Арбитраж на .BG домейн, мнение за казус.

Ако ще те съдят наистина поне им плесни данните, че да се индексира и тук тая "праскова" :D :D :D

То и мен от години все ме съдят, ама в съда не са ме викали...
 
Ако ще те съдят наистина поне им плесни данните, че да се индексира и тук тая "праскова" :D :D :D

То и мен от години все ме съдят, ама в съда не са ме викали...
Те всички са с големи топки пред мон итори, ама реално са малки стафидки. Та и тия така,.
 
Предлага се алтернатива с договор в който домейна остава при мен, отказват се от претенции, домейна може да е сайт за абсолютно всичко, без агенция за реклама.

Домейна няма web или agency, обща дума и като се замисля може би това също е добър вариант. Ще видя какво ще каже и адвоката.

За сега не искам да споделям данни за фирмата, защото се водят уш цивилизовани разговори, но със сигурност когато има някакво развитие ще споделя вече.

Очаквам цена за купуване и на фирмата им директно, защото и това се коментираше.

Все пак, ако има още мнения, с радост ще ги прочета.
 
Арбитража е нещо като събират се няколко човека, пият кафе, като цяло не ги интересува какво правят, ако нямат лична изгода. И решават нещо на почти случаен принцип. Но е добре да си търсим правата.
 
Имах среща с личен приятел адвокат, патентното право не му е най-силното нещо, но след разговор ми сподели следното.

Щом ПРАСКОВА ЕООД няма регистрирана търговкса марка обвързваща се с PRASKOVA.BG, като име или някакво лого, друга интелектуална собственост, реално могат единствено да се пробват с арбитраж, без допълнителни съдебни процеси за злоупотреба и представяне под съществуващо фирмено име и т.н. Неговото мнение по приятелски е, че просто мога да се пробвам с арбитража и да се наслаждавам на драмата, пък до където стигне, най-много после да изискат по съдебен път да платя таксите за самият арбитраж към ПРАСКОВА ЕООД.

При условие, че логото ми не е като тяхното, контактите са различни и въобще дизайна на сайта, всичко е напълно различно като визия от тяхното. Единствената прилика е, че тяхната фирма е ПРАСКОВА ЕООД (някога имали PRASKOVA.BG), а в момента PRASKOVA.BG е "Дигитална агенция Праскова".

Имах приятелски разговор със собственика na ПРАСКОВА ЕООД, казах, че в ЗНАК НА ДОБРА ВОЛЯ, ще сложа "ОЧАКВАЙТЕ СКОРО" на домейна временно докато изясна категорично моята позиция и решение над въпроса. Собственика споделя, че НЯМА да предприема нищо, ако просто домейна СМЕНИ ДЕЙНОСТТА СИ. Предложиха някакви смешни пари за покупка на домейна, разбира се отказах. Дадоха тяхната цена за покупка на фирмата, която е доста за нейното състояние (за сега не мисля, че това въобще е някаква опция).

Този адвокат приятел, ми даде контакт на друг адвокат, който от 20-30 години се е занимавал само с патентно право, та тези дни ще имам консултация и с него, за да проверя дали наистина това може да ескалира в нещо повече.

Направиха собствена справка, НЯМА такава регистрирана търговска марка от тази фирма. С радост ще чуя и вашите нови мнение, ОСВЕН АРБИТРАЖ, собственика може ли да стартира дело срещу мен, за това, че УШ ИЗПОЛЗВАМ името на фирмата, кеото според мен не е точно така, само думата ПРАСКОВА съвпада. Оригиналната дума е супер COMMON WORLDWIDE WORD, така, че това е в мой плюс.

Собственика на ПРАСКОВА ЕООД заяви, че ако откажа да смена дейността на домейна, той ще стартира ДЕЛО срещу мен възможно най-бързо (УШ), така и не разбрах по коя клауза и с какво обвинение точно, просто "копиране на фирмено име". Собственика ми изглежда с възможности (средни) (жена), така, че е вероятно да се опита за подобно нещо.

За сега е това, пак казвам, с радост ще прочета нови мнения предвид развитието.

