Ако имате 25 бона какво ще направите

От: Ако имате 25 бона какво ще направите

С блека обикновено сме на различни мнения, но в случая за земята е прав. Цената върви 1500-1800 лв. за декар в Добруджа(и не само), като най-ниската рента е 50 лв. на дка, но най-често между 70 и 80 лв. 1-ва категория е поливна, а 2-ра с опция да се полива. Между 3-та и 5-та са оснвно най-често в БГ. Един познат наскоро продаде, те бяха 7-8 наследника, и от 2 дка взе 3200. Имам познат с 200 дка наследствена, който взима 90 лв. рента. Земята си е земя, и всеки трябва да си има поне за една дупка 2 на 2 ;)

Дори и 90 лв са малко на места!

Дано да имаш и ти 2 на 2 ама декара с някоя друга нула от зад!
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

... Имаш кола за 50 хил и апартамент за 100 хил, кое ще развържеш супер бързо, дали апартамента а? и дали от колата нема да си на по-малка загуба,а? и после готината кола не била актив, а? мухльовци...плямпате ма без грам да мислите как е в реалния живот.
Май не си продавал стара кола в тоя живот? За 50 хилки, кола в незнайно състояние и километри???
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Добре де това не е ли балон според теб? Като апартаменти за по 100.000 евро и после наеми за по 400лв. Ай до скоро че отивам да гледам мача.....

Ти обаче си титан на мисълта - земята била балон щото струвала 1500 лв и взимаш 100+ лв и аргумента го вадиш с апартамент за 100к евра и 200 евра наем :cry:

Вземи се образовай кое какво е, че си пълна трагедия - ликвидност ми вадиш на актива за инвестиция на пасив! Вадиш ми средна доходност на земята от около 6-8% като балон щото апартаментите вадили под 3% ...

За напред да знаеш едно нещо да е балон трябва да бъде търсено силно и то много над реалното си търсене и да има корспондиращо предлгане - с други думи важен обема на сделките! Много важно за балоните е спекулата и още по-важно е кредита!
Виж балона на НИ и фондовият пазар в БГ - всичко в края беше функция на жестокият кредит - купуваш имот почти без нищо. Хайде иди тегли сега ипотека върху земята и пробвай след 1 година да я продадеш 50-100% - ако имаш такива условия да щях да се съглася с теб! Също щях да се съглася с теб ако средната доходност падне много под 5%. Все неща, които липсват сега!
 
От: От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Имаш кола за 50 хил и апартамент за 100 хил, кое ще развържеш супер бързо, дали апартамента а? и дали от колата нема да си на по-малка загуба,а? и после готината кола не била актив, а? мухльовци...плямпате ма без грам да мислите как е в реалния живот.
Ипотека?

Тая тема е някакъв парадокс. Във форум с такова име повече от един човек да определя скъпите возила като активи и добра инвестиция :(

Добре де това не е ли балон според теб? Като апартаменти за по 100.000 евро и после наеми за по 400лв. Ай до скоро че отивам да гледам мача.....

В сравнение с други държави даже тука цените на наемите са ниски :) Последно майка ми беше в Шотландия на работа да бере ягоди и наема на караваната им е била 35 паунда на седмица. И то не знам дали общо или за 1 човек, че са били по няколко вътре.

blackout8, стига си определял кой колко знае или не знае, ти на 13 годинки ли си? Какви са тия неща от детската градина тука...
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Aseas, малко ми е странно мнението ти - сам се възмущаваш че 1-во темата е парадокс и 2-ро че има хора, които казва возила на кредит като инвестиция!

Казвам абсолютно същото като теб в добавка, казвам да се образова човек - как реши, че определям човек?
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Аз не се възмущам, просто си коментирам щот ми е интересно. Почти по същия начин както когато разбрах, че има хора които не харесват домати :D

Виж си поста на предната страница - "Нито си наясно... нито си наясно... нито си наясно....". И то да беше само ти така, ама не. Все ще се намери някой да се изгенади с обидни или принизяващи епитети към друг. Това не е злепоставящо за обиждания обаче, това е слабост на тоя дето обижда. Иди във форума на teenproblem.net, там това е нормално, но тук... Предприемачите така ли се държат, като тийнейджъри с пъпки на челото :(
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Кола взета на кредит, с цел да я караш от точка А до точка Б, без реално да печелиш пари от нея в никакъв случай не може да се нарече инвестиция!

