Аман от нещастници....

От: Аман от нещастници....

Кофтито в случая е, че си в пълно неведение като клиент какво получаваш.
Като разгледаш сайта оставаш с впечатление, че го пишат/правят дизайн за теб.

Иначе върху веднъж изградена система за магазини да кажем, много лесно се прави втора такава, с нов дизайн и т.н. Ако си я написал сам и кадърно, вероятно ще е по-функционална и добра от джумлата.

Иначе аз като човек, който не е ползвал услугите им, само мога да кажа браво. Друг е въпроса как бих се почувствал ако съм дал 1к, мине някой бот да ми забърше сайта и чета тая тема. :)
 
От: Аман от нещастници....

Аз съм против измамите, но тук няма и помен от измама. Има клиент, който иска някаква функционалност. Изгражда се сайт с исканата функционалност на базата на CMS с отворен код и въпроса е приключен. Всеки е получил каквото иска и колкото и да търся измама или престъпление, не виждам такива. Виждам само черна завист.
 
От: Аман от нещастници....

Според мен по-скоро става дума за незнание. Човек, който не знае как се правят сайтове и не е запознат с техническите и търговските детайли, се обръща към фирма, която предлага такива услуги. Но тази фирма се възползва от незнанието на човека, като не му описва какво ще свърши за съответната сума и така прибира 700 лв. за работа, която струва примерно 100 лв. И се получава точно случаят "докато има балъци, ще има и тарикати".

Ето защо е хубаво човек да се поинтересува малко, да проучи, да разгледа и други оферти, преди да извади пачката с парите. :wink:
 
От: Аман от нещастници....

Изобщо даже не завиждам на такива бизнесмени ,напротив съжалявам ги / говоря по принцип , а не за конкретната дама или сайт /. Все едно да завиждам на някой строителен предприемач дето построил сграда с некачествени материали и тя се срутила след него и утрепал сумати хора . За какво да му завиждам , че ще отиде в затвора ли?!
Ама тука в най -лошия случай е клиента да си мисли , че плаща за едно а в действителност да получи друго . Никой няма да пострада .....проблема си остава в клиента нали.
 
От: Аман от нещастници....

Не знам дали сте заблудени понеже нямате опит в живота или просто завиждате, но не сте прави. По същата логика можете да протестирате срещу нотариуса, който взема 1000 лв. за един подпис при прехвърляне на имот или нещо такова. Кой за каквото е учил, толкова пари ще взема. Ако клиента на въпросната госпожа можеше сам да си направи сайта, нямаше да търси някой друг. Само че той едва ли има представа какво е Джумла, яде ли се, пие ли се.
Тези сайтове по 100 лв. или от магазин "Всичко за 1 лев", както им викам аз, не ми ги хвалете щото още на втората секунда си личи как някой си е оставил ръцете и как всичко гърми при задълбаване в разглеждането. Дори най-елементарния сайт базиран на CMS изисква няколко дни работа за да се изгладят всички бъгове и за да се задоволят всички изисквания на клиента, а аз, примерно, за 100 лв. бих работил не повече от няколко часа, какво остава за няколко дена или дори седмица. Дори с готов темплейт и CMS трябва поне седмица ако искаш работата да е свършена перфектно. Труда на компютърните специалисти е скъп и трябва да се продава скъпо защото е базиран на знания, които се трупат дълги години.
 
От: Аман от нещастници....

не знам дали сте заблудени понеже нямате опит в живота или просто завиждате, но не сте прави.

Обичам да ми казват къде не съм права , ама като не знаеш не прави генерални изводи.

Труда на компютърните специалисти е скъп и трябва да се продава скъпо защото е базиран на знания, които се трупат дълги години.

а бе човек някъде да казах обратното ?!

говорех за друго
 
От: Аман от нещастници....

Говореше, че клиента си мислел, че плаща за едно, а получавал друго. Ами това, което аз виждам е, че клиента е платил за сайт с определена функционалност и това е получил. Ако имаше някаква измама в цялата ситуация аз първи щях да подкрепя автора на темата.
 
Тука предприемачи ли сме или какво?!

