Абортът - легализирано убийство

От: От: Абортът - легализирано убийство

Скъпа Нани, в моя свят, когато си събуя потурите, след това следва сексуален акт. И не аз съм тоя дето го е*ат. Така че, не знам дали си сигурна какво точно искаш.

Относно нежеланието на жените да имат деца, нека нямат, но това не значи да отнемат живот. Изумен съм, как може поради нечий егоизъм да се унищожава човешки живот?! Добре, че ти не си объркала плановете на родителите си, иначе сега щеше да ме гледаш нейде от небето. И разбира се, въобще не става въпрос за нечие егоистично лично щастие, има неща, които са по-важни от това някой да изпитва субективни чувства плод на биохимията в мозъка му. Има неща, които възрастните хора наричаме - ОТГОВОРНОСТ. Всяко действие, поражда отговорност, който бяга от отговорността, която е породил с действията си, е боклук. Разсъждаваш доста примитивно, типично за жена от 21-ви век.

Забавен си, Ред!:D
Определено съм объркала плановете на родителите си - баща ми е искал моче, а е получил 2 момичета на куп (имам сестра близначка)! :)
Но това съвсем не значи, че ако ме бяха премахнали в зародиш душата ми нямаше да се роди пак в тази страна и да си бърбори приятно с редрум по сложни житейски теми. Просто нещата щяха да бъдат малко по-различни, вероятно.

Много буквално приемаш нещата, а трябва да гледаш по-глобално на живота. Той е само една кратка учебна година в дългия учебен процес, на който е подложена душата. Прав си за отговорността, но ние будистите казваме, че човек не бива да страда прекалено за грешките си по време на земния си път. За целта си има Карма!:lol:
 
От: Абортът - легализирано убийство

Ами, в някои държави абортират момичетата, нали знаеш ;) Така че, можеш да се благодариш на Всевишния, че родителите ти не са мислели като теб. А до това, че душата ти щяла да се прероди, верно е, можеше да се преродиш в свиня в някоя кланница. Може би тогава щеше да си по щастлива и еманципирана :rolleyes:
 
От: Абортът - легализирано убийство

Значи тука спора е безсмислен,
според теб аборта е убийство, според мен не е!
Всеки го възприема по различен начин. В страни от темата ти сигурно си и против смъртното наказание, което аз искам да бъде върнато и прилагано.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Значи тука спора е безсмислен,
според теб аборта е убийство, според мен не е!
Всеки го възприема по различен начин. В страни от темата ти сигурно си и против смъртното наказание, което аз искам да бъде върнато и прилагано.
Не е важно ти как възприемаш нещо. Важно е дали можеш да се обосновеш.

Имаш живо същество, чиито живот прекратяваш. Не просто живо същество, а собственото ти дете. Дете, което може да порастне, да има детство, да бъде същото като теб, когато си бил малък. Казвам ти, защото моите деца са мои малки копия, както по характер, така и на външен вид. Нима аз имам правото да им отнема всичко това? Какво е според теб, лишаването на собственото ти дете от правото на живот, ако не е убийство?

Смъртното наказание е хубаво нещо, но то е вследствие на действие на разумен човек. А невинното детенце, с какво е заслужило смъртното наказание? Какво престъпление е направило?
 
От: Абортът - легализирано убийство

Не бях влизъл скоро, ама тази тема е жалка, в сравнение с темата на Блинки, че е станал баща
 
От: Абортът - легализирано убийство

Не бях влизъл скоро, ама тази тема е жалка, в сравнение с темата на Блинки, че е станал баща
Благодаря, че ме светна. Бях я пропуснал тая тема :) Прав си, тук разговорът е жалък, защото се опитвам да убедя някакви хора, че да си убиеш собственото дете не е хубаво нещо.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Еми темите са една до друга, баси контраста,,, май не си случил с пускането на тема
 
От: Абортът - легализирано убийство

Трябва да се прави разлика между законосъобразен и криминален аборт. Криминалният аборт се извършва в повечето случаи от некомпетентни лица извън клинична обстановка без необходимите условия и извън закона. Последиците от него се нареждат между най-тежките и води след себе си голяма смъртност при майките. Около 60% от криминалните аборти водят до късни последици, като възпаление на матката, на яйцепроводните тръби, на яйчниците, перитонит, менструални оплаквания, извънматочна бременност, преждевременни раждания, стерилитет, тежки кръвоизливи. При всеки втори криминален аборт възникват нови проблеми, чиито последици са трудни за предвиждане и които завършват трагично при много жени. Криминалният аборт е недостоен за жената. Той представлява безотговорно и необосновано отношение към нейното здраве.
Вижте Още от Bremennost.bg http://bremennost.bg/abort.html#ixzz3bBY9W1NP

