Ако имате 25 бона какво ще направите

От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Е ти сега ли го разбра?

Страшен е процеса при теб или опцията 25к с кредит за ужким инвестиция, която ти се обезценява с 25% на година или пък сайт за обяви, където влизаш без план и оценка на пазара -по лесно профукани 25к няма да си имал.

Като те гледам си на олимпийският принцип важно е участие - за кола, сайт за обяви .... няма значение.
глупости, както казах пазара го наблюдавам от 11 години и в момента е тегав, не знам от къде си направи този извод че съм парашутист. План не трябва, в момента на този пазар се влиза с парии това е положението.


Абе, ти набий едни пари и не ги мисли толкова нещата

Спомени ще ти останат, все пак!
Пич нещо не си разбрал, идеята е спомените да са позитивни. Помисли малко преди да пишеш.


Никога не бих теглил кредит за кола, освен в случай, че тя ще изкарва пари.
Ако мислеха всички като теб, нямаше да има ни една нова кола по улиците, защото всички са на лизинг, нали се сещаш че това си е чист кредит.
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

глупости, както казах пазара го наблюдавам от 11 години и в момента е тегав, не знам от къде си направи този извод че съм парашутист. План не трябва, в момента на този пазар се влиза с парии това е положението.

Ти може и 20 години да си и да наблюдаваш и само с наблюдението си да останеш - наблюдението е най-евтиният и най-неточният похват при маркетингово проучване, а като цяло прочиването е една част от маркетинга, а маркетинга е едно звезно от един бизнес. Осъзнаваш ли къде си забил само!
Как да не те смятам за парашутист като се влиза само с пари на този пазар според теб. Ти влез и с 1 милион с калпав продукт и никаква визия за развитие щото си наблюдавал че олска и базара пускат реклами, пък не се чуди че някой може да изкара в пъти повече пари от твоят голям бюджет!

Бизнес умението не е равно - да имам пари за реклама! Как да не те мислят хората за несериозен, като постовете ти само това будят! Кредит за лична кола, колата била инвестиция, 25к за бизнес обява, ама после било тегаво - тя цялата тема е една тегава, че и аз не знам ...
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ти може и 20 години да си и да наблюдаваш и само с наблюдението си да останеш - наблюдението е най-евтиният и най-неточният похват при маркетингово проучване, а като цяло прочиването е една част от маркетинга, а маркетинга е едно звезно от един бизнес. Осъзнаваш ли къде си забил само!
Как да не те смятам за парашутист като се влиза само с пари на този пазар според теб. Ти влез и с 1 милион с калпав продукт и никаква визия за развитие щото си наблюдавал че олска и базара пускат реклами, пък не се чуди че някой може да изкара в пъти повече пари от твоят голям бюджет!

Бизнес умението не е равно - да имам пари за реклама! Как да не те мислят хората за несериозен, като постовете ти само това будят! Кредит за лична кола, колата била инвестиция, 25к за бизнес обява, ама после било тегаво - тя цялата тема е една тегава, че и аз не знам ...

хаха ти мислиш ли че има човек дето няма да си направи продукта, а направо ще изръси парите за реклама. аз не мисля че има такива хора и аз също не се смятам за такъв.
да ти кажа дреме ми какво мислят хората, много ясно че с кредит се купува лична кола и е инвестиция, не може да го проумеете. цяла амрика, европа и част от българия кара кола на лизинг, какво всички са идиоти ли?

относно тегавостта мислиш че щях да се чудя ако не беше тегаво ми не, ако беше лесно нямаше да се чудя. и явно ми четеш мненията избирателно, много ясно съм казал какво става въпрос.

имам чувстово че според теб всичко трябва да се набие в злато :), понеже виждам че си много вещ бизнесмен, би ли казал ако имаше 25 бона (дали кредит или спестени) какво би направил с тях?
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

много ясно че с кредит се купува лична кола и е инвестиция, не може да го проумеете. цяла амрика, европа и част от българия кара кола на лизинг, какво всички са идиоти ли?

Боже, слез и си събери вересиите!
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

хаха ти мислиш ли че има човек дето няма да си направи продукта, а направо ще изръси парите за реклама. аз не мисля че има такива хора и аз също не се смятам за такъв.
да ти кажа дреме ми какво мислят хората, много ясно че с кредит се купува лична кола и е инвестиция, не може да го проумеете. цяла амрика, европа и част от българия кара кола на лизинг, какво всички са идиоти ли?

