Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Давай да свършват тези избори, че всичко се политизира
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Не мога да разбера как не се научиха тея хора как да проведат конкурс за такава поръчка... Сложили някакви супер нереалистични изисквания 1 милион лева декларирани приходи ... колко са фирмите в България от ИТ сектора които декларират такива приходи. 2-ма 3-ма играчи дали проекта на този който е наш човек и накрая взели сумати пари... Първо беше bulgariatravel , после онзи охлюв (новото лого на България) и сега този клип. Горе се спряга цифрата 4 милиона аз разбрах 21 че струва цялата кампания така че доста "реалистично" ми звучи да е 4 милиона клипа, но само си представете колко концепции и колко клипа щяхте да направите за 4 милиона...
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Давай да свършват тези избори, че всичко се политизира


Много си прав тук. Аз лично мисля, че това е човешка тъпота и най-верояно са същите бастуни, правили и новогодишния поздрав към колорадските бръмбари. :)

@ artlydesign, нека спомена какво представляват тези поръчки. Прави се некадърно задание, което когато го чете специалист се спуква от смях, защото не вярва, че съдбата ще го сблъска с такова невежество на едно място. Това се получава, защото или не се плаща на консултант да им го разпише или пропускат този момент, като в много случай се стига до варианта 60-годишна лелка да пише задание за онлайн стратегия в социалните медии. Например. :)

След това ако цената, която предлагат е изпилена до зуко, участват само фирми, които ще са назад или никой. Случва се да взимат участие и фирми, които си взимат парите и правят "шедьоври", поради "дащния" бюджет. Но ако заложената цена е голяма и печалбата е добра, то условията се пишат така, че определени фирми да отговарят на тях. И така, да живеят европарите. :)

Това е масовата практика. А продукцията, която излиза се вижда - лога, травел портали, клипове, абе красотии. Та вече не се учудвам на нищо. Очаквам и други. Системата работи и ще продължи явно. Но и много глупави са се наредили да лапат, резултата не закъснява. ;)
 
Последно редактирано:
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Много си прав тук. Аз лично мисля, че това е човешка тъпота и най-верояно са същите бастуни, правили и новогодишния поздрав към колорадските бръмбари. :)

Пак се поватарям, започнах от този бизнес и някой път като гледаш определени детайли пропускаш други, затова си има режисьори, стори бордове, разботчици, пост обработчици и последващ контрол над това което е станало. 100% съм сигирен, че при рендеринга са забравили някой Layer. Ако не е това маповете по които са им дали или са били сбъркани или при анимацията са забравили Layer-a и се връщаме в 1ва точка.

Сигурен съм, че които и да от бизнесмените в този форум възложите да ви презентират някъде и кажете искате да има къде се намира БГ на картата, няма да седнете да им я чертаете. Така че ......

Оправили са грешката и са пуснали нов клип, които е много добър. Това е важното, най-накрая добра направена реклама на БГ сравнена с всичко останали.
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Аз пък мисля, че същите далавери ще продължат само, че без да се огласяват както сега (защото избори и всеки гледа да цака другия).
После ще си е старата песен на нов глас без абсолютно никво значение кой ще е на власт.
То това за конкурсите е ясно.... Еми ония линейки дето трябваше задължително да са с 6-степенна скоростна кутия и те бяха единствени покриващи изискването...
Същите бастуни ще си отглеждаме докато не ни гътнат и нас и.....
Ако вие не можете поне децата си ги "изритайте" от тук със скоростта на бит педе..ст
Да ги облъчват ежедневно я по тивито на некой си дето я купил я по вестник та даже и в нета се пробват мизерниците ...
Не ви ли прави впечатление, че тези дето се обаждат по разни теми сутрин или когато и да е по тивитьо - все хора дет едно изречение не могат да вържат ...
Даже слушам една сутринта - звъни и я включват в тв седем, а тя вика "коя телевизия е?" Значи знаеш да набереш номера на дадена телевизия ама па не знаеш къде си
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Блеки, това не е клип за реклама на махленка бакалия, ще се върти по света и ще ми забравиш Layer. Айде моля ти се. От всякъде си личи, че е некадърна шуробаджанашка работа. Що ги защитаваш не ми е ясно? :)

А тия тупани де са гледали?
По думите му тя е съгласувана с над сто човека, между които – икономисти, финансисти, пиари.
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Това вашето е издребняване, всеки прави грешка, дразня се че го политизирахте за кой ли път. За протокола следващата им реклама е с целия контур това означава, че 1вия клип някой е допуснал грешка, която е била твърде късно видяна.

Изобщо никой нищо не говори за това като рекламно послание и т.н, че се работи с цел популизация. Хубавото е че има отзвук отвъд океана, все пак е за тях не за нас. Сигурен съм, че нито един от вас не може нарисува 100% контура на БГ без да гледа карта така че е малко двулично издребняването.
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Пак се поватарям ...
Сигурен съм, че които и да от бизнесмените в този форум възложите да ви презентират някъде и кажете искате да има къде се намира БГ на картата, няма да седнете да им я чертаете. Така че ......
...най-накрая добра направена реклама на БГ сравнена с всичко останали.