ПП: Неговото мнение е, че ако подготвя добро обяснение към Регистър БГ и по време на арбитража даже сменя целта на домейна, има голям шанс да го спечеля. Особено, защото е бил изпускан, регистриран от различни хора и думата е супер COMMON.
 
Все още не са, водят се нормални дискусии в момента, но твърдят, че ако не стигнем до взаимно съгласие ще пуснат арбитраж и после ще ме съдят да платя таксите за него и някакви си такива.


Отговарям им от култура. Пак казвам на този етап ме интересува дали ако го запазя така като сателитка, дали имам шанс да го спечеля. Иначе те са съгласни да НЕ предявяват претенции, ако се смени тематиката на домейна, просто да не е дигитална агенция.


Добре, малко по-късно, но ако искаш сподели и тук за да знаят съфорумници.
Смениш ли тематиката, нямат никакво юридическо основание за арбитраж. Навремето един познат на едни такива им направи претендирания домейн на сайт за дог шит и бул шит, и по тези ключови думи го изкара на 2-3 страница, ама беше .нет май...
 
Еми дръж ни в течение. Да, внимавай, жените са импулсивни и непредвидими. ;)

То голяма фирма защитава тази, направо да следващия фейсбук.
 
Смениш ли тематиката, нямат никакво юридическо основание за арбитраж. Навремето един познат на едни такива им направи претендирания домейн на сайт за дог шит и бул шит, и по тези ключови думи го изкара на 2-3 страница, ама беше .нет май...
Според мен това са злоупотреби. Това, което се опитват да те заплашват, ако е вярно.

Искаше да ти дам домейн.

cheresha.bg е свободен

cheresha.com също е свободен.

поне към момента 11:52, 15 ноевмри, 2022 г.
 
Еми дръж ни в течение. Да, внимавай, жените са импулсивни и непредвидими. ;)

То голяма фирма защитава тази, направо да следващия фейсбук.
Чак се напрегнах от разговорите с нея, какво да ти кажа, рядко се напрягам. Друго си мисля, че ако загубят арбитраж, дело (ако въобще се стигне до там), дали няма да почнат личните мръстоии, но ще видим.

Смениш ли тематиката, нямат никакво юридическо основание за арбитраж. Навремето един познат на едни такива им направи претендирания домейн на сайт за дог шит и бул шит, и по тези ключови думи го изкара на 2-3 страница, ама беше .нет май...
А какво ще стане, ако сменя тематиката, веднага щом арбитража СТАРТИРА, това позволено ли е и след като арбитража мине, да върна същата дейност или само ще стане по-зле?
 
Имах среща с личен приятел адвокат, патентното право не му е най-силното нещо, но след разговор ми сподели следното.

Аз още не моем да разберем що се занимаваш с тия..

Що не напишеш едно мейлче до тия комсомлци и да ги питаш.. понеже си техен КЛИЕНТ (да не забравяме), какво да правиш в тоя случай.. на изнудване и заплахи за дела от трети страни.
Прикачи си там, квото имаш, чатове, оферти за продажба на домейна или за купуване на фирмата, заплахите за арбитраж и дела.... както и че домейна е бил заебан...
Отговорът може да ти даде некъв процент яснота какво ще се случи на ЕВЕНТУАЛЕН арбитраж.
 
Аз още не моем да разберем що се занимаваш с тия..

Що не напишеш едно мейлче до тия комсомлци и да ги питаш.. понеже си техен КЛИЕНТ (да не забравяме), какво да правиш в тоя случай.. на изнудване и заплахи за дела от трети страни.
Прикачи си там, квото имаш, чатове, оферти за продажба на домейна или за купуване на фирмата, заплахите за арбитраж и дела.... както и че домейна е бил заебан...
Отговорът може да ти даде некъв процент яснота какво ще се случи на ЕВЕНТУАЛЕН арбитраж.
Това е доста добро предложение. Не се занимай наистина с много бившите собствениците, като те реално може да си лаят колкото си искат отстрани, но реално това няма голямо значение, защото нищо не зависи от тях. Дела на база какво? Но арбитраж, може нещо там да се пробват на база името на фирмата, ама пак е много неясно.
 
