Акция спокоен интернет (За всички имащи проблем с ddos, флууд и заплахи)

От: Акция спокоен интернет (За всички имащи проблем с ddos, флууд и заплахи)

Чакаме Христо Ботев и Васил Левски :D :D

сега сериозно!:
човек, ти ми оправи деня, Благодаря ти! :D
:lol:
 
От: Акция спокоен интернет (За всички имащи проблем с ddos, флууд и заплахи)

Аз пък искам да попитам, има ли фейсбук група против създателите на безумни фейсбук групи дето са за щяло и нещяло, за да се включа.
 
От: Акция спокоен интернет (За всички имащи проблем с ddos, флууд и заплахи)

rombeca Трябва да направиш акция
За по чист Facebook.
После пусни една тема във форума :D :D
 
От: Акция спокоен интернет (За всички имащи проблем с ddos, флууд и заплахи)

Койе тошко и какво е направил ?
 
От: Акция спокоен интернет (За всички имащи проблем с ddos, флууд и заплахи)

И после, кат свърши калабалъка - "продавам линк във фейс с 50К фена" :D
 
Мхахах! Голям смях :))
 
От: Акция спокоен интернет (За всички имащи проблем с ddos, флууд и заплахи)

Така и трябва ако има виновни трябва да се предприемат мерки !
 
От: Акция спокоен интернет (За всички имащи проблем с ddos, флууд и заплахи)

Някой да знае кога ще бде мегаделото? прегледах в по-известните новинарки сайтове но никой не дава информация :(
Аз искам делото да се гледа на отворени врати, защото случая е обществено значим :)
Знаете ли колко хора (9-14) ще стискат палци да осъдят този хакер?

Не се майтапя, сваляйте архива и се смейте от сърце
аз така правя, през почивките преглеждам по една папка от стотиците томове с доказателства :p

Акцията се провежда срещу лицето Тодор Тодоров (DJReturn), подвизаващ се с този ник в интернет пространството.
Създадена е фейсбук група в която да покажем, че сме много и не ни е страх от него и екипа му !

Прилагам архив с доказателствена част от десетките хора оплакали се от него - Свали архива

Ще съм ви благодарен на тези които са против и тези които са имали пряк контакт и заплахи от негова страна, да го покажете като харесате страницата.

Срещу лицето ще бъде заведена жалба в софийско градско през Април.

Поздрави и умната!


и умната!
Слушам! :D :D

п.п.
@Georgi Rakovski, дръж ме в течение! :D :D

иначе и аз искам

спокоен интернет

в момента живея във виртуалното пространство и постоянно съм на щрек да не изкочи от някъде някой хакер :lol:
 
Последно редактирано:
От: Акция спокоен интернет (За всички имащи проблем с ddos, флууд и заплахи)

rombeca Трябва да направиш акция
За по чист Facebook.
После пусни една тема във форума :D :D

А не! Ще вземе диджейя да направи ретърн от мегаделото и да я хакне.
 
От: Акция спокоен интернет (За всички имащи проблем с ddos, флууд и заплахи)

Ако не е майтап темата, то истината всъщност е майтап. Тези снимки няма как да минат в съд, тъй като всеки може да ги изфабрикува с добър графичен редактор. Друга сериозна пречка е, че IP адресът не е доказателство за нищо. Зад един IP адрес могат да стоят много хора временно или продължително. Нетрудно може да се оправдае наличието на каквото и да е на компютъра му с това, че някой хакер е използвал компютъра му като муле без негово знание. Доколкото усещам вероятно жалбата е по чл.144 от Наказателния кодекс. Максималното предвидено наказание е три години лишаване от свобода. Доколкото си спомням за присъди до три години ако ти е за първи път лесно минаваш с условна.
Ако някой домашен потребител се страхува за компютъра си и данните на него е нормално да се оплаче и да потърси защита, но администратори на сървъри да го правят го намирам за комично. Това сървърен администратор да признае, че може да бъде хакнат или е бил хакван е все едно да признае, че е некадърен. Нали точно неговата работа е да изгради защитата срещу пробиви на подобни навлеци. Ако се е издънил, нормално е да се държи така все едно, че нищо не се е случило, за да не му се смеят колегите.
Мисля, че това е поредното безсмислено дело с цел смачкване на неудобна персона. Не казвам, че посоченото лице е непременно невинно или виновно, но самото дело ми се вижда смешно. С добър адвокат почти никое доказателство няма да мине в съда. А ако се стигне до осъдителна присъда, тя вероятно ще е условна. Само дето в България по-често делата си остават на ниво вечно досъдебно производство и се образуват не с цел предаване на съд, а по-скоро с цел само тормоз на този или онзи - разграбване на каквото може от дома му и от домовете на негови познати (цел: злепоставяне пред тях) уж като веществени доказателства като понякога се добавя бонус да го обявят са супер престъпник по медиите.
 
Последно редактирано:
От: Акция спокоен интернет (За всички имащи проблем с ddos, флууд и заплахи)

Завеждането на такова дело със сигурност ще ви причини повече вреди от колкото ви е причинил до момента този хакер. Удоволствието от срещата с българската правораздавателна система в ролята на жертва на престъпление може да се сравни само със срещата на бърз влак в глух коловоз.
 
От: Акция спокоен интернет (За всички имащи проблем с ddos, флууд и заплахи)

Зависи от делото.
Гражданското дело за морални щети ('щото явно няма материални) по ЗЗД ще е повече за морално удовлетворение. Ищците ще трябва да доказват колко точно са били уплашени, което си е леко унизително, като преди това трябва да платят 4% държавна такса. Хубавото на това дело е, че ще му се даде някакъв ход скоро (след няколко месеца).
Проблемът идва когато се намеси прокуратурата по посочения по-горе член. Ако жалващите имат свой човек прокурор за нула време без съдебно дело ще съсипят обвиняемия (това няма нищо общо с правото, а си е българщина). В другия случай ще се чака с месеци гореописаното смешно досъдебно производство, а може и с години.

Извод:
Има някакъв смисъл от баааааааааавното ни правосъдие, но в случая го намирам за безсмислено.
 

Горе