Америка или Русия?

Америка или Русия?

  • Америка

    Votes: 45 39.1%
  • Русия

    Votes: 70 60.9%

  • Общо гласове
    115
От: Америка или Русия?

Това, което най-много ме дразни при Американците е, че постоянно се бъркат навсякъде, където стане нещо по света. Те нямали да търпят това, те нямали да търпят онова. Абе майка ви шибана кой ви пита вас изобщо? Защо трябва на всяка манджа мерудия да са?

Сега е моментът между другото при тоя мангасарин, който ги управлява да им се покаже, че не са единствената сила в света и да ги накажат малко, че да си стоят на гъзовете.
Другите президенти досега бяха някакви фанатици и ще избият света само Америка да е номер 1. Тоя не е такъв и сега е момента нещо да се направи от страна на Русия примерно.


Някой трябва да се меси и да въдворява ред в нецивилизованите държави.


Вземи пример - Чехословакия - раздели се на две абсолютно цивилизовано без нито една пушка да гръмне.

От друга страна виж Югославия как се разпадна.


Една малка войничка за излизането на Словения от Югославия.

Само 10 дена и почти без жертви.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0



Хърватска също решава да излезе от Югославия.

4 годишен конфликт с 20 000 трупа.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0_%D0%B2_%D0%A5%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F




В Босна и Херцеговина нещата са доста по-сложни.

Според последни проучвания броят на убитите през войната хора възлиза на 100 000 – 110 000, а броят разселени лица възлиза на 2.2 милиона.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0_%D0%B2_%D0%91%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%B0_%D0%B8_%D0%A5%D0%B5%D1%80%D1%86%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0



Конфликтът в Косово

Тъкмо горните два конфликта завършват и Милошевич решава, че армията му много се е заседяла и я праща в Косово. Там с начукано канче от Босна и Херцеговина не си позволява много волности и труповете са само около 12 000.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0




Пита се в задачата, трябваше ли някой да се намеси или не?

Или може би трябваше да ги оставят да се избият и после някой да преброи труповете?

Ако САЩ (НАТО) (Русия както винаги блокираше работата на ООН) не се бяха намесили - дали войните щяха да са свършили. Ами ако се биеха още? Щяхте ли да бъдете хепи ако 100 километра от София има война.

Ами ако Милошевич беше решил после да нападне Македония. Ами после ако беше решил да нападне примерно България. Чия страна щяхте да заемете. На Милошевич или на България?



Конфликтите се решават по мирен път. А не с война. Като има такива нецивилизовани държави и диктатори като Милошевич, някой трябва да се намеси, за да спре убийствата. Да ги постави на масата на преговори и да почнат да преговарят.

Или може би не сте съгласни. Може би смятате че конфликтите трябва да се решават с бомби и стрелба и който оцелее той ще живее. И убийството на хора е хубаво нещо.


Така, че това е работата на световния полицай. Да се меси в районите където има нестабилност. Да въдворява ред и да поставя двете страни да седнат на масата на преговорите вместо да се стрелят.
 
От: Америка или Русия?

Откъде този извод, че някой непременно трябвало да се меси и да въдворява ред, бе келеш?
И кой определя кои държави били цивилизовани и кои не? Ти ли?
"Ако" беше станало това или онова не са факти.
Фактите са, че американците извършват убийства в цял свят, за да си пълнят джобовете група хора.
Лукашенко също го смятат за диктатор, но хората си го избират и преизбират,
а в държавата Белорусия употребата на наркотици и алкохол е много ниска.
Е, не живеят в "американската мечта", защото са с по 400-500 долара мин.заплата,
но то и "американската мечта" е много съмнително понятие - правят кинти и после
ги дават по психотерапевти или свършват като кучета в някой хотел "звездите" им.
 
Последно редактирано:
От: От: Америка или Русия?

