Ако имате 25 бона какво ще направите

От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Абсолютно сериозно. В първия пост пише при спестени или на кредит 25к бихме ли си купили кола за 23к .... която видиш ли била - инвестиция! Пълна безмислица. Каква инвестиция е точно това? И как тази "инвестиция" се различава от кола за 5-10-15к ? Колата е средство, не цел, или поне не е цел която да си заслужава реализирацията с дълг.

Тук си в голяма грешка, инвестицията е 1 в движимо имущество, винаги можеш да го продадеш ако закъсаш, докато сайта за обяви не можеш да му вземеш да кажем и 10 бона ако удариш гредата и второ инвестиция в спомени. А разликата с кола за 15 бона е небето до земята, като почнем от екстрите и завършим до комфорта и сигурността.

Нямам представа на колко години си, но един ден ще установиш че живата е кратък и парите трябва да се харчат за кеф, не може непрекъснато да се реинвестират.

Дано да нямаш проблем, аз с ауди само проблеми имах и като чуя ауди и подскачам от ужас

Ако трябва да си купя кола за тия пари, ще си взема мерцедес. За 25 има от старите CLS-и, нищо общо с тоя кошер аудито.

Но и аз мисля, че кола е най-голямата набутвация. Освен ако не е някоя малка и нова количка, бих си взел един купър 2008-2009 JCW или S-ka, нема такъв фън
Да, и един приятел се наигра добре с една А5, аз за сега нямам грижи дано и така да си остане, за мен това си е пресметнат риск.

CLS-a ките малко скъпо идват и не виждам 4х4 а това си е важно за БГ: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11431272726372878&slink=aocmer

Нова кола никога няма да си купя, поради ред причини.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Тук си в голяма грешка, инвестицията е 1 в движимо имущество, винаги можеш да го продадеш ако закъсаш, докато сайта за обяви не можеш да му вземеш да кажем и 10 бона ако удариш гредата и второ инвестиция в спомени. А разликата с кола за 15 бона е небето до земята, като почнем от екстрите и завършим до комфорта и сигурността.

Нямам представа на колко години си, но един ден ще установиш че живата е кратък и парите трябва да се харчат за кеф, не може непрекъснато да се реинвестират.

Доживях да прочета подобно нещо във форума PREDPRIEMACH.COM :D

Банко, дали не дойде времето да се закрие?:lol: (шега, или може би не)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Нова кола никога няма да си купя, поради ред причини.
Най-добре е да се купи кола на няколко години купувана от тук, обслужвана само в официалния дилър. Така ще знаеш, че играеш на сигурно.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

CLS-a ките малко скъпо идват и не виждам 4х4 а това си е важно за БГ: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11431272726372878&slink=aocmer

Нова кола никога няма да си купя, поради ред причини.

E, 55 AMG изобщо няма нищо общо с А8 дизеляк :D

Имаше иначе 320ки или с някакъв менте според мен амг пакет, ама изглежда шукаритетно, за съвсеем малко повече http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11443114760125490&slink=aocv07

Иначе като кола, цлс-а е класи над това ауди, просто е красива кола. Мерцедеса си е мерцедес, има само Е класа, която е много грозна винаги :D A класата я направиха страшна, Е класата пак и най-новата си е грозна.. не мога да разбера що винаги им е така, това е мое субективно мнение де :D

едит: и за 20 бона има http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11438179812914848&slink=aod03z :D
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

I: 5 000 лв. ще похарча с кеф, за да си купа доста нови дрехи и обувки. (мания)
II: 6 000 лв. ще подаря на един доста закъсал приятел, за да си оправи бакиите.
III: 5 000 лв. отиват в сметка за "черни дни"
IV: 5000 лв. ще инвестирам в реклама с идеята да си ги възвърна
V: 4000 лв. отиват за старт на нов проект

Към днешна дата така ги бих нагласил.
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

E, 55 AMG изобщо няма нищо общо с А8 дизеляк :D

Имаше иначе 320ки или с някакъв менте според мен амг пакет, ама изглежда шукаритетно, за съвсеем малко повече http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11443114760125490&slink=aocv07

Иначе като кола, цлс-а е класи над това ауди, просто е красива кола. Мерцедеса си е мерцедес, има само Е класа, която е много грозна винаги :D A класата я направиха страшна, Е класата пак и най-новата си е грозна.. не мога да разбера що винаги им е така, това е мое субективно мнение де :D

едит: и за 20 бона има http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11438179812914848&slink=aod03z :D

Голям фен съм на CLS-те, тоя дето си го шернал ми напълни душата. :) Няма място за сравнение с Audi-то.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ще си купя каравана и ще си направя бебета, даже и да ме ядосват ще знам , че наистина остава нещо след мен :)Защото катафалка с ремарке не съм виждал :).До този извод стигнах изхождайки от две основни заключения:1. "Всички умират." и "Всички ходят до кенефа."
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Това "Ако" в заглавието на темата не идва ли малко излишно, нали тук са все предприемачи, какво са 25 бона за един предприемач :)

