Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

@stoineff - проблема е в проекта - няма сериозна икономическа обосновка за нов АЕЦ и никой инвеститор не иска да вкара 5-6 милиарда евро в нещо дето половината икономисти в България казват, че е излишно. После износа дето го планира Р. Овч. като не се изпълни всички ще духаме супата - включително инвеститора дето няма да си види парите.

@Test - има доста големи организации, които се занимават основно с енергетика и редовно инвестират точно в такива проекти. Въпроса е проекта да е икономически обоснован, а не просто някой си да иска да вземе едни комисионни.
 
От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

Няма да гласуваш, защото нямаш мнение! Ако имаш ще гласуваш! Ако трябва с празна бюлетина! Ако искаш изкажи си мнението на самата бюлетина - напиши _!_ или каквото искаш, но отиди и пусни!
Когато ти не гласуваш, печелят лошите :)

Аз приканвам всеки да гласува - независимо как - с да или не или с невалидна бюлетина! Изкажете мниенито си! Какво ще кажете ако бюлетините без отговор са повече от тези с ДА примерно? Това ще е ясен знак, че нещата не са ОК ! Но за да се случи трябва всеки да гласува! Не губете правото си на глас.
 
От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

Макс, прав си но пък нали знаеш масата си иска евтиния ток :D

Eто линк от инвестора за финансиране:
http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=14027#p1359148428
Доста от нещата, за които съм писал а и не само аз, колегите от инвестора ги пишат пак
 
От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

Няма да гласуваш, защото нямаш мнение! Ако имаш ще гласуваш! Ако трябва с празна бюлетина! Ако искаш изкажи си мнението на самата бюлетина - напиши _!_ или каквото искаш, но отиди и пусни!
Когато ти не гласуваш, печелят лошите :)

Аз приканвам всеки да гласува - независимо как - с да или не или с невалидна бюлетина! Изкажете мниенито си! Какво ще кажете ако бюлетините без отговор са повече от тези с ДА примерно? Това ще е ясен знак, че нещата не са ОК ! Но за да се случи трябва всеки да гласува! Не губете правото си на глас.
Обмислях този вариант, но се замислих, че дори невалидните бюлетини би трябвало да се зачитат за избирателна активност. С това мое гласуване (което няма да се случи) аз признавам този абсурдно формулиран въпрос за нормален. Ето защо ще гласувам с негласуване.
 
От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

@Unwise - никой не му пука дали ще е валиден или не. Важно е да докажат, че повечето от гласувалите искат нов (30 годишен) АЕЦ. С това ще си измият ръцете ако вземат властта от БСП и веднага ще подпишат с руснаците за колкото им кажат.
 
От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

Повече от ясно е, че само се хвърля прах в очите на хората, за да може политиците да си изтрият ръцете после, прехвърляйки отговорността на невежия народ. Белене спокойно може да се отложи с 10 години, ама нейсе, ще строим, май... Ще му ядем главата, усещате ли?:)
 
От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

Аз ще галсувам с не на референдума. Между другото (не знам дали тук му е мястото) - забелязахте ли огромната медийна кампания да се гласува с да на референдума. Не видях нито една реклама по телевизията, която да пропагандира обратното, докато рекламите, за гласуване с да на референдума, не просто не липсват, а дори ги засичам в най-гледаните часове - вечерните новини и в интервалите между 19,00 и 00,00.
 
  • Like
Реакции: max
От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

@smooth - енергийната мафия налива милиони за пропаганда. Тия 2-3-5 милиона ще им се върнат в пъти от комисионните по Белене.
 
От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

И най на далавера излизат телевизиите по които се пуска пропагандата :D
 
От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

Повече от ясно е, че само се хвърля прах в очите на хората, за да може политиците да си изтрият ръцете после, прехвърляйки отговорността на невежия народ. Белене спокойно може да се отложи с 10 години, ама нейсе, ще строим, май... Ще му ядем главата, усещате ли?:)

Относно Белене, политиците и най-вече Бат Бойко си е измил ръцете със самия въпрос на референдума. Ако е "Да" нова централа може и да се строи, но кой казва, че ще е Белене? Ако е "Не" - няма да се строи. Така че съдбата на Белене ще се реши от партията победител лятото. Ние можем просто да покажем, че се интересуваме какво става в собствената ни страна, като заемем позиция на референдума. Проваления референдум е добре дошъл за всеки политик, защото ще покаже за пореден път, че нас не ни интересува какво се случва и продължаваме да сме си същото бездушно стадо овце, чакащо следващия овчар да започне да ни стриже.
 
