Адсенс ниши

hristu

Member
Здравейте,

след пускането на първата тема се изнинадах приятно с това колко отговора и съвета получих, и искам да благодаря на всички които писага и помагаха.

Днес имам нов въпрос провокиран от предната тема. Ще се опитате ли да ми помогнете да изброим възможните варианти за сайтове които се монетизират с Адсенс ? Питам, защото досега следвам пет "ниши" и искам да опитам нещо ново. Ниши, с които работа са:

* technology
* celebrity gossip
* games (news & reviews)
* makeup, beauty, personal hygene
* tickets, concerts, events, festivals (тук подготвам блог, който още не съм пуснал)

След като някой писа, че селебрити нишата е по принцип със слаба монетизация (което е наистина вярно, само че аз го научих по трудния начин - от опит), реших да прочета из форума какво пише за други възможни варианти.

Не съм убеден, че съм направил всичко правилно с моито сайтове (които са всъщност блогове), но първенец по приходи е единия от технологичните блогове. Другите са относително нови (на по 3-4 месеца) и все още чакам да заработят на пълни обороти.
 
аз си мисля че Real Estate нишите са по платени там има голяма конкуренция но все пак не съм сигурен :)
 
ще изпозвам тази тема да задам въпрос ако сметнат админите че не е за тук да делнат
ако може някой да каже тези ниши по какво се определят в смисал ясно ми е че на каква тематика ти е сайта идват и такива реклами но има ли начин да се конкретизира дадена ниша пр сайт за палачинки пък да идват реклами за бизнес надявам се че ме разбирате какво имам предвид :)
 
stancho1234 каза:
http://seoblogadsense.blogspot.com/2006/08/top-paying-keywords.html

Мда, заеми и имоти .. някои неща са същите година и половина по-късно ;) Иначе това че азбеста и рака причинен от азбеста ще са на първо място не го бях чувал.
 
На списъка обаче не може да се разчита на 100% щото гледам че е от преди година и половина, нещата се променят много за толкова време, тогава и производни на "bulgaria" струваха доста ама сега сигурно са нищо.
 
сори за тъпия въпрос ама тези думи каде ги слагам в ключовите на сайта или някаде в адсенста се въвеждат примерно
че направо за моя сайт си е подигравка имам малко кликове вярно е не са повече от 50 на ден ама то си е жив базик под 3 цента да ми е на клик
аз по добре да не слагам реклама изобщо ако ще взимам по толкова
 
gshopov каза:
сори за тъпия въпрос ама тези думи каде ги слагам в ключовите на сайта или някаде в адсенста се въвеждат примерно
че направо за моя сайт си е подигравка имам малко кликове вярно е не са повече от 50 на ден ама то си е жив базик под 3 цента да ми е на клик
аз по добре да не слагам реклама изобщо ако ще взимам по толкова

За рекламите на http://pojelanie.net/ ли говориш ? Ако за този сайт става дума, мога да ти отговора къде е проблема - в това, че е на български ;) Въпреки, че се обслужват вече български реклами от Адсенс, то самите хора които публикуват рекламите са много малко, в следствие на което няма истинска конкуренция и цената на кликовете е много ниска. Аз бихти посъветвал да не махаш рикламите - колкото и валко да дойде от тях, все е файда. В близко бъдеще предполагам, че нещата ще се развият и ще има малко по-добро плащане, така че както е казал Йода "Търпение, млади Скайуокър" ;)
 
дам и това е истина ми не да махам нацяло но знам ли да пробвам да изкарам някой лв от този сайт :)
в смисал аз си работя отделно но нали идеята е да изкарваме пари искам да го развия но за тази работа пак трябват пари
:( а немога да си взема от семейния бюджет че приятелката ми ще ме обеси с кабела за мишката :) вече прекалих интернета ми много скапо идва :( платих в няколко сайта за рекламка и се се надявам да почна да вадя някви пари който да покриват разходите по сайта аз не искам много
мен ми стига да си покрия сметките по него
 
