Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

detre, а във фейсбук ползват windows 7 home edition и неговия фаеруол за да се предпазват от такива магарии.
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Не ми се вярва, но дано успеят! И ако може да изхакат и бекъп сървъра!
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

А бре ще видим. Аз от сега ви казвам, че ще е ДДОС и ще успеят. Дето се вика ако някой е по предприемчив може да приема облози дали ще успеят или не и ако успеят как ще го направят.
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

За залаганията някоя UK букмейкърска къща няма начин да не пусне коефициенти :)
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

За какво им е на анонимните да правят PR на FB ? anonwiki.org и тук са писали
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Да го бутат, това е милиционерска мрежа.

От IP адреса на фейсбук пробваха на два пъти да ми хакнат пощата и постоянно ми пращат линкове за потвърждение на регистрации които никога не съм правил или за приемане на приятелства.

Закривай, селяните и олигофрените ще си намерят нов кенеф в който да общуват
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Бе пичове много сложно ми говорете не зацепвам много. аз съм по инвестициите. Нищо че ме кефят да гледам хакерски филми или т.н. неща.

Те пичовете сигурно ще направят както си мисля с вътрешен човек, цялата работа.

Ще бият два шамара на ЦукерБургера ще го отвелкат и той сам ще натисне remote - Self-destruct-mega-big-don't-touch-red-button и толкова :D :D :D
 
От: От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Бе пичове много сложно ми говорете не зацепвам много. аз съм по инвестициите. Нищо че ме кефят да гледам хакерски филми или т.н. неща.

Те пичовете сигурно ще направят както си мисля с вътрешен човек, цялата работа.

Ще бият два шамара на ЦукерБургера ще го отвелкат и той сам ще натисне remote - Self-destruct-mega-big-don't-touch-red-button и толкова :D :D :D
С прости думи DDOS = Distibuted Denial of Servicе. По едно и също време милиони компютри ти отварят сайта и заради много заявки сървърът не може да обработи заявките от регистрираните потребители. В един момент сървъра зацикля безпомощно. Срещу това няма спасени кой каквото иска да си говори и каквито и защити да се ползва (наскоро беше бутнат покер сайта на UBet за доста дълго време след отказ да платят на хакерите изнудваните от тях пари, а там се въртят големи пари) в крайна сметка блокираха цялата ботнет мрежа, но услугата им беше спряна за 1-2 дена което в голям покер сайт са си мноооого пари назад.

detre, а във фейсбук ползват windows 7 home edition и неговия фаеруол за да се предпазват от такива магарии.
То и сървърите на VISA не са с Windows 7 обаче замряха за 1-2 дена ...
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Ей тия хакери голям мозък имат деба.. имам чуството,че това нещо не се учи,просто го имаш..
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Незнам как действат ддос атаките ама знам как действат Фейсбук като излезе някоя дупка и почне да се експлойтва със спам скриптове... И да ви кажа в моммента ФБ фиксват нещата толкова бързо че единствените които печелят пари от спам скриптовете са техните създали и то не повече от 1-2 дни...Преди година като се почна със спам апликейшаните фб бяха бавни да. НО в момента излезе ли некав бъг който да пречи на Юзър експирианса в фб го оправят моментално.. А какво остава за хакерска атака :D Очаквам и аз да Анонимните да качат 1-2 милиона акаунти и пароли и да се посмеем : Д
 
Re: От: От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

С прости думи DDOS = Distibuted Denial of Servicе. По едно и също време милиони компютри ти отварят сайта и заради много заявки сървърът не може да обработи заявките от регистрираните потребители. В един момент сървъра зацикля безпомощно. Срещу това няма спасени кой каквото иска да си говори и каквито и защити да се ползва (наскоро беше бутнат покер сайта на UBet за доста дълго време след отказ да платят на хакерите изнудваните от тях пари, а там се въртят големи пари) в крайна сметка блокираха цялата ботнет мрежа, но услугата им беше спряна за 1-2 дена което в голям покер сайт са си мноооого пари назад.

