Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

а Франция е в Париж

Както кажеш, ЧернаЗлатке8. :lol: Онези правят некачествен продукт, ние сме двулични, че се възмущаваме.

Баща ми има един лаф: "Аманета крепи света!". Всичко в държавата ни е на този принцип що да не са и сайтовете, логата и рекламните клипове за милиони. Чекай после да дойдат мастите бизнесмени да инвестират в държава дето не си знае картата.
 
От: От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Както кажеш, ЧернаЗлатке8. :lol: Онези правят некачествен продукт, ние сме двулични, че се възмущаваме.

Баща ми има един лаф: "Аманета крепи света!". Всичко в държавата ни е на този принцип що да не са и сайтовете, логата и рекламните клипове за милиони. Чекай после да дойдат мастите бизнесмени да инвестират в държава дето не си знае картата.

Ако нещо сериозно БГ да беше разделена на на половина или изобщо нямаше да я има, това че има грешка при работата, а при другия няма говори доста - но това не е за тоталната некадърност която говорите. Всички гледате от страни това ми е мисълта. Нима човешкия фактор, вече трябва се политизира като е сбъркал?!

За кой ли път се убеждам в този форум само сеира и плюенето е на мода и всички големи мнения от последна инстанция, а после бизнес що няма :)

Що не коментирате новия клип, тук има дизайнери има маркетолози що не направите анализ добри лоши страни на новата реклама - девизи/мото, таргет група, визуално осъзнаване, как действа на възприятията и т.н, но важно е неква грешка, дето огромна част няма я видят ей страшни :)
 
От: От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Баща ми има един лаф: "Аманета крепи света!". Всичко в държавата ни е на този принцип що да не са и сайтовете, логата и рекламните клипове за милиони. Чекай после да дойдат мастите бизнесмени да инвестират в държава дето не си знае картата.
Да, тук на фундаменталния анализ се дъним. :) То и на техническия не знам как изглеждат нещата в очите на инвеститорите. ;)

Що не коментирате новия клип, тук има дизайнери има маркетолози що не направите анализ добри лоши страни на новата реклама - девизи/мото, таргет група, визуално осъзнаване, как действа на възприятията и т.н, но важно е неква грешка, дето огромна част няма я видят ей страшни :)

Бате, ще направим, ама не ги взимаме ние тези пари. Аз не съм видял някой да е дошъл тук с проблем и да не му е бил решен, защото хората тук са опитни и професионалисти в това, което правят. Екип от 5 човека тук ще направят клипа супер добър, даже ще предизвика вирусен маркетинг. Не като сегашния вирусен маркетинг.

Аз съм готов да анализирам клипа и да дам коментар в тази насока...даже ще гледам да отделя време за това, да го направя. Ей така, защото го спомена. ;)
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Блеки, нищо не съм политизирал говоря ти за не качествено направен продукт. Ето ти пример:

Снощи дръпнах една карта на БГ от уикипедия и я направих като на клипа да видя кое му е сложното. Картата обаче беше с пунктирани линии и стана назъбено - може да се оправи но ме домързя и дръпнах друга карта. Ето за 5 мин. работа, мога да направя и на друга държава:

bg.jpg

Може да стане по добре с повече обработка, но целта ми е друга. Отвори моята карта, отвори сайта в първя пост и виж тяхната карта. Не само ъгъла го няма ами цялата карта е осакатена. Една логична хипотеза е, че и те са дръпнали първо картата от уикипедия като мен и после мъжката са я заоблили с гумичката - много прилича на този вариант.

Всеки сам да си прецени дали е грешка или некадърност.:)
 
От: От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Блеки, нищо не съм политизирал говоря ти за не качествено направен продукт. Ето ти пример:

Снощи дръпнах една карта на БГ от уикипедия и я направих като на клипа да видя кое му е сложното. Картата обаче беше с пунктирани линии и стана назъбено - може да се оправи но ме домързя и дръпнах друга карта. Ето за 5 мин. работа, мога да направя и на друга държава:

Виж файлът 6268



Може да стане по добре с повече обработка, но целта ми е друга. Отвори моята карта, отвори сайта в първя пост и виж тяхната карта. Не само ъгъла го няма ами цялата карта е осакатена. Една логична хипотеза е, че и те са дръпнали първо картата от уикипедия като мен и после мъжката са я заоблили с гумичката - много прилича на този вариант.

