Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Незнам дали тази новина са я отразили в БГ но тук стана голям скандал - Фирмата която е спечелила поръчката за охраната на олимпиадата се е издънила май не са им стигнали около 3500 охранители и техните функции ще ги поемат военните и армията.
Тия дали нарочно не се скатаха все пак става въпрос за най голямата охранителна фирма в света и вторият най голям работодател в световен мащаб а да не могат да подсигурят хора - има нещо гнило
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Незнам дали тази новина са я отразили в БГ но тук стана голям скандал - Фирмата която е спечелила поръчката за охраната на олимпиадата се е издънила май не са им стигнали около 3500 охранители и техните функции ще ги поемат военните и армията.
Тия дали нарочно не се скатаха все пак става въпрос за най голямата охранителна фирма в света и вторият най голям работодател в световен мащаб а да не могат да подсигурят хора - има нещо гнило

Имаше я, и това за военните пишеше, че ще поемат тази функция. Относно шефа на фирмата го писаха бегал след олимпиада.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Незнам дали тази новина са я отразили в БГ но тук стана голям скандал - Фирмата която е спечелила поръчката за охраната на олимпиадата се е издънила май не са им стигнали около 3500 охранители и техните функции ще ги поемат военните и армията.
Тия дали нарочно не се скатаха все пак става въпрос за най голямата охранителна фирма в света и вторият най голям работодател в световен мащаб а да не могат да подсигурят хора - има нещо гнило
http://www.investor.bg/evropa/334/a...-na-olimpiadata-srina-akciite-na-g4s-,137480/
До колкото се разбира техното МВР е било информирано още 2011, че няма се справят с бройката. Причината не знам каква е може да е всичко, ама ме съмнява точно заради атентатите да се скатали. Знаеш ли може това решение дори и дори и да е продиктувано от вън, ама дето викаш G4S са най-голямата охранителна фирма, малко странно е да не са разчели отчета си за нужни персонал на олимпиадата
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

малко странно е да не са разчели отчета си за нужни персонал на олимпиадата

не малко а много...
човека е предпочел да каже, че не може да осигури хората - това му коствали 10% спад (да не мисли, че не е предполагал?), но ако реалната причина се разбере - няма да са 10 процента, а много повече...
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Не съм голям фен на спекулация - причини много може да има
1. Разбрал е за терористичен акт
2. При терористичен удар, тогава доста пък би им навредило от друг естество, защото не се справили с охрана, ако някой е пострадал - тук последствията биха били много по-големи за тях, нищо че те не отговарят за превенция на терористи а само за охраната, другите служби събират инфото. Това е един вид damage control.
3. Реално би било недостиг да има на хора - да кажем от чисто икономически причини, възможно е да се намерят охраняване на частни лица в различни места по света - да са сключили повече договори. Все пак дори 1% повече продажби т.е. повече сключени договори са около 6.57к служители, ако са точни данните че имат 657к служители. Знаеш индивидуални договори са по скъпи от групови. Тук алтернативната цена на капитала е по-висока. Разбира се пита се дали покрива неустойките е не знам, но пък е важно да имат нови клиенти - едното за сметка на другото. Това ще се разбере в отчетите.
4. Може някой от политиците да си ги притиснали и да пуснат войниците и някой друг генерал осигурил тези батальони може си получи солидна сума пари - и там има корупция.
5. Като нищо тази краткосрочна флуктуация/волатилност води до доста печалби, правиш къса продажба от 290 и имаш вече 50 долара или 17% за няколко дни, отделно една покупка пак би довела до бързи печалби- тука разбира се трябва имаш инфото, а и това си е инсайдърско търгуване, трудно би се разбрало дори и да има яко слухове, но и не е трудно да се изманипулират събитията, безбройни начини има съзнателно си надуеш и свалиш цената компания, е разбира се с гръб от някой на високо.

Кой от евентуалните развоя е не знам, има странно нещо, а и краткосрочните движения и колебания не са проблем, дават доста възможности за покупки - макар че точно тази компания ми се вижда ебати и рисковата с този огромен човешки ресурс, едни промени биха довели до доста интересни дни за тях - както и имат много малки маржове на печалбата и са стабилно задлъжнели. Така че тук, като нищо може си говорим за скрита кампания за подкопаване/дискредитиране на компанията с цел изкупуване. И аз му ударих едни спекулации ама какво да правя, причини много има и не всички са свързани с тероризма. А и ме съмнява мен при наличието на инфото от тероризъм, някоя компания си прати хората там - причини много но всички са свързани със сваляне на стойността на компанията
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Или номер 6 - страшна далавера.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Или номер 6 - страшна далавера.
Или и това, ама те за някви си кирливи милиони ме съмнява - в Лондон направиха шашми с ЛИБОРА за десетки милярди, ей там е страшната далавера
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Една статия много добра на DW за въпросния атентат и възможните гледни точки заслужава си човек да я прочете и да се замисли!

