Абе не ви ли се струва че времетои много бързо тече нещо ?

От: От: Абе не ви ли се струва че времетои много бързо тече нещо ?

Ми тя си тече, ти пиеш, и пак си тече, но пиеш друга вода, защото не можеш да пиеш от същата, защото вече е изтекла:).
Точно това искам да кажа, че независимо от всичко след време, някои ще ни изкопае за да ни сложи за стръв,:) и да хване добра риба.За това при всяка възможност времето трябва да се забавя и да не се пропускат малките прекрасни моменти:)

МИ ШИ СИ НАЛЕЯ У ДАМАДЖАНАТА УА :)

А оня колайдер л ие ко е нищо общо няма :)
 
От: Абе не ви ли се струва че времетои много бързо тече нещо ?

И при мен е така, когато се завъртя е минал един месец. Да има някакви събития отбелязали опредлени дни от него, но просто е отлетял, ей така. Значи не съм само аз, както казваха в един филм. :)
 
От: Абе не ви ли се струва че времетои много бързо тече нещо ?

Правим незначителни неща, които не оставят трайна следа във времето. Направете нещо голямо и ще видите как ще се нормализира с години напред ;)
 
От: Абе не ви ли се струва че времетои много бързо тече нещо ?

Като минеш 20 и дните бързо се точат. Егн, брат...животът е безсмилостен.
 
От: От: От: От: Абе не ви ли се струва че времетои много бързо тече нещо ?

Зависи колко бързо се движи машината в пространството.
Интересното е, че времето не е константа и се влияе най-малкото от скоростта на материята.

Физически си е напълно възможно да има забързване, но не би трябвало да стане с такива темпове ( 5-20-50г. ) и не би трябвало да бъде усетено от хората ( както не се усеща промяната в скоростта на движение на Земята ).

Темата е много интересна и също толкова необятна.
От гледна точка на физиката величина "време" няма.
Времето е функция на движението на материята. Тази величина е измислена и въведена за да може да се сравняват скоростите на различните движения.
Времето е виртуална величина която мери на някакви отрязъци (секунди, минути, ...) движение за определена скорост. Времето е относителна и виртуална величина. От друга страна хората мислят за времето не като физична величина, а по скоро от философска гледна точка. Според философията времето е нещо което си тече, благодарение на което ние си живеем живота.
От физична гледна точка, на земята времето тече с еднаква скорост +/- ~0,01 сек/ден. Понеже времето е относително, за всеки обект то тече с различна скорост. Ако обекта възприема околния свят по-бавно (вътрешното му време се е забавило) тогава е нормално да чувства че времето тече по бързо.
Няма спор, остарееш ли, всичко започва да ти отнема повече време, защото ставаш по бавен, а от там и чувството че времето се е забързало.:)
 
От: От: От: От: От: Абе не ви ли се струва че времетои много бързо тече нещо ?

От гледна точка на физиката величина "време" няма.
Интересно тогава как се изчислява скорост, дебит? Или просто се правим на умни? Къде си учил физика, мойто дете?
 
От: От: От: От: От: От: Абе не ви ли се струва че времетои много бързо тече нещо ?

Интересно тогава как се изчислява скорост, дебит? Или просто се правим на умни? Къде си учил физика, мойто дете?
Физиката в началното училище няма нищо общо със съвременната теоретична физика.
Времето е основна величина, но не е реален обект. Времето е производна на движението/изменението. Ако няма движение няма време.
Създали сме си една единна единица за време валидна за всички хора, за да можем да се разбираме. Тя не е реална, тя е конвенция.
Времето е аспект от движението и изменението на нещата около нас.
Не можем да го отделим от скоростта на движение/изменение. Ако му припишем реалност трябва да припишем реалност и на числата нула, едно и два милиона.
Едва ли ще ме разберете ако не сте запознати с материята.

Нека го кажа по друг начин:
Завъртането на Земята около Слънцето и въртенето на Луната около Земята са циклични процеси, които се повтарят много дълго време - откак има хора по Земята, че и преди тов. Поради тази причина ги примеме за УСЛОВНИ единици време и сме разпределили този процес на изменение на 24 части, за да е по удобно да се ориентираме. След това сме ги разпаднали на още по-малки части, за да можем да измерваме скоростта на по-бързите изменения.
Когато мерим с каква скорост се движи една кола например, времето което е включено във формулата е производна на една частица от движението на Земята около Слънцето.
Затова времето не е реална величина, а виртуална. То реално няма как да съществува ако нямаме движение.
 
От: От: От: От: От: От: От: Абе не ви ли се струва че времетои много бързо тече нещо

Физиката в началното училище няма нищо общо със съвременната теоретична физика.
Времето е основна величина, но не е реален обект. Времето е производна на движението/изменението. Ако няма движение няма време.
Създали сме си една единна единица за време валидна за всички хора, за да можем да се разбираме. Тя не е реална, тя е конвенция.
Времето е аспект от движението и изменението на нещата около нас.
Не можем да го отделим от скоростта на движение/изменение. Ако му припишем реалност трябва да припишем реалност и на числата нула, едно и два милиона.
Едва ли ще ме разберете ако не сте запознати с материята.

