Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

От: От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

А сега ти ми кажи с какво някой е спрял циганите да се развиват? Защото аз не знам за такова нещо, но не, в 99% от всички цигани предпочитат да крадът и да лежат на гърбъ на Българина.

Няма как да е обратно защото държава Циганория няма не е имало и няма и да има!!! Капиш. ;)

Не е ли Индия тяхната държава? :)

Не е обективно да обобщаваш за целия етнос. Не мислиш ли, че е малко трудно да се развиваш, като си черен, нямаш симпатиите на мнозинството, в добавка с налгана от рождение предубеденост на мнозинството? Другото невярно нещо в коментара ти е, че 99% са безработни, че крадат (не казвам, че ако им падне възможност няма да го направят, но доста българи също биха крали при възможност), карат на помощи - има си ред за получаване на такива и повечето цигани не отговарят на условията. Преди да ме обвини някой, че защитавам циганите - смятам, че всяко престъпление трябва да се санкционира независимо от етническата принадлежност и да няма привилегии на етническа основа. Освен това съм песимист по отношение на расовите интеграции - "Насила хубост не става!" и най-добре хората, които вредят на страната да се екстрадират в държави, съответстващи на техният етнос, а ако няма такава държава - да се вкарват в трудови лагери. Въпреки това почти крайно мнение по отношение на циганите, не мога да жертвам обективността, за сметка на емоционалната ми нагласа.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

В Индия съществува кастова система и нашите цигани са "далити" или "недокосваните" - една от най-низшите касти, чиито преставители не са смятани за човеци и ги убиват където ги хванат.


Страданията на "недокосваните" в Индия

Толкова за общата ти култура и обективността ти. Как пък само циганите са дискриминирани по цял свят? Всички етноси успяват да се интегрират, само циганите не могат и то не само в България, а в десетки страни?
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Общата ми култура по отношение на циганите се простира от учене заедно с такива, служене в казармата с такива, до работа с такива. Много добре знам какво представляват. Знам и българите какво представляваме. А твоята иформираност е оформена само от отрицателните прояви на част от тоя етнос. Обективността се простира извън едната страна на монетата.

В Индия съществува кастова система и нашите цигани са "далити" или "недокосваните" - една от най-низшите касти, чиито преставители не са смятани за човеци и ги убиват където ги хванат.


Страданията на "недокосваните" в Индия

Толкова за общата ти култура и обективността ти. Как пък само циганите са дискриминирани по цял свят? Всички етноси успяват да се интегрират, само циганите не могат и то не само в България, а в десетки страни?
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Scam, ти да не си нещо на щат в ЕвроРома(Цигани) :D
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Ако съм на щат към подобни, дали ще пропагандирам изселването им в Индия? :D

Scam, ти да не си нещо на щат в ЕвроРома(Цигани) :D
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Ако съм на щат към подобни, дали ще пропагандирам изселването им в Индия? :D

Ами една екскурзия еднопосочна до тяхната мека като нищо може се пропагандира. Ама и това че са онеправдаваните винаги се пропагандира от такива партии, организации и прочие
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Пълен фарс, колеги.... пълен фарс. Интересно ми е тази завеса за какви законодателни, икономически и политически цели ще се използва. Празни се хазната, пускат се български облигации, вдига се прага за пенсия... сега този "атентат" ще изгони инвеститорите. Сега ще измислят още повече данъци и такси, за да можем да си покрием външните дългове. Голяма игра е, огромна и глобална... игра на Монополи, само дето не е всичко на масата, ами е под масата. :)

То ако не си забелязал инвеститорите вече отдавна ги няма ГЕРБ свърши по добра работа и от серия атентати в тази посока същото е и с дребният бизнес - Сега най наглото ще е ако кажат че за това ги няма щото са очаквали атентат :)

Не е верно че циганите не са могли да се интегрират в никоя държава я вижте в Румъния как добре са си се интегрирали - Жалкото е че вече и Румънците ни минаха с една обиколка в икономическото развитие и ако до преди три години се говореше че Румъния ни тегли назад за Шенген вече е обратното - даже няма и да споменавам чия е заслугата
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

