Америка или Русия?

Америка или Русия?

  • Америка

    Votes: 45 39.1%
  • Русия

    Votes: 70 60.9%

  • Общо гласове
    115
От: Америка или Русия?

Русия много ясно. За средностатистическия руснак България е хубава, топла страна с много море, слънце, шопска салата и хубави, весели хора, с които можеш да пиеш сред природа, братски народ с една дума. Дебелия американец дори и не знае къде и какво е това България. А за някой който знае, средностатистически западняк свързва България с цигани, престъпност, мизерия и корупция.

Според вас с кои хора е по-приятно да си общуваш или да имаш някакви отношения - които те мислят за бандит и държавата ти за клоака, или с тези, които смятат че си техен човек?

Аз ви казвам - понеже съм бил на изток много повече, отколкото на запад - никой там не свързва България с нищо лошо, нищо друго, освен с море, ски, шопска салата, хубави жени и пиене с хубави хора. Не е като тия боклуци на запад - пълни отрепки са за мене германци, англичани, французи, американци и техните подобия на хора.
 
От: Америка или Русия?

Към Русия разбира се, тея американци запалиха света, няма страна където да са се намесили и да не са я съсипали, няма такива боклуци, универсални! Сега сме васали на американците, Турция също, и ни продадоха на турците, големи боклуци.

пс: Норвегия да : хем не са с американците, хем са извън европейския съюз - там ми е спасителния план за бягство ако бойко спечели изборите 2013.


Алане, социалистически отпадъко :D Къде си тръгнал ти към Норвегия бре, там такива като тебе ги държат в клетка с бодлива тел - да не им серат на метеното :D Къде се засили така :)

Един познат отиде там за половин година да работи и вика, че като чуят, че си българин и настръхват. Вика че трябвали няколко месеца, докато видят, че не си някакво тревопасно и тогава околните почват да те третират като нормален човек.
Щото там българската емигрантска измет е олицетворение на престъпност, простотия и други подобни местни специалитети :)

Така че седи мирен, там за такива като тебе има бодлива тел на границата :D

Разбирам ги хората, направили са си чиста държавица, искат да си я запазят такава :) Ти твойта като си я осрал, ще седиш да си я сърбаш сега, да си мислил като гласува за хидро-инженера Доган :)
 
От: Америка или Русия?

Какво ще спечелим точно от Русия точно при положение, че те до вчера бяха фалирали и САЩ им даваха заеми да си плащат пенсиите.


Да сте видели някой американец да избяга в Русия ? Да не е луд да остави $4000/месец заплата и да отиде да бачка за $600.
 
От: Америка или Русия?

Какво ще спечелим точно от Русия точно при положение, че те до вчера бяха фалирали и САЩ им даваха заеми да си плащат пенсиите.


Да сте видели някой американец да избяга в Русия ? Да не е луд да остави $4000/месец заплата и да отиде да бачка за $600.

по фалирала от сащ държава няма. и не са давали на русия нищо, даже ги изгониха позорно и тях и бп и всички подобни паразити, присвояващи ресурси за трилиони преди 12 години когато дойде лошия путин.

а както гледам не си бил нито в русия, нито в сащ. нито в русия заплатата е 600$ освен в чукотка или магадан, нито в сащ са 4000$. средната заплата в русия е около 30 000 рубли, което са 1000$, в москва и санкт петербург изобщо е незнайно колко като гледам колите, които се карат. а в америка не е повече от 2000$

вземи излез от българия и виж малко свят.
 
От: От: Америка или Русия?

Русия много ясно. За средностатистическия руснак България е хубава, топла страна с много море, слънце, шопска салата и хубави, весели хора, с които можеш да пиеш сред природа, братски народ с една дума. Дебелия американец дори и не знае къде и какво е това България. А за някой който знае, средностатистически западняк свързва България с цигани, престъпност, мизерия и корупция.

Според вас с кои хора е по-приятно да си общуваш или да имаш някакви отношения - които те мислят за бандит и държавата ти за клоака, или с тези, които смятат че си техен човек?

Аз ви казвам - понеже съм бил на изток много повече, отколкото на запад - никой там не свързва България с нищо лошо, нищо друго, освен с море, ски, шопска салата, хубави жени и пиене с хубави хора. Не е като тия боклуци на запад - пълни отрепки са за мене германци, англичани, французи, американци и техните подобия на хора.

