Ако имате 25 бона какво ще направите

От: От: От: От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Е как какво ще стане ти много добре знаеш и сме го говорили - ще си купуват нови потребителски стоки като се набълбучат с нови кредити - вместо да купуват твърди и реални активи - ще видим най-голямото преразпределение на богатство в света от хората с хартийки към тези с реални активи!

A когато тези събития се разгърнат ще сме ето така:
8383139Q.png


:D :beer:
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

...или 20 декара в периферията на Добруджа....

Малко оффф, но в момента не 20 декара ми 20кв.м земеделска земя не можеш да се добереш да вземеш, па ако и да е в периферията на Добруджа! Наясно си, че в момента това е най-големия балон и се раздува с бесни темпове.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Не знам дали знаеш, но пазара на златото е най - манипулирания пазар. Ако вкараш сега 25 бона в злато най - вероятно след 5 години ще струва 20 бона (ако тренда продължи да е надолу от 4-5 години), а след 5-10 може да не си жив.
Същото важи и за земеделската земя.

Разбира се че покупката на кола е инвестиция, въпреки че се обезценява имаш реална стока, за разлика от парите ако ги сложиш в банка след 5 години може да имаш само хартийки виж другия льольо каква зимбабка е постнал.

Moмче, льольо ще викаш на сина на баща ти! Но какво да се очаква от некомпетентно келешче като теб.

Спри да се излагаш, моля те. Видя се, че икономическите, бизнес и финансовите ти познания са по-зле от тези на четвъртокласник.

Все си мисля, че си объркал форума и е трябвалода постнеш тази тема в bliasachkomechtatelnika.com
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Moмче, льольо ще викаш на сина на баща ти! Но какво да се очаква от некомпетентно келешче като теб.

Спри да се излагаш, моля те. Видя се, че икономическите, бизнес и финансовите ти познания са по-зле от тези на четвъртокласник.

Все си мисля, че си объркал форума и е трябвалода постнеш тази тема в bliasachkomechtatelnika.com
смешничък си :)


Малко оффф, но в момента не 20 декара ми 20кв.м земеделска земя не можеш да се добереш да вземеш, па ако и да е в периферията на Добруджа! Наясно си, че в момента това е най-големия балон и се раздува с бесни темпове.
не бе не е балон, @blаckout8 e предприемач от класа той ги разбира тия неща.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Moмче, льольо ще викаш на сина на баща ти! Но какво да се очаква от некомпетентно келешче като теб.

Спри да се излагаш, моля те. Видя се, че икономическите, бизнес и финансовите ти познания са по-зле от тези на четвъртокласник.

Все си мисля, че си объркал форума и е трябвалода постнеш тази тема в bliasachkomechtatelnika.com

Като те слуша човек остава с впечатление, че си голям бизнесмен.
Покажи го и на практика, стига теория.
сигурно си насмогнал с няколко милиона и затова стоиш тук и дращиш по цял ден.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Като те слуша човек остава с впечатление, че си голям бизнесмен.
Покажи го и на практика, стига теория.
сигурно си насмогнал с няколко милиона и затова стоиш тук и дращиш по цял ден.

На който трябва съм го показал през годините, фукните ги оставям на тези като разбирача с Аудито за 50к ;)

Форумът използвам за да се разведрявам основно. 80-90% от всичко писано тук е хейт и дразнене между хората. Намерил съм хора, с които да комуникирам оттук и извличам ползва от полезните дискусии с тях.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

На който трябва съм го показал през годините, фукните ги оставям на тези като разбирача с Аудито за 50к

Форумът използвам за да се разведрявам основно. 80-90% от всичко писано тук е хейт и дразнене между хората. Намерил съм хора, с които да комуникирам оттук и извличам ползва от полезните дискусии с тях.