Аз ЩЕ ГЛАСУВАМ на референдума.

Хора, четох едно мнение, че е по-добре да се строи в Козлодуй, защото:

  • в Белене няма инфраструктура, далекопроводи и т.н. и за тях ще идат много и много пари още, а всичко това го имало в Козлодуй.

  • Отделно, че имало място, където се отделят и съхраняват радиоактивните отпадъци и там за нищо друго не ставало това място, все едно го отписваме от България и така и така имало вече едно такова място до Козлодуй, защо да унищожим още земя българска?

Та - защо Белене точно, а не да се дострои в Козлодуй някой знае ли?


И между другото гласувайте, все едно как, както някой каза нагоре с невалидна бюлетина ако ще, но гласувайте, нека знаят, че народа гледа и му пука, иначе ще се разхайтят съвсем!

Аз ЩЕ ГЛАСУВАМ на референдума.
 
От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

Ако достроят Козлодуй ще има много по-малко парички за лапачите.
 
От: От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

Относно Белене, политиците и най-вече Бат Бойко си е измил ръцете със самия въпрос на референдума. Ако е "Да" нова централа може и да се строи, но кой казва, че ще е Белене? Ако е "Не" - няма да се строи. Така че съдбата на Белене ще се реши от партията победител лятото. Ние можем просто да покажем, че се интересуваме какво става в собствената ни страна, като заемем позиция на референдума. Проваления референдум е добре дошъл за всеки политик, защото ще покаже за пореден път, че нас не ни интересува какво се случва и продължаваме да сме си същото бездушно стадо овце, чакащо следващия овчар да започне да ни стриже.

Референдумът не е ли пуснат от БСП? И най-активни са били избирателите на БСП. И сега пак ще бъдат. И въобще се вижда как комунистите и циганите ще скапят България...
 
От: От: От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

Референдумът не е ли пуснат от БСП? И най-активни са били избирателите на БСП. И сега пак ще бъдат. И въобще се вижда как комунистите и циганите ще скапят България...

Въпросът е удобен и за БСП. При така зададения въпрос те целят да привлекат и противниците на Белене, но привърженици на атомната енергетика като цяло. Защото има и такива, както се вижда и от коментарите във форума.

Това обаче не променя факта, че ако резултатът от референдума е "Да" и Бойко спечели изборите и не иска да строи Белене, той ще е принуден да я строи. Просто ще заяви, че Белене не е изгодна и ще строи друга. Като по чудо ще се намери американска компания, която ще предложи по-сигурна площадка и по-модерна технология и ще се стартира поредния проект за доене на държавата, който след години пак ще се окаже неизгоден за държавата и ще бъде прекратен.
 
От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

Абе накрая пак ще гледате по тивитю Р.Овч. да ви се усмихва и плези и да вика "не няма такова нещо" :)
Как беше приказката - и тоя филм съм го гледал ...... и тоя .....съм го
 
От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

Абе накрая пак ще гледате по тивитю Р.Овч. да ви се усмихва и плези и да вика "не няма такова нещо" :)
Как беше приказката - и тоя филм съм го гледал ...... и тоя .....съм го

Бойко ли ти го прожектира бе, простак?
 
От: От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

Аз ще галсувам с не на референдума. Между другото (не знам дали тук му е мястото) - забелязахте ли огромната медийна кампания да се гласува с да на референдума. Не видях нито една реклама по телевизията, която да пропагандира обратното, докато рекламите, за гласуване с да на референдума, не просто не липсват, а дори ги засичам в най-гледаните часове - вечерните новини и в интервалите между 19,00 и 00,00.

За какво са ти реклами за НЕ? Щом бога слънце каза гласувайте с : НЕ НЕ НЕ И НЕ
 
От: Аз НЯМА да гласувам на референдума!!!

Още ли се занимаваме с този глупав въпрос, заради който се похабиха толкова пари?
 

Горе