Адсенс на БГ Сайт.

manqga

Member
Интересувам се има ли смисъл да се слага адсенс на БГ сайт или с други думи колко посещения трябва да ми прави дневно сайта че да си докарвам една заплата ( 500-600лв) месечно. Знам че е много относително зависи колко кликат но все пак ако има запознати моля да споделят.
Съжалявам ако има такава тема вече но не намерих.
 
От: Адсенс на БГ Сайт.

Не можеш. Ако правиш достатъчно посещения за да печелиш 500-600 лева месечно от адсенс, ще печелиш много повече от директна реклама.
 
От: Адсенс на БГ Сайт.

За съжаление ще те разочаровам и аз. Много малка част от рекламите на Google са достатъчно "привлекателни" че да кликнеш на тях. Това е и причината да се вадят толкова малко пари сравнение с директната реклама. Общо взето мнението ми е като на soyo.
 
От: Адсенс на БГ Сайт.

Трябва да имаш доста голям трафик за да изкарваш по 500-600лв. Мой БГ сайт на 400 000 импресии изкарва около 95-100 евра. :)
 
От: Адсенс на БГ Сайт.

еми средно при 1000 посетители на ден ще имаш между 0,50 цента и 1,50цента на ден смятай сам
 
От: Адсенс на БГ Сайт.

Какво значи "има ли слисъл"? Винаги има смисъл. Ако не го сложиш не хващаш нищо. Ако го сложиш какпят там някакви стинки или 2-3 лв. на ден. Все е нещо. Ако няма кво друго да сожиш е по-добре от нищо. Като намериш нещо по-изгодно - махаш адсенса и слагаш другото.
 
От: Адсенс на БГ Сайт.

Ее аз съм малко на принципа " По добре нищо от колкото каквото и да е " :D
 
От: Адсенс на БГ Сайт.

Според мене няма смисъл, не си струва рекламите да ти загрозяват сайта, за жълти стотинки. Ако е за Английски сайт тогава вече си заслужава.
 
От: Адсенс на БГ Сайт.

То няма да е баш каквото и да е, но 500-600 лв. трудно ще стигнеш. Трябват ти поне 10к посетители дневно за български сайт и то в добра ниша.
За сайт със 3-4к посетители 80-150 евро на месец.
За 4к посетителя 150 евро звучи добре :)
 
От: Адсенс на БГ Сайт.

Мизерия е, ама все е нещо. За БГ сайт - толкова. Преди година по това време бяха 300 евро, ама нещо май се скатаха рекламодателите. Ако някой има идея как да се изкарат повече, от колкото от Адсенс - да казва. Аз поне нямам по-добра идея.
 
Re: От: Адсенс на БГ Сайт.

Мизерия е, ама все е нещо. За БГ сайт - толкова. Преди година по това време бяха 300 евро, ама нещо май се скатаха рекламодателите. Ако някой има идея как да се изкарат повече, от колкото от Адсенс - да казва. Аз поне нямам по-добра идея.
Мда, пилеят реклами по какви ли не глупости, но не и там където ефекта би бил идея по-добър. Живи и здрави и те скоро ще минат от ТВ реклама по няколко бона в "колко викаш струва един клик?" :)
С тези темпове, с които се правят и разпределят бюджети, не сме далеч от този момент. А като реклама, ние винаги сме гледали това да е част от маркетинг микса. ;)
 
От: Адсенс на БГ Сайт.

Поздрави от мен, аз май съм най-новата ма'уна на клона, т.е. регнах се преди 2 минутки 8)
Искам да си изплача моите оплаквания, макар и на някого да прозвуча малко нуубски, какъвто съм. От някой друг месец се опитвам да си направя сайт за да изкарвам по някой лев, но не съм много запознат с уеб дизайна. Затова реших да си направя първоначално блог в един от родните блогерски сайтове. Проблемът обаче се оказа, че там единствен начин за печелене ми разрешават чрез Адсенс, и то само 1 поле. Ок! Написах няколко поста, популяризирах си до някъде блога така, че да прави по 50-100 посещения на ден, имайки предвид че става дума за блог със специфична тематика. Захванал съм се да пиша специално за фитнес, но от гугъл казаха, че те щели да подберат най- подходящите реклами - ОК! Сложих си адсенса, очаквайки да ми сложат реклами за хранителни добавки, фитнес уреди и евентуално реклами от типа здраве. Те ми пуснаха рекламки от типа на златарска борса, гледане на карти, недвижими имоти и разни подобни... Резултатът е, че за 300 посещения за 3 дни, аз имам 4 клика, които и 4-те са на мои хора :mad: Не знам, може и аз нещо да греша или нещо да съм пропуснал, но ако не съм значи ще кажа просто - Адсенс СЪКС!:?
 
От: Адсенс на БГ Сайт.

Поздрави от мен, аз май съм най-новата ма'уна на клона, т.е. регнах се преди 2 минутки 8)
Искам да си изплача моите оплаквания, макар и на някого да прозвуча малко нуубски, какъвто съм. От някой друг месец се опитвам да си направя сайт за да изкарвам по някой лев, но не съм много запознат с уеб дизайна. Затова реших да си направя първоначално блог в един от родните блогерски сайтове. Проблемът обаче се оказа, че там единствен начин за печелене ми разрешават чрез Адсенс, и то само 1 поле. Ок! Написах няколко поста, популяризирах си до някъде блога така, че да прави по 50-100 посещения на ден, имайки предвид че става дума за блог със специфична тематика. Захванал съм се да пиша специално за фитнес, но от гугъл казаха, че те щели да подберат най- подходящите реклами - ОК! Сложих си адсенса, очаквайки да ми сложат реклами за хранителни добавки, фитнес уреди и евентуално реклами от типа здраве. Те ми пуснаха рекламки от типа на златарска борса, гледане на карти, недвижими имоти и разни подобни... Резултатът е, че за 300 посещения за 3 дни, аз имам 4 клика, които и 4-те са на мои хора :mad: Не знам, може и аз нещо да греша или нещо да съм пропуснал, но ако не съм значи ще кажа просто - Адсенс СЪКС!:?

В профила на адсенс можеш да си избереш да се показват тематични реклами, също така да се показват и само текстови реклами.
 
От: Адсенс на БГ Сайт.

Как да си повиша цената на клик винаги ми дава 0.03 Euro ?
 
От: Адсенс на БГ Сайт.

Получава се един порочен кръг - всички използват адсенс, даже и големите които продават и директна реклама, е за какво да им плащам за директна реклама, като мога да мина много по-тънко при тях със сенс.
 

Горе