Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

В момента не ми се отваря фейсбук. В смисъл отваря ми се началната страница. Пиша си потребителсткото име и парола (правилно) и когато натисна Влез ме праща на The connection was reset ;)
 
От: От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Не знам, все ми е тая, но знам че който се усети навреме, супер много трафик ще си докара ако почне да пише новини за това нещо, сигурен съм, че гугъл тренда ще свети скоро в червено относно някои keywords и ако се усетите навреме, гледайте вашите сървъри да не се претоварят от трафика дето ще ви залее ;) . Аз си пуснах новината в едно блогче, сигурен съм, че ако и вие пуснете няколко новини на тая тема с добри keywords, ще спретнете приятен трафик, че дори може и да ви претовари вас, все пак линк байта си е запазена марка на блогерите, които се чудят как да копат трафик от статии.



Как ви го казах, досега 97 влизания от търсачки по всякакви думи свързани с анонимните+ фейсбуук + 5 ноември, вие си правете сметка за 1 ден и само с 4 линка от digg,stumble, reddit и delicious дали не е оферта да се пише за hot trends из блоговете. Някак си се набутах ранк 1 по повечето търсения за анонимните, тъй че ако искате трафик, почвайте от сега да линкбайтвате, че до месец няма да е толкова лесно да излезете със някоя статия напред за новината.
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Аз за друго почнах да се замислям. Всеки почна да пише, че фейсбук ще се хакне и т.н и на 5 ноември всеки ще отвори (поне повечето хора) и ще почне да наблюдава дали фейсбука работи. В крайна сметка ето ви една малка ДДОС атака от нормални потребители.
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Аз пък четох, че анонимните били казали (в не знам си какъв туитър акаунт), че това е фалшив клип.

п.п. Иначе от вчера до днес:

- изчезна ми цялата информация от профила
- изчезнаха ми страниците и групите
- спря да бачка пренасочването на линковете и не можеше да се отвори нищо
- изчезнаха коментарите и лайк бутоните по сайтовете

За щастие бързо оправят нещата :)
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

^Да и аз четох, че са се разграничили от клипчето, макар че то фейсбук си е достатъчно бъгав и така, последно гледам излизат 2141 лайка на нещо и като цъкнеш 1.
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Аз за друго почнах да се замислям. Всеки почна да пише, че фейсбук ще се хакне и т.н и на 5 ноември всеки ще отвори (поне повечето хора) и ще почне да наблюдава дали фейсбука работи. В крайна сметка ето ви една малка ДДОС атака от нормални потребители.

Ти ако мислиш, че много потребители разглеждащи сайта се равнява на DDOS атака от ботнет мрежи - нямам думи.



А какво се разграничават
Probably the author of the video is https://twitter.com/#!/AnonVerbal , who is the only one follower of https://twitter.com/#!/OP_Facebook ( the twitter account left in http://www.youtube.com/user/FacebookOp – the youtube account that uploaded the video of operation facebook
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Хм как знаят кои е оригиналният им twitter акаунт ? В официалния си сайт са поместили клипа, които вече е недостъпен от youtube.
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Ти ако мислиш, че много потребители разглеждащи сайта се равнява на DDOS атака от ботнет мрежи - нямам думи.



А какво се разграничават
Нека 50% над нормалното натоварване от нормални потребители се смеси с ДДОС атака пък да видим дали не се равняван на по малка атака....
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Нека 50% над нормалното натоварване от нормални потребители се смеси с ДДОС атака пък да видим дали не се равняван на по малка атака....

Горките facebook, не са се защитили от dos атака ;( , сега ще им идат сървърите заради много трафик разглеждащ фейса ;( ;( ;(
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Лично ще си изтрия всички сайтове и ще си подъря домейните тук във форума, ако фейса спре да работи дори за секунда на 5-ти :)
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

http://pastebin.com/jTnJuTaD вече имаше атака над фб хааха разгледайте в текста кво пише имало wordpress на фейсбукските сървъри :Д: Д::Д:Д Колкото за това че щели да им се пренатоварят сърварите от посещения на нормални потребители :D :D тва е несериозно...
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Лично ще си изтрия всички сайтове и ще си подъря домейните тук във форума, ако фейса спре да работи дори за секунда на 5-ти :)
Абе не е като да не е спирал :) Аз си спомням как българския спря преди няколко месеца и имаше проблеми, така че не казвай голяма дума.

Иначе, ще го хакват ли, няма ли да го хакват. Първо излезе видеото, после опровержение на видеото, после пък пак щели да го хакват...
 
Последно редактирано:
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Зарибяват бе или по точно опипват почвата , как ще реагира масата от УФСЕ - и сигурно са очаквали точно това - орди от верни фб фенове, ще защитават фб докато умрат :D :D :D, нищо че невидимо ги стрижат им го слагат.

Пускаш малко стръв рибата лудва, те и това направиха. Малко проблясъци и после затише пред буря :D :D :D

Мен ми е все тази, но ми е чудно до къде ще стигнат, щото нещата хич да не до голяма степен са точно такива, каквито са и тяхните доводи.
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Аз мисля , че ще успеят , но ще видим.
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Накрая ще се окаже, че ще им запалят дата центровете и готово. Много технически почнахме да гледаме на нещата май :).

Еми на филма, от който са се надъхали, стана точно това, само че със сградата на праламента ако не се лъжа.

Remember, remember the fifth of November...
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Да Guy Fawkes 5 Ноември 1605
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Хакерската група, известна като "Анонимните", опроверга твърдението, че подготвят план за унищожението на социалната мрежа Фейсбук.

Още вчера на официалната страница на групата в Туитър "Анонимните" отрекоха подобни действия да са част от техния стил на работа. Групата не отрече, че някой членове вероятно са подготвяли унищожението на социалната мрежа, което не значи, че всички членове на "Анонимните" са съгласни с "Операция Фейсбук", коментира член на хакерската организация.


"Анонимните" са група хакери, която е известна от години. В кибер пространството атакува предимно структури с обществено влияние. Коментарите на членовете на групата са провокирани от новината за унищожението на Фейсбук, която наскоро заля интернет пространството и успя да всее масова паника сред 750-те милиона потребители на социалната мрежа. Хакерите се заканили да ликвидират Фейсбук на 5 ноември. На обявената дата във Великобритания се отбелязва нощта на Гай Фоукс, отговорен за заговора от 1605 година за взривяването на лондонския парламент, което наведе на мисълта, че групата стои зад акцията, тъй като символ на "анонимните" е именно лика на Гай Фоукс от комикса "В като Вендета".
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Нека греша ама не смятам че могат да го направят ако беше така нямаше да чакат и да дават определени дати.
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Нека греша ама не смятам че могат да го направят ако беше така нямаше да чакат и да дават определени дати.

Ето за всяко начинание се изисква време, всяка промянва в технологичният процес иска време. До сега са сваляли Виза, правителствени и редица др сектори, Фейса е от друг ранг. Изисква време.
 

Горе