Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

От: От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Стана ми любопитно, чиста идея ли продаде? или все пак започнат проект. И как намери купувачи? Не търся детайли, просто схемата ми е интересна

Много занимавка :) .
А по въпроса за кризата :) да не отварям нова тема и да надъхам хората които работят в нета :

Виж файлът 1138Виж файлът 1139Виж файлът 1137
Проект/Идея която продадох преди 4 дена (сумата е 4-ри цифрена) ...... Пари има , просто трябва да удариш момента и човека от който да ги спечелиш :)

П.С.
Снимани са парите защото снимки от ел. банкиране/адсенс се едитват с PAINT
 
От: От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

за всичко си прав
Има хора ,които идвам свързват двата края ,не защото са тъпи и необразовани,просто няма работа - а ине моат да крадат и лъжат.

да много кофти наистина
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Точно поради тази причина, че просто няма достатъчна работа в България, населението бавно и славно почва да се изнася извън границите на нашата държава. За всичко това сме виновни самите ние, народът! Да не почвам да се обяснявам, че поста ще стане побъркващо дълъг.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Нещо, което заслужава бял свят: http://blog.dzhuvinov.com/?p=1119

Иhttp://blog.dzhuvinov.com/?p=1119нтересно е, четивото дава реална представа за какво става дума. Не е нужно да си мозък, за да схванеш важното. ;)
 
От: От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Стана ми любопитно, чиста идея ли продаде? или все пак започнат проект. И как намери купувачи? Не търся детайли, просто схемата ми е интересна
Започната идея (не направила никакви доходи за мен), но с много "потенциал". Говорих с момчето което я подхвана след мен и каза, че е доволен (иначе щяхме да си развалим приятелството...). Още едно доказателство, че ако един не успее в нещо, това не означава, че идеята е лоша.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

И за да е пълна картинката нека видим и лицето на БТВ:

Виж файлът 2614
Е*ати травестита :lol::oops:
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Нещо, което заслужава бял свят: http://blog.dzhuvinov.com/?p=1119

''Първото изречение е кратко за да фиксира вниманието (шок) и да наложи общ емоционален фон на цялото послание, а последващите изречения са "въвеждане" на самото послание (защото при тях човек вече по-малко мисли и по-лесно се приемат подсъзнателно).''
Интересно дали това ще върши работа при ревютата на продукти:)
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

''Първото изречение е кратко за да фиксира вниманието (шок) и да наложи общ емоционален фон на цялото послание, а последващите изречения са "въвеждане" на самото послание (защото при тях човек вече по-малко мисли и по-лесно се приемат подсъзнателно).''
Интересно дали това ще върши работа при ревютата на продукти:)
Определено може, даже се прави често. Чисто доказателсвто са и H1, H2, за да заковат от по-далеч вниманието, нощо, че са някъде по селс копито в текста. Привличат внимание заради големината, и силното послание, което загатват с няколко думи.

Важното е да има ефект, всеки това търси. А като цяло, статията е доста добре написана. Мен ме грабна веднага, и не само заради стила , но и заради нещата казани там. Опредлено е доста в час пича, който си е играл да я пише. Ето защо още веднъж казвам - не гледам телевизия, и най-вече новини. ;)
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Снощи голяма простотия даваха по нова тея идиоти бре...

Как да спестим 100 литра вода за един час...
некакъв си ми зъбите
бръсна се
къпа се за 5 минути
и набута едно пластмасово шише в казанчето на кенефа.


и тея идиоти смотани какви простотии дрънкаха...
и кенефа некакъв беше капака мръсен на черни точки..гняссссс
чешмата с кран палец някакъв мръсеееен грозен евтин гняс...
мивката и тя...
тоя някакъв взе да се бръсне с едно легенче...