Всеки сам да си прецени дали е грешка или некадърност.:)

Айде сега им искай ХХХХХ лева, щото толкова са взели за тая работа.
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Мисля трябва си зададе правилния въпрос защо не е точните размери, това е не от днес похват и то не от днес при анимирането с цел намаляване на времето - набляга се на идеията не на 100% достоверност. Може да видите западни реклами където има териториално разпределение, ама там не се реве както тук. Ако беше малко повече Макета щяха реват :D Няма тука некадърност нарича се похват + грешка - ако седнем трябва всички села по границата да ги обявяваме че ги няма с лупа по аталасе ги търсим - това вече си е голямо издребняване :D Сякаш вие сте безгрешни :) и видители всичко ще е префект :)

Изумявате ме как неглижирате всичко с една грешка, добре че има позитивен отзвук отвъд океана, все пак там е и таргета и много добре се говори за БГ по всякакъв начин

Блинки, чакам ти анализа :) само с приказки на седянки не става, само ми е чудно как ще направиш с 5 човека вирусен маркетинг за инвеститори от САЩ - не се дразня, дори ми е чудно как ще стане.
А милионите заминават в реклама по медиите в САЩ и международните им филиали, нали не мислите 100 кинта реклама в жълт вестник :D

Ето само на WSJ http://www.wsjmediakit.com/downloads/General_Rate_Card_2012.pdf
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Блинки, чакам ти анализа :) само с приказки на седянки не става, само ми е чудно как ще направиш с 5 човека вирусен маркетинг за инвеститори от САЩ - не се дразня, дори ми е чудно как ще стане.

Ще го имаш, днес или утре. Вирусен маркетинг не се прави с 5 човека, а с креативна реклама, само да кажа аз. :) Петте човека са достатъчни за началната му дистрибуция, а може и един, ако има бюджет или ресурс. :)
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Ще го имаш, днес или утре. Вирусен маркетинг не се прави с 5 човека, а с креативна реклама, само да кажа аз. :) Петте човека са достатъчни за началната му дистрибуция, а може и един, ако има бюджет или ресурс. :)


Е виждаш ли пак отиваме в сферта на големите ресурси за добър вирусен маркетинг, проблем е че в сферите на инвестирането това става трудно, да не каже не съм видял до сега такова нещо - просто защото добрите инвестиции се надушват много от рано, още преди която и да държава се сети да прави реклама.

А иначе рекламите мисля че са доста добри и креативни наблягащи на силните страни и ползи от инвестирането, разбира се друго не може се очаква - инвеститорите сами почват да правят анализите за подводните камъни. Цветната гама е типично за бизнес целите, представянето е стилно и всичко е на мястото си без допълнителни елементи да объркват за какво става дума. Ясно и точно послание за личните ползи от инвестиране, ясни и видими позли за качествен човешки капитал в определени сектори, както и ниски оперативни разходи. Напомняне за страната в позитивна светлина за разлика от всичко друго което се свърза БГ псоледните години от тъмните ни братя! Мисля че е много добро начало с ясно и точна идея за това, какво бихме им дали в замяна срещу евентуално инвестиране!
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Мисля трябва си зададе правилния въпрос защо не е точните размери, това е не от днес похват и то не от днес при анимирането с цел намаляване на времето - набляга се на идеията не на 100% достоверност. Може да видите западни реклами където има териториално разпределение, ама там не се реве както тук. Ако беше малко повече Макета щяха реват :D Няма тука некадърност нарича се похват + грешка - ако седнем трябва всички села по границата да ги обявяваме че ги няма с лупа по аталасе ги търсим - това вече си е голямо издребняване :D Сякаш вие сте безгрешни :) и видители всичко ще е префект :)