Откъде този извод, че някой непременно трябвало да се меси и да въдворява ред, бе келеш?
И кой определя кои държави били цивилизовани и кои не? Ти ли?
"Ако" беше станало това или онова не са факти.
Фактите са, че американците извършват убийства в цял свят, за да си пълнят джобовете група хора.
Лукашенко също го смятат за диктатор, но хората си го избират и преизбират,
а в държавата Белорусия употребата на наркотици и алкохол е много ниска.
Е, не живеят в "американската мечта", защото са с по 400-500 долара мин.заплата,
но то и "американската мечта" е много съмнително понятие - правят кинти и после
ги дават по психотерапевти или свършват като кучета в някой хотел "звездите" им.


Фактите са, че в бивша Югославия имаше войни породени главно от Милошевич със загинали около 130 000 човека.

Повечето по етнически признак. От ударите на НАТО и САЩ я са загинали 2 000 я не.


Питам те сериозно, ако Милошевич беше нападнал България - каква песен щеше да пееш?

Ако в момента там още се водеха войни - каква песен щеше да пееш?


Искам да ми отговориш на тези 2 въпроса.



Интересно е ти ли решаваш дали ще мрат хора или не.
 
Последно редактирано:
От: От: Америка или Русия?

Я кажи колко милина палестинци са загинали и прокудени от създаването на Израел? Що САЩ не се намесят там?

Хомосексуалисти виновни за клането в Сребреница - американски генерал го твърди, не аз.


Ама сериозно ли педалите са ги избили? :lol: :lol: :lol:


Или сърбите.


Както се разбира разни сини каски, холандци и/или педали не стават едно село да опазят.


Затва американците се месят, а не ООН и разни сини каски и педали, щото те не могат да свършат никва работа, особено пък Русия като тръгне да се прави на мъж и да блокира решения на ООН.
 
От: Америка или Русия?

Нещо типично по либерастки не ми отговаряш на въпроса. Да ти давам ли примери с мракобесни диктатури, които американците подкрепят?
 
От: Америка или Русия?

Нещо типично по либерастки не ми отговаряш на въпроса. Да ти давам ли примери с мракобесни диктатури, които американците подкрепят?


Ти отговори ли ми на моите въпроси? Да ги задам ли пак? Даже ще ти дам джокерчета.


1. Кой започна войните в бивша Югославия?
а) Американците
б) Милошевич


2. Кой блокираше работата на ООН по този случай?
а) Американците
б) Русия


3. Трябваше ли някой да се намесва за да спрат войните в Югославия?
а) Да
б) Не (да се трепят там докато измрат всичките)


4. Кой трябваше да се намеси?


5. Кога трябваше да се намеси?
 
От: Америка или Русия?

Не ме разбирай погрешно. Лично на мен, за сърбите не ми е жал. Югославия беше изкуствена държава създадена на базата на много кръв, логично беше да се разпадне с конфликт. Не одобрявам единствено използването на забранените боеприпаси с обеднен уран. Така че, за Югославия не ми дреме особено, кой и как се е намесвал. Не мога да взема ничия страна.

Ти сега обаче ми кажи, защо американците подкрепят следните режими:

- Израел - довел до бежански поток около 7 милиона палестинци от 48-ма до сега.
- Ислямисткият режим на Мюсюлманските братя в Египет
- Ислямисткият режим в Саудитска Арабия
- Ислямисткият режим в Пакистан
- създават муджехидините в Афганистан
- ислямистко опълчение в Сирия срещу Асад.

Това на прима виста.

Това като за начало. За Пакистан специално съм се интересувал, държавата е ислямизирана с подкрепа на американците. Дават им милиарди долара военна помощ всяка година. Това е мракобесна ислямистка диктатура, в която няма никакви граждански свободи и права. Онзи ден убиха една жена християнска (бременна) с камъни на един площад. Въобще, ако трябва да изброявам свинщините от Пакистан, няма да ми стигне един форум.