Сякаш на българите не им стига мафията...
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Ето и какво видях във фейсбука:

Питали израелците :
-Kак изкарахте в Слънчев Бряг?
-Ми много яко , избухнахме още в рейса...
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

защото не наблюдавали държанието на хората
Ето как може да се намали безработицата - по 200-300 разхождащи се агенти на летище на сезонна работа на три смени разпределени.

Ще ви дам един много ясен отговор. В "Ел Ал" нямаше дори да позволим да се стигне до подобен атентат. Ние не чакаме нещо да се случи, та чак след това да разследваме и да се чудим къде сме сгрешили.
Те така се прави - първо стреляш, после питаш.

Но нали и във Варна има международно летище - тогава какво търси на летището в Бургас! Затова, кажете ни - кого чакате, от кой полет, от коя държава, кой конкретен пътник
И ако откажа да отговоря на тези въпроси, понеже съм на обществено място, достъпно за всички - какво ще ми се случи? Арест? Бой? Ровене в личния багаж?
:twisted:

ПП
Коригираха ме, че е е по-удачно за всеки пътник да има по един агент.
 
От: От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

ПП
Коригираха ме, че е е по-удачно за всеки пътник да има по един агент.

Даже по 5, а всичко останало в държавата ще бачка за да може да предотвратят атентати срещу Израел и т.н. :lol:
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Абе това че техния живот е е живот в полицейщина и са свикнали на топ полицейщина, топ право на службите и страната дето се разхождат въоръжени до зъби войници в централните част на градовете и ти правят 1001 проверки, това те са си го причинили . Това не означава че останалите мирни държави трябва прилагат същото. То е като да каже някой Японец нашите сгради държат по 9 по рихтер и всичките топ експерти са при нас и да удари некъде земетресение в страна дето не удря и някой каже абе вашите експерти и сгради са ебати и ламерските :D
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Като искат допълнителна охрана да си осигурят сами. Откъде накъде българските данъкоплатци ще плащат за зулумите на чужди държави, заради които са ги намразили арабите? Израел да даде един подарък от 200-300 милиона евро на МВР и тогава да иска специално отношение. Иначе да не им се осигурява охрана, различна от тази на останалите туристи.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Бат Бойко пак е направил от неговите велики изказвания за касапина днеска. Ама иначе наистина, човек със шапка и очила да върви и обикаля сумати време без явна причина, трябва да светне лампа..
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Писах си с един приятел, лятото работи в хотел на св. Влас, гостите в хотела се били увеличили с 200 човека след атентата. Не забелязвал отлив на туристи в района.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

знаеш ли колко заблудени туристи отговарят на задния критерии, а и на летището има стотици хора на ден дето подраняват с час 2 и безцелно се шматкат - това да не е поточна линия всеки влиза в летището и след мин са в ръкава. Тези Евреите като искат да дадат, после да дават определения. Нашите се справят добре спрямо условията, днес и гледах репортаж с един от разузнаването бивш директор или нещо такова, човека го питаха кой е виновен контраразузнаването или разузнаването, той вика при такива условия много трудно да се вини, и изобщо не ги винеше, при въпрос как се справят човека каза на върха на възможностите си, няма как се сравняваме с другите при положение нещата не са еднакви - Мосад всяка нощ ляга и става с мисълта на атентати, нашите лягат и стават с коренно различна мисъл
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

... и отрича Холокоста".
Отдавна е доказано с цифри и факти, че Холокоста не е това, за което го представят.
Включително в книги, писани от граждани на Израел, и издадени и отпечатани в Израел.
 
От: Автобус с израелски туристи се е взривил на летище Бургас

Отдавна е доказано с цифри и факти, че Холокоста не е това, за което го представят.
Включително в книги, писани от граждани на Израел, и издадени и отпечатани в Израел.
Обясни или дай линк че ми стана интересно, пък мъ мързи да търса... :oops:
[sensored]
 
Последно редактирано:

Горе