педали грозни

аз що си мисля че ако оправят тръбите да няма загуби и ще икономисат повече отколкото ако всички спрем да си пускаме вода в кенефа?
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Амоуне, виж една новина от преди две години

Венецуелският президент Уго Чавес призова вчера венецуелците да спрат да пеят под душа и да се къпят само за три минути, тъй като страната-износителка на петрол има проблеми с доставката на вода и електричество, предаде Ройтерс.
:lol: При социализъм - къпане 3 минути. При капитализъм - 5 :D
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Аз яко безумни неща гледах, когато се сетя да ги гледам новините, че ми липсват, нали. Ама не се случва често. Имаше една новина, която ме изкърти много - как някакво коте приютило куче или нещо подобно. Това примерно е след репортаж за Европейският съюз и какво пранира. И тази беше черна новина, за да има интерес де. Ако това са им хубавите новини, не знам кой "оптимист" им ги пише / казва да правят репортажи за тях. Това което е дадено за пример горе от Амоун си е гнусна история. Аз им предлагам втората част показно да покажат как се оптимизира това, като:

- си измият зъбите с вода от тоалетната.
- бръснене с помоща на вода от измитата коса.
- измиване на очи с водата, която е седяла по ъглите на банята. С една кърпа или парцалче обират и я изтискват в ръка и плес в очите.
- сутрешна гъргара с вода от подмиването.

Препоръчвам им една червена точка с числото 18 и надпис за хората със слаби сърца и да видиш тогава какво значи рейтинг. Могат след това да пъснат Черно Фередже. И да са на максимата, че ако искат да се харчат е редно да дадат на публиката нещо, за което да се горови. :) А с това не само ше се говори, но и ще се следи често. Защото извратеното съзнание все пак продава. Както са казали в древен Рим - хляб и зрелища. :)
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Днес по БТВ гледам хубав и як репортаж, за това колко пари ще похарчи бг потребителя в онлайн поръчки и т.н. И на края на репортажа, некъв калъв обеснява как да се внимава, защото сайтовете за групово пазаруване били с бум на измамите, което е повод да сме нащрек и за другите онлайн търговци. Изроди бате. Аз пък казвам, че рекламата в такива лажливи медии си е чиста измама. Аз лични никога няма да дам 5К за да се видя след някакви платени репортажи. Не знам какво си стана, че като преминавах през каналните телевизии, стана дума за онлайн търговия и се спрях на буклочивия репортаж. Пича в началото беше много добре, говореше за нелоялната конкуренция и в частност тези магазини, които не плащат данъци и т.н. За което евалата, тук вече не ми е работа, тъй като не съм много наясно какво е реално положението, но после не издържах след като почнаха да наребждат онлайн търговците, че не били коректни и можело да има измами. Аз ако съм начинаещ интернет потребител и се колебая дали да пазарувам онлайн или оффлайн и имам малко капацитет горе (демек съм подвалстен на продажните новини), няма да започна със сигурност.

Нищо не става от тях и това си е. Не случайно цялата мрежа е пламнала от такива статии, като тази която я шернах тук. Защото мрежата отвръща на удара. Все пак се храни нещо залязващо. Първо ще са вестниците, а после и телевизиите. Дано. Искрено им го пожелавам, защото не предналежат на бъдещето. ;)
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

каквото и да говорят - мързела е голяма сила!!!
Ако не е бил мързела, е нямало да открием и колелото, а щяхме да си носим на гръб чувалите...
Та тази сила - мързелът е теглил човечеството напред през хилядолетията,
Колкото и репортажи да дават, няма как да убият улеснението, с три движения и 8 калории да си поръчаш каквото ти е кеф от магазиня :)
така че да пишат каквото си искат :)
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

И пак да допълня, по новата телевизия Bulgaria On Air (бизнес телевиция, която я плеснах на №1, заради готините неща по нея) казаха, че гледаемостта на телевизия за тази година е паднала средно с 4 часа на месец на човек. Което е повече от жестоко. :) Аз мисля, че ще падне и повече. Всичко е в интернет вече. Няма нещо, което да искаш и да не може да го намериш там.