Изумявате ме как неглижирате всичко с една грешка, добре че има позитивен отзвук отвъд океана, все пак там е и таргета и много добре се говори за БГ по всякакъв начин

Блинки, чакам ти анализа :) само с приказки на седянки не става, само ми е чудно как ще направиш с 5 човека вирусен маркетинг за инвеститори от САЩ - не се дразня, дори ми е чудно как ще стане.
А милионите заминават в реклама по медиите в САЩ и международните им филиали, нали не мислите 100 кинта реклама в жълт вестник :D

Ето само на WSJ http://www.wsjmediakit.com/downloads/General_Rate_Card_2012.pdf


Ключовата дума е Професионализъм
Ти си задай въпроса, дали трябва да се критикуват грешките или великодушно да подминаваме некадърността и непрофесионализма

А пък това, че екипа е голям и пак не са си свършири работата, говори още по лошо за професионализма и отношението към проекта
Дет се вика, една работа ако може да се свърши с 20 човека, няма начин да не може да се свърши и с 200 човека
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Въпросът е, че: 1. някой допуска грешка при изработката и то не еднократно - не е грешка в 1 кадър за 1 секунда, а тази грешна карта се върти в целия клип; 2. някой би следвало да е погледнал този клип преди да го изпрати като готов продукт; 3. някой е трябвало да изгледа клипа преди да се подпише, че услугата е извършена качествено и да го върне за преработка; 4. някой е трябвало отново да го погледне преди да го предаде за излъчване на CNN и т.н. и 5. как изоооообщо е възможно подобно нещо да не бъде забелязано от никой и още по-тъпо - ако е забелязано защо не е коригирано на момента! И всичко това някак ако се пречупиш и го преглътнеш как от 1 цял отбор умници ни един не си е свършил реално работата, защото наистина е класическо показно как тук вечно нещо не сме донаправили и не сме догледали (пример - да сте срещали доклад или документ, излязъл официално от чуждестранна компания или институция, в който да има дори и една грешка или разменена буквичка??), то реакцията на шефа на Агенцията, за мен, е тоталната излагация. Вместо да се извини и да каже нещо от типа "Да, неприемливо е, ще го поправим", официалната позиция беше нещо от типа - "А бе аз не виждам какво толкова е станало, все пак CBNC са подизпълнители (което не е ясно какво общо има), не виждам какво скачат всички, то инвеститорите не се интересуват каква ни е картата" - е тогава защо цялото ти маркетингово послание е свързано с тази карта и това, че е грешна как точно подпомага изграждането на позитивен имидж на България? ... а бе.. изобщо. много се ядосах с цялата история с тая карта :D :D :twisted:
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Мисля трябва си зададе правилния въпрос защо не е точните размери, това е не от днес похват и то не от днес при анимирането с цел намаляване на времето - набляга се на идеията не на 100% достоверност.

Какъв похват е Блеки, клипа изобщо не в такъв стил. Похват било.

Може да видите западни реклами където има териториално разпределение, ама там не се реве както тук.

Да видяхме ги само дето нямат грешки - на право не знам как са се побрали във времето?

На 0:50
http://www.youtube.com/watch?v=VJ5ax-x1ojg

На 0:30
http://www.youtube.com/watch?v=pShLNpPstPw

Аре спирам да пиша, бях забравил, че с теб е безсмислен спора.
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Какъв спор има? Първи казах, че е грешка и всичко живо издребнява, никой пет пари не дава за посланието но карай важното е грешка :D

@Дитроникс, че кой е казал нещо друго за грешките, просто някой от пишещите ги обърнах на политика пак. В новия клип всичко е на мястото си видимо всичко е точно. Но пак никой не го коментира :)
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Какъв спор има? Първи казах, че е грешка и всичко живо издребнява, никой пет пари не дава за посланието но карай важното е грешка :D

Посланието или идеята? Защото идеята е добра, но посланието е "Инвестирайте в страната, която не си знае собствените граници".

