Америка или Русия?

Америка или Русия?

  • Америка

    Votes: 45 39.1%
  • Русия

    Votes: 70 60.9%

  • Общо гласове
    115
От: Америка или Русия?

Хепи, винаги ще има про пазарни и про държавни лентяи. Няма какво се обеснва всичко е точно. В началото като са го замисляли до 80-те години на миналия век ЕС е било добро именно защото са се защитавали изконите ценности на пазара, от там на сетне се гони социалната политика, която накрая прецаква всичко за сметка на малцина. Хубавото на тази криза, е че много дълбоко ще ги изреже всички паразити, не случайно цялата западна ЕЗ протестира и положението им ще става все по лошо и по лошо докато накрая не се спука този социален балон.
 
От: Америка или Русия?

То да беше само "социалната" политика... Освен нея има екофашизъм ("енергоспестяващи" крушки), антипазарни закони (квоти, субсидии и не само), криворазбран хуманизъм (щастливи кокошки и други животни) и още една камара евродирективи...
 
От: Америка или Русия?

Ами всичко е следствие след социоланата политика, необосновано високите заплати за сравнително неефективното производство подплатено с много печатане и ефтин кредит както на корпоративно така и на прав. ниво.

Ще дойде видов ден и пак ще се върнем на пазарен принцип, докато пак не го осерат и кажат живеем в "пазарна икономика", което е скрит фашизъм!
 
От: Америка или Русия?

Производителността на труда е достатъчно висока за да компенсира всичките законодателни антипазарни безумия. Обаче в бъдеще не се знае дали ще бъде така. Може нарастването на законодателството да изпревари нарастването на производителността на труда. Тогава ще стане катастрофата. А може законодателите да се усетят и да гласуват нови закони по-бавно за да може увеличената производителност да компенсира новите законодателни безумия.

При това ниско качество на образование не виждам как ще се случи преход към пазарна икономика. Някак си ми се струва нереалистично законодателите изведнъж да решат да правим преход. Това трябва да дойде от долу, хората трябва да го поискат. Иначе е политическо самоубийство. Кой депутат ще си заложи кариерата за да прави преход от "европазарна" икономика (планово-пазарна европейска изгъзица) към пазарна икономика, ако невежите гласоподаватели не разбират ползите от този преход?
 
От: Америка или Русия?

Производителността спрямо БГ е огромна, но спрямо производителност доход + социална политика има сериозен дисбаланс. Спокойно можеш да видиш олицетворение на това в дефиците и дълга. Но това ще е така докато Кейнсианството е на мода в пол. среди.

Да мисля, като теб чисто самоубийство е - не случайно се прибягва до печатане, защото ако минем по истински пазарен начин то на следващия ден ще ги свалят от власт. Но паразитите и лянтяите точно това не искат :) Искат си д-вата се грижи за тях, да им делегират на тях права :D
 
От: Америка или Русия?

Някои споменаха Норвегия! Така, живях известно време там, ( въпреки това всяка година имам пътуване, след няколко дни ще имам отново пътуване и се готвя за това ) и миналата година когато бях там, попитах няколко различни местни жители ( норвежци а не ислямистките номади които наводниха тази хубава държава ) защо все още не желаят да влязат в ЕС, и всеки ми отговори по един и същ начин: нямали никаква полза от ЕС, тъй като те много добре били наясно че ЕС вместо да ти дава - той взима от теб! Не искали допълнителни аганжименти и обременяване, и знаели какво ги очаква ако Норвегия влезе в ЕС. Мисля че викингите правилно разсъждават и имат нещо предвид.

За USA - това са най големите колонизатори, и не бих се съгласил да сме под крилото на хора защитаващи ислямските малцинства и заради тях потрошиха Сърбия. Няма да се поколебаят и тук да направят същото, само някой от тукашните фесове трябва да изпищи на умряло като ощипана мома че иска автономия и му погазвали правата, и ония ще направят същото което направиха в западната ни съседка - братя по език, еднакви балкански народни обичаи, правопис с малък диалект. Това са USA.

Може да се сложи направо анкета.

Бих предпочел Русия - ета очень хорошая отличная работа. Наздарове с водка Столичная. :beer: И бензина да стане като време оно - лев за литър. :wink: А пък и рускините си ги бива у юрганя :wink:
 
От: Америка или Русия?

Братушките много ясно! :D

общи исторически събития, близък език, близо сме..какво друго - бизнес и с тях може да се прави :wink:
 
От: Америка или Русия?

Пак ще повторя, въпроса няма смисъл. Не се уточнява какво се има предвид. И на въпроса без смисъл отговорите са също толкова смислени.
 
От: Америка или Русия?

Това, че ни ползват за евтина работна ръка удоволствие ли ти създава?

Това, че теб те ползват за безплатна пропаганда удоволствие ли ти създава ?

Или може би не е безплатна ?
 
Re: От: Америка или Русия?