Не виждам причина за заяждане, ако са спазени лицензионните условия на софтуера. Щом клиентите на фирмата са сметнали, че могат да си позволят ~1000 лв. за сайт, фокусирайки се върху основната си дейност, значи няма проблем. На това му викат аутсорсинг. По-добре, отколкото да възложат тая задача на секретарката, която ще скалъпи нещо на ПауърПойнт, и после експорт на HTML... и после се пускат теми от сорта на "Еб*хти излагацията е тоя сайт". Ама нали разбираме от всичко, най-вече от политика и спорт, затова всичката ни е наред.

Жалко е, че вместо да си гледат собствената паничка, по-голямата част от изказалите се учат на морал и пищят като ощипани девойки, а теми като тази изобщо не би трябвало да съществуват.
 
От: Аман от нещастници....

Говореше, че клиента си мислел, че плаща за едно, а получавал друго. Ами това, което аз виждам е, че клиента е платил за сайт с определена функционалност и това е получил. Ако имаше някаква измама в цялата ситуация аз първи щях да подкрепя автора на темата.

Ами аз не съм компютърна специалистка , но излиза че ми препоръчваш услугите на тази дамата като качествени .......така ли да разбирам .
 
От: Аман от нещастници....

Кофтито в случая е, че си в пълно неведение като клиент какво получаваш.
Като разгледаш сайта оставаш с впечатление, че го пишат/правят дизайн за теб.
........
Друг е въпроса как бих се почувствал ако съм дал 1к, мине някой бот да ми забърше сайта и чета тая тема. :)

Ето защо е хубаво човек да се поинтересува малко, да проучи, да разгледа и други оферти, преди да извади пачката с парите. :wink:

Аз какво имах предвид ?

Изобщо даже не завиждам на такива бизнесмени ,напротив съжалявам ги / говоря по принцип , а не за конкретната дама или сайт /. Все едно да завиждам на някой строителен предприемач дето построил сграда с некачествени материали и тя се срутила след него и утрепал сумати хора . За какво да му завиждам , че ще отиде в затвора ли?!
Ама тука в най -лошия случай е клиента да си мисли , че плаща за едно а в действителност да получи друго . Никой няма да пострада .....проблема си остава в клиента нали.

Много точно изказване! Аз си поддържам няколко сайта, работя над тях сам, оправям всичко което мога сам, не печеля много, оценявам труда си на 6.48 (без ДДС) месечно, гледам в чуждите панички и общо взето съм мизерник. Само че, знам че каквото и да правя, го правя сам и съвсем честно и заслужено си прибирам мизерната печалба! Иначе казано защо да завиждам на някой, на когото не му е чиста работата? Аз ако бях на мястото на тая шматка, нямаше да мога да спя, ако бях продал дори 1 сайт... Колко платформи съм инсталирал и конфигурирал, не ми стига ума каква кола щях да карам, ако взимах по 700 за всяка една от тях...


... аз, примерно, за 100 лв. бих работил не повече от няколко часа...

Ясно... Значи ти си вече милионер и не гледаш в чуждите панички :) Ясно...


Жалко е, че вместо да си гледат собствената паничка, по-голямата част от изказалите се учат на морал и пищят като ощипани девойки, а теми като тази изобщо не би трябвало да съществуват.

Обръщам се официално към Coolice и Blinky - искам вместо 'playa' под ника ми да пише ОЩИПАНА ДЕВОЙКА !!!! Надявам се искането ми да бъде удовлетворено! Благодаря предварително!!


Повече тема за изобличаване на тарикати няма да пусна! Никой не каза, че тази тема може да е полезна за някой, който е бил на косъм да си купи сайт... Невърмайнд.
Чао, до есента. Лятото ме няма. Дерзайте, че няма да има идиоти като мен да ви пускат глупави и безполезни теми... // факта, че темата все още не е в коша май говори друго, ама все тая //

Хайде, до нови срещи и дано след няколко месеца да се научите да различавате добронамереното дело от завистта ... C'ya
 
От: Аман от нещастници....

