Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

eshk0

Member
Поредната успешна операция на ГДБОП :mad::evil:

Антимафиоти удариха пиратите в интернет. При съвместна акция на ГДБОП и колегите им от сектора във Враца беше предотвратено незаконно показване на българския филм "Лора от сутрин до вечер" на сайта Vbox7.com. Служителите на ГДБОП са установили и локализирали потребителя, който възползвайки се от условията на сайта е качил филма. По този начин е предоставил достъп до него на неограничен брой ползватели на мрежата.

източник: http://www.blitz.bg/news/article/160356
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Аман от БоклукТВ и сигналите им за пиратство!
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

този скрийн просто ей така ли е сложен?

защото от нег се вижда, че с търси юзър Snoopy а в същото време някои е логнат с него...

не стига това - ами в момента има такъв юзър и той си се виж - http://vbox7.com/user:Snoopy

явно е пльокнат колкото да има нещо :cry:
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Сега нека се замислим какво щеше да се случи, ако сме американци и качим нов холивудски филм в YouTube. Щяха да изтрият филма, да ни сложат едно предупреждение на акаунта, че не трябва да правим повече така и въпросът щеше да приключи. Така се реагира в най-полицейската държава на планетата, която има най-много затворници на глава от населението.

В "демократична" България обаче пращат антитерористи в дома на човек, който е качил един филм.

Какъв извод можем да си направим от това?
 
От: От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Сега нека се замислим какво щеше да се случи, ако сме американци и качим нов холивудски филм в YouTube. Щяха да изтрият филма, да ни сложат едно предупреждение на акаунта, че не трябва да правим повече така и въпросът щеше да приключи. Така се реагира в най-полицейската държава на планетата, която има най-много затворници на глава от населението.

В "демократична" България обаче пращат антитерористи в дома на човек, който е качил един филм.

Какъв извод можем да си направим от това?

Извода е че държавата се управлява от милиционери-помияри и е крайно време някой да ги измете! :twisted::twisted::twisted: Мисля че 62 години общо милиционерщина са достатъчни. През живково време ходеха по домовете да изземват който имал видео и му внушаваха че "нарушавал законите на НРБ" и че е "виновен" а сега пак е същото, само че тарашат за компютри. Промяна няма, действа се по един и същ начин включително и до днес. Мисля че това най после трябва да има край!
 
Не знам за изводите, но това не е престъпност. Не и във вида, което обществото да страда от кой знае колко. Това, че нечии интереси са засегнати, по никакъв начин не ми пука на мен. Да, не е редно. Но като обикновен данъкоплатец, както сме всички тук по ни е*е да ни слагаме СОТ-ове, отколкото, че на неква кенефна медия да и качили клипа някъде си.

Ако толкова искат да ги защитават, да вземат те да им плащат заплатите. На мен лично ми е писнало да арестуват некви хора, които даже не знам за какво се занимават с тях. То си личи, че не са престъпници, нито са кой знае колко ОК с кинтите, но пак си ги гъзят.

Тест, примера ти е добър, но там може да си оставиш колата отключена пред дома. Просто приоритетите им са некви много свински, а да не говорим каква корупция ги яде от вътре. ;)
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Прекалено е и то много, можеха само да изтрият филма и да има някакво предупреждение. А всъщност аз се чудя на тези, които казват. Защо рискуват толкова и го правят, при положение че знаят какво ги очаква? Толкова ли е важно да се качи някакъв си филм?
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

На бтв ли този филм, дето не съм го чувал даже?
 
Re: От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

На бтв ли този филм, дето не съм го чувал даже?
http://www.lorathemovie.com - това е филма. Не знам какво точно му харесват, но може да има някаква стойност. Аз лично сефте го чувам, а гледам БГ филми. :) Явно е и толкова убав. :)
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Аз май съм го споменавал и друг път, но мисля че си заслужава да се отбележи отново в тази тема. Лицето Я. К. е член на управителния съвет на частна организация, която усвоява стотици хиляди левове от чужди източници. Тези пари не се дават просто така. Срещу тях се иска нещо насреща.

Ето един от източниците на финансиране: http://www.americaforbulgaria.org/grants/view/CAEzMJ39
Не се подвеждайте от името на организацията, която получава парите. Става въпрос за частно юридическо лице.

Пак ви оставям сами да си правите изводите, защото нещата са изключително грозни и без да задълбавам допълнително.
 
От: Re: От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

http://www.lorathemovie.com - това е филма. Не знам какво точно му харесват, но може да има някаква стойност. Аз лично сефте го чувам, а гледам БГ филми. :) Явно е и толкова убав. :)

Прегледах на бързо видеото от сайта и мога да кажа само едно: Поредната Боза.
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Няма значение дали е качествен филм. Грам не ми пука за чуждите продукции, но съм за защита на българските. Представете си - правите софтуер, публикувате го и на следващия ден го има в нета. Тогава вие ще сте ищец.

Друг е въпросът, че това е крайна мярка, която според мен има по-скоро възпитателен характер.
В момента у нас се възпитава впечатление, че що е филм, музика или софтуер е безплатно, а това са си цели бизнес механизми. За година 5 млрд. данъци...

Логиката е да се сплашат хората и да се създаде благоприятна среда за легално ползване. Едва ли ще произтече някакво наказание за въпросния юзър.

