Адвокат за изготвяне на общи условия

teoboev

New Member
Здравейте колеги,


Надявам се това да е правилното място за темата ми, ако не се извинявам.
Имам нужда от консултация с адвокат относно написването на "общи условия" за онлайн магазин.
Моля да ми препоръчате човек с който сте работили или знаете , че е добър.


Поздрави
 
От: Адвокат за изготяне на общи условия

Колеги все още чакам предложения на лично.
 
От: Адвокат за изготяне на общи условия

Копирай от някой друг онлайн магазин общите условия, за какво да се набутваш за адвокат.
 
Виж какво са писали на другите сайтове и направи някакви сходни, дори е хубаво да са еднакви. За адвокат, реално и те не са много наясно какво да пишат, ако не ги упътиш ти. Виж някой общи условия и прецени дали са ОК за твоите нужни и преразкажи или подбери добри точки за теб. Не е нещо кой знае какво.
 
От: Re: Адвокат за изготвяне на общи условия

За адвокат, реално и те не са много наясно какво да пишат, ако не ги упътиш ти.
+1

Преди време бях се посъветвал с адвокат и така и не можа да ми помогне, имало една адвокатска кантора с която работили големите онлайн групи ... но там било мега скъпо

Адвокатите като цяло не познават много от термините и няма как да го изготвят, щ трябва ти да си го напишеш и евентуално те само да го прегледат

Абе копираш и преправяш от друг сайт, а като почнеш да правиш по 500 000 уникални на месец ще му мислиш :D
 
От: Адвокат за изготвяне на общи условия

Направи това което те съветват колегите,адвоката няма да направи нищо по различно :)
 
Не само не знаят термините, но и не разбират какво можеш и какво не онлайн. В смисъл, законите и т.н., там ясно, но си има определени правила, които и клиента е длъжен да приеме - кукита, например. Всеки търговец може да си защити интересите, както и всеки клиент би минал пределите, ако не знаеш къде да го спреш. :) Ходи се оправяй, ако се купи стока, бъде разгледана и върната повредена. Сори, нямаш такива условия, гориш. :) Ей такива. Малко адвокати, да не кажа почти никои не се занимават с такива взаимоотношения във виртуалния свят. :)
 
От: Адвокат за изготвяне на общи условия

За Пловдив мога да ти кажа адвокат,който е един от най-добрите в България в тази сфера,за София не съм сигурен,но мисля,че имаше офис също,ако те интересува ще ти пратя инфо.
 
От: Адвокат за изготвяне на общи условия

Колеги и аз имам нужда от адрукат за общи условия ма форум. Само не ми казвайте да копирам ОУ от този форум и да си ги пригодя за моя. :)))
 
От: Адвокат за изготвяне на общи условия

Колеги и аз имам нужда от адрукат за общи условия ма форум. Само не ми казвайте да копирам ОУ от този форум и да си ги пригодя за моя. :)))

Аз направих, точно както казват колегите :wink:
 
От: Адвокат за изготвяне на общи условия

Общите условия са важно нещо. Ако си решил да мислиш мащабно не бива да спестяваш от това. Рано или късно ще започне сеча на българските електронни магазини и тогава много ще изгорят. Освен общите условия задължително трябва да си регистриран като администратор на лични данни, а ако ще пращаш рекламни мейли на клиентите, трябва да посочиш в регистъра, че личните данни ще бъдат не само за администриране, но и за директен маркетинг.
 
От: Адвокат за изготвяне на общи условия

Общите условия са важно нещо. Ако си решил да мислиш мащабно не бива да спестяваш от това. Рано или късно ще започне сеча на българските електронни магазини и тогава много ще изгорят. Освен общите условия задължително трябва да си регистриран като администратор на лични данни, а ако ще пращаш рекламни мейли на клиентите, трябва да посочиш в регистъра, че личните данни ще бъдат не само за администриране, но и за директен маркетинг.

Да попитам и аз, дали правилно съм постъпил? Значи, сайта ми е за безплатни обяви, като смятам на по късен етап да пусна и VIP обяви, не съм регистрирал фирма, сайта е основно за САЩ, а хостинга е в България. В общите условия, посочих, че при въпроси, се гледа законодателството на САЩ, но дали правилно съм постъпил и трябва ли да се регистрирвам като администратор на данни? Единствено искам E-mail за регистрация на профил в сайта.
 
От: Адвокат за изготвяне на общи условия

Не си регистриран за администратор на лични данни. Не знам американското законодателство в каква позиция е по този въпрос, но в България без да си регистриран като администратор на лични данни не можеш и името да искаш на потребителя *според закона*
 
От: Адвокат за изготвяне на общи условия

Не си регистриран за администратор на лични данни. Не знам американското законодателство в каква позиция е по този въпрос, но в България без да си регистриран като администратор на лични данни не можеш и името да искаш на потребителя *според закона*

Можеш, защото нямаш механизъм по който да провериш дали това име е реално и е на този, който въвежда данните във формата. Потърси малко становища на ВКС ще ти бъдат интересни.
 

Горе