Айде стига глупости хора.
Не виждатели, че темата е безсмислена?
Не виждам измама във въпросния сайт. Дамата, предлага изработка на сайт по желание на клиента, използвайките система с ОТВОРЕН КОД. Какво значение има дали е писала сама кода или е предоставен безплатно, като не всеки може да направи сайт с Joomla?
Аз като вземам 30лв за инсталация на Windows XP в малкото ми градче. И аз ли съм мошенник? Само защото хората тук не могат. Времето е ценно!
На тая криза, човек е намерил начин с малко познания и опит да спечели някой лев а тук хората го изкараха....Както и да е.
Огледайте се на пазара, има блогове на Wordpress, готови системи и куп джунджурии. И продавачите ли са измамници?
Трябва да разберете, че не всеки може като Вас да си спретне сайт с Joomla за два-три дни. Щом има клиенти, защо да не продава?
 
От: Аман от нещастници....

На тая криза, човек е намерил начин с малко познания и опит да спечели някой лев а тук хората го изкараха....Както и да е.
както и да е наистина .......поспорихме и малко може да съм преувеличила , но никой не може да ме убеди , че това е специалиста чийто труд е много ценен и голямия бизнесмен



и що да я няма темата в офтопика:)
 
Последно редактирано:
От: От: Аман от нещастници....

Ясно... Значи ти си вече милионер и не гледаш в чуждите панички :) Ясно...

Не съм милионер, но не съм и глупав. Надника на един строител дето лепи изолации и плочки е 50 лв., а необходимите знания за неговата работа мога да ги получа за няколко дни. Колко време трябва за да се получат знанията нужни за инсталация, конфигуриране и натаманяване на една Джумла според капризите на клиента? Не става за няколко дена :) .
 
От: От: От: Аман от нещастници....

Не съм милионер, но не съм и глупав. Надника на един строител дето лепи изолации и плочки е 50 лв., а необходимите знания за неговата работа мога да ги получа за няколко дни. Колко време трябва за да се получат знанията нужни за инсталация, конфигуриране и натаманяване на една Джумла според капризите на клиента? Не става за няколко дена :) .
Прав си не е за няколко дена за няколко часа е...
 
От: Аман от нещастници....

@Wicz я ти фани един мангал дето краде мед от мазета и го научи да работи с джуумла... Гарантирам ти, че за 1 месец няма да успееш..
 
От: Аман от нещастници....

@Wicz я ти фани един мангал дето краде мед от мазета и го научи да работи с джуумла... Гарантирам ти, че за 1 месец няма да успееш..
.... Намери какво да кажеш... Мангал кот и да му обясняваш няма зацепи...
 
От: Аман от нещастници....

ей готини я ме научете мен да работя с тая джуумла... :)
 
Последно редактирано:
От: Аман от нещастници....

Вижте сега, пак се пропуска основния проблем.

Проблемът не е, че някой прави сайтове на Joomla и и изкарва пари от това. В пазарна икономика (вече ви го написаха) услугата струва толкова, който някой е съгласен да плати за нея. Оня, дет ми се пише колега (егати нахалника), щял да "подбива" цените с 200 лева. Е кой ще е тоя малоумен клиент, който ще се довери на занаятчия, правещ сайт за 200 лева? Че това е абсолютно неуважение към своя труд и своето време. Не може да се очаква човек, който не уважава себе си, да уважи и сайта, който съм поръчал при него.
Та да се върнем на проблема. Той се състои в това, че отново се гледа в чуждата паничка. И не само се гледа, ами се и плюе. При такъв маниер е абсурд корифеят да ме спечели за клиент за каквото и да е.

BTW, от четири години поне не правя сайтове за клиенти. Най-много да услужа на някой познат (без да му взимам пари), както и той ми прави услуга в неговата си област. Но си спомням как преди 6-7 години взехме от клиент $3000 за сайт, правен на phpNuke (CMS, доста по-зле от Joomla, то тогава я нямаше дори, само mambo прохождаше). Клиентът остана доволен, а това е основното в случая. По-лошият вариант щеше да бъде да му бяхме взели 200 лева и той да остане недоволен.
 
От: Аман от нещастници....

@adi дай мейлче ще ти пратя едни уроци за джуумла, надявам се да се справиш с английския :)
 

Горе