фукни няма, има теоритичен въпрос, ако имате еди каква си сума, за бизнес ли ще я инвестирате или за кеф.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

:) ти имаш лек проблем с въображението или май не можеш да четеш. Къде видя да съм написал че нямам нужда или нямам бизнес план покажи ми.
Продължаваш да ме обиждаш за това ще си позволя да те нарека тъп селянин с ограничено мислене.

Не знам дали знаеш, но пазара на златото е най - манипулирания пазар. Ако вкараш сега 25 бона в злато най - вероятно след 5 години ще струва 20 бона (ако тренда продължи да е надолу от 4-5 години), а след 5-10 може да не си жив.
Същото важи и за земеделската земя.

Разбира се че покупката на кола е инвестиция, въпреки че се обезценява имаш реална стока, за разлика от парите ако ги сложиш в банка след 5 години може да имаш само хартийки виж другия льольо каква зимбабка е постнал.

Като гледам само лаеш и май си голям теоритик, кажи за 25 какъв всякакъв бизнес ще започнеш отворко висш предприемач, светни ни простолюдието тъпаци :)

Кажи, честно раздвоение на личността ли имаш?

План не трябва, в момента на този пазар се влиза с парии това е положението.

Психическите ти проблеми край нямат ще обиждаш на селянин - ти от село ли си бе момче или в рода ти всичките такива? За конструктивена критика не си чувал нали?

Ще ме поучаваш за неща писани от мен преди дни - май отново затвърждаваш липсата на памет или проблема с раздвоението!

Дай ми дефиниция за инвестиция?

Явно не можеш да четеш след като съм писал какво да правиш! Хайде ще те питам какво искаш да постигнеш с 25к бона?

В момента развивам обучителен бизнес за търговия на финансовите пазари в добавка с това с търговски плъгини и алогритми. Времевият фактор + добра конфигурация и записващ софтуер и софтуер за обрабтока - стартова цена на курс по западни цени 3к долара. Средна цена на 1 лиценз на софтуер 100 долара в продажба ще се пуснат 9 при инвестиция в кодове от програмисти 500 долара.
Герила Маркетинг + социален маркетинг + няколко нови ефективни техники + хостинг, домейн и тема. Е човеко 5к в лева като разход едвам го достигам.

Други 20к мога ти ги дам си купиш някой таралясник и да спреш да говориш глупости.

Мога още бизнеси до 25к ти дам ти кажи какво искаш от тях като доходност и си приготви една част от тези 25к за консултации, а най-добре реши да се пообразоваш кое какво е и си тренирай паметта!

ПП В момента няма никакъв резон да не се купува злато което като цена е близо е на производствени разходи като защита срещу крах на фиатна монетарна система - ама кво ли разбирам и аз ...
 
Последно редактирано:
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

не бе не е балон, @blаckout8 e предприемач от класа той ги разбира тия неща.

Ти не знаеш какво е актив и инвестиция, сега тръгна да даваш определния за балон хайде обясни ми какво е балон?
Какво ми пука като в момента има 8+% доходноста в периферията на Добруджа - дори и да паднат цените това по никакъв начин няма ти удари паричният поток от арендата?!? Наясно ли си за хидромилиорацията, инфраструктура и комасацията като думи и понятия и къде е БГ с тези понятие? А ако има някой в главата ти ще използваш рентата за реиневестиция! Ама сега трябва да питам знаеш ли какво е това .... или в твоят случай ще си купиш кола :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Кажи, честно раздвоени на личността ли имаш?
хаха вадиш ми думите от контекста, не става въпрос за бизнес план. по горе си написал какъв ти е плана за влизане, а не какъв и дали имаш бизнес план, а иначе да имам раздвоение на личността, аз съм зодия близнаци :)

Психическите ти проблеми край нямат ще обиждаш на селянин - ти от село ли си бе момче или в рода ти всичките такива? За конструктивена критика не си чувал нали?

Ще ме поучаваш за неща писани от мен преди дни - май отново затвърждаваш липсата на памет или проблема с раздвоението!