А хората, които си взимат чисто нови коли на лизинг до колкото знам ги взимат, защото реално незаплащат цялата сума на колата. Повечето салони предлагат 5-7 години гаранция и безплатно обслужване на автомобила. След като изтекът тези 5години човека отива в салона, връща стария автомобил, доплаща сума и взима чисто нов.

До автора - струва ми се, че през цялата тема искаш да убедиш хората, че колата е по-добре "инвестиция" Ако за теб е по-добре, защо просто не отидеш и не го вземеш това ауди.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Аз не се възмущам, просто си коментирам щот ми е интересно. Почти по същия начин както когато разбрах, че има хора които не харесват домати :D

Виж си поста на предната страница - "Нито си наясно... нито си наясно... нито си наясно....". И то да беше само ти така, ама не. Все ще се намери някой да се изгенади с обидни или принизяващи епитети към друг. Това не е злепоставящо за обиждания обаче, това е слабост на тоя дето обижда. Иди във форума на teenproblem.net, там това е нормално, но тук... Предприемачите така ли се държат, като тийнейджъри с пъпки на челото :(

Страшна риторика, сам казваш няколко пъти, че човека говорили оксиморони, след това говориш за парадокси - което всичко говори едно не знание.
С мен решава човека да се сдърпа щото и аз пиша същото и за да има градива критика питам, наясно ли е с това което говори - а той няма как да е наясно щом го говори и след това сам си казва, че не е наясно. Та значи дай да не казваме че даден човек не е наясно ... каква ще е стойността на този форум освен да кажеш че не си наясно и да не ти се даде алтернатива?

А мога да продължа с твоята логика - що трябва да ме ограничаваш в изказа ми след като казвам, това което ти не смееш да кажеш, но го мислиш? А и индиректно го казваш с това, че приемаш темата за парадокс!

В този форум има няколко предприемачи с успешни бизнеси, които се държат далеч по хард от моите писания - предприемача да не е целомъдрен човек и всичко човешко да не му присъщо?

пп а за радетел на не даването на определения какви са тези опредления за 13 годишните, teenproblems и т.н. Малко не ти ли двуличен аргумента ти?
 
Последно редактирано:
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ето пак, още от първото ти изречение разбирам какво съм направил, какво не съм направил, от какво разбирам и от какво не разбирам. Грешка, без това от какво разбирам. Сякаш единствената ти цел във форума е да обясниш на всеки поотделно, че за нищо не става. Бива ли такова нещо сега?

Иначе когато установиш, че някой може би не е наясно с нещо, му казваш горе долу така - "Може да греша, но според мен не си наясно по въпроса за....". Сещай се, че няма как да знаеш дори как изглежда даден напълно непознат форумец. Всяко твое негативно определение по негов адрес си е просто обида, а хората с акъл в главата знаят какво е обидата и определено не е повод за гордост.

Аз искам да ти кажа, че обиждането на форумци е не само безполезна дейност водеща до празен флууд, ами това те прави обикновен трол. Само троловете си мислят, че са върло яки, а на практика са по-безполезни и дразнещи от комари. Ти комар ли искаш да си?
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Още по-смешното е, че такова отношение към хората е точно обратното на предприемачеството - никаква цел за развитие, никакво разбиране на гледните точки, никаква психология, никаква адаптивност. Изстрелваш на някой "Ти за нищо не ставаш", мислиш се за голям герой, и после... нищо. Отвратил си поредния човек от себе си. За пореден път си показал, че елементарната психология ти е чужда, че не можеш да приемаш не само мненията на другите хора, а може би и тях самите. А има едни такива специалисти дето така ще те омаят, че без нищо да ти продават ще ти вземат всичко. За съжаление в повечето случаи тия са измамници или даже диктатори, но въпроса е че винаги могат да влезнат под кожата на някой и да постигнат някаква цел, докато това твоето е абсолютно безползено за абсолютно всички още от самото начало :)
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Крайно количество, но много голямо. Толкова пустеещи земи има. С развитие на технологиите, все по-малко земя ще е нужно, въпреки увеличението на населението.
Това е погледнато от друга гледна точка 8)
В България има 300 града. населението на 200 от тях може да се събере в по един небостъргач