Еми няма да го убият, Амоун, ама грам не го стумулират в положителна посока. Целят хейт само пречи на хората да вземат решение дали да се доверят на даден сайт.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

пичове, не знам за вас, ама аз пазарувам онлайн само отвън. В БГ по-скоро е плащане при доставка, за да видя кво са ми пратили и дали е здраво.
Съмняват ме тукашните търговци. А ако поръчването на храна онлайн го броим за пазаруване е- тогава може да има някакъв бум наистина, щото хората ги мързи да идат до заведението даже:)
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Хейтват боклуците, защото усещат, че парите от реклами лека-полека им се изплъзват, като изтичат в нета, а там може по-добре да се таргетира трафика и потенциалните клиенти и за по-малко пари. Уж вече се водят с много силно интернет присъствие, като си направят едни сайтове и качват в тях всичките си бози, предавания и т.н., но в по-голямата си част си остават лизогъзци на дадени партии. Нищо чудно, че пада процента, то умните хора вече се усещат, че само продажни медии има в бг, чиято цел е да промиват мозъците на хората с евтини скандалчета и измислени манипулации, включително и за интернет! Баси, как през послединте месеци не написаха поне един репортаж за хубавите неща или ползите в нета, ами само за опасностите пишат бе? Още малко ще изкарат, че тоя нет направо да ще ни изяде и ще ни схруска костите, нищо че цъкаме от компютъра дева...

Гледам телевизия от време на време, но го правя само заради някой филм (или си го тегля от замунда, тамън там са изрязали и рекламите и на практика си пестиш 15 минути на всеки час гледане), но новини - спасибо нет.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

пичове, не знам за вас, ама аз пазарувам онлайн само отвън. В БГ по-скоро е плащане при доставка, за да видя кво са ми пратили и дали е здраво.
Съмняват ме тукашните търговци. А ако поръчването на храна онлайн го броим за пазаруване е- тогава може да има някакъв бум наистина, щото хората ги мързи да идат до заведението даже:)

не трябва такова отношение...
напротив аз предпочитам да си купя от бг, ако е по евтино с поне 30% или го няма тук, тогава от чужбина...
тук те пазят законите
ако е увредена пратката имаш застраховка.
Ако ти е дефектен продукта има си гаранция 2 години която никой не може да ти вземе :)

Божееее вчера се подлъгах за първи път..
ОТВОРИХ ДА ПОКАЖА НА КРОКОДИЛА КАКВА ПРОСТОТИЯ СА ОТСТЪПКИТЕ ПО САЙТОВЕТЕ ЗА КОЛЕКТИВНО ПАЗАРУВАНЕ... И СЕ НАБУТАХ 300 ЛЕВА ЗА ЕДНА КАФЕМАШИНА :)
много гадно уж да и дам поука... а сега- майна ми жалка :)
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Вчера бях на кафе и от 4-ма - 3-ма (включително и аз) бяхме се втренчили в телефоните си, за да цъкаме из нета, защото ни беше интересно какво ще си струва да се гледа на кино идващата седмица. А вчера гледах телевизия, защото знаех, че ще дадат интересни филми. Да, ама не - некви бузи, И си дръпнах от нета нещо. Мани ги новините, като цяло не си струва да гледаш телевизия. Нивото й не е скочила въобще, докато тук в БГ мрежата нон стоп предлага нови неща. Сега имаше някакви кампании за еко кола Корса. Аз очаствах, не защото съм на олимпийския принци, а защото се разпространява само онлайн (не съм я виждал по телевизията или вестниците) и защото идеята е зелена. Новини не гледам, освен ако някой около мен не иска да си промие мозъка. Нямам против, негов си е. И от време на време филми - знам, че мога да си ги изтегля и гледам, но така като така или иначе плаюаш кабелна, поне да има малка избивка. А за рекламите - веднага превключвам. Защо? Защото ми е много кеф да гледам хапчета за диария докато си ям вечерята; или за вдигане на самолета докато съм с роднините си на една маса; или много ме кефи да видя някоя реклама на някой телеком, който ме обеждава колко е далавера да се прикача към него, а в същото време сметката ми е като за човек говорил с Малта. Няма бъдеще, просато като няма класа и стил, няма и интерес.