Друг е въпросът, че липсват легални платформи, които предлагат обекти на интелектуалната собственост на сносни цени. Освен това е задължително те да предоставят демонстрация преди продажба.
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Филмът не го бях чувал, но действията на ГДБОП са мега странни. Сигурно подобно задържане е световен прецедент. В смисъл, целият сайт вбокс7 нарушава брутално авторските права на десетки западни продукции, изпълнители и прочее, но въпреки това никой не ги закача. ЗАЩО?! Кога ГДБОП ще изрине тая кочина вбокс7, в която има всякакви бруталии, и ще конфискува сървърите им?! За сметка на това арестуват някакъв сульо, който бил качил не знам си къв филм :cry:
 
Как така не си го чувал. Това е новия Титаник, мега хита на сезона. :)

Убивате ме значи. Не ги мисли службите, бате. Те имат план за действие. В момента малките цели са идея по-добре за имиджа, все пак се целия добър PR, а не ефективност. Според целите, се определят както действията, така и плана за действие.

И защо за един филм такива панаири. Па викни го, предупреди го. Какви са тези глупости, бил качил не знам си какво. Като го стреснеш веднъж, да видим дали ще го прави пак. Те чакат някой да кривне и вместо да го коригират, вземат, че го наблюдават, за да имат основание за PR акция и тогава. Това е тотален срив на моралната система и отделно, не води до нищо добро. Защото какво излиза сега, имаме и престъпление, имаме и човек с досие. Супер, направо, нямам думи.
 
От: Re: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Защото какво излиза сега, имаме и престъпление, имаме и човек с досие. Супер, направо, нямам думи.


Представяш ли си каква свинщина ... могат да му обърнат живота с тая простотия, ако го осъдят на нещо. Даже и да не го осъдят пак влиза в контингента. Мен като малък така ме бяха хванали да крада тръби (за фунийки:twisted:) и 5 години ме водиха на отчет в детска педагогическа стая. Да не говорим, че още ме водят като криминално проявен, предполагам. Викаха ме за щяло и нещяло почти през целия период на изпитателния срок, даже и след като навърших 18 години. Въобще голяма простотия е това да се занимаваш с куки.
 
Re: От: Re: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Представяш ли си каква свинщина ... могат да му обърнат живота с тая простотия, ако го осъдят на нещо. Даже и да не го осъдят пак влиза в контингента. Мен като малък така ме бяха хванали да крада тръби (за фунийки:twisted:) и 5 години ме водиха на отчет в детска педагогическа стая. Да не говорим, че още ме водят като криминално проявен, предполагам. Викаха ме за щяло и нещяло почти през целия период на изпитателния срок, даже и след като навърших 18 години. Въобще голяма простотия е това да се занимаваш с куки.
Абсолютна свинщина. Само тук може така да се получи. Прецакай другарчето. Но няма лошо, утре ще добре и до него и тогава ще стане всичко както си му е по реда. Виждал съм го и продължавам да го виждам. Така, че всичко се връща под една или друга форма. Нищо, че обслужваш чужди интереси.

Да, утре като отиде за работа някъде и му искат свидетелство за съдимост, познай какво се случва. Може да си много кадърен и т.н., но нещо да не ти е ОК, те само си търсят причина да те пропуснат и да дадат шанс на следващия на опашката.

Простотията не свършва до тук. В същото време некви престъпници си седят по сепаретата на чалготеките и ходят да смъркат в тоалетната и често се случва такъв да предизвика нещо по-сериозно от това да удари някой, защото е погледнал шаврантията му накриво. Направо, греда от всякъде е всичко и няма надежди да се оправи. Това е единственото, за което не съм толкова оптимист, а по принцип съм такъв, независимо от ситуацията.

Тотална деградарщина.
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Въпреки, че нарушават реално закона качвайки насам - натам филми, хората им правят реклама. След като им писне и не се занимават с бг филми бас ловя, че за няколко месеца или година ще се забрави за БГ филмите и салоните ще са полупразни като едно време. За мен благодарение на нета се създаде тази истерия около тях.

Друг е въпроса, че в България 90% от приходите отиват в джобовете на разпространителите и всякакви кръвопийци по веригата, а за авторите остават 10%. Та въпроса е кой ги ограбва щото май не е този дето им качва филма без да има никаква изгода от това?

Да се надяваме догодина милиционери и пожарникари да фанат пътя, че вече простотията им и отчитането на дейност взе да идва в повече.
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Добре де... аз не мога да разбера, доколкото знам защо в частни искове се занимават НСБОП (Национална Служба за Борба с Организираната Престъпност). Според закона за организирана престъпност се води група от хора(мисля минимума беше 3-ма), която се занимава с някаква престъпна дейност. В случая не виждам какво отношение взима държавата и другото безумие е, че ако аз утре създам някакъв софтуер и някой започне да го разпространява, ще ме накарат да си пусна молба и реално аз ще съдя човека, а не държавата затова, че е разпространил моят софтуер.

Просто за мен това е свинщина. Не може да се изпълнява интереса на все едни и същи хора и да се хвърлят милиони за глупости и чужди интереси. В край на сметка какво излиза... плащаме пари за да ни изкарват престъпници. Ами затова ще си купувам чужд софтуер и чужди филми и няма да подкрепям продукции на Български таланти!!!
 

Горе