Аз съм долен спамър

@Blinky на мен ми писна да ги репортвам, на теб не знам как не ти е писнало да ги триеш. връщайте правилото за линка
 
@Blinky на мен ми писна да ги репортвам, на теб не знам как не ти е писнало да ги триеш. връщайте правилото за линка
Ако ми писна даже. Ще сложим някакъв друг въпрос. Доколкото научихме, шибаняците използвали някакъв Пайтън скрипт, който задавал въпроса с Google, и взима болднатите думи и ги слагал в полето за верификация, че не е бот. Но явно на въпроса "Кога е създадена българската държава?" отговорите само ни играят лоша шега. И предишната кепча я дупчеха. Тази имам чувството, че повече. ;) И правилото за линка ще се върне, че много бълдъри вече станаха.
 
Сложете картинка, на която е написан въпросът и няма как да го прочете робот. Тази тактика я прилагам повече от десет години с голям успех.
 
Аз пак да си попитам - защо няма скрито поле за ботовете и сесия за браузърите (повечето паяци не слагат сесия)? ;)
 
Сложете картинка, на която е написан въпросът и няма как да го прочете робот. Тази тактика я прилагам повече от десет години с голям успех.
Може би това ще да е решение. ;) Ще го тестваме.

@И.ИваHоВ , защо му е сесия, като реално влиза поста и това е. Не мисля, че ще го разлогне за това време.
 
Може би това ще да е решение. ;) Ще го тестваме.

@И.ИваHоВ , защо му е сесия, като реално влиза поста и това е. Не мисля, че ще го разлогне за това време.

Защото такава е практиката. При всяка заявка към формата генерираш уникален ключ, който да проверяваш преди събмит. След това триеш данните за сесията и ключа. По този начин бота трябва да минава през 5-6 стъпки при опит за събмит и да прасва HTML-а за да си вземе ключа.
 
Ако ми писна даже. Ще сложим някакъв друг въпрос. Доколкото научихме, шибаняците използвали някакъв Пайтън скрипт, който задавал въпроса с Google, и взима болднатите думи и ги слагал в полето за верификация, че не е бот. Но явно на въпроса "Кога е създадена българската държава?" отговорите само ни играят лоша шега. И предишната кепча я дупчеха. Тази имам чувството, че повече. ;) И правилото за линка ще се върне, че много бълдъри вече станаха.
V2 или V3 кепча както и версиите им със Background / hidden capctcha на гугъл вършат работа и в комбинация с картинката с въпроса за държавата ще има две антиспам защити и ще е къде къде по-трудно. Някой/и бот/ове ви е взел намушка и тея атаки ще зачестят да знаете
 
V2 или V3 кепча както и версиите им със Background / hidden capctcha на гугъл вършат работа и в комбинация с картинката с въпроса за държавата ще има две антиспам защити и ще е къде къде по-трудно. Някой/и бот/ове ви е взел намушка и тея атаки ще зачестят да знаете
v3 e бекграунд...
 
А защо не се ползва recaptcha просто?
Вече е с рекепча. Ще ги видим сега. Ъпдейтнахме, до крайната версия на версията - 1.5.23. вече има каунтър при регистрацията. Но ще видим дали още ще се дупчи. За минаване на двойката, ще си поиграем повече. :)
 
За минаване на двойката, ще си поиграем повече. :)
И все пак Картаген трябва да бъде разрушен ... къде са репите?
 
И все пак Картаген трябва да бъде разрушен ... къде са репите?
Ох, и да ти кажа, че ще ги има, сега се бориме със спама. Който си пробива независимо от действията ни. И то по най мазния начин.
 

Горе