Има, има, да даваме домати за петрол, не да плащаме по 3 лева горивата на литър, има общо - че това на американците не им изнася - да се разменят продукти, да има бартер, майка им мръсна да и*а. Може да не знаеш,че сме давали домати за петрол, а щом няма ВАЛУТА - американците се намесват и ревът.

Ти си малък не си ги спомняш онези времена:

Не ние спряхме да даваме на руснаците домати те да са спрели с петрола... В СССР дойде перестройката... и вече не искаха домати в замяна а искаха долари...и дойде времето на дефицита в БГ... когато хората имаха пари но по магазините нямаше нищо и след 10тина години уж официално комунизма си отиде (само че наши и техни другари продължават да печелят от вноса на 100% на енергоносители от русия) ... това сме ние отворени към русия... за сметка на това китай се скара с горбачов и се отвориха към сащ и виж ги къде са сега...


Освен това има въпрос как са събрани доматите като всички ученици и студените ходеха по два месеца да работя без пари да ги берът... вместо лятна ваканция полагаш обществено полезен труд все едноче затворник
 
От: От: Америка или Русия?

Братушките много ясно! :D

общи исторически събития, близък език, близо сме..какво друго - бизнес и с тях може да се прави :wink:

Това го болднах защото е абсолютно вярно! Може разбира се, например когато кризата удари първо имотите и строителството, и когато англичаните и ирландците спряха да купуват имоти, кои в момента крепят пазара на недвижимите имоти - руснаците разбира се. Имам приятел който има фирма за недвижими имоти, и беше пред фалит след идването на Бойко 2009 г. и обяви "криза" и в момента го крепят руските купувачи, иначе до сега да беше фалирал. И не само имоти, по принцип потенциалните туристи в България са пак руснаците. Просто факт!
 
Братушките много ясно! :D

общи исторически събития, близък език, близо сме..какво друго - бизнес и с тях може да се прави :wink:

Братушки ама друг път значи ние ги посрещаме добре като дойдат на почивка... те обаче като ни продават петрол, газ итнт щавят до кокал.....

все едноче аз като дойда на почивка отделно ти да ме поканиш и гости и ти да ме черпиш да се държиш добре щото сме братушки, а аз послед да ти кажа братушки сме ама сеото е с пари дай сега 2000 долара :) и да разправям как сме братушки :) понеже сме братушки имаме най високата цена за газ в целия ЕС.... сътоветно ти ще получиш най високата цена за сео в целия ЕС - е така ли правят братушките да попитам

и виж какво написах за ремайнд и китайците
 
От: Америка или Русия?

Куул не се кахъри, народа си го иска, просто ми става кофти за форума как се напълни с леви убеждения.

Нортрант, не съм съгласен най-голямата заплаха с руски бизнес е именно начина на бизнес - там вирят старите КГБ-ски догми. Не случайно всичко западно се е концентирало в Москва, защото там е Кремъл там е всичко що горе само с московчани става нещо. От там насетне забрави. А не са никакви братушки, това си е чисто монополно отношение, но тук царят старите разбрания братушки спасители и т.н .....
 
От: Америка или Русия?

Америката е далече от нас и ние с тях реално няма какво да делим. С Русия имаме историческо минало, а и са ни от другата страна на Черно море (т.е. потенциал за бизнес).
Не виждам голяма полза за България от ЕС. Имахме селско стопанство. По времето на прехода към бедност и доларизъм (т.е. да приемаме хартийки без покритие за нашите реални стоки) яко обедняхме, но с влизането в ЕС с ограниченията съвсем нищо не може да произвеждаме. Можем да си оправим икономическото положение само ако изберем ресурс за реално покритие/обезпечаване на лева както и да не приеме хартийки без реална стойност за нашите стоки при търговия. Така реално ще разполагаме с нашите си ресурси, а каквото нямаме, ще си го трампим със съседите или да речем с Африка (ако ни се доядат по-южни храни). Капитализмът в смисъл доларизъм е само полезен за САЩ.
 
От: Re: От: Америка или Русия?

Ти си малък не си ги спомняш онези времена:

Не ние спряхме да даваме на руснаците домати те да са спрели с петрола... В СССР дойде перестройката... и вече не искаха домати в замяна а искаха долари...и дойде времето на дефицита в БГ... когато хората имаха пари но по магазините нямаше нищо и след 10тина години уж официално комунизма си отиде (само че наши и техни другари продължават да печелят от вноса на 100% на енергоносители от русия) ... това сме ние отворени към русия... за сметка на това китай се скара с горбачов и се отвориха към сащ и виж ги къде са сега...


Освен това има въпрос как са събрани доматите като всички ученици и студените ходеха по два месеца да работя без пари да ги берът... вместо лятна ваканция полагаш обществено полезен труд все едноче затворник


E да де, дойде промяната - дойде американския АГЕНТ ГУРБАЧОВ - нали сам си призна, че бил агент на американците - ЗА КАКВО ВЪОБЩЕ ГОВОРИМ!?!?!?!?!??
 