Иначе имам един френд дето винаги обича да "инвестира" в движимо имущество. Има кола (в момента спряна от движение че нема кинти), ремарке, каравана (не излиза от паркинга), стара джипка с нова водна печка (за да подгрява двигателя и да пести гориво), скутер (това е най-добрата инвестиция от всички), нова мотофреза (за да си оре градинката на село и да яде чушки и домати зимъска) и редовни финансови задължения към мен от няколко години насам (връща, ама после пак взима) :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ще си купя реални пари - 12 унции злато http://www.tavex.bg/index.php?main=16&productID=1109

Това да купуваш на кредит кола 2-ра ръка и да говорим за инвестиция е форма на оксиморон и граничи с предприемаческа психопатия, но това друга тема.
 
Re: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Доживях да прочета подобно нещо във форума PREDPRIEMACH.COM :D

Банко, дали не дойде времето да се закрие?:lol: (шега, или може би не)

Да, странно изказване. Може би човека е в този бизнес. За някой купуването и продаването на коли е бизнес. Питайте хората от Горубляне, аз не го владея. :)

А и ако си голям шеф и трябва да ходиш да затваряш сделки по няколко стотици хиляди, взимаш такава кола за по-представителна външна визия. :)
 
Re: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Това да купуваш на кредит кола 2-ра ръка и да говорим за инвестиция е форма на оксиморон и граничи с предприемаческа психопатия, но това друга тема.
Да, съгласен съм с това. Кола на кредит с цел препродаване на печалба е една схема, която трудно може да се нарече предприемаческа. :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Дайте да краудсорснем и продуцираме един курс по финансова грамотност за средношколци, че на моменти се плаша ... :)
 
От: Re: Ако имате 25 бона какво ще направите

В бизнеса. За сега в това има смисъл. Какви коли, какви 5 лева. :) А и това Ауди се кара с минимален доход от поне 2к на месец. :) Не е само да го купиш. Трябват ти и топки, за да го караш и поддържаш. ;)

Само данъка и пълното автокаско удрят почти 2 бона. Аз при 2k на месец не бих го взел. Това значи, че ще трябва да бачкам един месец само за да му покрия тея разходи. Ако тръгнем да му смятаме и горивото... пък недай си боже да изпищи нещо скъпо по това Audi... Иначе е готина кола няма спор. Според мен ако тръгваш да си копуваш подобна кола, няма значение дали ще е Mercedes, Audi, BMW или др., дохода ти трябва да бъде такъв, че да не чувстваш колата, като разход и да не се вайкаш всеки път, като ти поиска пари. :)
 
От: Re: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Да, съгласен съм с това. Кола на кредит с цел препродаване на печалба е една схема, която трудно може да се нарече предприемаческа. :)

хич не съм съгласен с това твърдение. ако знаеш какво правиш е бизнес като всеки друг. а да правиш пари с чужди пари е най доброто което може да направиш за мултиплициране на бизнеса.

по основния въпрос - и двете предложения са с твърде висок риск и трърде нисък шанс за печалба. за мен са безмислени.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Едно е да вземеш кола за представителни нужди като фирмен актив използваш да създадеш стойност на визията си, та от там ще се изплаща.

Купуване с цел препродаване на балък на по-висока цена е СПЕКУЛАЦИЯ, не Инвестиция!
Да купиш кола с цел бакшиш бизнес това е инвестиция, защото е капиталова стока, която създава ново благо, което се заплаща във финикийски знаци.
Да купиш кола с пари, които нямаш и да го ползваш за лични нужди и да се се обезценява с по 15% на година и да се нарича това актив, който не създава никаква монетарна стойност, то наистина трябва да направим кампания DMS Predpriemach!

Мой приятел си купи Алфа 159 за 12 бона много натокана и още веднага изръси по сервизи 3-4 бона. Това, че струва А8-ка 22к е абсолютно нищо, като не дай си боже стане некой фал и трябва да дадеш толкова за да се оправи някой сериозен проблем. Имам познат купи си последната 5-ца за 50к нищо че пари около 6к на месец и вика ако сега се върна 3 месеца на зад никога нямаше да е купя, просто не е за мен за стандарта ми, казва нещо по сериозно се случи с нея директно е продавам...
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Най-добре ги инвестирай в нещо. Ама обмисли добре нещата, щото с тея сайтове за обяви... Хората си знаят OLX-а и Базара. Как ще ги накараш да дойдат при теб? 25к едва ли ще са ти достатъчни за да им откраднеш потребителите. Само се огледай, пълно е със всякъкви измислени сайтове за обяви. Не ми се вижда много добра идея, освен ако нямаш накакъв супер уникален план и си измислил нещо, което ще ти даде огромна преднина. За да тръгне такъв сайт ти трябва много ама много трафик. Щото ако аз утре пусна обява и видя, че неска са я видяли 5 човека и никой не ми звъни, втора обява няма да пусна.
 

Горе