Та, пак те питам. Ако американците воюват за принципи - значи либерализъм, демокрация, човешки права и прочее, защо подкрепят ислямистки мракобесни диктатури? Забележи, не казвам да нахлуват и да смъкват режимите, но дефакто тия режими се крепят благодарение на тях. За какви диктатори ми говориш, след като в КСА педалите ги бесят по стълбовете, жените нямат право да шофират и да не изброявам.

Това ти е проблема на теб, вярващ в някакви си седерастки мантри. На тоя свят има силни и слаби. Силните си търсят интереса и парите, а слабите го духат. Правото е на страната на силния. Ако американците са се намесвали някъде, то е било за да защитят своя интерес, а не защото са милосърдни и искат да възцарят мир на земята.
 
От: Америка или Русия?

10410479_10203936065065803_7565465110110338404_n.jpg
 
От: Америка или Русия?

Ти отговори ли ми на моите въпроси? Да ги задам ли пак? Даже ще ти дам джокерчета.
1. Кой започна войните в бивша Югославия?
а) Американците-създадоха и финансираха групата "Отпор" по методите на Джийн Шарп,същата група обучи и продължава да обучава групи в Египет,Сирия,Либия,Мароко и др.
б) Милошевич


2. Кой блокираше работата на ООН по този случай?
а) Американците
б) Русия-Защото не искаше да бъдат бомбардирани цивилни граждани,без значение от етноса и религията им.


3. Трябваше ли някой да се намесва за да спрат войните в Югославия?
а) Да
б) Не (да се трепят там докато измрат всичките)
в)САЩ бяха замесени от началото,те създадоха целия хаос.

4. Кой трябваше да се намеси?-ООН с преговори на кръгла маса.


5. Кога трябваше да се намеси?-колкото по-рано,толкова по-добре
 
От: Америка или Русия?

Е то Путин пнали й бил разведка ги бий по точки

Време е Обама да излезе и да каже, че пак Путин е виновен, че американците са прости.:lol:
 
От: Америка или Русия?

Време е Обама да излезе и да каже, че пак Путин е виновен, че американците са прости.:lol:
За безкрайната тъпотия на Джен Псаки се прокрадват слухове,че той бил виновен...:lol:
 
От: Америка или Русия?

1. Кой започна войните в бивша Югославия?
а) Американците-създадоха и финансираха групата "Отпор" по методите на Джийн Шарп,същата група обучи и продължава да обучава групи в Египет,Сирия,Либия,Мароко и др.
б) Милошевич


2. Кой блокираше работата на ООН по този случай?
а) Американците
б) Русия-Защото не искаше да бъдат бомбардирани цивилни граждани,без значение от етноса и религията им.


3. Трябваше ли някой да се намесва за да спрат войните в Югославия?
а) Да
б) Не (да се трепят там докато измрат всичките)
в)САЩ бяха замесени от началото,те създадоха целия хаос.

4. Кой трябваше да се намеси?-ООН с преговори на кръгла маса.


5. Кога трябваше да се намеси?-колкото по-рано,толкова по-добре


Добра пропаганда - яма няма кой да повярва, освен няколко човека тука дето си мисля, че американците не са кацали на Луната, ама те и без това мразят американците и вярват на такива "градски легенди". :lol: :lol:


Значи според теб от една страна САЩ създават хаоса, а от друга го оправя. :lol: :lol: :lol:

Я, пак че не съм сигурен, че разбрах мисълта - ако е имало такава.



Нали имаше преговори в ООН. Виж линка на redrum. Сърбите що се отметнаха от договорките. Чак като ги изпердашиха яко от НАТО (САЩ) клекнаха.

Значи на кръглата маса на ООН се разбират нещо. ООН пращат сини каски в Босна. Сърбите отиват и избиват цяло село - 8000 човека главно жени и деца (или може би са били американците от Отпор или квито бяха там).

В това време сините каски на ООН седят и не смеят да се намесят - къде поради липса на инструкции, къде поради това че те са там да регулират движението, а не да защитават населението, къде поради гейски изпълнения.


