Америка или Русия?

Америка или Русия?

  • Америка

    Votes: 45 39.1%
  • Русия

    Votes: 70 60.9%

  • Общо гласове
    115
От: От: Америка или Русия?

Когато имаш по-голямо количество има вероятност да имаш и повече качество. Елементарна логика. Колкото до семейството, започвам да си мисля, че въобще нямаш такова. Не става въпрос за начин на живот, а за физическата възможност нещо да се случи. Най-малкото, че всяко едно дете се гледа поне година и половина, докато тръгне на ясла. Явно жена ти е богинята Шива, та може едновременно да гледа бебе и да работи наравно с теб :lol:

Ми аз съм си избрал сфера, в която физическата работа не е кой знае колко много, но умствената - да, тя е доста. И много неща са възможни. Иначе, винаги са ме изненадвали родители, според които гледането на деца е некакъв ужас, каторга, в която лежиш година и половина, пък после дори още по-страшно. Но, всъщност, ако не бъркам точно ти по-горе твърдеше, че да имаш деца се изисквало и себеотрицание, некъв героизъм ебаси..

Колкото до количеството, ако разчиташ на неподплатена вероятност, то е като да играеш хазарт. Аз бих вдигнал нивото на образованието, и така бих си гарантирал качество. Ти се надявай на количество...
 
От: Америка или Русия?

И как го реши това ?
За да се занимаваш със сериозна политика ти трябват много пари. Има един милион начини да те смажат, за да те отстранят още преди да си стигнал до избори. Ако си истинска заплаха, варианти много. Това е като в бизнеса, намеси ли се нов случаен играч и застраши ли нечии бизнес интереси, може да му се случи случка. Или си мислиш, че тези които държат властта просто ей така ще я дадат на някой друг, защото "хората така били гласували"? Ти сериозно ли?
 
От: От: Америка или Русия?

Ще ми споделиш ли как по-точно ще се пръкне някой сополанко отнякъде, без сериозен финансов гръб и ще им вземе властта? Това е по-утопично и от комунизма :lol:

Ще ми обясниш ли защо е нужен финансовия гръб и несополанко? В конкретика, ако може.
 
От: Америка или Русия?

За да се занимаваш със сериозна политика ти трябват много пари. Има един милион начини да те смажат, за да те отстранят още преди да си стигнал до избори. Ако си истинска заплаха, варианти много. Това е като в бизнеса, намеси ли се нов случаен играч и застраши ли нечии бизнес интереси, може да му се случи случка. Или си мислиш, че тези които държат властта просто ей така ще я дадат на някой друг, защото "хората така били гласували"? Ти сериозно ли?

Как смяташ да настъпи тогава консервативната революция, без финансов гръб и само на мускули ли ? :D
 
От: Америка или Русия?

За да се занимаваш със сериозна политика ти трябват много пари. Има един милион начини да те смажат, за да те отстранят още преди да си стигнал до избори. Ако си истинска заплаха, варианти много. Това е като в бизнеса, намеси ли се нов случаен играч и застраши ли нечии бизнес интереси, може да му се случи случка. Или си мислиш, че тези които държат властта просто ей така ще я дадат на някой друг, защото "хората така били гласували"? Ти сериозно ли?

Усещаш ли собственото си противоречие?
 
От: От: Америка или Русия?

Ми аз съм си избрал сфера, в която физическата работа не е кой знае колко много, но умствената - да, тя е доста. И много неща са възможни. Иначе, винаги са ме изненадвали родители, според които гледането на деца е некакъв ужас, каторга, в която лежиш година и половина, пък после дори още по-страшно. Но, всъщност, ако не бъркам точно ти по-горе твърдеше, че да имаш деца се изисквало и себеотрицание, некъв героизъм ебаси..
Никой не е казал, че е ужас, но гледането на малко дете е свързано с безсънни нощи, а пък кърменето на малкото дете е свързано с голяма умора за жената. Комбинирано с гледането на по-големи деца в това време и домакинската работа, наистина си късметлия, че и остава време да работи наравно с теб.

Иначе, вдигай нивото на образование и образовай орки. Па после се надявай, че инвестицията ти ще си струва.
 
От: Америка или Русия?

Усещаш ли собственото си противоречие?
Кое е противоречието? Дай ми реален пример от българската политическа история, в която се е повявявал някой от нищото и без пари е правел коренна промяна.
 
От: Америка или Русия?