Не можах да намеря време да разговарям с Регистър.БГ, все им изпускам работното време. Искам да е по телефона първо, а после емайл с доказателства на дискусия, но да утре ще направя това най-вероятно, сигурно ще изчисти казуса донякъде.

Това няма да ги спре да стартират дело срещу мен, по думите им, точно затова разговарям и с адвокат/и. Обичам да се занимавам, няма да блокирам, да напсувам, по скоро да затапя очтиво, не ми пука, ако трябва ще дам 10,000 лева за адвокатска защита ако се стигне до там въобще (хич не ми се вярва). Все си мисля, че те биха вдигнали ръце от мен, отколкото аз от тях, но никога не се знае.

Поне този процес ще остане във форума и други с моя казус ще знаят как свършват подобни арбитражи и евентуални дела. Не ми е толкова за домейна, отколкото да защита името си и поне да не се дам без бой.
 
Забравих да добавя, че се ОТМЕТНАХА от варианта да подпишем договор в който те се отказват от претенции, а аз гарантирам, че на домейна няма да има Дигитална агенция Праскова.
 
Чак се напрегнах от разговорите с нея, какво да ти кажа, рядко се напрягам. Друго си мисля, че ако загубят арбитраж, дело (ако въобще се стигне до там), дали няма да почнат личните мръстоии, но ще видим.


А какво ще стане, ако сменя тематиката, веднага щом арбитража СТАРТИРА, това позволено ли е и след като арбитража мине, да върна същата дейност или само ще стане по-зле?
Не съм запознат с патентното право, но може да се изтълкува, че има умисъл при едно такова действие...
 
Регистъра какво точно ще му отговори различно от това да го прати да чете ОУ?
Домейна е бил дропен от тях, ползван от други различни хора преди теб и лично според мен нямат шанс да го вземат иначе досега да са действали.
Просто са им казали че няма да мине и пробват да те сплашат.
 
Не им се давай, нека да набухат един арбитраж и да гледаме малко цирк. Нещо не могат да ти направят , освен ако нямат пряка връзка с комисията, която разглежда арбитража (не мисля). На практика няма какво да загубиш освен домейна евентуално (но е по-добре да го знаеш от рано) + 200 лв, които трябва да им платиш само ако входират в съда искане (няма да им се занимава). Според мен имаш сериозен шанс да си запазиш нещата и да им гледаш сеира.

П.С: може би това е причината да е падал домейна от другите регистранти, също може да са ги заплашвали
 
Аз имам подобен случай или очаквам след време да имам , като при мен нещата са малко по различни..
Регистрирах си един домейн.bg като проверих че няма такава фирма.. Има бранд с търговска марка с това има , но не за БГ а за европа.. има сайт .ком
Обаче моя регистриран домей.бг го пренасочвам към гугъл.бг за момента да вдигне малко нивото на един бранд.. няма директно пренасочване към домейн.. да видим кога ще се усетят и ще започне шоуто.. фирмата отсреща майче има обороти от порядъка над 20 милки годишно така че със сигурност ще си е шоу хахаха.. иначе съм им подготвил оферта.. 29.999 евра ако искат
 
Аз имам подобен случай или очаквам след време да имам , като при мен нещата са малко по различни..
Регистрирах си един домейн.bg като проверих че няма такава фирма.. Има бранд с търговска марка с това има , но не за БГ а за европа.. има сайт .ком
Обаче моя регистриран домей.бг го пренасочвам към гугъл.бг за момента да вдигне малко нивото на един бранд.. няма директно пренасочване към домейн.. да видим кога ще се усетят и ще започне шоуто.. фирмата отсреща майче има обороти от порядъка над 20 милки годишно така че със сигурност ще си е шоу хахаха.. иначе съм им подготвил оферта.. 29.999 евра ако искат
С тези брандове е сложна работата. В .бг директорията има доста свободни такива имена, като имате развитие, моля да ни информирате. По принцип се води хайджакинг това, но има и доста изключения...
 

Горе