То ако не си забелязал инвеститорите вече отдавна ги няма ГЕРБ свърши по добра работа и от серия атентати в тази посока същото е и с дребният бизнес - Сега най наглото ще е ако кажат че за това ги няма щото са очаквали атентат :)

Днес си говорих на дълго и широко с един зърно търговец - спекулант. Питам го ... абе дека са парите бе, у нас ги няма, у бачкерите ги няма, по магазинери и търговци ги няма, значи са у вас, деба и измамниците ви долни. Човека вика, че и у тях не са, да съм питал ГРОБ дека са кинтите:) Как е възможно всеки един сектор да тъне в адска мизерия, включително и полулегалните, дето винаги се оправяха ... това се чудя.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Не съм съгласен.
Имам познат в една от големите банки именно посредничеща и финансираща зрънчовците. Та по време на последния протест за субсидиите и т.н. адски ги тропаше. Питате де са парите ами при отпуснати 300-500к на производителите при малки площи, пичовете не си купуват подобаваща техника спрямо мащаба а директно отиват в new holland и купуват топовите класове, като дори един 2ра употреба среден клас би им свършил перфектна работа, отделно купуват други прекалено скъпи активи, успоредно на това задлъжняват, понеже им е ясно че ще ги субсидират и в един момент от ЕС и нашите намалят субсидиите и уау ефекта, не заради намалението субсидии а за огромните дългове, щото те не мислят като нас знаят си има субсидии, зако си даваме зора :D
Хич не ми ги хвалете, това е най-долната от всичките - яко се субсидират един вид социализираме им разходите, обаче те си капитализират печалбите по пазарни цени. Където има субсидиране води до силна неефективност на пазара, фактите са на лице по-неконкурентно способен сектор не знам. Поне да имаше полза от субсидиите, всичко качествено се изнася а тук се потребява кофито качеството, а и да не говорим големите трътки с ДДС. Така че за зърнопроизводителите не е баш точното.

Мамалигите голямо шоу са сега на референдума кво ще стане ми е чудно, а и ако не сменят глупостите на социалиста премиер направо ЕК директно ще ги шитне от ЕС. Ама така е де да чакаш от социалист те вади от криза с конкретни действия.
 
Последно редактирано:
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

You must spread some Reputation around before giving it to blackout8 again.

И аз съм чел за обратният ефект на субсидирането. Ето и линк http://econ. bg/%D0%90%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B8_l.a_i.376739_at.4.html
И се чудя, щом свободният пазар не работи поради корупция и спекулации, социалната политика не работи поради корупция и спекулации.... тогава какъв строй ще се справи и ще може да работи ръка-за-ръка с корупцията и спекулациите, тъй като явно това ни е в човешката природа. Анархията(макар, че е трудно да се нарече "строй"), може би.
И стигам до извода, че никога не е имало строй и винаги е било анархия, закона на джунглата, просто технологията напредва, иначе и до ден днешен се борим за кокъла(бентлито). Наздраве. :beer:
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Не съм съгласен.

Абе блеки... какво общо има зърно търговец - спекулант със зърно производител и земеделец?:) Язък дето писа толкова:) Нищо общо няма между двата вида ...
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Как е възможно всеки един сектор да тъне в адска мизерия, включително и полулегалните, дето винаги се оправяха ... това се чудя.
Ами на всеки работещ има над 70% държавни вземания. Като прибавиш комисионерите по веригата - колко чисто да остане накрая? :confused:
Освен това. Освен това, държава дето всичко внася, от къде да има пари????
Защо е битката между долара и еврото? Заради внос-износа.
Богати държави са тези, дето изнасят. Плюс някои други фактори. Но главното е износа.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Абе блеки... какво общо има зърно търговец - спекулант със зърно производител и земеделец?:) Язък дето писа толкова:) Нищо общо няма между двата вида ...