ами под платил имам предвид някви смс-та сам пращал кадето намеря
има няма 30-тина лв да съм дал :)
също се възпозвам от тези форуми за безплатни домейни
там с точки има 2-3 сайта с 1000+ уникални който ми сложиха рекламки срещу точки
а за по сериозна реклама ми нямам си идея ся мисля да се пробвам с адурода но както ви казах ме няма много по ключови думи
и ще почета още малко кое как и закакво че доколкото разбирам е много
сериозна работата там не изпипаш ли рекламата както трябва може трафикът да ти иде в коренно различна посока в смисал да продаваш домати пък да рекламираш в магазин за авточасти :) аз така си го обеснявам и затова още не съм пуснал
 
А замислял ли си се за един ЕN вариянт на сайта. Знам че требе доста работа там, но мисля, че е доста по-изгодно. Запомни от мен: средните американците (ако се насочиш към тях) са доста тъпи същества и биха предпочели да се ровят и да кликат за един оригинален поздрав, отколкото да се мъчат да го измислят. Там ще намериш повечко пари. Отдели няколко дни и действай. Успех
 
:) ами да даже и име на домейн съм си харесал :) и мислех след няколко дни да го купя и да почвам да добавям мисля да е същият дизайн самоче
нали да си е ен :)
също до няколко дни ще пуснем и сайт за картички него го правим съвместно с още един човек кода ще е изцяло писан няма да се ползва готова система и сайта за картички смятам да го пуснем и на ен :)
и да се надяваме че там ще е по-добре макар че да пробиеш на световен пазар си е доста зор :(
 
Само така. Там ще е по-добре. Дано да се похвалиш после. А пробив винаги е имало ако има търпение и упоритост. Помисли малко по-смело в/у бюджета, който можеш да отпуснеш за реклама. Ще се върне и ще ти докара още отгоре. Вярвай и почвай. Как да печелиш пари ще решиш ти, но без реклама ще си доста по-назад от мен ако аз започна с 300$ (примерно взети от приятел) и ги върна след 3м., а ти ги изкараш като печалба след 13м. без реклама. Убеди приятелката, че е за добро. 8)
 
stiflar каза:
Само така. Там ще е по-добре. Дано да се похвалиш после. А пробив винаги е имало ако има търпение и упоритост. Помисли малко по-смело в/у бюджета, който можеш да отпуснеш за реклама. Ще се върне и ще ти докара още отгоре. Вярвай и почвай. Как да печелиш пари ще решиш ти, но без реклама ще си доста по-назад от мен ако аз започна с 300$ (примерно взети от приятел) и ги върна след 3м., а ти ги изкараш като печалба след 13м. без реклама. Убеди приятелката, че е за добро. 8)

е да така е :) сега като ги пусна на ен мисля да им пусна реклама със сигорност но за бг сега извинявай ама днес си гледах пак кликовете имах
16 клика от по 0.01 цента еми ся кво да рекламирам и аз освен да пусна на по 0.01 и да се псуваме взаимно. Сега нормално ли е такава подигравка с хората значи аз ще си скасвам гъза да правя сайта такаче да се харесва на хората и ще се чудя ква глупост още да измисля че да съм уникален и в един момент ще се окаже, че от 50 клика днес 16 са за по 0.01цент еми неможе човек да не се ядоса не че моя сайт е много хубав сигорен съм че повечето тук са хвърлили 100пати повече труд по техните сайтове от мен но аз си се ядосвам както казах в по горни постове не искам много ама пък толкова малко пак си е гадно прдпочитам да нямам кликове тога ще знам че аз съм си виновен :) ама като има кликове пък нищо не идва .....

п.с. Мразя препинателни знаци имах една учителка която ме биеше през разете като не сложа . или , и от тогава намразих българския като премет и ся .............. да не дава господ :)
 
само извинявам се че питам но
аз ли не го разбирам правилно или се оказва че имам

4 клика на обща стойност 0.02$

1 501 4 0,27% US$ 0,01 US$ 0,02

това е на един от банерите той ми носи най-малко кликове но сега забелязах това и ще се пукна от смях ако съм прав де затова питам
излиза че има кликове на стойност 0.005
 

Горе