифицира изборите с 350000 бюлетини, да подслушва, да бие и рекетира, да покровителства трафика на дрога и контрабандата като освен това като бонус да дадете мандата в ръцете на турската партия ДПС.
2. Да не гласувате и да бъде избрано някакво сравнително по-контролируемо правителство на БСП+ДПС, които обаче при настоящата конфигурация могат да бъдат блокирани и дори свалени от власт с вота на АТАКА, тъй като нямат мнозинство от 121 депутата(разбира се ако ГЕРБ остане опозиция, а не се присъедини към БСП и ДПС, макар и негласно). Моля споделете мението си.

Писна ми да чета мантри, че Борисов бил туркофил. Всички про-западни политици за туркофили, защото САЩ покровителстват Турция. Така, че дали ще подкрепиш туркофили или турци е все тая.

Писна ми да чета, че ГЕРБ фалшифицирали изборите. Ами БСП и ДПС не го ли направиха? БСП масово си купува гласове, а в Турция на минута са гласували по 10 покемона за партията майка. Е къде е разликата?

Как по-точно ще контролира, че и ще сваля правителство АТАКА. Самички ли?

От АТАКА се очакваше да са опозиция и да не подкрепят никой, дори това да значеше нови избори. Тогава щяха да вкарат още повече депутати. Сами са виновни, че нямат народната подкрепа. С милионите левове, които получиха през годините, в които са парламентарнопредставена партия ТРЯБВАШЕ да убедят българите, че те са партията. Дали са го направили личи по резултатите.
 
От: АТАКА предаде избирателите си и България!

Хехехе, пак обърка националистите с нацистите
Много си ми смешен с тези лапешки сравнения

В любимата на всички Уикипедия, пише за няколко вида национализъм. Кажи ти от кой вид си, за да не бъркам повече.

Кажи също така идола ти от кой вид е.
 
От: От: АТАКА предаде избирателите си и България!

Кабинетът беше прокаран с гласовете на БСП и ДПС, а ГЕРБ беше "против". Групата на "Атака" формално не участва в приемането на кабинета. Гласува единствен лидерът Волен Сидеров, който знаково се обяви "против". Партията му обаче даде рамо на левицата и БСП като сутринта осигури минимален кворум за начало на заседанието, пак чрез Сидеров.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/05/29/2070162_kabinetut_oresharski_e_odobren_hronologiia/

От ГЕРБ поискаха проверяване на кворума
От парламентарната група на ГЕРБ поиска проверяване на кворума в пленарна зала преди гласуването на кабинета "Орешарски", предаде репортер на БГНЕС.

Председателят на Народното събрание Михаил Миков цитира Правилника за дейността на парламента, според който председателят на НС може да извърши по своя инициатива проверка на кворума. Миков заяви: "Аз смятам, че има кворум в залата" , но все пак помоли секретарите да проверят кворума, в същия момент ГЕРБ излязоха от залата. След проверка от страна на секретарите Миков обяви "в залата присъстват 144 народни представители, има кворум и можем да продължим". /БГНЕС /
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5807072
 
От: АТАКА предаде избирателите си и България!

Самобанвам се от темата. Никъв смисъл.
 
От: От: АТАКА предаде избирателите си и България!

@Харконе, наистина си голям олигофрен
За откриване на парламентарното заседание Сидеров даде глас
Ако нямаше кворум за заседание, какво щеше да стане ?
Почивка и после пак проверка за кворум и така може цял ден
На другия ден пак така и какво ще постигне герб или АТАКА от саботиране работата на Парламента?
Ако гледаш кворума се запитай, защо при гласуването на кабинета Орешарски липсваха дупетати на Герб

Ти въобще гледал ли се днес заседанието на Народното Събрание?
Видя ли че гласуваха и прегласуваха три пъти кабинета и най-големия цирк го направиха Герб
Влизаха, излизаха, някои от тях гласуваха 'ЗА', след това спориха, че машинките не работили
 
Последно редактирано:
От: АТАКА предаде избирателите си и България!

Форумен олигофрене dintronix, копирах ти текст от публикация, а ти започна да ми обясняваш какъв разбирач съм бил АЗ. Волен Сидеров подкрепи правителството на БСП и ДСП, с което предаде моя глас и този на още много други хора, имали неблагоразумието да му повярват, и гласуват за него.
Това е важното, а не фактът, че един доказан форумен олигофрен е гледал заседанието на Народното Събрание и си е отмятал кой кога влиза, и излиза от залата.
 
