Ако имахте 5к или 10к лева

nutrim

Member
В какво бихте ги инвестирали :rolleyes: Неискам да споделяте цели проекти а просто в какво направление бихте ги вложили 8)
 
От: Ако имахте 5к или 10к лева

Щях да си купя модераторски права в предприемач.ком и щях да изтрия тази тема :) :p

Такива теми не ме кефат много, но най вероятно щях да ги вложа в дроп шипинг :) Както и за реклама на афф сайта ми :)
 
това не се продава :) иначе назапад имат бюджети от по три милиона за сео една голяма част от тях за заплащане за уменитя на експерти в обаласта така че учете се и експеремнтираите върху сиатовте си опита струва много ...
 
От: Ако имахте 5к или 10к лева

@coolice а тогава за 10к би ли изтрил тази тема :)
 
От: Ако имахте 5к или 10к лева

@coolice а тогава за 10к би ли изтрил тази тема :)

Евала, Sammy! :D Този пост ме изкефи максимално :) Яд ме е, че във форумите няма опция, с която да си маркирам любими постове, както е в едно23 :)
 
От: Ако имахте 5к или 10к лева

ако имах 10к лева щях да ги инвестирам в офлайн бизнес или едно бмв :)
 
От: Ако имахте 5к или 10к лева

Няма да коментирам заедливите коментари, може би затова нямате 10к. Това само в БГ може да се срешне ...
 
От: Ако имахте 5к или 10к лева

а може би ти имаш 10к...
 
Имаш нямаш 10 к голямата работа как се казва някои без да влага никакъв кеш може да ги изкара като отделя време и полага усилия... Иначе разчитам че рано или късно всеки един от вас ще ги изкара от сайтовете си и тази тема може да ви е полезна затова няма да я трием... Искатсе само четене и бачкане
 
От: Ако имахте 5к или 10к лева

Е, аз имам 10 к :) дайте да откупим форума .. а кулийс.. :)
 
От: Ако имахте 5к или 10к лева

Бате, 10к не са много пари за инвестиране. Може да се инвестира предимно в търговия и малки занаятчиски бизнеси - макар че и там е трудно, като се има предвид колко са скъпи машините.

Ако става дума за онлайн бизнсеи, може да се инвестира в много неща, сайтове, програми, софтуери и т.н. Бях попадлан на офета от сорта на имаш собствен сайт и фирма ти го развива за $300-400 - СЕО в памките на няколко (3-4 месеца) за не много голями ключови думи. И това е добро инвестиране. Ако го направиш за 10 сайта и с останалите пари направиш и самите сайтове - ето ти и бизнес модела.

10к може да се налеят и в някои типове бързо уборотни акций, облигации, валути и други такива финансофи и линвидни инструменти. Темата е много обширна и мисля че си оцелил форума където може да получиш точно мнение по въпроса, но определено трябва и ти да имаш малко идея в какво точно искаш ти.

Успехи. ;)
 
От: Ако имахте 5к или 10к лева

аз бих дал $500 на някой индиец да ми оптимизира сайта за определени кл. думи и ако получавам по 100-200 уникални ето ти 2 продажби $50 на ден за 10 дена ще му изплатя и после вече става яко :)
 
От: Ако имахте 5к или 10к лева

При малки суми винаги е препоръчително да се използва правилото: 70/30.

Ето ви примерна схема:
(Трябва ви и въвеждане на понятие: "Каса" - банкова сметка, до която да нямате достъп, освен ако не е по плана)
10000= 7000+3000

3000
-900: Хостинг при HostGator(Започнете с малка сума, използвайте промокодовете JURY-хостинг за 1 цент, или активния за момента BEACH-20%, останалата сума отива в "Каса")
2100: Закупуване на около 70-100 домейна, включително от новият .ме (останалата сума в "Каса")

7000
5000: Разработка на 10-30 от домейните
2000: Резерви по плана
------------------------

След 6 месеца ще имате около 20 сайта, които ще можете веднага да продадете на цена от 500 до 1500 лева
+ актив от около 70 домейна, които при правилно промотиране взимат по около 50$-100$


PS:
Това е план за 200% печалба в период от 12 месеца!
Трябва ви само желание, постоянство и идейност.
За препоръчване е да развивате стратегияга в екип с още 1 избран от вас човек.
Ако ви трябват 10000 (за горният план, не за плазми, лаптопи, коли, курви и други боклуци) - напишете в отговора си:

"IskamZaem.com раздава по 10000!"

и ще ви приготвя специална статия, с която да ги получите :wink:
 
Последно редактирано:
ето на какво попаднах преди известно време... стори ми се забавно :rolleyes: мисля, че ще трябват малко повече от 10к, но все пак идеята е добра... :)

forum.investor.bg каза:
Ще Ви пусна малко гювеч с една супер идея, но очаквам да ме поканите на купона по случай откриването на тази мина за кеш! Smile

Какво можете да направите с 10 000 лева?

Отивате в Несебър и търсите най-голямата къща с най-голямото мазе! Уговаряте се със собственика да наемете мазето от следващия сезон за 1000 лева на месец например! (Не знам колко е реалната цена, но вероятно не греша с пъти...)

За 2-3 хиляди лева обзавеждате мазето, като една изба с кътове на всички винарски региони в България и отваряте по 2-3 бутилки от всеки регион. Пред входа на мазето слагате една табела: Дегустация на българско вино 20 лева!

На изхода ако някой си хареса определено вино ще може да си купи по няколко неразпечатани бутилки.

В чужбина съм виждал подобно нещо и туристите се редяха на опашка! Smile

Ако не ви стигнат паричките може да вземете още 20-30 хиляди лева царски кредит и нещата ще се уредят! Smile

Според мен на сезон може да изкарвате по 50-100 000 лева печалба, но много ще трябва да се потрудите!

цялата тема
 
От: Ако имахте 5к или 10к лева

Идеята е добра, но няма ли някакви разрешителни за търговия с алкохола, които общината трябва да ти издаде. Все пак това е акцизна стока.:) Тия в инвестора са добри, ама нещо не ги бива в детайлите. Само да разкешят им е идеята. :)

Идеята е добра, на мен ми допада. Малко е нестандартна, но е добра като бизнес система. Все пак алкохола е едно най-бързооборотните стоки на морето, да не кажа че е най.:) Не се сещам за друго, което да се продава по-добре.:) Мерси, бате наистина е забавно:)
 
От: Ако имахте 5к или 10к лева

Ето и моята стратегия ако имам 10к:
1. Създавам 10 афилиейт сайта, по готови темплейти на генбъкс :)
2. Пускам Адурдс, за всеки сайт по 1к за реклама :) 25$ на ден за всеки сайт
3. Изчаквам да видя резултатите, ако всеки сайт започне да прави на ден по 1 продажба => 200-300$ на ден, за месец и половина трябва да са се върнали парите и да са останали още от 10те хиляди :)
П.П. Това всичко е грубо казано :):p
 
От: Ако имахте 5к или 10к лева

Мисля че е много правилно че децата до 18 години не могат да теглят пари от спестовните си сметки без родителите си щото много глупости ще да направят с 10к лева :)
 
От: От: Ако имахте 5к или 10к лева

Мисля че е много правилно че децата до 18 години не могат да теглят пари от спестовните си сметки без родителите си щото много глупости ще да направят с 10к лева :)

:d :d :d в десятката.. :)
 

Горе