Да изкажа и моето некомпетентно мнение: Абортите не са хубаво нещо, но понякога трябва да бъдат направени поради някакви проблеми със плода и бременността например. Не разбирам само хората които правят аборт, защото ги е страх и не знаят как да кажат на своите роднини че чакат дете или не са готови да го гледат (типичен пример са Тийнейджърите, които правят криминален аборт при някои лекар на черният пазар) - точно такива тийн или неготови родители да гледат дете трябва да бъдат добре запознати със ситуацията и тук държавата трябва да се намеси със психолози и т.н ..... а ако има лекар които прави криминални аборти и бъде хванат, то той трябва според мен да си отиде в затвора.

не съм против абортите, защото понякога са наложителни чисто от медицинска гледна точка!
но съм против абортите при които няма никакви индикации за здравословни проблеми и се правят най вече от "Страх за бъдещето"!
 
От: Абортът - легализирано убийство

Не съм я пуснал днес.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Не съм я пуснал днес.

Да ве преди два дена ама пак не си уцелил
Дай Боже повече здрави българчета да се раждат в здраво семейство
Но, ако е наложащ аборта кво правим, а има и спонтанни аборти, и те ли са лоши???
Много елементарен възглед за абортите анонсираш
Мисля, че нямаш правилна преценка, защото си ултрас и не виждаш нюансите на сивото, т.е. на незаконния аборт
Ако се забрани аборта, ще почне да се прави незаконно, което е по опасно за родилките
Не мислиш ли
 
От: Абортът - легализирано убийство

Ако си беше направил труда да прочетеш темата, щеше да видиш, че нямам нищо против:

- абортите по здравословни причини
- абортите вследствие на изнасилване

За другите аборти, да - трябва да бъдат незаконни. Аборът не може да бъда сравняван с ходене до кенефа. Убийството на собственото ти дете, трябва да е незаконно, защото е тежко престъпление. Дори и да си мислиш, че не е, защото видиш ли, "по-добре да го убия сега, отколкото да расте нещастно". Дори и някои психофеминизрани женски същества да смятат, че детето в утробата на майката е нищо повече от апендикс, който може просто да бъде изрязан.:confused:
 
От: От: Абортът - легализирано убийство

Ако си беше направил труда да прочетеш темата, щеше да видиш, че нямам нищо против:

- абортите по здравословни причини
- абортите вследствие на изнасилване

За другите аборти, да - трябва да бъдат незаконни. Аборът не може да бъда сравняван с ходене до кенефа. Убийството на собственото ти дете, трябва да е незаконно, защото е тежко престъпление. Дори и да си мислиш, че не е, защото видиш ли, "по-добре да го убия сега, отколкото да расте нещастно". Дори и някои психофеминизрани женски същества да смятат, че детето в утробата на майката е нищо повече от апендикс, който може просто да бъде изрязан.:confused:

То си има законни граници за аборт, не съм компетентен да ги оспорвам
Знам само, че една забрана може да доведе до по лоши последствия
Всичко опира до семейно възпитание
 
От: Абортът - легализирано убийство

Отново либералните олигофрении. Ти ако имаш деца, никога ли няма да им забраняваш нещо? Щото внимавай, това може да доведе до лоши последствия! Ама как тогава са забранени убийствата, изнасилванията, кражбите? Дай да ги разрешим, че това е довело до лоши последствия. Всичко опира до семейното възпитание.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Наскоро четох за подобни терзания в католическите държави в латинска америка, където дори в някои от тях преди време се е наказвало със затвор за аборт - пълната малоумщина. Да задължат една жена да роди нещо което е нежелано.
И друго, в БГ плодът не се води човек. Дори при раждането ако се роди мъртъв плод, то той се води биологичен отпадък, а не човек!

ПП: За мен един хомо сапиенс за да е човек, трябва да има изградена личност в това тяло.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Значи, убийството на детето ти не е малоумщина, но затвора за това е? Че по какво се различава това убийство, от което и да е друго убийство? Какво ме интересува кой как го водел, това са либерални олигофрении, които са попили в законодателството. Ти виждал ли си дете на фетална морфология, че ще ми твърдиш, че не било жив човек? Че то се усмихва, маха, смуче си пръстчетата на ръцете.

Да задължат една жена да роди нещо което е нежелано.
Ами да не го прави бе гений. Сложно ли е в съвремения свят човек да се пази?

