Ако имате 25 бона какво ще направите

От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Така, инвестицията в кола е инвестиция в спомени

Моя френд дето постоянно "инвестира" в коли също се оправдава с това твърдение. Е, след като в крайна сметка аз се возя в неговите превозни средстава без да имам разходите около притежаването им, съм съгласен :lol: На практика обаче всеки автомобил освен усещането за свобода крие и реално финансово робство. Въпреки това, някой който не може да спи от размисли и страсти относно закупуването на нова тенекия, автоматично се съгласява с елемента на робството. От цялата ситуация обаче с пари не се излиза, това е със сигурност.

Кредита е нещо ужасно, бих казал на всеки да бяга от това като дявол от тамян. Не се знае в кой момент ще загазиш със заплатата, такива неща се случват, а банката не й дреме за човешките неволи и си иска парите. Даже колкото в по-лошо състояние изпадаш, толкова повече започва да ти иска. За нищо на света не взимайте кредити. Нито за коли, нито за пробване на някой бизнес.

За започването на първа предприемаческа дейност не трябват дори 1000 лв, особено пък в Интернет. Да вкарваш куп пари в нещо дето си мислиш, че може би ще потръгне... не, не. Аз съм го правил това нещо и е безумие. И добре че не съм го правил с кредити, щото в момента щях да съм гол и бос роб на някоя банка. Най-добре се започва без пари, просто трябва да направиш някакъв продукт дето малка бройка непознати да проявят моментално желание да го купят, да го видят или както е според продукта. После лека-полека започваш да правиш повече бройки, и така.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Колата естествено, що за въпрос???? :evil:
Аз нямам стабилни приходи, но ще залагам апартамента където живеят родителите ми и ще я купя 8) добре измислено, нали?

СУпер идея. Подкрепям с две ръце!:|
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ако теглиш кредит, трябва да имаш парите които трябва да дадеш КЕШ, но да не ги даваш. Защото, ако стане нещо какво правиш - оставаш без кола и без пари. Кредит никога не съм теглил и да се надявам, няма да се налага да тегля. Но ако се тегли - за минимален период от време. Все пак, моят съвет е да не си купуваш тая кола, която явно не можеш да си позволиш. Инвестирай парите в някакъв бизнес (това с обявите не е добра идея) и след време ще можеш да си я купиш. А това за комфорта, прощавай ама говорим за автомобил 2008 на над 200 000 км. Представям си, ако се качиш в ново ауди какво ще кажеш за това, което си си харесал и което са го лъснали и напудрили от симауто. На мен примерно не ми харесва, изглежда старо :-o
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Сайта за обяви си е много добра инвестиция, особено заради програмата на еконт чрез която печелиш %. Лошото е, че трябва да измислиш някаква уникална възможност в този сайт (ако е просто копие- колкото и реклама да направиш, няма да минеш olx и базар защото потребителите в тези сайтове са едни и същи). На теория тогава 25к биха ти стигнали.
 
От: От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Прости сметки:

Така - на 5тата година ще имаш турбо-яки и мощни "спомени" и над 180 000лв. платени за нещо което вече "може да се продаде за 5-8 бона и така."


:( Да живей предприемачеството!

Хич не си прав, колега. Аз първата година след като напуснах работа и почнах да изкарвам пари изхарчих всичко и накрая пак се чудих какво да правя, щото парите изчезнаха, бяха еквивалент на един 50 кв. апартамент и всички ми разправяха, ти си много прост - що не си купи апартамент или еди си какво, а ги изхарчи за трите "К"-та и т.н. Аз пък не съжалявам хич, беше супер добро и беше най-доброто време от живота ми, което си спомням и до сега :D Ако си бях купил актив щях да взимам по 500 лв. наем, страшен кеф няма що :D
Пари се печелят и се губят. Не е кой знае какво :) Колегата да си купи колата и да се кефи, че много хора пропускат живота покрай работа, инвестиции и подобни щуротии, дето нямат голям смисъл. Ще зема и аз да си купя кола :D:D
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Тестче, а като се зароби финансово после спомените ли ще го топлят и го мотиварат да бачка като роб?

Ако беше си вкарал примерно тези 50к при наличието си на сегашните знания съм сигурен, че щеше да ги завъртиш и след 1-2 години да имаш печалба не само за 3-те (Коли, К*рви и Купони) а щеше да имаш и един апартамент за 50к и отделно стартов капитал за нов бизнес.

Кое е по-доброто да те питам да профукаш всичко за 1 година и да нямаш нищо, но спомени или да отделиш известно време и да имаш спомени и активи?
 
Re: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Тестче, а като се зароби финансово после спомените ли ще го топлят и го мотиварат да бачка като роб?

Ако беше си вкарал примерно тези 50к при наличието си на сегашните знания съм сигурен, че щеше да ги завъртиш и след 1-2 години да имаш печалба не само за 3-те (Коли, К*рви и Купони) а щеше да имаш и един апартамент за 50к и отделно стартов капитал за нов бизнес.

