Американски президент

Кой подкрепяте?


  • Общо гласове
    48
  • Poll closed .
@RealMoney, като гледам с какъв патос се бориш за имиджа на американския пищов, започвам да подозирам, че работиш за щаба му. ;) Спокс, на него не му пука...

Просто много мразя общи приказки и генерализации. Дайте да си говорим с факти, с аргументи и контра-аргументи. Затова политиката като цяло е зле и в БГ. Някой чул, недочул какво бил казал еди кой-си... Никой не мисли, не помни, не гледа какво се прави, а само слуша медиите, "бащицата" и "мамата" на нацията.
 
Просто много мразя общи приказки и генерализации. Дайте да си говорим с факти, с аргументи и контра-аргументи. Затова политиката като цяло е зле и в БГ. Някой чул, недочул какво бил казал еди кой-си... Никой не мисли, не помни, не гледа какво се прави, а само слуша медиите, "бащицата" и "мамата" на нацията.
Всъщност, ти генерализираш, но си мислиш, че даваш много точна и изчерпателна преценка. Сравняваш действията на един действащ от 30 години политик с тези на човек, зает през това време да създава и фалира бизнеси - как едното е релевантно на другото? Ако ти си се бил в Афганистан, това дава ли ти право да ме упрекваш, че аз нямам убит човек?
Изкарваш Тръмп по-добрия кандидат само защото не е бил във властта и не е успял да натвори политическите глупости на Хилъри. Освен това, да използваш фрази като ''политическа защитничка на изнасилвачи като мъжа си'' е признак на безсилие. Първата дама няма как да не подкрепи публично действащия президент, та ако ще да е изял 2 живи дечица на закуска. А пък изнасилванията на Бил са били изнасилвания, точно колкото и бъркането на Тръмп в гащите на разни златотърсачки. ;)
 
Всъщност, ти генерализираш, но си мислиш, че даваш много точна и изчерпателна преценка. Сравняваш действията на един действащ от 30 години политик с тези на човек, зает през това време да създава и фалира бизнеси - как едното е релевантно на другото? Ако ти си се бил в Афганистан, това дава ли ти право да ме упрекваш, че аз нямам убит човек?
Изкарваш Тръмп по-добрия кандидат само защото не е бил във властта и не е успял да натвори политическите глупости на Хилъри. Освен това, да използваш фрази като ''политическа защитничка на изнасилвачи като мъжа си'' е признак на безсилие. Първата дама няма как да не подкрепи публично действащия президент, та ако ще да е изял 2 живи дечица на закуска. А пък изнасилванията на Бил са били изнасилвания, точно колкото и бъркането на Тръмп в гащите на разни златотърсачки. ;)

Ти отново приравняваш и пренебрегваш избирателно, и изкарваш Хилари по-добрия кандидат защото... била дългогодишен политик! :D

Това е форум за предприемачи ( ВСЕ ОЩЕ НАДЯВАМ СЕ), Тръмп е предприемач. Да казваш, че е "зает през това време да създава и фалира бизнеси" и това да го казваш с отрицателна нотка... :)

По другия "аргумент" значи за Тръмп може да се говори, че е луд, сексист,
клоунът който не знае къде се намира
и прочее, но да кажеш нещо подобно за Хилари е забранена зона и признак за безсилие...

Двуличието е налице.
 
@RealMoney, Абе, що за неразбран човек си бре?
Как не разбираш, че не защитавам Хилъри, като изтъквам дългогодишната ѝ кариера на политик, а го използвам като довод, с който да ти посоча колко неуместни са нападките ти към нея? Ти казваш: Тя направи това, това и това, а той не. Ми как да направи същото, като не е оперирал в същата сфера?