За швабите - тия бившите гедерийци са много пекани, някак си по народни хора ми се видяха, по отворени са към нас българите, обичат да се веселят и много общителни. Значи живял съм в двете части на Германия западната и източната преди години, преди и след събарянето на стената, значи лятото на 2011 г. имах отново престой в Лайпциг за около 2 месеца и нещо при едно немско семейство, срещах се с други гедерийци и ми направи впечатление че въпреки това че няма вече стена и има промени в политиката им - още си държат на своето, искам да кажа не приемат мирогледа на западняците макар че са им сънародници, и освен това много гедерийци са започнали да се връщат по родните си места, тъй като ми споделят че там западняците ги имат като последна категория хора, даже ги дискриминират въпреки че изминаха 20 години от падането на стената. По принцип западняците-шваби са надигнати, високомерни, и не умеят да се веселят, те са едни роботи-зомбита които само ходят на работа и в къщи, а като отидат някъде в чужбина, имам предвид в някоя друга западна държава и като видят че не само те единствените, държат се точно като олигофрени, до като гедерийците не са така, те са някак си по земни хора, и най важното че умеят да се веселят, а ония са задърстеняци потънали в суетност.
 
От: Америка или Русия?

За Норвегия - не е същата която беше преди 15 години, напълни се с чалми, забрадки, фесове, негри с криминално поведение и по улиците гледаш повече араби и индийци от колкото норвежци, а в столицата Осло гъмжи от албанци и румънци които също са криминални, и си е доста опасно. Баща ми който вече 23 години живее там иска да се връща в България, споделя ми че започва да се задушава от наплива на разни араби и за това че им дават по големи права от норвежците, но единственото което го спира е втората му съпруга понеже е норвежка. Но много други негови колеги българи взеха да се връщат обратно тук. Иначе ако говорим за природа е една от най чистите държави на Европа, но и най скъпата на второ място след Дания, повечето ти пари от заплатата отиват за данъци и за теб остават малко. Много българи които живеят в Норвегия се налага да се лишават от някои неща, за да съберат пари да си дойдат поне веднъж годишно за около месец. Ужасно скъпо е там.
 
От: Америка или Русия?

@testkiwi - говориш си ги ей така... както ти дойде.

Аз съм бил в САЩ и съм работил известно време там, дори повечето от колегите ми бяха руснаци. Какъв ли го дирят в САЩ щом в Русия е толкова добре а ?

Заплата от $2000 в САЩ се правят на minimum wage, който е 8-12$/h в зависимост от щата в който работиш. Ако си малко по-кадърен спокойно можеш да правиш по 4к и нагоре без да си супер квалифициран.

В Русия средната заплата последно е около $800. - http://www.gks.ru/bgd/free/B11_00/IssWWW.exe/Stg/dk11/6-0.htm

В САЩ средната заплата е около $4000 - http://www.ssa.gov/oact/cola/awidevelop.html.

През 1998 в Русия толкова са се осрали, че взимат заем от МВФ:
"On July 12, 1998, the International Monetary Fund (IMF) and the Russian government agreed "in principle" on $22.6 billion in new loans to Russia. The loans--Russia's second IMF bailout since 1996--will be funded by the IMF ($15.1 billion), the World Bank ($6 billion), and the government of Japan ($1.5 billion). The IMF Board approved the agreement on July 20, and total Russian indebtedness now stands at a towering $200 billion."

А кой е най-големия член на МВФ ? САЩ естествено. http://en.wikipedia.org/wiki/International_Monetary_Fund


Хайде вземи пък ти почети малко преди да почнеш да даваш акъл.
 
От: Америка или Русия?

@testkiwi - говориш си ги ей така... както ти дойде.

Аз съм бил в САЩ и съм работил известно време там, дори повечето от колегите ми бяха руснаци. Какъв ли го дирят в САЩ щом в Русия е толкова добре а ?

Заплата от $2000 в САЩ се правят на minimum wage, който е 8-12$/h в зависимост от щата в който работиш. Ако си малко по-кадърен спокойно можеш да правиш по 4к и нагоре без да си супер квалифициран.

В Русия средната заплата последно е около $800. - http://www.gks.ru/bgd/free/B11_00/IssWWW.exe/Stg/dk11/6-0.htm

В САЩ средната заплата е около $4000 - http://www.ssa.gov/oact/cola/awidevelop.html.

През 1998 в Русия толкова са се осрали, че взимат заем от МВФ:
"On July 12, 1998, the International Monetary Fund (IMF) and the Russian government agreed "in principle" on $22.6 billion in new loans to Russia. The loans--Russia's second IMF bailout since 1996--will be funded by the IMF ($15.1 billion), the World Bank ($6 billion), and the government of Japan ($1.5 billion). The IMF Board approved the agreement on July 20, and total Russian indebtedness now stands at a towering $200 billion."

А кой е най-големия член на МВФ ? САЩ естествено. http://en.wikipedia.org/wiki/International_Monetary_Fund


Хайде вземи пък ти почети малко преди да почнеш да даваш акъл.