Що не се повториш още веднъж
За мене рекламата е калпава и ако има договор за неустойка, требва да си плащат за невежеството
Каква карта да им чертаят? Тръгнали рекламни клипове да правят, па не могат да си намерят картата на България
Да питат чичо Гошо

Баси оправданията, сякаш ти си бил в екипа:-o
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Ама блеки, то и те не са го рисували, просто са рязали и наслагвали. Никой не издребнява, някой се дразнят, други хранят, а трети просто се забавляваме. Живи да сме. :) Ако трябва да съм честен, не бих наел подобен екип за реклама дори и на а*ален гел. :)
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Баси оправданията, сякаш ти си бил в екипа:-o

Той да ли е бил не знам, но черната Златка е била със сигурност. :lol:
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Пак се поватарям, започнах от този бизнес и някой път като гледаш определени детайли пропускаш други, затова си има режисьори, стори бордове, разботчици, пост обработчици и последващ контрол над това което е станало. 100% съм сигирен, че при рендеринга са забравили някой Layer. Ако не е това маповете по които са им дали или са били сбъркани или при анимацията са забравили Layer-a и се връщаме в 1ва точка.

Има и трети вариант - платили са $5 на някой индиец във Fiverr да им направи анимацията, който незнайно как е намерил най-нескопосаната карта на бг в Google. След това са платили още $5 на някой англоговорящ да им направи войсовъра.

Поне да бяха платили на индиеца още $5 за HD...
 
От: От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Той да ли е бил не знам, но черната Златка е била със сигурност. :lol:

Хехехе, черната Златка им е чертала картата:lol:
[video=youtube;nKTy9UiVugk]http://www.youtube.com/watch?v=nKTy9UiVugk[/video]
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Всъщност, въпроса "къде са зяпали сичките" май има много прост отговор! Видяли са го ама им е било през оная работа. Чак като се разлаяха кучетата - "ето оправихме го, стига сте мрънкали". Така реагират само хора които се чувстват недосегаеми...

Иначе ще ми хареса и за "доработката" да вземат някой лев :rolleyes:
 
От: От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Това вашето е издребняване, всеки прави грешка, дразня се че го политизирахте за кой ли път. За протокола следващата им реклама е с целия контур това означава, че 1вия клип някой е допуснал грешка, която е била твърде късно видяна.

Изобщо никой нищо не говори за това като рекламно послание и т.н, че се работи с цел популизация. Хубавото е че има отзвук отвъд океана, все пак е за тях не за нас. Сигурен съм, че нито един от вас не може нарисува 100% контура на БГ без да гледа карта така че е малко двулично издребняването.
Говориш точно като изпълнителния директор на агенцията! :evil:
Борислав Стефанов, изпълнителен директор на агенцията.
По думите му тя е съгласувана с над сто човека, между които – икономисти, финансисти, пиари.
Стефанов се възмути, че студентите в „Харвард” са приветствали появата на рекламния клип, а в България „се чудят за какво да се хванат”.

Всъщност, въпроса "къде са зяпали сичките" май има много прост отговор! Видяли са го ама им е било през оная работа. Чак като се разлаяха кучетата - "ето оправихме го, стига сте мрънкали". Така реагират само хора които се чувстват недосегаеми...
Ето това е - дреме им на чиновниците за това, каква работа ще свършат! Важни са заплатите, коледните, великденските, служебния компютър с достъп до фацебуце и как жената/мъжа да не разбере, че новата колежка/колега ми пуска.
Грешката е в мисленето. Всеки нормален човек няма да може да нарисува по памет контура на границите на България, но ще забележи толкова голяма разлика с действителността. Освен някой специалист по география на България, всички други биха имали затруднения да нарисуват по памет такава картина. Но това не е внезапно контролно в училище, а реклама. Резултата е пълна безотговорност, а не грешка!
Какво да говоря за популяризация, като всички знаем какъв е бизнес климата у нас - не се ли отчиташ на партиите, бизнес нанайси. И да се прелъже някой американски инвеститор да вкара пари у нас, много бързо ще се премести я в Румъния, я в Танганайка.
Това е поредния прах в очите - 10-15 % за изпълнителите, останалото се преразпределя по партийни каси и частни банкови сметки.
Поне да не вадеше очите с тази безотговорност!
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Абе може да е издребняване, ама някой е взел една торба пари за тая работа.
Блеки, ти ако ми платиш да ти свърша някаква работа и си оставя ръцете, няма ли поне да ме нахраниш в секция "Пазар"? :)

Блинки спомена нещо за консултанти... тука по нашите ширини консултантите са само "свои хора", които присъстват само за да си вземат процента.
Веднага давам за пример геолога - хидролог - енергетик - Доган, който взе тлъста комисионна.
И не ме избива на политика. Това си е практика още от "зората на демокрацията".
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Aз съм сигурен, че доста хора не биха забелязали грешката! ако тук бяхме пуснали този клип - със сигурност щеше да има хора които няма да забележат (може аз също)