Откажи се. Героят от Тулово отдавна те би по брой мнения.
Това ли наричаш пустееща земя:

20120103142053.jpg


Затова ли секат джунглите на Амазонка, за да направят нови ниви? Щото технологиите деградират?
Затова ли типичен Лондон е двуетажен? Щото Острова е голям колкото континент?

То и пшеница може да се отглежда в небостъргач, но що ли никой не се е сетил да го направи?
 
От: От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Абе имбецил ето ти карта с бонитета в България.
%25D0%25BA%25D0%25B0%25D1%2582%25D0%25B5%25D0%25B3%25D0%25BE%25D1%2580%25D0%25B8%25D0%25B8-%25D0%25B7%25D0%25B5%25D0%25BC%25D0%25B5%25D0%25B4%25D0%25B5%25D0%25BB%25D1%2581%25D0%25BA%25D0%25B8-%25D0%25B7%25D0%25B5%25D0%25BC%25D0%25B8-%25D0%25BA%25D0%25B0%25D1%2580%25D1%2582%25D0%25B0.png

http://nivi-zemi.blogspot.bg/2011/04/blog-post_16.html
Добруджа е 3-5 категория!

Имаше по-добра карта, но не я намирам. Там не бяха сдвоени като тук, а бяха очертани всяка категория за себе си.
Ако не бъркам много, единствената земя първа категория е чернозема около Марица, край Пловдив.
Запомнил съм го, защото и при мен е чернозем, но сме четвърта категория.
 
От: От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Тая тема е някакъв парадокс. Във форум с такова име повече от един човек да определя скъпите возила като активи и добра инвестиция

Предприемачите в България се надцакват чрез возила.
 
Re: От: От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Предприемачите в България се надцакват чрез возила.

И коври, бралте. И коври. Колкото е по-силициева, толкова по-голям си, защото може да поемеш големи разходи. :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Кола взета на кредит, с цел да я караш от точка А до точка Б, без реално да печелиш пари от нея в никакъв случай не може да се нарече инвестиция!

А хората, които си взимат чисто нови коли на лизинг до колкото знам ги взимат, защото реално незаплащат цялата сума на колата. Повечето салони предлагат 5-7 години гаранция и безплатно обслужване на автомобила. След като изтекът тези 5години човека отива в салона, връща стария автомобил, доплаща сума и взима чисто нов.

До автора - струва ми се, че през цялата тема искаш да убедиш хората, че колата е по-добре "инвестиция" Ако за теб е по-добре, защо просто не отидеш и не го вземеш това ауди.

няма такова нещо никой нищо не искам да убеждавам, просто следя дискусията и ще си направя изводите.
за новите коли на лизинг не си на ясно.

Предприемачите в България се надцакват чрез возила.
И коври, бралте. И коври. Колкото е по-силициева, толкова по-голям си, защото може да поемеш големи разходи.

аз пък не виждам нищо лошо в това, някой ако е успял да кара хубава кола и да чука хубава жена, в крайна сметка нали за това са тия пари. стига с това мислене от 90-те
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Още по-смешното е, че такова отношение към хората е точно обратното на предприемачеството - никаква цел за развитие, никакво разбиране на гледните точки, никаква психология, никаква адаптивност. Изстрелваш на някой "Ти за нищо не ставаш", мислиш се за голям герой, и после... нищо. Отвратил си поредния човек от себе си. За пореден път си показал, че елементарната психология ти е чужда, че не можеш да приемаш не само мненията на другите хора, а може би и тях самите. А има едни такива специалисти дето така ще те омаят, че без нищо да ти продават ще ти вземат всичко. За съжаление в повечето случаи тия са измамници или даже диктатори, но въпроса е че винаги могат да влезнат под кожата на някой и да постигнат някаква цел, докато това твоето е абсолютно безползено за абсолютно всички още от самото начало :)

Ето пак, още от първото ти изречение разбирам какво съм направил, какво не съм направил, от какво разбирам и от какво не разбирам. Грешка, без това от какво разбирам. Сякаш единствената ти цел във форума е да обясниш на всеки поотделно, че за нищо не става. Бива ли такова нещо сега?