ти не ми ги давай тия линкове, аз в русия ходя всяка година почти и ти казвам как се живее там реално, разни линкове от нета - аре няма нужда от тях, защото в тях пише и че бойко борисов е най-добрия политик в последните 100 годни в българия. заплатата съвсем средна гони 1000 $ и не е на някой шеф. не, че нещо -всеки си има предпочитания, явно ти се кефиш на глупавите американци, за които си просто някакъв абориген от някаква пропаднала държава. аз западняците не ги обичам и от години не съм стъпвал на запад, щото съм ги виждал какви са смотаняци германците примерно. на изток е истината или в скандинавските (където също отскачам почти всяка година, правя си една ос - софия - москва - хелзинки - минск и се прибирам :D)

а за изтока - всеки знае - европа и сащ са бита карта, тва сингапур, китай, тайланд те там е сега истината... пък който иска нека ходи в сащ да затъва и той :)

в сащ 4000 $ някой друг път.


а да, и за няккъв смешен заем от 20 милиарда - божее, те само газпром имат 30 милиарда чиста печалба за година, какъв заем е това от преди толкова години. само игрите им в сочи ще струват 2 пъти повече, а ти си се загрижил колко са зле дето ако имаш дете - 10 000 долара ти дават пара. даже на мен като на бивш руски гражданин загубен някъде през промените и вече като български си ми изплатиха около 5000$ кеш от сбербанк без въпроси, само с едно документче защото на всеки се полага и сега и преди спестовна книжка при раждане, независимо от инфлации и глупости си ми дадоха парите, така че не ги мисли тях руснаците, в момента пачките ги бият по главата и не знаят как да ги откраднат всичките, че и за хората има :D
 
От: Америка или Русия?

@testkiwi

Е ти ги разбираш нещата явно. На тебе линкове не ти требват.

Тия от Руската Федерална Статистическа Служба за да вземат да се скрият. Ти ги разбираш повече от тях нещата. Все пак ти ходиш в Русия всяка година почти ... Ей тва се вика експертиза.


Аз не се кефя на глупавите американци толкова, колкото ти се кефиш на пияните руснаци. И никой не ме е взел за абориген понеже САЩ е страната на емигрантите. Мога да ти кажа, че съм работил с хора от всякакви националности, етноси и религии и нито веднъж някой не е направил проблем. Защо ? Защото не им пука кой си и какъв си стига да си вършиш работата и да не нарушаваш закона.

На изток всички знаят, че Кока Кола е отровна Ладата е много по-добра от BMW и Русия е най-силната страна на света. Е да ама не.



Хайде отговори ми на едно нещо. Защо след като в Русия е толкова хубаво, а в САЩ толкова лошо защо над 3 милиона руснаци живеят в САЩ ? Защо никой от Европа не бяга в Русия, а руснаците масово емигрират в ЕС и САЩ ?

Как става тоя номер като в Русия е толкова хубаво ?
 
От: Америка или Русия?

Грешката ти е, че показваш данни в долари, а ламериканците могат да си ги печатат колкото искат, т.е. могат да ти плащат колкото искат. В момента изкуствено се държи висок курсът на долара, тъй като на световно ниво много стоки като петрола все още се купуват в долари. Рано или късно системата ще рухне, защото е една илюзия, която се поддържа прекалено дълго време. Тежко му на който се кефи на този псевдо капитализъм. Ако искаме постоянни отношения, трябва да погледнем по-наблизо и да търсим държави с ресурси, а не с хартийки.
 
От: Америка или Русия?

Unwise, да бе направо на високо ниво се държи - я гледай спрямо златото как невероятно е паднал долара. Както еврото, паунда йената и компания.

Аз се чудя, гоним Русия или САЩ а не разработваме нашата си страна толкова много потенциал имаме, но все чуждото гледаме!
 
От: Америка или Русия?

Хайде отговори ми на едно нещо. Защо след като в Русия е толкова хубаво, а в САЩ толкова лошо защо над 3 милиона руснаци живеят в САЩ ? Защо никой от Европа не бяга в Русия, а руснаците масово емигрират в ЕС и САЩ ?

Как става тоя номер като в Русия е толкова хубаво ?

винаги има някакви мухльовци дето емигрират на запад като мислят, че там ги чакат с отворени обятия

сащ отдавна се видя, че са въздух под налягане и вече не са ама никакъв фактор в света. пълни смешници са - сега силния на деня е китай. догодина като ще летя до тайланд така съм си планирал маршрута, че ше мина през китай и ще докладвам от мястото на събитието както докладвах за русия и беларус.

нямам нищо против теб, ама много ме дразнят такива, дето хем не са били, хем само четат в нета и после разправят къде било еди си какво, живия живот не е в интернет и в него не пишат всичко, особено къде как се живее и с колко пари. за това има самолети - отиваш, виждаш на место и тогава можеш да даваш експертна оценка. както аз давам своята за държави, в които съм бил нееднократно.
 