На няколко бири съм, a и тази седмица яко релакс, и мисля че пишеш за зърно производител :D My bad :)
E то спекуланта ясен, как мисли и действа, щото и аз съм същия е верно нещо не съм супер на ти със зърното и тази част от храните на фючърсния пазар, но конкретно пича не трябва го вълнува де са парите, като цените като цяло се определят от световния пазар. А аз конкретно писах де са на местно ниво кинтите ни :D
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Питате де са парите ами при отпуснати 300-500к на производителите при малки площи, пичовете не си купуват подобаваща техника спрямо мащаба а директно отиват в new holland и купуват топовите класове, като дори един 2ра употреба среден клас би им свършил перфектна работа, отделно купуват други прекалено скъпи активи,
Само по програма САПАРД са закупени нови машини, способни да обработват 360 000 кв км.
След тази програма продължава купуването на трактори и комбайни... Например мярка 121 и 122.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Само по програма САПАРД са закупени нови машини, способни да обработват 360 000 кв км.
След тази програма продължава купуването на трактори и комбайни... Например мярка 121 и 122.
:shock: Признавам си не бях наясно с това инфо за машините - от тях половината да са крайно амортизирани и негодни или остарели - пак е предостатъчно за БГ
Идеята, за нашия хляб е именно алчността на определи икономически субекти - супер неефективно се менеджират земите, да не казвам че и мениджмънта силно калпав и за капак субсидиите, ясно става. По икономическа теория, се субсидират малки компании и то в повечето случаи в технологичния бранш, стартиращи компании със супер потенциални продукти, но поради мащаба си не могат да позволят да намалят разходите да се възползват от икономия на мащаба и тогава иде субсидии. А иначе моята любима школа и мисля най-качествена е австрийската, просто този кейнсиански модел трябва силно да отпадне. Не трябва да се дават ограничени публични финанси за неефективни бизнеси, от една страна и от др страна води до изкривяване на пазара и на края ясно е кой го отнася.

Иване, в темата за тока с УСАФ и още няколко се опитвам ме оборват, до това до което ти достигаш че без значение сторя той е проста една илюзия, истината е че силните са управлявали и ще управляват. Слабите просто нямат силата за това - сила, пари, ум и т.н(не казвам че е най-свършеното управление, просто казвам че демокрация, капитализъм, соц-а, ЕС, и всички тоталитарни строиве са винаги управялни от едни и същи хора). Малко четене на историята и се вижда, че и войните са дирижиране пак от тези хора, От Ротшийлдс преди 3века по време на войната Англия Франция, ей тогава каква врътка е направил и го е сложил на Англетата, с невероятна манипулация - огромни дивиденти прави от войната, и после изкупва кап. активи на Англета и т.н. Та от там тръгва всичко, вие си мислите бойко или съргейчо или компания нещо правят.

Изхода е само един световен рестарт на системата, на там отиваме и като гледам нямаме никаква алтернатива. Тези дългове и начин на водене на икономиката и най-вече начин на живот на запада, трябва приключи и почне на ново
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Защо е битката между долара и еврото? Заради внос-износа.
Богати държави са тези, дето изнасят. Плюс някои други фактори. Но главното е износа.

Основната битка, е да се запази статуквото на долара като световна резервна валута и всички суровини да се тъгуват именно в тази валута. Изноаса е последствие, на американците им трябва ниско доларче, да връщат дълговете, и второ 50% от копаните опериращи в ЕС да генират големите печалби от разликите. Леля Мери пък има нужда от скъпо евро за евтин внос на ресурси и т.н схемата е голяма.

Но основното е да е долар да е суровините, просто на хамериканците им става така че тези стоки при нови търсени количество им идат безплатно.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

:shock: Признавам си не бях наясно с това инфо за машините - от тях половината да са крайно амортизирани и негодни или остарели - пак е предостатъчно за БГ
Не. Нови машини.
Германските фермери ни завидяха за това, което се купи в България.
Ние не можем да си позволим такива машини.
Цитат от интервю с немски фермер.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Я дай линк, че адски са ми чудни тези цифрички :)

Така де са парите, някой пак интересно ли му е? Без да знам това за 360к кв.км. че сме имали техника просто като ми казаха а не само от там, ясно става това е чист поведенчески анализ - просто не трябва се субсидира мое мнение, като всичко ни е внос.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Трагедията не е никак малка. Това да се убиват невинни хора е направо чудовищно.
 

Горе