То и сървърите на VISA не са с Windows 7 обаче замряха за 1-2 дена ...

а какво мислиш за дабъл фаст флукса като технология... значи не съм експерт, но точно от компания която си е патила от ддос са платили на консултанти да измисли да го позлват, това като защитно средство и да го сетъпнат... щом позволява по-дълго оцеляване на молуер мрежа ще повиши оцеляемоста и на предлагана услуга (пародоксалното е как нещо което е мислено за злонамерени цели всъщност помага за защита от тях)... даже предимстрвото е на твоя страна като си сетъпнат като атакърите, ако имаш много сървъри и голяма онлайн услуга и си от свтлата страна на барикадата, защото може да исикваш съдеиствие от властите за спиране на ботнета не трябва да оцеляваш неограничено дълго време...

значи ботнета започва атаката в днс зоната на случаен принцип се регистират и деригисрират всяка минута различни от сърварите почва да флуди определен/и сървър/и обаче след една минута този сървър е заменен от друг с друго ип даже в друг дата център, а ботнета си флуди първия ако след минута е заменен с още един, след минута и тои е заменен... ако атаката към първия сървър спре и пренасочена към новия може тои да бъде върнат в игарата да подменя текущо атакуваните ... косултантите са взели доста голяма сума за да го направят това да се ползва това като защитно средство....
 
Последно редактирано от модератор:
Re: От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Незнам как действат ддос атаките ама знам как действат Фейсбук като излезе някоя дупка и почне да се експлойтва със спам скриптове... И да ви кажа в моммента ФБ фиксват нещата толкова бързо че единствените които печелят пари от спам скриптовете са техните създали и то не повече от 1-2 дни...Преди година като се почна със спам апликейшаните фб бяха бавни да. НО в момента излезе ли некав бъг който да пречи на Юзър експирианса в фб го оправят моментално.. А какво остава за хакерска атака :D Очаквам и аз да Анонимните да качат 1-2 милиона акаунти и пароли и да се посмеем : Д


на пети и 6 ти просто за всеки случи си сменете паролите
 
От: Re: От: От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

а какво мислиш за дабъл фаст флукса като технология... значи не съм експерт, но точно от компания която си е патила от ддос са платили на консултанти да измисли да го позлват, това като защитно средство и да го сетъпнат... щом позволява по-дълго оцеляване на молуер мрежа ще повиши оцеляемоста и на предлагана услуга (пародоксалното е как нещо което е мислено за злонамерени цели всъщност помага за защита от тях)... даже предимстрвото е на твоя страна като си сетъпнат като атакърите, ако имаш много сървъри и голяма онлайн услуга и си от свтлата страна на барикадата, защото може да исикваш съдеиствие от властите за спиране на ботнета не трябва да оцеляваш неограничено дълго време...

значи ботнета започва атаката в днс зоната на случаен принцип се регистират и деригисрират всяка минута различни от сърварите почва да флуди определен/и сървър/и обаче след една минута този сървър е заменен от друг с друго ип даже в друг дата център, а ботнета си флуди първия ако след минута е заменен с още един, след минута и тои е заменен... ако атаката към първия сървър спре и пренасочена към новия може тои да бъде върнат в игарата да подменя текущо атакуваните ... косултантите са взели доста голяма сума за да го направят това да се ползва това като защитно средство....

За по малко от 1 седмица не може да се спре ботнет мрежа разположена по цялото земно кълбо (особено ако е в Китай, Азия и подобни страни които няма да обърнат внимание на оплакванията). За 1-2 дена все ще успеят да затруднят ползването на фейсбук и все в един момент сървърите ще заминат. Това е лично мое предположение и не обвързвам никой с него. Ще разберем какво са имали предвид на 5-ти.
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Ясна работата,

А тези ддос и флукс млукс - как се съставя толкова огоромен ресурс от КомПоти, че да направят атаките.