Кое е по-доброто да те питам да профукаш всичко за 1 година и да нямаш нищо, но спомени или да отделиш известно време и да имаш спомени и активи?

Съгласен съм ттук на 100% и още нещо. Няма да имаш такъв опит, какъвто ще получиш с този капитал. Говоря за бизнес управление. Жалките мениджърчета, които ходят на бачкане и взимат коли на кредит, защото заплатите и го позволяват няма да имат и 1/10 от това, което ти ще успееш да увоиш като умения с тези пари, инвестирайки ги. ;) Практиката за мен е най-добрия учител. ;)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Тестче, а като се зароби финансово после спомените ли ще го топлят и го мотиварат да бачка като роб?

Ако беше си вкарал примерно тези 50к при наличието си на сегашните знания съм сигурен, че щеше да ги завъртиш и след 1-2 години да имаш печалба не само за 3-те (Коли, К*рви и Купони) а щеше да имаш и един апартамент за 50к и отделно стартов капитал за нов бизнес.

Кое е по-доброто да те питам да профукаш всичко за 1 година и да нямаш нищо, но спомени или да отделиш известно време и да имаш спомени и активи?

Да, прав си, ако искаш стабилност и сигурност. Рационалните и пресметливите хора сигурно ще направят така, но аз се опитах да съм такъв вече няколко години и съм се напрегнал много, това не е за мен. Преди каквото изкарвах, веднага го изхарчвах и бях много, ама наистина много по-щастлив и свободен. Лично аз искам да похарча всичко спестено и сигурно така и ще направя до няколко години, защото искам да пътувам и мисля, че това е много по-добра инвестиция от каквито и да е активи, защото живота е кратък. В семейството ми беше така - 90-те години баща ми не знам как се извъртя и имаше приличен бизнес, имаше бар, ресторант и магазин и изкарваше доста пари, обаче не харчеше нищо, той беше от вашия тип бизнесмен - мислеше как да отвори още нещо, къде да вкара малко пари, за да направи още и т.н. Майка ми обаче беше друг тип - тя купи апартамент, западна кола и пътуваше навсякъде, в началото на 90-те беше в хонгконг, където някой тогава да е чувал за такова място в мизерията и хаоса, който цареше :D Изобщо обиколи доста места, имаше купища фотографии, сувенири и т.н. Аз бях малък и на училище и ме взимаше рядко хах Но искам да кажа, че тя беше щастлива, а баща ми само бизнес та бизнес и скръндза, не ми даваше джобни за училище даже :D. За съжаление тя почина 98 г., но поне видя много повече от баща ми, чийто бизнес така го загроби поради тази нещастна случка, и той не видя абсолютно нищо от живота, защото все нямаше време. Накрая беше потънал в такива каши и дългове, че нямахме нито апартамент, нито нищо. Ето така един живот се преобръща за нула време и от многото пари, които само инвестираш и живееш, за да работиш, не живееш истинския живот. Той и до сега съжалява. Правете си извода :D
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Тестче, ти си обаче някаква порода предприемач със скотски и маргинални цели(спрямо предприемачеството).

През 90-те много имаха и накрая на 90-те много нямаха - това е по-ред обективни фактори, но най-вече е било проба грешка - добре е да се живее хубаво, но от бизнес точка ти можеш да ограничиш потреблението си и да реинвестираш и да се съдереш после от ходене и обикаляне, знаейки че като се върнеш няма да имаш празни джобове.

За мен е алогично да има човек уменията и опита да създава печеливш бизнес, да е добър предприемач и да зареже всичко и да го удари на живот, вместо да увеличи уменията си и да създаде активи или да предаде управлението на друг и пак да си живее както поиска.

Не виждам логика не сме на преклонна възраст, че да продаваме всичко, а да си в разцвета на силите си и да кажеш баста и без да мислиш за бъдещето си е пак казвам алогично за мен. Не казвам да робуваш на бизнеса си - тези, които робуват в основата са именно малки бизнеси или ЕТ-та.
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Аз не мисля, че съм предприемач, даже мисля, че съм късметлия и съм сериен предприемач. Серийния предприемач (ако мога да въведа този термин във форума) измисля идея след идея, аз имах само 3 идеи, които ме изхраниха в последните 5 години. Всеки ден имам поне по 1, за това не се притеснявам, ако изпадна в немилост и без пукната пара. След първото ми голямо профукване останах без кьорав лев, дори се наложи да изтегля бърз кредит, за да отида на сватбата на братовчед ми :D:D След това измислих друга идея и се закрепих, след това трета и така я карам за сега. Докато не дойде "идеята", която ще е някакъв голям бизнес и ще може да върви без да е нужно да отделяш цялото си време, за да работи. А междувременно има много неща, от които могат да се изкарат пари - идеи еднодневки, форекс и подобни. Просто трябва да си най-добрия в това, което правиш и няма начин да не спечелиш някой лев, за да закрепиш положението :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