  • Like
Реакции: Test
От: АТАКА предаде избирателите си и България!

Аз съм малко назад с матеряла от последните 2 дена, обаче не осигуриха ли Герб мандата на Орешарски като гласуваха против? Защо всички се захванаха със Сидеров? Айде някой по- в час да обясни, но безпристрастно ако е възможно.
 
От: АТАКА предаде избирателите си и България!

"Един ден срам, цял живот милионер, каза си Волен Сидеров и мушна депутатската си карта в цепката."
 
От: АТАКА предаде избирателите си и България!

По принцип не следя нещата, хич даже, та да попитам нещо - това вярно ли е:

Да обобщим: в правителството "Орешарски"
1.Жената на министъра на културата е министър на здравеопазването.
2.Мъжа на Мая Манолова е министър.
3.Жената на Местан - министър.
4.За министър на проектирането бе предложен топ-аферист, а после бе заменен от другаря му по стая.
5.Министъра на околната среда е жена на осъден за източване на държавния резерв

Копирам го както го виждате от ФБ. Просто ме интересува дали е факт или не... Първите три не ме интересува чак толкова. Въпроса ми е за 4 и 5
 
От: От: АТАКА предаде избирателите си и България!

Аз съм малко назад с матеряла от последните 2 дена, обаче не осигуриха ли Герб мандата на Орешарски като гласуваха против? Защо всички се захванаха със Сидеров? Айде някой по- в час да обясни, но безпристрастно ако е възможно.

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=42578&p=435042#post435042
 
От: АТАКА предаде избирателите си и България!

АТАКА не са гласували 'ЗА' правителството на Орешарски

cbig_1176529.jpg


Да бе не гласува "ЗА", но като гласува със "ЗА" по рано стигаше. Ако отстояваш някакви принципи какво правиш? Мишкуваш или се бориш за тях? Както ти и казах миналата седмица, това и стана сега. Болен Лидеров си подписа политическата смъртна присъда, колкото и да отричаш реалността. Той излъга огормна част от своите хора - сутринта трябваше да гласуват с НЕ, можеше някой от ББ да каже ЗА, по късно пак трябваше да се гласува с НЕ. Не можеш да си срещу ДПС и после така ги подкрепяш. Ако още не си разбрал сме в 3на коалиция, верно не толкова отявлена като преди 4 години. И сме в тоталната патова ситуация каквото и да стане 120 на 120. Само нови масови протести биха ги свалили.

Новият премиер: Няма да станем богати, но е важно да сме на прав път
Болните сидеровци колкото и да им говориш, полза няма.
Човек, когато го нахендрят, винаги търси начин да омаловажи ефекта от онождането отзад.
 
От: От: АТАКА предаде избирателите си и България!

По принцип не следя нещата, хич даже, та да попитам нещо - това вярно ли е:



Копирам го както го виждате от ФБ. Просто ме интересува дали е факт или не... Първите три не ме интересува чак толкова. Въпроса ми е за 4 и 5


Вярно е на 90%.

1. Жената на министъра на културата е министър на здравеопазването

Някога са имали връзка и имат син, но в момента не са женени и не живеят заедно.


2. Мъжа на Мая Манолова е министър.

Това е военният министър - Ангел Найденов. Има дете (деца) от друга, но се развеждат и в момента живеят на семейни начала с Мая Манолова - официално не са женени.


3. Жената на Местан - министър.

Не става въпрос за жена му, а за секретарката му (или сътрудника както се нарича сега модерно).



4. За министър на проектирането бе предложен топ-аферист, а после бе заменен от другаря му по стая.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/05/27/2069527_koi_e_kalin_tiholov_-_predlojen_za_ministur_na/

И после заменен от

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/05/28/2069737_koi_e_ivan_danov_-_predlojen_za_ministur_na/

И двамата са преподаватели в Университета за архитектура, строителство и геодезия (УАСГ). Едва ли са в един кабинет, но се познават и имат общи бизнеси и фирми. Виж справката долу в статията.



5. Министъра на околната среда е жена на осъден за източване на държавния резерв

Да, също е вярно. Даже положението е още по-зле. Тази в предишни правителства е "осрала" Европроект, поради което на България е наложено да върне парите - около 200 000 Евро.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013..._iskra_mihailova_-_predlojena_za_ministur_na/
 
От: АТАКА предаде избирателите си и България!