Re: От: Америка или Русия?

Куул не се кахъри, народа си го иска, просто ми става кофти за форума как се напълни с леви убеждения.

Нортрант, не съм съгласен най-голямата заплаха с руски бизнес е именно начина на бизнес - там вирят старите КГБ-ски догми. Не случайно всичко западно се е концентирало в Москва, защото там е Кремъл там е всичко що горе само с московчани става нещо. От там насетне забрави. А не са никакви братушки, това си е чисто монополно отношение, но тук царят старите разбрания братушки спасители и т.н .....

от 30 години насам не се държат грам като братушки сиренето не само е с пари ами е на максимално дебелите пари... и то ние не сме направили нищо лошо... а съвместо техни екс кпсс / кгб другари и наши ЦК БКП / ДС другари са се наредили на веригата на енергоносителите и ни щавят до кокал... не бих наричал братушка някой който прави това...
 
От: Re: Америка или Русия?

Братушки ама друг път значи ние ги посрещаме добре като дойдат на почивка... те обаче като ни продават петрол, газ итнт щавят до кокал.....

все едноче аз като дойда на почивка отделно ти да ме поканиш и гости и ти да ме черпиш да се държиш добре щото сме братушки, а аз послед да ти кажа братушки сме ама сеото е с пари дай сега 2000 долара :) и да разправям как сме братушки :) понеже сме братушки имаме най високата цена за газ в целия ЕС.... сътоветно ти ще получиш най високата цена за сео в целия ЕС - е така ли правят братушките да попитам

и виж какво написах за ремайнд и китайците

Казах, че може да се прави бизнес и с тях...
всичко е въпрос на договорка..там да не живеят маймуни...
братушки, братушки, но интересите на държавата са на първо място... - което е правилно и така трябва да бъде!

ако ще се пънем да сме с тях - то инициативата ще е от наша страна
не може да искаме по-евтина газ само защото сме "братушки"...знаем, че сме зависими от тях защото няма от къде да купуваме...
Но може да предложим нещо в замяна за да получим по евтина газ...

а за хотелите не ми говори - всяка година има оплаквания :D

@блеки, аз поне така мисля..
и сравнявам русия само със сащ...

казваш, че по-добре е да сме със сащ...дори да е така, разликата не е космическа и бих предпочел руснаците защото ние ще загубим (или по-точно - няма да спечелим) по-малко отколкото сащ ще спечелят - което ми е идеята

САЩ са силни защото имат подкрепа..ако ги оставим да си печатат сами пари, ще видим колко са издръжливи! на бас, че не са колкото нас! :D

от 30 години насам не се държат грам като братушки сиренето не само е с пари ами е на максимално дебелите пари... и то ние не сме направили нищо лошо... а съвместо техни екс кпсс / кгб другари и наши ЦК БКП / ДС другари са се наредили на веригата на енергоносителите и ни щавят до кокал... не бих наричал братушка някой който прави това...

защо те да се държат като братушки? какво и колко ще спечелят?
като видят, че на Борисов му течат лигите по Обама
 
От: Америка или Русия?

Ама как да сме с американците бе, тоя блеки тоя е за разтрел бе, такова тъпо парче ли е бил бе, ех да му се не види, не съм го бил усетил по рано, че бил американски агент, усещах го аз, ама чак пък толкоз....

Какво общо имаме с американците или те с нас? Много сте им симпатични ли? Едва ли... с русите сме един народ, славяни, имаме много общи черти - а какви общи неща можем да имаме с боклуците американци, дето запалиха света, айде няма нужда.
 
Re: От: Re: От: Америка или Русия?

E да де, дойде промяната - дойде американския АГЕНТ ГУРБАЧОВ - нали сам си призна, че бил агент на американците - ЗА КАКВО ВЪОБЩЕ ГОВОРИМ!?!?!?!?!??

по негово време ако беше казал че е е агент щеше да свършиш в сибир :) ако въобще стигнеш до там... няма начин човека с куфарчето което може да сложи тотален край на света да е слуга на някой :) Горбачов въведе свободата на словото пусна полит затворниците от сибир... каза очевадното че икономическия модел на комунизма е не ефективен и взе да си прибира версиите... нашите чакаха чакаха и накрая всичко свърши - дотук няма проблем ясно...

после наши и техни "комунисти" се обединиха и си уредиха и децата и внуците а може и правнуците с тези доставки за енергоносители...

Някога беше изтекла една реплика мислех че е майтап ама може да истина... Тази държава комунистите я били построили и те щели да си я разделят... а народа да го духа- добавката е от мен... това се случи последните 20 години само ги вижте например кой са мажоритарите на БФБ

Китайците се скараха с горбачов и се отвориха към америка взеха да развиват пазарна икономика...
 

Горе