Или пак американците са виновни че сърбите не спазиха договорките в ООН с групата Отпор. :lol: :lol: :lol:
 
От: Америка или Русия?

Математик ли си,химик ли си,не знам,ама сега имаш нагледна ситуация в Украйна,шефа на ЦРУ пристига тайно и на другия ден убийства на цивилни,после вицепрезидента пристига и пак убийства на цивилни...Терористите казват,че се бият срещу терористи.Всичко е подготвено и добре режисирано,като опитни мишки са украинците.
За кой ли път се повтарям,ако Путин нямаше тази военна мощ,от която се насират американците,досега щеше да е последвал съдбата на Кадафи или Садам.Обори ме ако греша?!.. ;)
 
От: Америка или Русия?

Не ме разбирай погрешно. Лично на мен, за сърбите не ми е жал. Югославия беше изкуствена държава създадена на базата на много кръв, логично беше да се разпадне с конфликт. Не одобрявам единствено използването на забранените боеприпаси с обеднен уран. Така че, за Югославия не ми дреме особено, кой и как се е намесвал. Не мога да взема ничия страна.

Ти сега обаче ми кажи, защо американците подкрепят следните режими:

- Израел - довел до бежански поток около 7 милиона палестинци от 48-ма до сега.
- Ислямисткият режим на Мюсюлманските братя в Египет
- Ислямисткият режим в Саудитска Арабия
- Ислямисткият режим в Пакистан
- създават муджехидините в Афганистан
- ислямистко опълчение в Сирия срещу Асад.

Това на прима виста.

Това като за начало. За Пакистан специално съм се интересувал, държавата е ислямизирана с подкрепа на американците. Дават им милиарди долара военна помощ всяка година. Това е мракобесна ислямистка диктатура, в която няма никакви граждански свободи и права. Онзи ден убиха една жена християнска (бременна) с камъни на един площад. Въобще, ако трябва да изброявам свинщините от Пакистан, няма да ми стигне един форум.

Та, пак те питам. Ако американците воюват за принципи - значи либерализъм, демокрация, човешки права и прочее, защо подкрепят ислямистки мракобесни диктатури? Забележи, не казвам да нахлуват и да смъкват режимите, но дефакто тия режими се крепят благодарение на тях. За какви диктатори ми говориш, след като в КСА педалите ги бесят по стълбовете, жените нямат право да шофират и да не изброявам.

Това ти е проблема на теб, вярващ в някакви си седерастки мантри. На тоя свят има силни и слаби. Силните си търсят интереса и парите, а слабите го духат. Правото е на страната на силния. Ако американците са се намесвали някъде, то е било за да защитят своя интерес, а не защото са милосърдни и искат да възцарят мир на земята.


Някои от фактите са ти грешни, освен това бъркаш и с изводите.

САЩ имат следвоенна доктрина насочена против комунизма и наистина са се бъркали на доста места за да спрат напредъка на комунягите от СССР-то.

Сега не съм сигурен, че навсякъде където се бъркат имат интереси. Не виждам някъв особен интерес да имат в бивша Югославия, че да се бъркат там. Още повече че според мен техния интерес би бил конфликтът да продължи неопределено дълго време, като разните му тука конспиративни теории, че всъщност в интересите на САЩ са да има слаба Европа.


По принцип, богатите хора имат дълъг хоризонт на действие и мисъл, особено пък богатите и силни държави. Мога да ти кажа, примерно, че основателя на Матцушита (Панасоник), като основавал компанията се изтъпанчил и казал "Имам план за развитие на компанията през следващите 250 години".


Отделно те се съсредоточават повече над стабилност, пък била и тя поддържана от мракобесни режими. Стига мракобесните режими да не избиват народа си с голяма скорост и да не воюват със съседите си.