Дай ми дефиниция за инвестиция?

Явно не можеш да четеш след като съм писал какво да правиш! Хайде ще те питам какво искаш да постигнеш с 25к бона?

В момента развивам обучителен бизнес за търговия на финансовите пазари в добавка с това с търговски плъгини и алогритми. Времевият фактор + добра конфигурация и записващ софтуер и софтуер за обрабтока - стартова цена на курс по западни цени 3к долара. Средна цена на 1 лиценз на софтуер 100 долара в продажба ще се пуснат 9 при инвестиция в кодове от програмисти 500 долара.
Герила Маркетинг + социален маркетинг + няколко нови ефективни техники + хостинг, домейн и тема. Е човеко 5к в лева като разход едвам го достигам.

Други 20к мога ти ги дам си купиш някой таралясник и да спреш да говориш глупости.

Мога още бизнеси до 25к ти дам ти кажи какво искаш от тях като доходност и си приготви една част от тези 25к за консултации, а най-добре реши да се пообразоваш кое какво е и си тренирай паметта!

критиката ти спря да е конструктивна в момента в който почна с обидите, както видя, те помолих 2 пъти да бъдеш учтив ти продължи да обиждаш, за това си позволих да те нарека селянин, защото те така се държат обиждат без да има нужда.

евала за обучителния бизнес, мога да ти пожелая само успехи :), за колата не се притеснявай има какво да карам :)

замен инвестиция е даваш парите за нещо което ти носи друго нещо.
добра инвестиция, даваш си парите за нещо и след време имаш повече пари, или пък нещо не материално
лоша инвестиция, даваш си парите за нещо и ги губиш всички или една част (в случая аудито)
само че не трябва да се забравя фактора време на живот, върни се на горе и прочети поста на testkiwi

благодаря за безплатните финансови уроци, много са ми полезни :)

п.с. кажи за земята в добруджа, балон ли е или не е, да взема и аз да си купя малко :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ти не знаеш какво е актив и инвестиция, сега тръгна да даваш определния за балон хайде обясни ми какво е балон?
Какво ми пука като в момента има 8+% доходноста в периферията на Добруджа - дори и да паднат цените това по никакъв начин няма ти удари паричният поток от арендата?!? Наясно ли си за хидромилиорацията, инфраструктура и комасацията като думи и понятия и къде е БГ с тези понятие? А ако има някой в главата ти ще използваш рентата за реиневестиция! Ама сега трябва да питам знаеш ли какво е това .... или в твоят случай ще си купиш кола

ти знаеш ли какво рекурсия, многомерен масив, поток, клас, обект? предполагам не, ама аз не те наричам тъпак нали :)

балон е едно нещо дето може да го напълниш с хелии и после като го вдишаш гласата ти става писклив, прав ли съм или пак обърках нещо? да не ми напишеш сега някоя двойка?

[video=youtube;b0QpxC-HwtY]https://www.youtube.com/watch?v=b0QpxC-HwtY[/video]


а иначе да всички пари трябва да се изхарчат за кола, по възможност по скъпа :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Не вадя нищо никъде не говорим за маркетинг план а план за влизане в бизнес:
Страшен е процеса при теб или опцията 25к с кредит за ужким инвестиция, която ти се обезценява с 25% на година или пък сайт за обяви, където влизаш без план и оценка на пазара -по лесно профукани 25к няма да си имал.

Е такова понятие за инвестиция е валидно само на маса, което каза .....

Инвестиция е влагане на паричен ресурс за закупуване на цел доходност под формата на нови пари този актив.

Ето ти добра статия за балоните

В Добруджа нещата силно почват да се разминават между търсенето и фундманета, затова казах периферията. Няма как да говорим за балон при положение, че 8% от рента може да се изкарат на някой места, при положение че 8-12% е нормална доходност! Ако падне под 5% е друго!