относно тегавостта мислиш че щях да се чудя ако не беше тегаво ми не, ако беше лесно нямаше да се чудя. и явно ми четеш мненията избирателно, много ясно съм казал какво става въпрос.

имам чувстово че според теб всичко трябва да се набие в злато :), понеже виждам че си много вещ бизнесмен, би ли казал ако имаше 25 бона (дали кредит или спестени) какво би направил с тях?

Така купуване на кола с цел ивестиция може да стане, но на дали с тия 25 бона ще вземеш нещо такова пък и малко си позакъснял...

Това са коли от лимитрани серии на класики който в момента се продват на доста по високи цени от първоначалната покупка, но първо са безинови и 2ро са на малко КМ(е30, w124, w190). Това ауди не влиза в никоя категория освен една - money pit, ако ме разбираш. Колкото за екстрите има коли на 15 години и повече с повече екстри от него, дето цената им е далеч под 15 бона, а евентуалните проблеми и ремонти в пъти по малко...

Да в чужбина купуват нови коли ама в момента в който я изкараш от шурума цената и пада с 20%, не знам как би могъл да наречеш това ивестиция...
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

хаха ти мислиш ли че има човек дето няма да си направи продукта, а направо ще изръси парите за реклама.

bazar.bg. Търсачката им все ми е била неудобна. Овен това май още не са responsive, което лично на мен не ми пречи. Наливат хиляди в реклама, а не наеха някой програмист да им оправи визията.

да ти кажа дреме ми какво мислят хората, много ясно че с кредит се купува лична кола и е инвестиция, не може да го проумеете. цяла амрика, европа и част от българия кара кола на лизинг, какво всички са идиоти ли?

Да ги наречем обикновени консуматори. Консуматорите правят основно това - работят по цял ден и всички заработени пари моментално биват похарчени. Още повече ако имат кредити, тогава парите им са похарчени предварително за години напред. И е абсолютен факт, че повечето хора на планетата не разбират от риск, от което тези дето разбират се възползват и печелят големи пари на гърба на консуматорите.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Да ги наречем обикновени консуматори. Консуматорите правят основно това - работят по цял ден и всички заработени пари моментално биват похарчени. Още повече ако имат кредити, тогава парите им са похарчени предварително за години напред. И е абсолютен факт, че повечето хора на планетата не разбират от риск, от което тези дето разбират се възползват и печелят големи пари на гърба на консуматорите.

Взе ми думите от клавиатурата! :D
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

хаха ти мислиш ли че има човек дето няма да си направи продукта, а направо ще изръси парите за реклама. аз не мисля че има такива хора и аз също не се смятам за такъв.
да ти кажа дреме ми какво мислят хората, много ясно че с кредит се купува лична кола и е инвестиция, не може да го проумеете. цяла амрика, европа и част от българия кара кола на лизинг, какво всички са идиоти ли?

относно тегавостта мислиш че щях да се чудя ако не беше тегаво ми не, ако беше лесно нямаше да се чудя. и явно ми четеш мненията избирателно, много ясно съм казал какво става въпрос.

имам чувстово че според теб всичко трябва да се набие в злато :), понеже виждам че си много вещ бизнесмен, би ли казал ако имаше 25 бона (дали кредит или спестени) какво би направил с тях?

Ти като маймуни помниш 1 минутата. Викаш да не те мислим за такъв, е как да не те мисля за такъв като писа това:
План не трябва, в момента на този пазар се влиза с парии това е положението.


За кредита и проумяването - ти наясно ли си какво е инвестиция? Явно сивото вещество ти е проблемно да та кажа - всичко което генерира нова парична стойност - кола на кредит първо генерира разход по кредитита и 2-ро не генерира никаква парична стойност, щото е за лични цели!
Когато купиш на кредит нещо с цел да го потребиш си е равно на консумация, а като вкараш и кредита това вече и да кажеш това е инвестиция като цяло отново разбраме, че си финансов инвалид!

Златото е пари, а не инвестиция!

С 25к бона мога стартирам абсолютно всякаква бизнес - дори и с много по-малко! Но щото питаш си казах 12 унции злато или 20 декара в периферията на Добруджа и всичко това е цел алтернативна на монетарният колапс, които ни чака, само реалните активи ще запазят стойността си!
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

много ясно че с кредит се купува лична кола и е инвестиция, не може да го проумеете.