Иначе когато установиш, че някой може би не е наясно с нещо, му казваш горе долу така - "Може да греша, но според мен не си наясно по въпроса за....". Сещай се, че няма как да знаеш дори как изглежда даден напълно непознат форумец. Всяко твое негативно определение по негов адрес си е просто обида, а хората с акъл в главата знаят какво е обидата и определено не е повод за гордост.

Аз искам да ти кажа, че обиждането на форумци е не само безполезна дейност водеща до празен флууд, ами това те прави обикновен трол. Само троловете си мислят, че са върло яки, а на практика са по-безполезни и дразнещи от комари. Ти комар ли искаш да си?


Ти обаче си странен случай - аз съдя от твоите думи, нашият ми се сопва.

Ще ми дадеш ли дисертацията си по психология да я прочета, че така умело се опитваш да оперираш с нещата - кой какво трябва да говори, да не се дават опредения и т.н. Не знам дали знаеш, но във форум градиш мнение за знанията на даден потребител на базата на аргументацията си - върни се виж ми първите няколко поста и се надявам да прогледнеш, че по нищо не се различавам от перфектният ти вид на държание - след като няколко пъти пишеш нещо и се репчат почваш да си задаваш определени въпроси пак базирани на изказа на човека - примерно след като 3 пъти си писал кое какво е и човека пак се репчи това какво означава? След това се опитваш да разбереш наясно ли с нещата и защо се репчи и т.н. виж хронологията и сам ще достигнеш до извода - но пък това не ти пречеше да даваш мнения от висша инстанция и да определяш кой какво е.

Не било предприемаческо, нямало развитие - ти направо ме уби ... човек пита създавайки парадоксна тема, пишат се няколко коментарти, че човека не е прав дават се обективни аргументи и след това се съветва най-приятелски да се образова по темата, отговорът е репчене и доказване на незнание от страна на автора на темата, след което пак се обясняват нещата и нямало стойност. А какво е твоята стойност виж си постовете и сам казваш че ти е интересно - то само от запячи много ще прокопсаме, но ти не си от тези, а даваш определения за парадокс и се чудиш на бисерите и пак даваш определение, кое какво е - не виждаш ли двуличието в аргументите си по моя линия?

Ти нали не искаше да се дават опредения - ти самият кво правиш и не само това, ами и не стъпваш на цялата хронология. Ако ще искаш да прокопсаш в психологията спри ги тези мнения от висша инстанция.

Чуждото мнение се приема с обективни аргументи - само хората без съвест приемат всичко за чиста монета! Как да приема чуждо мнение, което няма нищо общо с реалността? Не забравяй, че това е форум, а не бизнес преговори!

Както може да спреш и с индукциите, това че теб са те мотали някой хора, не означава че всички трябва ги мотат.
 
Последно редактирано:
От: От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Имаше по-добра карта, но не я намирам. Там не бяха сдвоени като тук, а бяха очертани всяка категория за себе си.
Ако не бъркам много, единствената земя първа категория е чернозема около Марица, край Пловдив.
Запомнил съм го, защото и при мен е чернозем, но сме четвърта категория.


Ако я намериш тази карта може ли да ми я пратиш, защото тук не се вижда както и ти каза категориите - само бонитета. Рових се из МЗХ ама там нищо не намирам.
 
Последно редактирано:
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

blackout8 автора яко те изтроли... това няма как да не е трол тема
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

аз пък не виждам нищо лошо в това, някой ако е успял да кара хубава кола и да чука хубава жена, в крайна сметка нали за това са тия пари. стига с това мислене от 90-те

Тук съм 100% съгласен с теб!
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

blackout8 автора яко те изтроли... това няма как да не е трол тема

Не съм убеден честно, но има други които се опитват да тролят с цветущи епитети/определния като средство за аргументация, при липсата на такава.
 

Горе