По втория ти ''контрааргумент'': Аз изразявам мнение, базирано на поведението на самия кандидат, а не на това на негови близки. Сега схвана ли тънката разлика? ;)

Аз съм всички лоши неща, за които се сетиш, но не и двулична. Не ме обиждай, само защото не схващаш какво казвам. :)
 
"That's when you drop the mic, raise your arms and say, "Debate over, biotch!"
"We want to remind the audience to please not.. uh.. support Donald Trump". Изгледах целия дебат, пристрастието на водещите е меко казано очевадно.
edit: То и Бойко е дългогодишен политик по тезата на нанди, ама спомени и го и ще почне да хвърля пепел и жупел.
http://www.dailywire.com/news/9843/...s-ever-said-hank-berrien#.V_v9S_jLCaQ.twitter
 
Последно редактирано:
То и Бойко е дългогодишен политик по тезата на нанди, ама спомени и го и ще почне да хвърля пепел и жупел.
Айде още един неразбрал... Какво ви става, бе хора? Аз ли сложно се изразявам или вие трудно схващате? :)
''По тезата на нанди'' не можеш да казваш, че някой е по-добър, само защото не е оперирал в същата сфера, поради което не е имал възможност да се ''омаже'' по същия начин.

Освен това, @ReminD, Боко е всичко друго, но не и политик. Главатар на банда, намърдал се в политиката, може би, но не и политик. ;)

Хубав и ползотворен ден на всички. Днес е световен ден на предприемача - да ви е честит. :)
 
И като не е оперирал в тази свера, (по същата тази "теза") как разбра, че ще се омаже? Да не би да имаш свръхестествени сили? :oops:

Предавам се.

hqdefault.jpg
 
Ще ви кажа какво ще се случи: американците ще изберат Клинтън. И Америка ще потъне. Ако изберат Тръмп, Америка пак ще потъне. САЩ потъват така или иначе като държава и световна икономика. След първия чернокож президент, сега ще застане начело и първата жена-президент. Според мен САЩ са кауза пердута. Няма да се изненадам, ако накрая великите Съединени щати се разединят и се създадат няколко независими държави.
 
Радвам се, все пак не е нормално да оспорваш собствената си теза. :)

Разбира се. Живея за да те радвам. :)
Не знам как разбра, че я оспорвам, като изобщо не си я схванал, но наистина се изерпах откъм елементарни примери, с които да ви я изясня. То не бяха монтьори и балерини, то не беше Афганистан и убийства... Предполагам, че и да ви го нарисувам, пак няма да разберете какво искам да кажа. Предавам се. :)
 
Не ми отговори на въпроса. Как разбра, че Тръмп ще се омаже? Тезата ти е безсмислена - сравняваш различни хора, а си базираш мнението за тях само по единия от двамата. (този дето е в политиката) Как разбираш, че човек ще се провали в нещо, преди да го започне?

Ако имаш такива способности, пиши ми на ЛС, ще си платя за консултации.
 
@EGraphix, не съм го разбрала със сигурност и никога не съм го твърдяла категорично, а само го допускам с голяма вероятност, защото:
1. Политиката е мръсна дейност и покварява дори и най-принципните - какъвто Дони пък най-малко е;
2. Защото следвам принципа ''Очаквай най-лошото от хората и никога няма да те разочароват.
За да не кажеш, че се измятам, ето какво точно съм казала:
не можеш да казваш, че някой е по-добър, само защото не е оперирал в същата сфера, поради което не е имал възможност да се ''омаже'' по същия начин.
Тоест (и това за последен път, че ми писна) - не можеш да сравняваш резултатите, когато става въпрос за различни области от живота. Дайте му шанс да се изяви на политическата сцена и ще се осере, поне колкото Килъри за много по-кратък период от време. Дотогава не казвайте ''тя е по-лошият кандидат, защото направи това, това, това, а той е по-добър, понеже не го е направил. На същия принцип можем да издигнем и баба Вуна на мястото на Тръмп. ;)
 
Тоест, забрана за нови политици? След като политиката е мръсна дейност, защо е това възмущение от някакви цинични думи. :D Ти какви хора наемаш на работа (ако имаш бизнес) отявлени некадърници в сверата или търсиш нови хора?

Можеш да издигнеш и Мики Мауст, стига да има кой да гласува за него.
 
Тоест, забрана да се сравняват чушки и домати на база вкусови качества. ;)
Мики Маус не сдава ли поста тая година? И у нас и в щатите? :D
 
Забрана да се сравняват чушки и домати на база вкусови качества, ако си опитвал само домата. :)


Именно! Най-после ме разбра. :)
 

Горе