Купува се ако нямаш други цели. Примерно имаш сигурна работа и без проблем може да отделиш част от парите за лизинг. Естествено, че колата е добра придобивка дори да не ти носи пари, най-малкото защото ти дава свобода която е безценна.
Ако искаш да започнеш бизнес - инвестирай повечето средства и усилия в него. Ако потръгне ще имаш пари не само за кола, а и за всичко останало. В случай че идеш в другата крайност - след 5 години ще имаш само посредствена кола. Г/д тогава ще ти свърши кредита (25к).
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Какво е Кредит/Лизинг? Това е изместване на времето. Вместо да събираш пари няколко години и след това да си купиш желаното нещо, можеш да си го купиш и използваш сега, а после да го плащаш. Идеята изглежда добра, сякаш изпреварваш времето и се възползваш от всички нови неща дето иначе не би имал шанса да ползваш като нови.

Да, ама можеш ли да изтеглиш милиарди кредит и да си купиш всичко дето ти хване окото сега и да си живееш като цар докато пукнеш? Нали ще вземеш тая кола на кредит, може би още малко черна техника и до там. Кой ще ти дава нов кредит ако вече си абониран към няколко банки? Възползваш се от нови глезотийки дето се броят на пръстите на едната ръка и това е, няма повече. В следващите години ще можеш да се възползваш само от най-новите промоции на банките. Е, винаги може да те топли мисълта, че някога си имал чисто нова кола, телевизор и пералня... Не знам точно кое определя това нещо като инвестиция.

Спомени могат да се правят и с абсолютни трошки. Даже има такива таралясници дето просто са гарант за приключения. Само че не действат на егото така както едно по-ново возило, което просто няма с какво да те изненада :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

сякаш изпреварваш времето и се възползваш от всички нови неща дето иначе не би имал шанса да ползваш като нови.

Това не е вярно. Ако събираш пари 5 години, тогава също ще може да си купиш нова кола - даже по-добра!
Ползваш кредит когато ти трябва нещо на момента, но нямаш достатъчно пари. Според мен в кредита няма нищо лошо, разбира се ако може да си погасяваш вноските.
Ако нямаше кредити, как ще си купиш жилище за 100к? ще събираш парите 30 години, когато си на предпенсионна възраст ли?
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ако нямаше кредити, как ще си купиш жилище за 100к? ще събираш парите 30 години, когато си на предпенсионна възраст ли?

Ако нямаше кредити (дълг) нямаше да има и пари. Какво би станало ако всички кредити в света се погасят?

Нека предположим, хипотетично, че в света съществуват само едни 100$ и ти ги искаш "назаем". Ок, но ще трябва да върнеш 101$, как ще стане това като този 1$ лихва не съществува? :D Изфабрикувани пари ->пирамидена система, която съвсем скоро ще рухне!
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ти като маймуни помниш 1 минутата. Викаш да не те мислим за такъв, е как да не те мисля за такъв като писа това:
Цитат Първоначално написано от bobbydigital Разгледай мнение
План не трябва, в момента на този пазар се влиза с парии това е положението.

За кредита и проумяването - ти наясно ли си какво е инвестиция? Явно сивото вещество ти е проблемно да та кажа - всичко което генерира нова парична стойност - кола на кредит първо генерира разход по кредитита и 2-ро не генерира никаква парична стойност, щото е за лични цели!
Когато купиш на кредит нещо с цел да го потребиш си е равно на консумация, а като вкараш и кредита това вече и да кажеш това е инвестиция като цяло отново разбраме, че си финансов инвалид!

Златото е пари, а не инвестиция!

С 25к бона мога стартирам абсолютно всякаква бизнес - дори и с много по-малко! Но щото питаш си казах 12 унции злато или 20 декара в периферията на Добруджа и всичко това е цел алтернативна на монетарният колапс, които ни чака, само реалните активи ще запазят стойността си!

пич ще те помоля да се въздържаш от епитети като маймуна, инвалид и тн. ок?
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ок финансов неграмотен и беззащитен човек, които има трудности с краткотрайната си памет - или искаш с други евфемизми?
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ако нямаше кредити (дълг) нямаше да има и пари. Какво би станало ако всички кредити в света се погасят?

Нека предположим, хипотетично, че в света съществуват само едни 100$ и ти ги искаш "назаем". Ок, но ще трябва да върнеш 101$, как ще стане това като този 1$ лихва не съществува? :D Изфабрикувани пари ->пирамидена система, която съвсем скоро ще рухне!

