Анкета: Имате ли кредити и колко на брой?

Имате ли кредити/кредитни карти/лизинги/ипотеки?

  • Да, един

    Votes: 7 14.6%
  • Между 2-5

    Votes: 3 6.3%
  • Повече от 5

    Votes: 1 2.1%
  • Нямам никакви.

    Votes: 37 77.1%

  • Общо гласове
    48

RealMoney

Well-Known Member
Чета, че за 2016 има 3.15млрд. лв. в стоки отдадени на изплащане в България, отделно всеки трети е или с потребителкси кредит или ипотека.

Та реших да проверя какво е положиението във форума (за предприемачи)?


Говорим за всякакъв вид задължения:

Кредитна карта
Лизинг
Потр. Кредит
Овърдрафт
Ипотека
Семеен заем
И т.н.

Анкетата не е публична, така че спокойно можете да гласувате.
 
Интересна статистика за сега, във форум за предприемачи 66% от гласувалите нямат кредитори.... тия проценти нещо не ми се връзват много с предприемачеството :)
 
Интересна статистика за сега, във форум за предприемачи 66% от гласувалите нямат кредитори.... тия проценти нещо не ми се връзват много с предприемачеството :)
Бърка името на форума с реалното значение, тук са 90% уеб 'предрпиемачи'
 
Интересна статистика за сега, във форум за предприемачи 66% от гласувалите нямат кредитори.... тия проценти нещо не ми се връзват много с предприемачеството :)

Да ти кажа честно, аз по-скоро свързвам предприемачеството с липсата на кредити, особено в сектори, където не са необходими машини, съоръжения, сгради и други скъпи активи.
 
Бърка името на форума с реалното значение, тук са 90% уеб 'предрпиемачи'
С 5к може да стартираш всякакъв бизнес - ако нямаш 5к на сметка и ти трябва кредит, не говори много добре за "предприемаческите ти умения"
 
С 5к може да стартираш всякакъв бизнес - ако нямаш 5к на сметка и ти трябва кредит, не говори много добре за "предприемаческите ти умения"

Добре де, вкарваш 5к лични финанси или събрани от родата. Стартираш бизнеса и виждаш ,че работи модела и искаш да го приложищ по 10 пъти. За да растеш неминуемо ще ти трябва кредит. Без значение дали си производител, търговец на стоки или в сферата на услугите.
Ама така като гледам явно уеб предприемачите се опитваме да направим от нищо нещо...
 
Добре де, вкарваш 5к лични финанси или събрани от родата. Стартираш бизнеса и виждаш ,че работи модела и искаш да го приложищ по 10 пъти. За да растеш неминуемо ще ти трябва кредит. Без значение дали си производител, търговец на стоки или в сферата на услугите.
Ама така като гледам явно уеб предприемачите се опитваме да направим от нищо нещо...
Пробвай да намериш кредит от банка при стартиран бизнес, особено на идейно-прототипно ниво :)
Кредит от банка може да вземеш най-много за оборотни стоки и то при огромно обезпечение, за всички останали случаи имаш и други опции - викат му рисково финансиране :)
 
Пробвай да намериш кредит от банка при стартиран бизнес, особено на идейно-прототипно ниво :)
Кредит от банка може да вземеш най-много за оборотни стоки и то при огромно обезпечение, за всички останали случаи имаш и други опции - викат му рисково финансиране :)

Ми взимаш потребителски. Утре сутринта това ще правя. Варианти има, ако има желание.
 
Ми взимаш потребителски. Утре сутринта това ще правя. Варианти има, ако има желание.
То и ипотека може да теглиш ... въпросът е по линия на самия бизнес като независим от личните ти активи.
 
Изненадан съм приятно от резултатите до момента. :) Но така мислят истинските предприемачи. Първо правило: отърваваш се от пасивите, втори - правиш (трупаш) активи. За мое щастие и аз нямам. Дано не ми се налага.
 
С кредитната карта не харча пари които нямам, тоест нямам задължения по нея. Броя ли я като кредит или не? :D
 
С кредитната карта не харча пари които нямам, тоест нямам задължения по нея. Броя ли я като кредит или не? :D
Не го броиш. След като си изтеглил и започнеш да погасяваш лихвите (преди гратисния период на всяка), тогава си вече в играта с кредитите. :)
 
Нали не говорим за такса поддръжка? Защто това и да искаш не може да го избегнеш. :) Ползваш ли услугите, плащаш си за това.

Именно, щом услугата е да ти се даде нещо назаем и ти да го изплащаш навреме, това какво е? :) Кредит.
 
Не завиждам на колегите, които са взимали кредит.
 
@RealMoney не плащам годишна такса. Заради оборот трупам някакви точки, които стават на пари и досега (поне за последните 3 години) съм над тези 40лв., тоест даже съм на печалба :D.
 

Горе