Америка или Русия?

Америка или Русия?

  • Америка

    Votes: 45 39.1%
  • Русия

    Votes: 70 60.9%

  • Общо гласове
    115
Еи че ме ядосаха сутрешно

Аз лично на всеки руснак който ми каже братушка по някакъв повод ще му казвам да ходи да разправя така на гърците и италианците и че не сме никакви братушка според газпром която им продава на гърците и на италианците газа с 25% по евтино
 
Re: От: Америка или Русия?

Ти какво искаш, да "пляскаме руснаците" и те да ни галят с перце? Нали сме с американците, що американците не ни осигурят газ?

и това се изказал един министър тази година.... не прехвърляи вината върху нас.... това не е от тази година те го правят от 22 години това заедно с наши комунисти който са по веригата... а ако я нямаше ЕК даже и това намаление нямаше да видим... това което подписа първанов и румен овачров в предния договор също беше така надуто... както се казва точно като за "братушки"

съжалявам ама за мен Еврокомисията се дъжи по като братушки с нас отколкото Газпром... това показват цифрите... ако не бяха от ЕК и това намаление нямаше да видим и това го написах в предните си постове...


А относно амеркинаците защо за Гърците е по евтин газа те даже са основна база на целия американски флот за средиземно море... както казах явно са им по братушки от нас
 
Последно редактирано от модератор:
Освен това си мисля че това за шляпането на ръцете беше съвсем правилно казано... не може 22 години да те обират с цените за газа и петрола... накрая да искат да те оберат с цената на един АЕЦ който и внуците ти да изплащат... и да искат неустойки на цена на половин такъв без да е построено нищо и всичко поръчано да е платено... и ти да разправяш братушки братушки и да си мълчиш... рано или късно трябваше да бъде казана истината...
 
От: Америка или Русия?

Вината не търси в руснаците, а в нашите политици. Темата е безсмислена да се коментира. Който се пробва да стои между два стола, обикновено пада на земята.

И като говориш за обиране, дай цифри, че така е малко наизуст. Ако искам да слушам подобни глупости ще си пусна някоя реч на Костов.
 
Добре това за двата стола а Гърците и Италианците в на какви столове седят... и цената на руския газ в испания миналата година беше като при нас... а е на тройно разстояние а това е основен фактор при ценообразуването след като газта излезе на една цена от русия от... ясно за политиците (по скоро за бивши комунисти техни и наши който обират бг за пореден път)

Да започне с едно малко нещо - новите договори пак са обвързани с цената на петрола (това го написах и в предните си постове) ... като скочи петрола скача и цената в договора и 95% съм сигурен че няма да падне под минималната в договора ако петрола падне (защото нямаме начин за алтернативни доставки засега)... На световните борси газта от години вече не е вързана с цените на петрола тоест газпром пак са си оставили вратичка да ни гърбят - точно както правят братушките нале :)

Може да звуча като в реч на костов но казвам нещата точно както ги чуствам - мнението съм си го съставил четейки икономическите новини от повече от 10 години насам (а едно време играех ред алерт само с руснаците)... никакви братушки не са ни при всяка възможност която им падне ни обират....

по късно ще разровя и за цифри но както написах мнението за братушките си го натрупвам постепенно във времето наблюдавайки какво се случва...

добави цифри долу
 
Последно редактирано от модератор:
ето и цифри и анализ на база данни от евростат с вскички държави и едно сравнение с бедна норвегия... това е от периода преди това с изшляпването просто си ни ебът бай дефулт... и съвсем правилно си им казахме че ни ебът

Има и картинки за тези който не са много на ти с икономиката... :)

www.velimar.blogspot.com/2012/03/blog-post_24.html

Въз основа анализа на данните от Евростат COMEXT е видно, че средна цена 30 € / MWh за доставка на газ по дългосрочни договори с Русия е сред най-високите цени за газ през Q3 2011 г. В края на третото тримесечие на 2011 г. най-високата цена на Русия е при доставките на газ за България. В пълен контраст са средните цени на газа по дългосрочните договори с Норвегия, които са под 19 € / MWh през тримесечието, което представлява дори по-ниски цени от цени хъб за същия период в Обединеното кралство.
 
и от сега на татък като срешна някой руснак който каже братушки точно това ще му казвам че не са ни никакви братушки... и че от 10 години чета икономическите новини и съм си променил мнението за тях защото всеки път като имат възможност гледат да ни оберът...
(хайде не обикновенните руснаци ама тези който са в кремъл и в газпром) ама нали уж самите руснаци с честни избори са ги избрали първите а вторите са назначени от първите...
 
От: Америка или Русия?