Критиките въобще не са издребняване защото грешката е нелепа и се натрапва през целия клип. Това, че американците са го харесали в първия момент не говори нищо. Повечето сигурно за пръв път чуват за България, камо ли да й знаят очертанията. И на мен да ми покажат подобен клип за Зимбабве и аз няма да забележа гафа.
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Посланието или идеята? Защото идеята е добра, но посланието е "Инвестирайте в страната, която не си знае собствените граници".

Критиките въобще не са издребняване защото грешката е нелепа и се натрапва през целия клип. Това, че американците са го харесали в първия момент не говори нищо. Повечето сигурно за пръв път чуват за България, камо ли да й знаят очертанията. И на мен да ми покажат подобен клип за Зимбабве и аз няма да забележа гафа.

Е това послание само тук минава, иначе съм съгласен с това което казваш и това е основното в случая да чуят и да знаят какви ползи има ако инвестират - не случайно мото е Return of Investment. Надявам се да са дали вече коригираната грешка и вече да няма такива неща за напред.
 
Последно редактирано:
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Е това послание само тук минава

То мине ли тук ще стигне и до инвеститорите навън. Както виждаш вече се раздуха по местните медии. Или по логиката на създателите, дай да си замълчим докато не са разбрали чужденците. Много добър пример ще дадем. Типично олицетворяване на българската работа.

това е основното в случая да чуят и да знаят какви ползи има ако инвестират - не случайно мото е Return of Investment.

Те хубаво ще видят какви ползи има. Първата полза, спомената в клипа е, че България е в топ 3 на Европа по лицензирани ИТ специалисти. Същите тези специалисти правят голям гаф в проект за милиони и след това се оправдават по най-нелепия начин. Много доверие ще вдъхнат на инвеститорите. "Може да се осерем, но пък вие недейте да издребнявате толкова".
 
От: От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

То мине ли тук ще стигне и до инвеститорите навън. Както виждаш вече се раздуха по местните медии. Или по логиката на създателите, дай да си замълчим докато не са разбрали чужденците. Много добър пример ще дадем. Типично олицетворяване на българската работа.



Те хубаво ще видят какви ползи има. Първата полза, спомената в клипа е, че България е в топ 3 на Европа по лицензирани ИТ специалисти. Същите тези специалисти правят голям гаф в проект за милиони и след това се оправдават по най-нелепия начин. Много доверие ще вдъхнат на инвеститорите. "Може да се осерем, но пък вие недейте да издребнявате толкова".

Е нали се разбра, че западно студио са го правили. А примера, който ще дадем е ясен запада обича когато някой сгафи да вземе поука бързо и да поправи нещата е вече е станало това.
Тази нелепа грешка, която е поправена, която всеки може я допусне(разбирам изобщо това да не е БГ), не мисля че ще навреди така както се опасявате вие и ще докара на отлив на капитали от БГ едва ли не :) Те до вчера не знаеха нищо за БГ
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Момчетаааа ние тук си трием клавиатурите, а някой е прибрал парсата ;)
Гледам 4млн се въртят, да ама нееееее. Според мен филма е следния:
Некой тарикат тука, обявява че тоя клип /или кампания/ струва 4млн... прибира парсата и почва да издирва фирма дет да свърши тая работа, намира няква, пазарят се за примерно 100-200К и си стискат ръцете. Фирмата си свършва работата, /за толкова пари, толкова/ предава проекта и готовоооо. :D
Далаверата с логото от преди време беше същата работа, изпълнителя прибира я има, я нема 10%.. от сумата, а останалата пара я гушва някой с "правилните" приятели.
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Колега, то е за цялата кампания, не за клипа да се изработи. Все пак е скъпа рекламата в западните медии. Тези клипове бе струват повече от 20-30к, но сто процента са ги раздули и някой друг си ги е събрал.
 

Горе