Нека го кажа по друг начин:
Завъртането на Земята около Слънцето и въртенето на Луната около Земята са циклични процеси, които се повтарят много дълго време - откак има хора по Земята, че и преди тов. Поради тази причина ги примеме за УСЛОВНИ единици време и сме разпределили този процес на изменение на 24 части, за да е по удобно да се ориентираме. След това сме ги разпаднали на още по-малки части, за да можем да измерваме скоростта на по-бързите изменения.
Когато мерим с каква скорост се движи една кола например, времето което е включено във формулата е производна на една частица от движението на Земята около Слънцето.
Затова времето не е реална величина, а виртуална. То реално няма как да съществува ако нямаме движение.

Умник си , само че времето не е величина а ИЗМЕРЕНИЕ . Теритичната физика ти куца доста.
 
От: От: От: От: От: От: От: От: Абе не ви ли се струва че времетои много бързо тече н

Умник си , само че времето не е величина а ИЗМЕРЕНИЕ . Теритичната физика ти куца доста.
Да, като измерение е представено от Минковски на основата на СТО.
Но това нищо не означава.
А защо няма уреди които да измерват време? Някой замислял ли се е?
Всички познати досега уреди мерят ДВИЖЕНИЕ.

bgkulinar, можеш ли да ми измериш "време" в една статична вселена?
Замисли се малко и сам ще стигнеш до извода, че времето се "създава" от движението.
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: Абе не ви ли се струва че времетои много бързо те

Да, като измерение е представено от Минковски на основата на СТО.
Но това нищо не означава.
А защо няма уреди които да измерват време? Някой замислял ли се е?
Всички познати досега уреди мерят ДВИЖЕНИЕ.

bgkulinar, можеш ли да ми измериш "време" в една статична вселена?
Замисли се малко и сам ще стигнеш до извода, че времето се "създава" от движението.
Да ти имам статичната вселена и булевите променливи... Защо не представяш нещата по-елементарно?
Времето за нас минава бързо, защото стареем бързо, с годините, с които измерваме времето и органите ни се износват.
 
От: Абе не ви ли се струва че времетои много бързо тече нещо ?

С всеки изминал ден животът ни става все по-динамичен. Не знам защо въобще се очудвате? На мен целият ми живот (досега) мина адски бързо... И все пак зависи от случая, както казва шефа - на един на главата му дъжд вали, на друг на хуя му слънце пече... Когато броя дните оставащи ми да се видя с приятелката, времето се влачи като рейс Чавдар - времето минава бавно и мъчително, а като съм с нея най-накрая хвърчи като боинг 747...
Ако се замислим малко стигаме до извода, че благинките, които ни спестяват време са направени именно защото животът започва да тече по-бързо с всеки изминал ден. Нали и затова всичко ново е по-бързо от старото? Справка е техническият прогрес - всяка нова OS цели да е по-бърза, но и същевременно по-добра (т.е да спестява още повече време) от предходната. И с хардуера е така... И с всичко! Днеска например официално излезе Боза 7 с неините версии - Вкисната премиум, Вкисната за вкъщи, Превтасала Про... Абе като се замисля... Боза 7 сигурно ще вкисва по-бързо и ще ни провали живота по-бързо :D NEVAHMIND!!!

П.С
Плюя го това говедо, щото ми се налага да го ползвам :( УАААААА :((
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: Абе не ви ли се струва че времетои много бързо те

bgkulinar, можеш ли да ми измериш "време" в една статична вселена?
A, ти можеш ли да ми измериш движението в "една статична вселена"? В каква мерна единица ще го измериш? Като ми отговориш и аз ще ти дам отговор.
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: От: Абе не ви ли се струва че времетои много бърз

A, ти можеш ли да ми измериш движението в "една статична вселена"? В каква мерна единица ще го измериш? Като ми отговориш и аз ще ти дам отговор.
Сега, като ти напише кода с булевите променливи за движението в статична вселена, ще видим, дали и ти ще можеш да напишеш подобен за време-пространството. :)
И не забравяй да го оптимизираш- трябва да е бърз и разбираем.
 
От: От: От: От: От: От: От: От: От: От: От: Абе не ви ли се струва че времетои много

И не забравяй да го оптимизираш- трябва да е бърз и разбираем.
Toва е раббота за юзабилити експертите :).
 
От: Абе не ви ли се струва че времетои много бързо тече нещо ?

гадни спамъри ... извратихте ми темата:twisted::twisted::twisted:
 
От: От: Абе не ви ли се струва че времетои много бързо тече нещо ?

гадни спамъри ... извратихте ми темата:twisted::twisted::twisted:
Каквото ти пука бе? За админите тук е важен само броя на коментарите. Те затова се нервират, като трият. Все едно им бъркаш в джобовете и им крадеш стотинките. :mrgreen:
 
От: Абе не ви ли се струва че времетои много бързо тече нещо ?

Напротив, като разберем, че времето не съществува, може пък да получим формулата за вечния живот и тогава ще ти е все тая как лети времето.
 

Горе