Форумен олигофрене dintronix, копирах ти текст от публикация, а ти започна да ми обясняваш какъв разбирач съм бил АЗ. Волен Сидеров подкрепи правителството на БСП и ДСП, с което предаде моя глас и този на още много други хора, имали неблагоразумието да му повярват, и гласуват за него.
Това е важното, а не фактът, че един доказан форумен олигофрен е гледал заседанието на Народното Събрание и си е отмятал кой кога влиза, и излиза от залата.

Абе недей ми дава цитати, като нищо не разбираш, за какъв кворум ми го даваш този цитат
Ако си гласувал за АТАКА, наистина си се объркал, трябвало е да гласуваш за Герб, те на тиквите не им трябва да разсъждават и анализират
Лапай информационните полуфабрикати на полужурналята и хич да не ти дреме, че си се идиотизирал и не можеш да мислиш самостоятелно

Кой има интерес от премахването на демократите? Герб, за да се обявят за единствената синя партия, макар че имаха най-тоталитарно управление
Кой има интерес от премахването и на АТАКА? пак Герб, щото се пишат и те патриоти, но ходеха редовно на инструктаж в турция и хамерика
 
От: АТАКА предаде избирателите си и България!

Няма такова нещо! Недей да лъжеш. Простотиите на ГРОБ и на някои партии, които не влязоха в парламента. Симпатизантите на АТАКА ясно разбират, че това беше правилно решение в момента. Писъците, които се чуват от всякъде са от тиквоций и цв цв, защото Сидеров днес им събу гащите и го подготви за онождане. Няма и как да е иначе.

НЯМА НИТО ЕДИН СИМПАТИЗАНТ НА АТАКА, КОЙТО ДА СЕ Е ОТРЕКЪЛ ОТ ПАРТИЯТА, НЕДЕЙТЕ ВЯРВА НА ВСИЧКО, КОЕТО ПРОЧЕТЕТЕ В ИНТЕРНЕТ. НЕ БЪДЕТЕ НАИВНИЦИ.

Ама ти това сериозно ли?!
Или пише малкото ти братче?

Смешник. Влез на ФБ страницата на вестник Атака и ще видиш коментарите на тези, които гласуваха за Атака. Много си заблуден. Аз също гласувах за тях и ме е срам сега.

Един човек да си признае!
Зелено!
 
От: От: АТАКА предаде избирателите си и България!

Аз съм малко назад с матеряла от последните 2 дена, обаче не осигуриха ли Герб мандата на Орешарски като гласуваха против? Защо всички се захванаха със Сидеров? Айде някой по- в час да обясни, но безпристрастно ако е възможно.


По принцип има 2 момента.

Осигуряване на кворум - демек 121 депутата в залата. Сидеров се регистрира лично и осигури кворум, за да започне цирка.

Другия момент е гласуването. За да е валидно трябва да има кворум (121 депутата в залата) и от тях 61 трябва да гласуват "ЗА", за да мине правителството.


Начините да се провали правителството бяха и двете партии (ГЕРБ или Атака) да напуснат залата и няма кворум. Или и двете партии да гласуват "Против".

Ако едната партия направи едното, а другата другото - правителството се избира. Герб гласуваха "против", а Атака просто не гласуваха и така се получава 120 + 97 гласували. 120 - ЗА, 97 - Против, въздържали се няма и правителството се приема. В случая Атака не се регистрираха за гласуването - да не се бърка с гласувал "въздържал се".

Та така. Просто Атака трябваше да прави обратното на Герб и правителството щеше да се избере. Ако Герб не се бяха регистрирали. Атака можеше да се регистрира и да гласува "Против" и правителството пак щеше да мине.


Единствения начин да няма правителство беше и двете партии да правят едно и също.
 
От: От: АТАКА предаде избирателите си и България!

Начините да се провали правителството бяха и двете партии (ГЕРБ или Атака) да напуснат залата и няма кворум.

Един теоретичен въпрос: Възможно ли е липса на кворум в продължение на 4 години при дневен ред "Гласуване за предложено правителство"?
Респективно - депутатите си изкарват четирите години при служебно правителство, поради липса на редовно.
 

Горе