За балон трябва да има нереално търсене стил балона на имотите от 2008 - и най-важният фактор е населението от сутрин до вечер да говори за даденият актив, пък то нищо общ с това няма. Както и важен фактор е покупката с цел бърза препдодажба - а в момента всичко се изкупува от фермите и АДСИЦите с цел доход от земята, а не спекулацията - около 2012-3 имаше силни наченки за балон, но после утихна нещата след като цената коригира около 20%. Цените на земята са високи над реалното на някой места и най-вече Добруджата.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

ти знаеш ли какво рекурсия, многомерен масив, поток, клас, обект? предполагам не, ама аз не те наричам тъпак нали :)

балон е едно нещо дето може да го напълниш с хелии и после като го вдишаш гласата ти става писклив, прав ли съм или пак обърках нещо? да не ми напишеш сега някоя двойка?

[video=youtube;b0QpxC-HwtY]https://www.youtube.com/watch?v=b0QpxC-HwtY[/video]


а иначе да всички пари трябва да се изхарчат за кола, по възможност по скъпа :)

Аз не знам и затова си наемам такива като теб и ми вършат нещата!
Аз не тръгвам да ви говоря пълни глупости по линия програмирането и неща нищо общи с него или с даденото нещо - примерно не казвам, че масив е сбор от некви си неща, вместо сбор от характеристики към дадена променлива.
Искаш уважение към сферата си е ние искаме същото - това е сайт за предприемачи и хора с бизнес идеии и бизнеси а не ИТ форум! Тук е важно да имаш бизнес умения и знания, както към тях добавяш финансовите и икономическите знания!
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Аз не знам и затова си наемам такива като теб и ми вършат нещата!
Аз не тръгвам да ви говоря пълни глупости по линия програмирането и неща нищо общи с него или с даденото нещо - примерно не казвам, че масив е сбор от некви си неща, вместо сбор от характеристики към дадена променлива.
Искаш уважение към сферата си е ние искаме същото - това е сайт за предприемачи и хора с бизнес идеии и бизнеси а не ИТ форум! Тук е важно да имаш бизнес умения и знания, както към тях добавяш финансовите и икономическите знания!
ми аз не те карам да ги знаеш дефинициите, а ти нещо се опитваш да ме изпитваш :), и какво предлагаш сега, като не мога да ти дам дефиниция за инвестиция която да ти харесва да спра да пиша във форума ли? :) това ли предлагаш :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Същото важи и за земеделската земя.

Разбира се че покупката на кола е инвестиция

По твоята логика инвестиция е и купуване на телевизор - да гледаш с гаджетата новите филми или шоуто на Слави и да създавате приятни спомени, купуване на готварска печка, смяна на дъската на тоалетната чиния, изгорялата крушка на тавана...
Инвестиция би било да купиш индукционен котлон и LED осветление - намаляват сметката за ток.

Няма по-твърд актив от земята. Причината е проста - земята е крайно количество. Злато се копае непрекъснато, но земя няма от къде.
Главната ценност на земята е производството на храна. Земя трябва за жилища, земя трябва за пътища. За фабрики и складове.
Земята за храна дори непрекъснато намалява. По доста причини. Можеш да повишиш рентабилността на земята за храна с нови технологии, като хидропоника и аквапоника, но и за тях трябва земя.
Цената на земята може да варира, но тренда е ясен - нагоре. Защото се изчерпва.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

ми аз не те карам да ги знаеш дефинициите, а ти нещо се опитваш да ме изпитваш :), и какво предлагаш сега, като не мога да ти дам дефиниция за инвестиция която да ти харесва да спра да пиша във форума ли? :) това ли предлагаш :)

Ти желаеш за тон, а сам го нарушваш, а сега вкараш чужди думи!
Казах да се образоваш и мисля, че няколко пъти го писах!
Човек, който получи критика от няколко души, по теми в които не му е ясно какво пише, вместо да продължи да се репчи, ще спре да пише и ще се опита да се пообразова по темата или няма да продължава да се излага, ако иска да запази достойнството си.