За 25 бона автора на темата винаги може да си купи спомени от няколко екскурзии със самолети, рейсове и влакове. Той обаче иска да стига до нашето си черноморие малко по-бързо и само през следващите 1-2 години да си мисли, че е в лъскава нова кола, а след това още 3-4 години да бачка за да изплаща тоя вече остарял кеф. Нищо чудно до към средата на кредита да е изплатил половината от сумата и в този момент същото Audi да струва толкова, колкото вече е изплатил и тепърва му остава още да изплати. Купува 2, получава 1. Който каквото го влече :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Номера е баланса пичове. Крайностите обикновено не водят до нищо хубаво в бизнеса и живота. Да фърлиш всичко и да хукнеш да живееш като диво прасе не върви, само да бачкаш, пак не върви...
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Аз не мисля, че съм предприемач, даже мисля, че съм късметлия и съм сериен предприемач. Серийния предприемач (ако мога да въведа този термин във форума) измисля идея след идея, аз имах само 3 идеи, които ме изхраниха в последните 5 години. Всеки ден имам поне по 1, за това не се притеснявам, ако изпадна в немилост и без пукната пара. След първото ми голямо профукване останах без кьорав лев, дори се наложи да изтегля бърз кредит, за да отида на сватбата на братовчед ми :D:D След това измислих друга идея и се закрепих, след това трета и така я карам за сега. Докато не дойде "идеята", която ще е някакъв голям бизнес и ще може да върви без да е нужно да отделяш цялото си време, за да работи. А междувременно има много неща, от които могат да се изкарат пари - идеи еднодневки, форекс и подобни. Просто трябва да си най-добрия в това, което правиш и няма начин да не спечелиш някой лев, за да закрепиш положението :)

Измисляне на идеи, които ги реализираш и носят пари и това да не е предприемач, то не знам какво е :)
И с 3-тата си идея, ако спестяваш вместо да харчеш - т.е. живееш в граници то пак ще имаш капитал за реинвестиране и без да измислиш голямата идея.
Всичко е до постоянството - с малки реинвестиции, но постоянни накрая може да имаш състояние. Чичко ти Бъфет какво прави същото...

Абе да изкараш пари от форкес да си покриеш няколко месечните си разходи ей това искам го видя от теб :) щото там номера не е едноднвеката стил късмета на начинаещият :)
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Абе да изкараш пари от форкес да си покриеш няколко месечните си разходи ей това искам го видя от теб :)

Ти се шегуваш, ама аз съм си поставил за цел да спечеля малко пари за една малка кола до нова година, много мразя да не ми се получава нещо и за сега форекса е от тия неща, които не ми се получават както искам, макар да чета, да следя, да се тренирам всеки ден. Не съм се отказал хич, даже напротив. Ще дам отчет в края на годината (при лошо стечение на обстоятелствата до февруари, рождения ми ден) в темата за форекса, ако има снимка на мини купър със салдо от акаунт, значи съм успял, ако няма - значи съм се провалил (ще покажа минусово колко съм загубил) :D
 
От: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Ти се шегуваш, ама аз съм си поставил за цел да спечеля малко пари за една малка кола до нова година, много мразя да не ми се получава нещо и за сега форекса е от тия неща, които не ми се получават както искам, макар да чета, да следя, да се тренирам всеки ден. Не съм се отказал хич, даже напротив. Ще дам отчет в края на годината (при лошо стечение на обстоятелствата до февруари, рождения ми ден) в темата за форекса, ако има снимка на мини купър със салдо от акаунт, значи съм успял, ако няма - значи съм се провалил (ще покажа минусово колко съм загубил) :D

Тестче, щото отвори тази тема имам въпрос от каква сметка ще направиш купъра и 1-ра или 2-ра ръка? Може драсниш ЛС или да кажеш в някак рейндж на сметката си примерно - да ти кажа дали ще ти е тотална мисия невъзможна и да не си хабиш нервите.
Сега малко самореклама, но ако си начешиш крастата и все още не се получават може да ти подготвя курс. В смисъл ти пак може да налееш пари и да ги загубиш или да загубиш нерви, вместо да дадеш нужното и да научиш кое както трябва :)

Не си го слагай на сърцето помни 95% губят така, че не е за всички - но то и предпримачеството не за всеки :)
 
От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Интересно, мненията ни изчезват :)
 
От: Re: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Да, интересно е как точно тия мнения ви изчезнаха. И защо. :)

Интересно как няма цензура :)
 
От: Re: От: Ако имате 25 бона какво ще направите

Да, интересно е как точно тия мнения ви изчезнаха. И защо. :)
Просто си направих бъзик, но няма как да избегнем асоциацията с това, че доста често мъжете бачкаме, а жените ни харчат и обикалят.

Киви, пак да напиша - извинявай, ако съм те обидил теб или паметта на майка ти. Понякога хуморът ми е хаплив :)
 

Горе