От: Америка или Русия?

Ама си ги пишеш ей така на симпатии...

Ти колко години беше в САЩ и видя, че са въздух под налягане ?

Може аз да не съм бил в Русия, но и ти не си бил на запад особено, така че недей ми обяснява колко те дразнят такива като мен. Ти правиш абсолютно същото дори не ти трябва да гледаш и статистики. Просто си си избрал кое те кефи и кое не, данните нямат никакво значение.
 
От: Америка или Русия?

Някои статистики са с подвеждащи (незадължително невярни) данни. Не виждам смисъл от тази тема, тъй като САЩ са прекалено далече като територия от нас, а и няма какво да ни дадат освен вече споменатите хартийки.
 
От: Америка или Русия?

Някои статистики са с подвеждащи (незадължително невярни) данни. Не виждам смисъл от тази тема, тъй като САЩ са прекалено далече като територия от нас, а и няма какво да ни дадат освен вече споменатите хартийки.
Аз пък не виждам смисъл от дублика от юсър, заврян перманентно зад монитора и това да дава акъл за съответния въпрос. Лично аз го възприемам като подигравка:)
 
От: Америка или Русия?

Ти правиш абсолютно същото дори не ти трябва да гледаш и статистики.

данните, та данните

Три години след управлението на ГЕРБ българите едва ли смятат, че живеят по-добре, но данните показват, че това е така. Това заяви в интервю за БНТ министърът на финансите Симеон Дянков, помолен да направи равносметка за работата на правителството.

:D
 
От: Америка или Русия?

Добре, че е статистика, да ни отвори очите :roll:

Иначе гласувам за Русия. Америка е олицетворение на всичко, което ненавиждам, убийте ме с камъни :p
 
От: Америка или Русия?

481517_3515105854731_585184297_n.jpg
 
ДВ не ми е грам любима медия но днес са написали част от евро доклада, което точно това което се опитвах да ви кажа онзиден за цената на Газа

значи братушки братушки ама като стане дума за бизнес ние се държим добре с тях а те ни щавят до кокал... е така ли се държат истиснките братушки

http://www.dw.de/как-газпром-се-настани-в-българия/a-16427675

Когато обаче еуфорията от визитата на газовия Дядо Мраз поотшумя, неизбежно удари часът на истината. Всъщност, съмненията бяха породени от публикувания тези дни редовен доклад за пазара на газ през първото полугодие на 2012 година, изготвян от Главна дирекция „Енергетика” на ЕК. От документа става ясно, че за година и половина цената на руския газ за България е скочила с цели 50 процента, което е най-голямото увеличение спрямо цените на различни други доставчици за всички останали 26 страни-членки на ЕС. Задушевната руска поговорка „Кого люблю, того и бью” получава в конкретния случай пълното си потвърждение.
От европейския доклад става ясно също така, че на спотовите пазари (тези с незабавна доставка) цената на природния газ е с близо една четвърт по-ниска от цените по дългосрочните договори. А както е известно, подписаният в София договор с Газпром е за срок от 10 години и то по цена, която ще се изчислява по формула с индексиране на цената на петролните деривати на световните пазари. Казано иначе, хем цяло десетилетие България ще плаща повече базисни пари, хем сумата ще зависи от колебливата и твърде рискова цена на петрола, която при евентуална криза някъде по света незабавно скача нагоре.
От доклада на ЕК става ясно и това, че една Италия например плаща за доставките на руски газ с една четвърт по-малко от България. Още по-фрапиращ е примерът с Гърция: тя плаща цени, които са чувствително по-ниски от цените за България и то при положение, че синьото гориво преминава през българска територия и поради това се начисляват и транзитни такси. Вярно е, че гръцките газови доставки са диверсифицирани, но не по-малко вярно е и това, че Газпром така здраво е гушнал братушките-сиромаси, че те направо се задушават.

значи италянците и гърците са им по братушки от нас

и нортант където беше написал че си пазели интереса ... цената на добива на руски газ е под 1 долар за 1000 кубически метра... от там има държавна такса и такса за транспорт италия е на почти двойно разстояние от нас от русия ... Гръция също плащала по малко от нас за руски газ който минава през наша територия и на който слагаме транзитни такси...

надявам се на всички да им е ясно колко братушки са ни руснаците... последните 30 години по всякакъв начин ни ебът с цените на енергоносителите

и после да не се чудят що феновете им бг намаляват... истинските братушки не правят така и трябва твърдо да им го кажем че са най долните лицемери или поне газпром и лукойл ги предствят в такава светлина
 
От: Америка или Русия?

Ти какво искаш, да "пляскаме руснаците" и те да ни галят с перце? Нали сме с американците, що американците не ни осигурят газ?
 

Горе