Отново казвам образовай се по финансовите теми, защото може да си много ИТ грамотен, но си и много финансово неграмотен! Все пак в този форум е добре хората да имат базова финансова грамотност или да се стремят да я придобият!
Ще се радвам да има повече такива хора, защото всичко в споровете ще бъде градивно и лесно ще се намери истината!
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Поредната осрана тена от финансовите спецове, после аз съм осирал темите.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

По твоята логика инвестиция е и купуване на телевизор - да гледаш с гаджетата новите филми или шоуто на Слави и да създавате приятни спомени, купуване на готварска печка, смяна на дъската на тоалетната чиния, изгорялата крушка на тавана...
Инвестиция би било да купиш индукционен котлон и LED осветление - намаляват сметката за ток.

Няма по-твърд актив от земята. Причината е проста - земята е крайно количество. Злато се копае непрекъснато, но земя няма от къде.
Главната ценност на земята е производството на храна. Земя трябва за жилища, земя трябва за пътища. За фабрики и складове.
Земята за храна дори непрекъснато намалява. По доста причини. Можеш да повишиш рентабилността на земята за храна с нови технологии, като хидропоника и аквапоника, но и за тях трябва земя.
Цената на земята може да варира, но тренда е ясен - нагоре. Защото се изчерпва.

никой не твърди противното

Ти желаеш за тон, а сам го нарушваш, а сега вкараш чужди думи!
Казах да се образоваш и мисля, че няколко пъти го писах!
Човек, който получи критика от няколко души, по теми в които не му е ясно какво пише, вместо да продължи да се репчи, ще спре да пише и ще се опита да се пообразова по темата или няма да продължава да се излага, ако иска да запази достойнството си.

Отново казвам образовай се по финансовите теми, защото може да си много ИТ грамотен, но си и много финансово неграмотен! Все пак в този форум е добре хората да имат базова финансова грамотност или да се стремят да я придобият!
Ще се радвам да има повече такива хора, защото всичко в споровете ще бъде градивно и лесно ще се намери истината!
не знам кои думи са чужди, и не знам с какво те засягам. не виждам някъде да се репча, темата си върви съвсем нормално. ми разбира се че имам пропуски от финансова гледна точка, аз ако си знам всичко нямаше да отварям темата, в никакъв случай нито ме е срам нито смятам че ми се накърнява достойнството ако не знам нещо, не може всички да знаят всичко :)

В крайна сметка нали за това е темата, всеки да сподели какво би направил, да може да се видял различни гледни точки и тн. От твоята камбанария може да е по готино да си купиш земя, от моята пък може да епо готино да си купя кола, друг пък може да иска да ги даде за курви тия пари и тн.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Поредната осрана тена от финансовите спецове, после аз съм осирал темите.

Много ме кефи как пишеш все неща нищо общи по темата!
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

не знам кои думи са чужди, и не знам с какво те засягам. не виждам някъде да се репча, темата си върви съвсем нормално. ми разбира се че имам пропуски от финансова гледна точка, аз ако си знам всичко нямаше да отварям темата, в никакъв случай нито ме е срам нито смятам че ми се накърнява достойнството ако не знам нещо, не може всички да знаят всичко :)

В крайна сметка нали за това е темата, всеки да сподели какво би направил, да може да се видял различни гледни точки и тн. От твоята камбанария може да е по готино да си купиш земя, от моята пък може да епо готино да си купя кола, друг пък може да иска да ги даде за курви тия пари и тн.

Когато почнеш да се дразниш, на хора които ти казват, че бялото е бяло, а не черно - никой не иска да се знае всичко, всеки каза какво ще направи, но от там насетне почна едни неща да пишеш какво е инвестиция, че чак свят да ти се завие, как човек мислещ се за предприемач ще ги пише.
 

Горе