просто защото не очакваш да има грешка в границите
тези 100 човека едва ли са гледали за грешки... дори да са го правили - те не са знаели какво търсят
и понякога грешката е очевадна но ти не я виждаш (в случая не е толкова очевадна)

Интересно дали от тези хора все някои е забелязал грешката...
повечето най-вероятно са видели картата и въобще не са й обърнали достатъчно внимание - чак да проверяват дали границите са правилни - :shock: наистина неочаквана грешка! дори да знаеш, че има грешка - пак може да не я откриеш
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Браво разконспирирахте ме :) Аз съм директора и ви взимам вашите неплатени данъци да си живея живота в САЩ :D

Недейте ставайте смешни колеги казах ви в рамките на два дена са пуснали два клипа единия с точни граници другия без, това само говори за грешка и още повече говори, че всичко е правено на запад. Да грешка, но трябва ли се политизира и издребнява, сякаш кръвна обида?

Тук бях мяркал един колега предлага 3д услуги и анимации не знам дали има постпродукция, можете да го питате колко отдела се занимават с една реклама и колко грешки могат се допуснат. А щом идеоти го правят, заемете се вие да го правите :) Нали сте спецове по маркетинг и СЕО, на дали ще е по трудно за вас :D

П.С. Най-гадното е че голяма част дето се правят на патриоти не биха видяли грешката, ако никой не бе им е казал, затова писах по горе е двуличие. А какво да си говорим за някой от САЩ, дето не знае че hungary е държава а Франция е в Париж и т.н, важно е посланието но явно за вас не е важно нищо освен да дамгосване :)
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Aз съм сигурен, че доста хора не биха забелязали грешката! ако тук бяхме пуснали този клип - със сигурност щеше да има хора които няма да забележат (може аз също)

просто защото не очакваш да има грешка в границите
тези 100 човека едва ли са гледали за грешки... дори да са го правили - те не са знаели какво търсят
и понякога грешката е очевадна но ти не я виждаш (в случая не е толкова очевадна)

Интересно дали от тези хора все някои е забелязал грешката...
повечето най-вероятно са видели картата и въобще не са й обърнали достатъчно внимание - чак да проверяват дали границите са правилни - :shock: наистина неочаквана грешка! дори да знаеш, че има грешка - пак може да не я откриеш

Що ги извиняваш ти имаш ли акъл, те там за 5 долара го правят всичко друго го крадат :D
 
От: Агенцията за инвестиции оряза България в рекламен клип

Блинки спомена нещо за консултанти... тука по нашите ширини консултантите са само "свои хора", които присъстват само за да си вземат процента.
Веднага давам за пример геолога - хидролог - енергетик - Доган, който взе тлъста комисионна.
И не ме избива на политика. Това си е практика още от "зората на демокрацията".

Да, знам, Хората си мислят, че това е излишен разход на пари и е хубаво или да го няма като опция към всеки проект или да се дадат пари на свои хора, пък нали....консултация. :) Това е много грешно мислене, защото една консултация на специалист спестява много главоболия и средства. Доган ги взе те тези пари и какво, нищо. Това неговото не е точно консултация, а просто посредничество, в най-долния смисъл на думата. Това даже не ми влиза в категорията. :) Но е факт, че тук това е масовка.

Иначе за консултация, ако се сещате има един сериал за един чернокож, който консултираше големи компании. Та това е вече нивото. Не е да отидеш, да огледаш, да вземеш едни пари и да си отидеш. Реално се задълбочаваш в проекта и правиш така, че да направиш нещо добро като проучване, анализи и тенденции, за да го предложиш и да дадеш компетентно мнение как трябва да се случи. Ама говоря за детайли - детайли. Идва консултанта със статистики и показва, че клипа ако има еди какъв си музикален бекграунд ще има еди колко си % повече гледаемост от ето тази или онази аудитория. Но уви, това в някой друг живот. Поне като се научат да не бъркат картата, може и да минат следващото ниво. Колко по аматьори работят над даде проект, толкова по-малък е плода на цялата работа. За това смятам, че консултациите не само трябва да ги има, но най малкото да са нещо като звено, което да се минава преди започване. И не говоря за онези мишкарски истории на нашите - "ела бате Гошо, на ти тези пари, да ни "консултираш", че и за това са предвидени пари". Това е шит. И резултатите не закъсняват. Не навиджам хора, които мислят, че парите се изкарват по този начин. Това означава, че и към доста други неща в живот няма уважение.

Всички знаем схемата на това - не повече от 20% за изпълнение на проекта и останалите 80% в джоба. Вискяр Бг много добре го е разписал. Но аз явно съм по-голям оптимист в %. :) Дано да не е прав той, че какво ни чака, ако е все такава тенденцията. :) И най-смелите прогнози за печалба на компании правещи такива клипове и дистрибуцията им не повече от 30%, пи положение, че имат много добри търговски отстъпки, от които се възползват добре. Говоря в световен мащаб. Нашите тук - давай баце, през просото. Алчна работа. Не говоря конкретно за тази тъпотия тук, а по принцип е така. :)
 

Горе