Аз ви казвам, че ще го гепят за по лесно - вие тука с бруте форс ще го свалятe :D
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Накрая ще се окаже, че ще им запалят дата центровете и готово. Много технически почнахме да гледаме на нещата май :).
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Хаха да бе или ще им пуснем хлебарките в дата центорвете - с този бъг няма как се оправят софтуерно :D
 
Re: От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Ясна работата,

А тези ддос и флукс млукс - как се съставя толкова огоромен ресурс от КомПоти, че да направят атаките.

Аз ви казвам, че ще го гепят за по лесно - вие тука с бруте форс ще го свалятe :D
Еми много лесно. Всеки с малко повече късмет и акъл може.

Пускаш едни фри тулбар за сваляне, който е много добър или някои безплатен софтуер за симулация на аквариум или каквото си поискаш и ще бъде интересно на обикновените потребители и вече си там. Яко го направиш с над 100 000 компа, те реално стават ботове, и ти имаш бот мрежа - комповете го играят зомбита, а ти може да бълват от там заявки към дадения адрес, IP, сървър. Най-силно се получава, когато зомби машините не са от баннати държави като: Замунда, Нигерия, Румъния и такива от 3-тия свят. Поради фактът, че белите държави не ги държат в смисъци много много. В такива за бан по IP. Това се случи с Виза и Мастъркард, когато отказаха да поддържат плащания за Уикилиидс.

Ако се организира всеки може да го направи, и мощ от към няколко стотин хил. милион IP адреси да правят канекции за една секунда би съборил всеки сървър, поне докато не сложат решение. Но след намирането на другия и забозването на огледалния, който да отклонява пак ще се получи същия ефект. Хубавото при ФБ е, че са на много сървъри и подържат не лек сайт. Което би издържало на по сериозна атака, но ако е от много (милилон) канекции за секунда, не мисля, че има нещо, което да го издържи. Освен няколко дата центрове в една мрежа.

Ако искат да ги хакнат и да ги приключат е по добре да започнат да проучават езика, на който е писан ФБ, и да оперират на скриптово ниво, на сървърно - с честно правен бек ъп, почтни нищо няма да им направят. Достатъчно е да проникнат веднъж, натам е лесно. Но с масов удар ще е тъпо, хубаво е лека полека да ги събарят. Може да направят и кобминация. Докато отклоняват завките от Дос атаката, хакерите да проследят на къде се изместват и да предположат каква мрежа има зад гърба им, за да предвидят следващо местене (отклоняване на трафика), преди да го направят след натоварване на поредния сървър/и.

Абе трудно е когато става дума за голям сайт / бизнес с много възможностти. Поне ще видим колко да добри от въпросната организация. И с какъв ресурс разполагат. Ако успеят да навредят, поне в бъдеще хората ще си знаят, че са сериозни и не трябва да се гъбаркаш с тях. :)
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Мерси Блинки,

А добре като ги шибне такава атака доколкото разбирам те няма какво да правят толкова много заявки как ще ги спрат.
Иначе това със задната вратичка и лека по лека е най-финното - аз съм за красотата и творчеството :D :D :D
 
От: Анонимните: Смъртта на "Фейсбук" ще е на 5 ноември

Не знам, все ми е тая, но знам че който се усети навреме, супер много трафик ще си докара ако почне да пише новини за това нещо, сигурен съм, че гугъл тренда ще свети скоро в червено относно някои keywords и ако се усетите навреме, гледайте вашите сървъри да не се претоварят от трафика дето ще ви залее ;) . Аз си пуснах новината в едно блогче, сигурен съм, че ако и вие пуснете няколко новини на тая тема с добри keywords, ще спретнете приятен трафик, че дори може и да ви претовари вас, все пак линк байта си е запазена марка на блогерите, които се чудят как да копат трафик от статии.
 

Горе