Как смяташ да настъпи тогава консервативната революция, без финансов гръб и само на мускули ли ? :D
Колко пъти да ти напиша, че не знам дали това нещо ще се случи въобще? Кога съм казал, че ще се случи?
 
От: От: Америка или Русия?

Значи смяташ действаща система за утопична но и твърдиш, че нещо което не знаеш дали ще се случи е реална алтернатива. Как ще имаш аристократични и монархически ценности без царски насаледник? Това ако не е утопия, аз съм трамвай.

........................
 
От: От: Америка или Русия?

........................
Смятам това, в което вярваш за несъществуващо и утопия. Ти сам знаеш, че не съществува, но вярваш, че някой ден с магическа пръчка нещата ще станат така, както ти се иска. Никога не съм казал, че ВЯРВАМ в завръщането на монархията. Просто за мен авторитарната система, като тази в Царството, е най-добрата съществувала някога. Това са простичките факти. Това не значи, че е задължително на нейния връх да стои монарх.
 
От: Америка или Русия?

Кое е противоречието? Дай ми реален пример от българската политическа история, в която се е повявявал някой от нищото и без пари е правел коренна промяна.

Сам доказваш, че може да има хора с пари, които да не са свързани с вастта.
 
От: Америка или Русия?

Сам доказваш, че може да има хора с пари, които да не са свързани с вастта.
И кои са тия хора?! Които са с пари, занимават се с политика и ще доведат до коренна промяна? Доланд Тръмп? :lol:
 
От: От: От: Америка или Русия?

Смятам това, в което вярваш за несъществуващо и утопия. Ти сам знаеш, че не съществува, но вярваш, че някой ден с магическа пръчка нещата ще станат така, както ти се иска. Никога не съм казал, че ВЯРВАМ в завръщането на монархията. Просто за мен авторитарната система, като тази в Царството, е най-добрата съществувала някога. Това са простичките факти. Това не значи, че е задължително на нейния връх да стои монарх.

А кой има правото да стои, след като не вярваш в изборите?
 
От: Америка или Русия?

И кои са тия хора?! Които са с пари, занимават се с политика и ще доведат до коренна промяна? Доланд Тръмп? :lol:

Ти го твърдиш... не аз. С тезата си за хората без пари, които ги нямало и не са правили промени, сам доказваш че тези които са правили промените са имали пари и са ги направили въпреки властта.
 
От: От: От: Америка или Русия?

А кой има правото да стои, след като не вярваш в изборите?
Който си заслужи правото :)
 
От: От: Америка или Русия?

Ти го твърдиш... не аз. С тезата си за хората без пари, които ги нямало и не са правили промени, сам доказваш че тези които са правили промените са имали пари и са ги направили въпреки властта.
И кои са тия хора, и какви промени са направили?! Аз ти говоря за коренна промяна на статуквото, а не за клоунада и козметични модификации. Айде кажи кои са тия български grassroot политици.
 
От: От: Америка или Русия?

И кои са тия хора, и какви промени са направили?! Аз ти говоря за коренна промяна на статуквото, а не за клоунада и козметични модификации. Айде кажи кои са тия български grassroot политици.

Значи твърдиш, че в цялата българска история няма хора, които са правили промени въпреки моментната власт?
 
От: Америка или Русия?

Кое е противоречието? Дай ми реален пример от българската политическа история, в която се е повявявал някой от нищото и без пари е правел коренна промяна.

Противоречието е видимо:
1. Твърдиш, че изборите не променят нищо и ти затова не гласуваш.
2. Твърдиш, че дадени сили използват огромни средства (милиони) за манипулации, и не биха се спряли дори и с цената на по-груби методи, за да отстранят неудобен опонент.

Е що, ако изборите не променят нищо, тогава някой ще мета милиони, за да ги манипулира?
 
От: От: Америка или Русия?

Никой не е казал, че е ужас, но гледането на малко дете е свързано с безсънни нощи, а пък кърменето на малкото дете е свързано с голяма умора за жената. Комбинирано с гледането на по-големи деца в това време и домакинската работа, наистина си късметлия, че и остава време да работи наравно с теб.

Иначе, вдигай нивото на образование и образовай орки. Па после се надявай, че инвестицията ти ще си струва.

Чак па безсънни нощи. Колики, и след това зъби. Въпрос на късмет, в повечето случаи са две-три седмици. Да ти е хрумвало, че гледането на децата не е само женска работа и могат двамата родители да го правят, и така да им остава горе-долу еднакво време за останалите неща?
 

Горе