Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

dertre

Well-Known Member
Гледам аз новините по телевизията (работа на компютъра и тв-то си работи отстрани) и чувам следното нещо :
"Ние сме в криза ..... Вече не пазаруват по 700-800 лв. повече от 20-30 семейства (става въпрос за хранителен магазин ...) а само 2-3 семейства го правят това на ден ."
Дотук добре . И аз като отида в хранителен магазин пазарувам за 300 лв. и карам около месец с зареден хладилник . Само около 5 минути след това изказване на собственика на магазина показват семейство което кара с 35 лв. на месец ...... Ми да ви **** и магазина специален че искате хората да пазаруват за 800 лв. . Някой хора едвам свръзват двата края (за съжаление има и хора които просто са наистина много зле а не ги мързи да работят) .
Другото което ми направи впечатление е на няква мърла която явно има "висше икономическо образование" ..... Обяснява се как сме били в криза защото никой не си купувал стоки от магазина . МИ как да си кувам от тук нещо като компютър/лаптоп който струва РЕАЛНО 1300 лв. (ебей) чисто нов с доставката, тук ми го предлагат за 2100 лв. (щото съм бил редовен клиент) . Живеем в 21 век и е тотална глобализация . Последната по скъпа стока която съм си купил от България е 42 инчов телевизор и го купих от България само защото доставката отвънка ми идва горе долу на цената на която го взех тук . Другото което мърлата с икономическото образование обясняваше е ,че трябвало виждате ли да сме теглили кредити от банките както е било преди 3-4 години за да сме живеели по добре . Ми как да тегля кредит като банката утре може да ми каже "Дигаме ти лихвата от 6% на 20% " . Мой приятел теглил кредит преди 5 години с 8% лихва , по време на кризата (преди 1 година) му промениха лихвата на 13% . И не е само той . Всичките лихви ги дигната и оправяйте се . Сега като никой не тегли кредити и поради тази причина сме били в криза .......
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

за всичко си прав
Има хора ,които идвам свързват двата края ,не защото са тъпи и необразовани,просто няма работа - а ине моат да крадат и лъжат.Чудя се на тези дето имат коли и доста апартаменти,как са ги спечелили?Едвали с работа в България!!!По добре си е да пазарувам през интернет,но колко са като мене.Днеска дори една позната ми каза аз съм на 136,50 ст пенсия.Доста години не съм плащал осигуровки,защото закона го позволяваше и шефовете не плащаха -до 2002 всички бяхме без договори и какво ли!!!Говориме без пари сме а всички кафенета са пълни и всеки е по някаква далавера.иначе накъде не стигат парите
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Какъв е този хладилник, който събира храна за няколкостотин лева? Аз като отида в магазина купувам за около 20-30 лв и после след един-два дена пак (зависи колко точно ме мързи да изляза и какво точно е останало в хладилника).

А защо толкова много повтарят думата "криза" не мога да обясня логично. А и не само "криза" - говорят за "климатичните промени" и т.н. като показват редовно репортажи за наводнения, урагани и други природни бедствия.

А истината е, че няма тенденция природните бедствия да са се увеличили. И климатични промени има откакто съществува планетата.

Който иска да разбере повече по въпроса препоръчвам книгата на Майкъл Крайтън "Състояние на страх" (има я в Читанка.инфо и по книжарниците).
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Харата в Бълагария, а и по света, харесват драмите и затова медиите ни заливат с драматични новини. Каквото се търси, това се предлага.


Офтопик:

Като стана въпрос за по-евтини он-лайн поръчки... От къде си купувате телефони? За пореден път си счупих телефона и се чудя от къде да си поръчам някой по евтин. Оказва се, че губя, чупя или по друг начин унищожавам по 4-5 апарата на година:(
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Ох майкоооооооооооо, ти брат да знаеш какви мениджъри има по бг фирмите. Направо ще си удариш главата в ръба на масата, ама нарочно. Може ли мениджър на фирма да ти каже че, 2К лева са много за сайт със собствен CMS, + онлайн магазин вграден, оптимизиран, а в същото време вноската му за BMW X5 да е 2К? Както и мейлите му да не почват с обращение, и да не завършват с поздрав. Абсолютна селения е на всякъде. Кофтито е, че се налага да се работи и с такива ботури.

Маните ги тия по новините. Тия там са още по зле. Днес по телевизията казаха, че няма да мръднем от 10 градуса....На не говорим колко капацитет се изсипва, като става дума за интернет. Смеха тама е пълен. За това, ето какво остава да се направи - да се чете между редовете, особедно акто гледата телевизия. А именно - имайте едно наум като ви го обесняват ония двамата с преписаните новини. Купувайте от там където ви е изгодно на Вас, а не на скапаната държава (това във връзка с кризата). Вчера видях якето, което взех на Пума за 250 лв тук, а го взех за 39 паида. Какво да кажа? Пожелавам на всеки бг търговец, който слага 200% надценка - скорошен фалит.
 
От: От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Харата в Бълагария, а и по света, харесват драмите и затова медиите ни заливат с драматични новини. Каквото се търси, това се предлага.

В същност това не се отнася само за България - в целия свят има тенденция медиите да внушават страх у хората. Повече по въпроса - в книгата, която цитирах по-горе.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Тук всичко е наобратно, пък после искат да се оправим. В щатите като стана кризата, намалиха лихвите, за да може по лесно да се издрапа нагоре. Тук наобратно, вдигнаха ги. Е резултата е очеваден...
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

А мен ме кефи темата, която се дъвчи всяка седмица за това как да се предпазиш когато пазаруваш в нета. Внушават едва ли не, че всички магазини в мрежата са измамни и ви дебнат със саби и мачете...