Аз се чудя, гоним Русия или САЩ а не разработваме нашата си страна толкова много потенциал имаме, но все чуждото гледаме!

Чуждата кокошка винаги е пуйка.
 
От: Re: Америка или Русия?

Куул, аз за газта казах ли ви с Блекито, че има уловка, която ще стане ясна по-късно ама вие не ми повервахте. :wink:
 
От: От: Re: Америка или Русия?

Куул, аз за газта казах ли ви с Блекито, че има уловка, която ще стане ясна по-късно ама вие не ми повервахте. :wink:

Kъде е уловката?
 
От: Америка или Русия?

И кое е неизгодното по точно?
Ти чел ли си го?
 
От: Америка или Русия?

Какво се правиш на луд? Ето ти цитат от мнението на Куул:

Да започне с едно малко нещо - новите договори пак са обвързани с цената на петрола (това го написах и в предните си постове) ... като скочи петрола скача и цената в договора и 95% съм сигурен че няма да падне под минималната в договора ако петрола падне (защото нямаме начин за алтернативни доставки засега)... На световните борси газта от години вече не е вързана с цените на петрола тоест газпром пак са си оставили вратичка да ни гърбят - точно както правят братушките нале
 
От: Америка или Русия?

Какво се правиш на луд? Ето ти цитат от мнението на Куул:

Приятелю за това благодари на Р. Овч. за прокрадване на идеята на бай руснак от миналия път. Не е нещо ново. Иначе батак си е. ДА! Това пак показва колко са ни братушки.
 
От: Америка или Русия?

Приятелю за това благодари на Р. Овч. за прокрадване на идеята на бай руснак от миналия път. Не е нещо ново. Иначе батак си е. ДА! Това пак показва колко са ни братушки.

Р. Овч. ли го подписа новия договор, че да му благодаря? И що не са махнати неизгодните клаузи - пак са виновни предишните, криза, ЕС и сушата за цената на газа?

Подпишете стария неизгоден договор пак за да ви дадем 9% отстъпка - не бе, няма уловка.
 
От: Америка или Русия?

Ами знаеш ли какво е било на преговорите?! И какви са били отстъпки за еди си кое. Хич не ги оправдам, но като знам че е можело още по зле да е ....

Нали ти е ясно, че никой политик не бачка за народа. Инетесното е че като се разбра за предишния договор и обръзването никой нищо не викаше хахах и из нета
 
От: Америка или Русия?

Ами знаеш ли какво е било на преговорите?! Хич не ги оправдам, но като знам че е можело още по зле да е ....

Какво е било - нашите са мънкали при положение, че руснаците се бутат газопровод да правят и този факт не е използван изобщо в наша полза.

Кое да е по-зле та ние сме най-прецакани от всички ЕС, от това кое да му е по зле?

Инетесното е че като се разбра за предишния договор и обръзването никой нищо не викаше хахах и из нета

Дай ако искаш да хванем да се разправяме за старите договори, че да може да изкараме новият стар договор цвете.
 
От: Америка или Русия?

Нямам ни най-малката цел да изкарвам черното бяло. И този и минали договор са обвързващи. Разликата на този е отстъпка. И както пак казах като се разбра за Овчаров договора с клаузите, почти никъде не се пишеше, аз чак разбрах след време и то като го пуснаха и то блогъри.

Питанката е тези 20% са от номинална, а при динамика имам ли ги пак 20%. Аз това само не разбрах.
 
От: Америка или Русия?

Питанката е тези 20% са от номинална, а при динамика имам ли ги пак 20%. Аз това само не разбрах.

Реално след нова година може да се намали с 9% газта като още не потвърдено официално. 20% не бяха 20 още от самото начало щото в тях включваха и тези от лятото. :)
 
От: От: Америка или Русия?

Реално след нова година може да се намали с 9% газта като още не потвърдено официално. 20% не бяха 20 още от самото начало щото в тях включваха и тези от лятото. :)

20% са 11% от април и 9% от миналия месец това викат 20% намаление от старите цени, а новите влизат както правилно от НГ.

Аз питах за няква друга уловка, нова.

Иначе разликата от договорите са само тези 20%. Дали ще има разлика ако нефта стане 200, тези 20%, е същото да или има разлика да скочиш от 1к метра или 2к метра без парашут :D
Недей забравя, че отпадат и посредниците.
A по линия отстъпките. Хич не е до мрънкане от нашите. Има редица обективни причини с Куул сме ги писали преди.

П.С. Сега като се замисля.

Ние подписахме договор за Южен поток, като имахме условие да изкупуваме с намалена цена и без посредници по стари договори, така че по тази логика те нищо не са подписвали. Поправете ме ако нещо изпускам.
 
Последно редактирано:

Горе