Никога не съм си купувал нещо, което го рекламират по телевизията, винаги съм се допитвал до интернет - сайтове, форуми, соц. мрежи, мнения на потребители, ревюта и подобни, за да взема моето решение. А не: абе това го даваха по телевизията, дай да го вземем. Това е ламарска постъпка и граничи с решението, което би взела една зелена еуглена.

Пазарувам онлайн вече от 3-4 години и никога не съм отишъл на крак при някой, защото е много добър. Всеки скимти колко е добър, но дали е така, това е друг въпрос. Истината се крие в потребителското мнение, а телевизионата реклама. Даже едно време нашите ми викаха (а няма да се учудя ако още е истина): по телевизията се рекламира това, което не го купуват. И е така. случайно да сте виждали платена реклама на Facebook, а нон стоп е споменаван по редаванията. Има и други примери. Важното е да се знае какво се иска, а не какво искат да ви продадат. В кризата се надявам бюджетите да се свият и някои да се чатнат къде реално им е истинската избивка от реклама.

Ееее, как така да не са давали репортажи за интернета у нас. Дава ли са бе: За PTC сайтовете, за лъжливите интернет търговци, подвеждащите сайтове за групово пазаруване, за българския фейсбук. Как да не са давали. Давали са бе. Ама май да не бяха ги давали. За спирането на замундата и арената, който от има няма 3-4 години ги бутата. Нали, това са новини, да ти кажат нещо и то я се случи, я не. Но определено не се диктува от събития, а от интереси. Там е разликата. Важното е човешкото съзнание да разграничава истината от манипулацията, както и умните (ако все още са останали такива) рекламудатели - рекламата с ефект от тази без ефект. Хвърлянето на няколко бона ей така за 1-2 мин реклама ще се превърне в много голяма дилема като настъпят малко по-кофти времена. Гаранция в това.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Това и аз го гледах. Първо се смях после псувах:) Най ме изнерви бастуна дето обясняваше как го излъгали със срока на доставката, без да уточни, че става въпрос за ибей. У хората остана впечатление, че го е излъгал онлайн търговец, а не човек ползващ платформа за онлайн търгове. Пълна манипулация беше тоя репортаж.

Иначе Bulgaria On Air и аз съм я цопнал за №1. Всъщност си стой постоянно пусната за фон и с едното ухо си слухтя какво лафят по нея.


Днес по БТВ гледам хубав и як репортаж, за това колко пари ще похарчи бг потребителя в онлайн поръчки и т.н. И на края на репортажа, некъв калъв обеснява как да се внимава, защото сайтовете за групово пазаруване били с бум на измамите, което е повод да сме нащрек и за другите онлайн търговци. Изроди бате. Аз пък казвам, че рекламата в такива лажливи медии си е чиста измама. Аз лични никога няма да дам 5К за да се видя след някакви платени репортажи. Не знам какво си стана, че като преминавах през каналните телевизии, стана дума за онлайн търговия и се спрях на буклочивия репортаж. Пича в началото беше много добре, говореше за нелоялната конкуренция и в частност тези магазини, които не плащат данъци и т.н. За което евалата, тук вече не ми е работа, тъй като не съм много наясно какво е реално положението, но после не издържах след като почнаха да наребждат онлайн търговците, че не били коректни и можело да има измами. Аз ако съм начинаещ интернет потребител и се колебая дали да пазарувам онлайн или оффлайн и имам малко капацитет горе (демек съм подвалстен на продажните новини), няма да започна със сигурност.

Нищо не става от тях и това си е. Не случайно цялата мрежа е пламнала от такива статии, като тази която я шернах тук. Защото мрежата отвръща на удара. Все пак се храни нещо залязващо. Първо ще са вестниците, а после и телевизиите. Дано. Искрено им го пожелавам, защото не предналежат на бъдещето. ;)
 

Горе