Или другата дъвка за това как може да си купиш нещо от Интернета и до 7 дена да го върнеш. Ама няма значение дали си го отварял с отвертка или си го лепил тук там... Важното е, че имаш права да му таковаш мамата и после да си го върнеш. А най-як беше оня по БТВ-то, който си купил телефон и след 4 дена разбрал, че менюто не му харесва и рев до небесата...
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

А мен ме кефи темата, която се дъвчи всяка седмица за това как да се предпазиш когато пазаруваш в нета. Внушават едва ли не, че всички магазини в мрежата са измамни и ви дебнат със саби и мачете...

Или другата дъвка за това как може да си купиш нещо от Интернета и до 7 дена да го върнеш. Ама няма значение дали си го отварял с отвертка или си го лепил тук там... Важното е, че имаш права да му таковаш мамата и после да си го върнеш. А най-як беше оня по БТВ-то, който си купил телефон и след 4 дена разбрал, че менюто не му харесва и рев до небесата...
Ааааааааа, да много си прав тук. И аз го забелязах това. Адски некомпетентни хора има в тези телевизии, а и не само. И тези, които дават като изиграни обикновено не знаят как да хванат мишката. Ей, човек, само нещастници пускат. И наистина обикновения човек си мисли, че всеки 2ри онлайн магазин е там, за да ги метне и така се вношава, че е по-добре да имаш физически контакт с продукта и/или услугата. Еми щом слушат телевизиите, нека ходят да трошат по моловете парите си и да купуват с 200% надценка всичко. Сега разбирам смисъла на казаното: "Тежко е да си тъп".
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Простотата е скъп лукс. Само хора с излишни пари могат да си го позволят.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Какъв е този хладилник, който събира храна за няколкостотин лева?
Имам един хладилник за дълбоко замразена мръвка и др. работи (изкочи ми името от главата как им викат ама е колкото 2 обикновенни хладилника ) и един нормален . За 300 лв. се пълнят две колички с храна (говорим за ХРАНА а не подобие на храна) с които горе долу 1 месец се кара . Виж за 700-800 лв. (ако няма някакъв марков алкохол) наистина не знам къде ги слагат тия стоки .
 
От: От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Имам един хладилник за дълбоко замразена мръвка и др. работи (изкочи ми името от главата как им викат ама е колкото 2 обикновенни хладилника ) и един нормален . За 300 лв. се пълнят две колички с храна (говорим за ХРАНА а не подобие на храна) с които горе долу 1 месец се кара . Виж за 700-800 лв. (ако няма някакъв марков алкохол) наистина не знам къде ги слагат тия стоки .

4 омара и бутилка синьо Джони и ... не стигат :)
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Омарите не са скъпи ( около 60 лв. бройката) :) а да не говорим че не са вкусни (лично мнение) , а синьото джони е 290 лв.
Демек 2 бутилки джонита и два омара са 700 лв.
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Омарите не са скъпи ( около 60 лв. бройката) :) а да не говорим че не са вкусни (лично мнение) , а синьото джони е 290 лв.
Демек 2 бутилки джонита и два омара са 700 лв.

Опитай да ги свариш с всякакви корени и миризми, сол, целина, морков, лук, черен пипер на зърна, бахар ... после само чупиш, вадиш месото, топиш в разтопено масло и лелеееееее
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Много занимавка :) .
А по въпроса за кризата :) да не отварям нова тема и да надъхам хората които работят в нета :

Image584.jpgImage587.jpgImage586.jpg
Проект/Идея която продадох преди 4 дена (сумата е 4-ри цифрена) ...... Пари има , просто трябва да удариш момента и човека от който да ги спечелиш :)

П.С.
Снимани са парите защото снимки от ел. банкиране/адсенс се едитват с PAINT
 
Последно редактирано:
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Това и аз съм го забелязал - не можеш да ги различиш реклама ли правят, новини ли съобщават. Все нещо имам чувството, че ме карат да купува. Най ме дразнят като подемат едни кампании колко е вреден интернета. Относно лихвите по кредити: dnes.dir.bg/news/bulgaria-krediti-7446656

Не знам дали сте забелязали ама хората все по-прости стават и всякак ги баламосват и онези вярват на всяка дума. Не вървим на добре май. :)

Хората не знаят как да правят бизнес тук и затова са ни такива цените и надценките. Алчността им е безгранична. Виждал съм хора ще фалират ама няма да смъкнат цените.

И аз вече взех да се ориентирам към онлайн пазаруването, не ми е за парите, просто оставам с неприятното чувство, че съм прецакан. Един телефон си харесах тука в Германос е 1000лв. в ибей за 500-600лв. може нов да се намери. Егати разликата!
 
От: От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Много занимавка :) .
А по въпроса за кризата :) да не отварям нова тема и да надъхам хората които работят в нета :

Виж файлът 1138Виж файлът 1139Виж файлът 1137
Проект/Идея която продадох преди 4 дена (сумата е 4-ри цифрена) ...... Пари има , просто трябва да удариш момента и човека от който да ги спечелиш :)

П.С.
Снимани са парите защото снимки от ел. банкиране/адсенс се едитват с PAINT
Кой ти гледа парите, всеки гледа форума в монитора ти :)
 
От: Аз ли съм тъп или някой си поръчва платени репортажи по Новините ......

Те нашите новини са пълна трагедия и тъжното е, че има хора, които им се връзват. Аз колкото пъти ги пусна, толкова пъти гледам замаскирани като "новини" реклами на някакви умрели сайтове и магазини, дето никой не ги чувал, или пък една седмица ще ме занимават как щяло да се казва кучето на Путин...
 

Горе