Специално за Египет - не мисля, че американците поддържат Мюсюлманските братя. По принцип американците поддържат армиите в такива държави. Примерно преди 10-20-30 години турската армия дълги години беше фактор в Турция. Това става като обучават офицери в свои академии, финансират покупката на оръжия и модернизацията на армиите и пр. Това беше преди с Турция не знам за момента дали е така. Но в момента (преди 3-5 години а и сега) Египетската армия получава сериозни суми от САЩ (2-3 милиарда на година) и голяма част от офицерите им са светски ориентирани и завършили в САЩ. При което ако си спомняш Мюсюлманските братя спечелиха изборите в Египет, САЩ казаха, че ще работят с тях, но в последствие като режима взе да залита много към исляма и армията се намеси и взе властта. Както виждаш американците не реват много и даже нямат нищо против. Подобни истории се случваха доста често в Турция през 70-80 години, че даже и 90-то години на миналия век. Подобно е положението и с пакистанската армия. За другите режими не мога да ти кажа. Специално за Пакистан и Саудитска Арабия - наистина там режими са доста крайни и всеки различен го убиват с камъни.


Специално за Сирия мисля е ясно що - броя на труповете се увеличи страшно много и Асад трябваше да си ходи, както си отиде Кадафито. Ако нямаш нищо против и двата конфликта избухнаха по едно и също време. Единия приключи много отдавна, а другия продължава и в момента. Та разликата в броя на труповете е видна - около 13 000 за Либия и над 200 000 за Сирия.


Просто руснаците както винаги се закучиха заради тъпата си база там и вместо да избомбят Асад и вече да забравили както стана в Либия трябваше да подпомагат опозицията с въоръжение. Резултатът е конфликт, който не му се вижда края. Ако си мислиш, че Асад има някакво бъдеще като държавни в Сирия - дълбоко се лъжеш. Там никой на никой не вярва и всеки се бие срещу всеки. Местни срещу откачалки, местни срещу военни, откачалки срещу военни и пр.


Така, че нещата не опират да демокрация и толерантност и прочие, колкото и да ни се иска на нас либерастите. :lol: :lol:

А по-скоро опират до това да има стабилност и да няма много трупове.
 
От: Америка или Русия?

Математик ли си,химик ли си,не знам,ама сега имаш нагледна ситуация в Украйна,шефа на ЦРУ пристига тайно и на другия ден убийства на цивилни,после вицепрезидента пристига и пак убийства на цивилни...Терористите казват,че се бият срещу терористи.Всичко е подготвено и добре режисирано,като опитни мишки са украинците.
За кой ли път се повтарям,ако Путин нямаше тази военна мощ,от която се насират американците,досега щеше да е последвал съдбата на Кадафи или Садам.Обори ме ако греша?!.. ;)


Ква точно ситуация - Путин се прави на ощипан за Крим, после признава, че пратил части да го окупират.

Същата работа в Източна Украйна - хората на Путин се бият срещу местните откачалки дето не знаят кво искат. Двете групи се бият срещу армията на Украйна доколкото я има. Армията на Украйна се бие и срещу двете групи.


Кой ги забърка бозите. Зелени човечета пратени от Путин правят нещо като псевдореферендум, ама условието е ние да броим гласовете. Зелените човечета на Путин им трябват местни идиоти дето да им свършат тяхната работа. Местните идиоти се намират и са наети. Да ама местните идиоти взели че си повярвали и оня ден зелените човечета на Путин им нашокаха канчетата, за да се знае кой командва там. Пълна пародия.


И да Путин трябва да последва съдбата на Садам и Кадафи, може и съдбата на Милошевич, ако предпочиташ. И най-вероятно ще я последва - има време както се казва да го закарат в Хага. И най-вероятно ще го закарат. Успокой се, никой не я избягал от дългата ръка на справедливостта. Ще дойде и времето на Путин. Военната му мощ няма да го спаси. Ще го предадат неговите собствени хора на съда в Хага - както Милошевич и разни други там от Сърбия, Босна и Хърватска техните им хора ги предадоха на трибунала в Хага.
 

Горе