ПП: За мен един хомо сапиенс за да е човек, трябва да има изградена личност в това тяло.
Т.е. едно три или щестмесечно детенце, което общо взето е на интелектуалното ниво на домашен любимец, не е човек? Хвала, мислителю.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Против абортите съм. Но в някои случаи, когато майката е млада и няма средства,време и възможност да гледа и възпитава малко дете, въпрос на време е то да свърши, в най- добрият случай в някой дом,то тогава по-добре е да бъдат спрени мъките на детето още преди те да са започнали.
 
От: Абортът - легализирано убийство

Против абортите съм. Но в някои случаи, когато майката е млада и няма средства,време и възможност да гледа и възпитава малко дете, въпрос на време е то да свърши, в най- добрият случай в някой дом,то тогава по-добре е да бъдат спрени мъките на детето още преди те да са започнали.
По тази логика някой трябва да взиви повечко водородни бомби по лицето на цялата планета, тъй като и без това толкова хора се мъчат с жалкото си съществувание, а и така или иначе всеки все някога умира.
Да отнемеш живот не може да бъде право и особено когато става въпрос за отнемане на невинен живот, който не е направил никакво зло на никого. Отнемането на живот е допустимо само при крайна необходимост когато трябва да защитиш някого (себе си или някой друг).

П.П.:
Ако майката е млада и няма средства, да вземе да порасне малко (по ум) и да се ограмоти, за да почне да изкарва средства, вместо да се занимава с чесане между краката. Време и възможност се намира за всяко нещо, което считаш за важно.
 
Проблемът не е в аборта(против него съм, като изключим по-горе посочените причини), а в това какво са си мислили индивидите, като са се чукали. Най-смешно ми става като чуя отговора "Ми той се изтърва" и обикновено отвръщам с "А вечер напикава ли се?". Ако пък им е паднало пердето от кеф по време на акта и пича ѝ е напълнил палатката с умрели индианци - Ескапел(или алтернатива). Вредно, не вредно, кефа цена няма и ще я платят(парите от мъжа, дискомфорта от жената), защото едно дете не е длъжно да плаща цял живот за техните 15 минути кеф.
И тия работи с 21-ви век и к'ви права имали жените като го чуя, направо ми се присира. Сякаш преди не са вършили същите работи, които вършат и сега. Претендират за равни права, торби с цимент не носят, ама карат мъжете си да им помагат в кухнята и в чистенето(нищо против това, ама като си става нормално, не щото жената имала права). Изискват от тях един куп неща, правят ги женчовци и после реват, че не останали истински мъже... Такива по-добре да не раждат и да не възпитават деца въобще. И преди да настръхнеш, nandibandi - не визирам теб, а кифльоците, които най-често са м/у 20-25 години и няма по важно за тях от това "мъжа" им да е епилиран и да има баси големите ръки, баси майката. Мисля си, че именно при тях абортите са най-често срещани.
 
Последно редактирано:
От: Абортът - легализирано убийство

Kirev, изобщо не настръхвам, даже когато визират именно мен - не се притеснявай. :)

Единствената причина да се включа в тая леко безсмислена тема е да дам на безгрешните всезнайковци и друга гледна точка, защото светът не е черно/бяло - добро/зло, а има и междинни нюанси и понякога се налага добрите хора да правят лоши неща, но това не ги прави неременно лоши.

Абортът няма да бъде забранен, независимо дали го смятате за убийство, което е положителната страна на проблема ''аборт''. Лошата страна на този проблем е това, че много хора си мислят, че са застраховани от грешки, че на тях никога няма да им се случи и че заради 15 минути кеф трябва да страдат не само ''кефещите се'', но и нежеланият продукт на тяхното кефене.

Не можеш насила да направиш едно дете желано - разберете го! Насила не можеш да накараш човек да гледа сериал, камо ли пък дете. По-добре да се прекъснат мъките, когато все още няма дете, а само една оплодена яйцеклетка (съвкупност от клетки - да, но не и човек), отколкото да причиняваш мъки най-вече на този, за когото е цялата дъндания в тази тема - детето.

Да, аз не смятам оплодения овоцит за човек, както и не смятам яйцето за кокошка - иначе не бих си позволила да ям яйца, тъй като наистина съм вегетарианец. :)
 
Re: От: Абортът - легализирано убийство

Не можеш насила да направиш едно дете желано - разберете го!

А това, което аз се опитах да кажа в предното си мнение е, че не можеш да направиш дете без да искаш, неумишлено и пр.
Не желая да влизам в спора дали оплодена яйцеклетка е човек. За мен въпросът е принципен и става дума за поемане на отговорност, без значение дали говорим за яйцеклетка, ембрион, бебе и т.н.
 

Горе