парите няма да свършат, нали постоянно печатат :D
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ок финансов неграмотен и беззащитен човек, които има трудности с краткотрайната си памет - или искаш с други евфемизми?
просто се дръж учтиво, проблеми с паметта нямам. :)
 
От: От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

парите няма да свършат, нали постоянно печатат :D

А така! Тук е заровен ключът от палатката. Правителството на САЩ НЕ ПЕЧАТА своята валута - долара! Това прави Федералния резерв, който от своя страна дава заеми на правителството! (примерът със 101-те $)


Това постоянно печатане не може да продължи до безкрай ;)

Ако създаваш/печаташ повече валута без да вдигаш същевременно стойността ѝ, тя чисто и просто ще поевтинее (инфлация) - ще ти трябват още и още хартийки за да си купиш същото количество хляб, например.

Справка:
Zimbabwe_$100_trillion_2009_Obverse.jpg




Взимаме за пример САЩ. Стойността стояща зад долара е (грубо казано) силата на нейната икономика и големината на БВП или силата на всички продукти и услуги които произвежда.

Ако икономиката расте, доларът също ще расте като сила (логично). Но ако започнат да печатат прекалено много долари - валутата ще падне, а същевременно цените ще се повишат.

Справка - падащата покупателна стойност на $ през годините ;)
Dollar-Value-decline-1913.jpg


Колкото до дълга, да приемем, че повече напечатани долари ти помогнат да си изплатиш дълга в "стари долари", но всички останали ще усетят болката ;). Хората, които имат дългове ще загубят защото получават парите си в безполезни хартийки. Потребителите(консуматори) ще трябва да ходят в мола с раница, вместо с портфейл.

Всичко това в един момент ще се сгромоляса с много много страшна сила! Да не забравяме, че доларът е световна резервна валута. Какво би станало ако повече държави започнат да се усещат, че държат "безполезни" хартийки в банките си?
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

просто се дръж учтиво, проблеми с паметта нямам. :)

Е явно за мен имаш след като ми казваш, че си имал понятие за продукта, отвъд преди това говоренето че парите за маркетинг са важни, а пост преди това ми казваш, че нямаш нужда от бизнес план. Това си е чисто несъотвестиве в тезите ти - говори и за други тежки психологически проблеми, затова реших че нещо е с паметта забравил си какво си писал.

Държа се учтиво, въпреки че будиш съжаление с думите на кредити купуване на потребителски стоки е инвестиция и съжалението не идват от никъде друга, а че сме в препдриемачески форум. Разбирам, че си част от масата с такива мисли, ама такива изцепки за този форума ..... Абе коя кола последно ще купуваш?
 
От: От: От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Всичко това в един момент ще се сгромоляса с много много страшна сила! Да не забравяме, че доларът е световна резервна валута. Какво би станало ако повече държави започнат да се усещат, че държат "безполезни" хартийки в банките си?

Е как какво ще стане ти много добре знаеш и сме го говорили - ще си купуват нови потребителски стоки като се набълбучат с нови кредити - вместо да купуват твърди и реални активи - ще видим най-голямото преразпределение на богатство в света от хората с хартийки към тези с реални активи!
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Е явно за мен имаш след като ми казваш, че си имал понятие за продукта, отвъд преди това говоренето че парите за маркетинг са важни, а пост преди това ми казваш, че нямаш нужда от бизнес план. Това си е чисто несъотвестиве в тезите ти - говори и за други тежки психологически проблеми, затова реших че нещо е с паметта забравил си какво си писал.

Държа се учтиво, въпреки че будиш съжаление с думите на кредити купуване на потребителски стоки е инвестиция и съжалението не идват от никъде друга, а че сме в препдриемачески форум. Разбирам, че си част от масата с такива мисли, ама такива изцепки за този форума ..... Абе коя кола последно ще купуваш?

:) ти имаш лек проблем с въображението или май не можеш да четеш. Къде видя да съм написал че нямам нужда или нямам бизнес план покажи ми.
Продължаваш да ме обиждаш за това ще си позволя да те нарека тъп селянин с ограничено мислене.

Не знам дали знаеш, но пазара на златото е най - манипулирания пазар. Ако вкараш сега 25 бона в злато най - вероятно след 5 години ще струва 20 бона (ако тренда продължи да е надолу от 4-5 години), а след 5-10 може да не си жив.
Същото важи и за земеделската земя.

Разбира се че покупката на кола е инвестиция, въпреки че се обезценява имаш реална стока, за разлика от парите ако ги сложиш в банка след 5 години може да имаш само хартийки виж другия льольо каква зимбабка е постнал.

Като гледам само лаеш и май си голям теоритик, кажи за 25 какъв всякакъв бизнес ще започнеш отворко висш предприемач, светни ни простолюдието тъпаци :)
 

Горе